SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post Reply
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by davor-ri »

Yagi-San wrote: http://www.youtube.com/watch?v=k016mR9tQdI

Odličan film (priporučujem jako)

Lp,Yagi
X2
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by ziMet »

team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
Yagi-San
Newbie
Newbie
Posts: 33
Joined: Tue Feb 12, 2013 11:51 pm
Location: Ljubljana-SLOVENIA

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Yagi-San »

Neznam, jer je već bio u ovoj temi ali zamalo zaboravio meni osobno jednog največih
http://www.youtube.com/watch?v=ZNGe7iK1O-4

Na dobro surround-u (avto ili doma) je ovo poezija....
Hu: Alpine IVA-W505R Proc: Alpine PXA-xxx Tw: Focal Utopia Beryllium Mid: Focal Utopia Beryllium 6.5": Focal Utopia Beryllium SW: RE SX 10"(2ch.) audison Vrx 2.400(4ch.) audison Vrx 4.300(1ch.) audison Vrx 1.500 II.
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Marek »

Odlična stvar!  :respect:
Image
pusko
Newbie
Newbie
Posts: 52
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:38 pm
Location: Ljubljana

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by pusko »

davor-ri wrote:
Yagi-San wrote: http://www.youtube.com/watch?v=k016mR9tQdI

Odličan film (priporučujem jako)

Lp,Yagi
X2
X3
...a sad ima da "igra"
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Nino »

Ova razvaljuje i traži da se pojačala guraju u clip  :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=1TB1x67Do5U
nero81
Posts: 16
Joined: Fri Feb 22, 2013 10:45 pm

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by nero81 »

radiohead...bilo koja novija stvar. takvo savrsenstvo u zvuku nisam nikad cuo. (ne slusam celine dion :D)
Siniša123
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Thu Dec 01, 2011 9:31 am
Location: Okolica Zagreba

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Siniša123 »

Evo da se i ja uključim nekim preporukama. Za vokale i općenito kvalitetnu snimku potpisujem one koji su predložili Dianu Krall. Ako samo jedan, onda Live in Paris. Famozno snimljeno, a o gđi Krall ne treba trošiti riječi. Potom, u sličnom stilu, ali malo drugačije: Al Jarreau, Tenderness. Fantastičan album, a kad čujete jednom njegovu verziju Your song (original od Eltona Johna), onda više nikad nebute mogli slušat onu od Eltona Johna.
George Benson, On Broadway s albuma Best of je isto famozna snimka i stvar.
Za vokal preporučam Diane Schuur. Ženska razara glasom, bilo kaj nađete od nje, ostali bute paf!
Malo lakša muzika? Potpisujem Toto: Africa kao primjer iznimne dinamike i kvalitetne snimke. Preporuka: Michael Jackson_ Billy Jean i Thriller, ali s albuma Thriller s analognom matricom (ADD) CD, nikako s onog dvostrukog CD-a The best of koji je izdan nakon kaj je MJ umro. Na njemu je sve remasterirano, ispeglano i izgubljeno je pola magije Quincyja Jonesa koji je isproduciral Thriller (album). Snimka s analognom matricom ima malo šuma koji se čuje na početku, ali dinamika snimke je famozna i za tri klase bolja od flah digitaliziranog izdanja.
Općenito, više mi se sviđaju stariji diskovi (Temptations, Masterpiece je doista remek-djelo) koji imaju analognu matricu i nesavršeniju snimku, ali su manje popeglani i prirodnije zvuče. Recimo, Rufus i Chaka Khan, Temptations, The B.B. and Q. Band i slični zvuče fantastično s kombinacijom izvrsnih vokala i sjajnog sviranja u kojem je vještina još uvijek na prvom mjestu...
Inače, potpisujem produkcijsko savršenstvo Stinga (Brand New Day, Fields of Gold), Sade je isto sjajna, a nikako ne bih preskočio niti Grace Jones i najbolju ritam sekciju na svijetu koja ju prati. Jasno, album Island Life.
Neko je spomenul Mike Oldfielda i Tubular Bells. Snimka ima dosta šuma, ali Tubular Bells II mi je čak i bolji, a tehnički je nemjreljivo bolji s puno manje šuma.
Peter Gabriel je isto jako dobar, a iako nisam ljubitelj Madonne, preporučil bi njen, mislim drugi album? koji se zove Madonna. Na njemu ima jako dobrih stvari koje su savršeno isproducirane, ali ne pretjerano....
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Nino »

Toto je stvarno jedan od najboljih bendova...produkcija, instrumenti..neverovatno
Grace J. i pesma Nipple to the bottle-jeziva ritam sekcija i pesma koju svaki SQ fan mora imati u autu..
A Michael Jackson-njegova produkcija-Quinci J. je stvarno razvalio sa zvukom, to gde god da pustiš uređaji prosviraju klasu više :)
Ne znam da li misliš na onaj dupli cd-gold izdanje ili neki drugi?
Last edited by Nino on Thu May 30, 2013 8:43 am, edited 1 time in total.
Siniša123
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Thu Dec 01, 2011 9:31 am
Location: Okolica Zagreba

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Siniša123 »

Nino wrote: Toto je stvarno jedan od najboljih bendova...produkcija, instrumenti..neverovatno
Grace J. i pesma Nipple to the bottle-jeziva ritam sekcija i pesma koju svaki SQ fan mora imati u autu..
A Michael Jackson-njegova produkcija-Quinci J. je stvarno razvalio sa zvukom, to gde god da pustiš uređaji prosviraju klasu više :)
Ne znam da li misliš na onaj dupli cd-gold izdanje ili neki drugi?
Mislim baš na originalni album Thriller. Na njemu sve svira za klasu bolje nego na duplom best of koji je digitalno remasteriran. Thriller koji ja imam je star prek 20 godina, matrica za ploču je samo prebačena na CD. I raniji album Off the wall je isto sjajan po tom pitanju. Kako rekoh, draži su mi ti stariji diskovi s analognim masterom; ok kad je jako tiha dionica zna na njima malo probiti šuma, ali kad sviraju to je prirodnije nego ovak današnja digitalija.
A onda, kad sam to sve rekel, onda metnem doma neki duboko rezani 12" maksi singl, vinil, i kad to zasvira, naježim se od topline zvuka i dinamike.....
Digitalija je nužno zlo :'(
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by LBaudio »

Junior Welsh, Steely Dan, Pat Coil, Jeff Golub, Michael Ruff, David Benoit, Victor Feldman, Janice Ian, Sara K, Al Jarreau....njihovi albumi kvalitativno pregaze sve komercialne albume sto se tice kvalitete snimke....telarc, reference recordings, sheffield lab....onda dugo nista, onda monster, stockfish i slicni....emi, sony i slicni su za raju...masovka

toplina u zvuku reprodukcije je rezultat koloracije
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Felipe
Registered User
Registered User
Posts: 672
Joined: Wed Jan 02, 2008 2:28 pm
Location: Zagreb

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Felipe »

svakako za preporučiti, uz več navedeno što se tiče dobre svirke i dobrog sounda su još i Larry Carlton, Lee Ritenour, The Yellowjackets, Mike Stern band, The Crusaders.......John Scofield, Marcus MIller, George Duke electric band.....itd,itd...svi gaze komercijalu za dobro jutro i snimke su fantastične...
pucko
Registered user
Registered user
Posts: 708
Joined: Sun Jun 07, 2009 4:09 pm

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by pucko »

Image
Alpine IVA-w202r @ pxa-h701 // audison voce k6, audison voce av 3.0, jlaudio 10w3v3-4 // DLS a7, STEG AQ 220.2
Maf
Newbie
Newbie
Posts: 45
Joined: Mon Jul 25, 2011 10:14 pm
Location: Vukovo selo

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Maf »

Maf
Newbie
Newbie
Posts: 45
Joined: Mon Jul 25, 2011 10:14 pm
Location: Vukovo selo

Odg: SQ - neke pjesme koje vam dobro zvuče

Post by Maf »

Post Reply

Return to “Sound Quality”