OEM Dynaudio upgrade VW Passat B6

Post Reply
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

OEM Dynaudio upgrade VW Passat B6

Post by Zmajček and Miš »

Pozdrav!

Evo, nisam znao gdje da stavim ovu temu, pa sam je stavio ovdje, jer ovdje nema SPL subova u igri i tako dalje..

Situacija je takva: sad vozim VW Passat kombi, g. 2009, B6, ima Dynaudio zvučni sistem ugrađen.
Tražio sam več po forumima, nažalost nisam ništa pronašao, kakvi su zvučnici unutra (Esotar ili Esotec), ne znam ni dimenzije, samo znam, da ima front - 3-way i rear - 2-way sistem; sve ide preko ugrađenog DSP-a.

Sad je tako: generalno muzika svira vrlo dobro, ali, malo fali čistoče kad se sluša malo glasnije - također su dublji zvukovi malo "zamazani", "pocasti" - u glavnome - nečisti.

Pregledao sam več stranico od Audiotec Fischera, gledao sam DSP PP20 i DSP PP50, nisu to neki wati, ali valjda če biti dovoljno. Trebao bi neki OEM-integration amp, 5-kanalno pojačalo, na kojeg mogu priključiti i neki sub (Helix PP7)..
Dobio sam i odgovor od Helix-a, da bi mora izvaditi OEM-pojačalo, manualno priključati PP20 ili 50, pa onda dalje svezati sve.. Ali onda, onda mogu odmah priključiti DLS A7 i sve priklopiti na njega - ali ne da se mi opet igrati se s klabovima po avtu..

Možda koji od članova zna kakve su komponente ugrađene? Ili netko možda zna, šta bi se dalo napraviti, da se izboljša situacija?

hvala, lp
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: OEM Dynaudio upgrade VW Passat B6

Post by LBaudio »

Ja bi upotrebio samo HU, sve spojio na jedan 3/4 way proc sa Hi inputima, nakacio onog A-ziben i na njega sisteme/sub....
Moj predlog je Audison BitZERO

Image

[quote]Pretty simple. We bought a Bit-One, pulled it completely apart, x-rayed the board, made a parts list, made a modifications list, and did the full Frankenstein treatment. All that remains from the factory piece is the case and the circuit board. Everything else was adapted, and improved, including the DRC and a custom volume control interface with the factory G35 steering wheels controls. Not only is the MX5000 hard wired with a remote control, which is controlled by the OEM steering wheel controls, the digital volume control was interfaced via JK Labs circuitry with the OEM volume functionality on the steering wheel. [quote]

Nesto sto ocigledno u Audisonu nisu u stanju napravit ;) ;D :lol:
Last edited by LBaudio on Tue Mar 27, 2012 1:21 pm, edited 1 time in total.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

Odg: OEM Dynaudio upgrade VW Passat B6

Post by Zmajček and Miš »

a-sieben ne sjedne u prostor za rezervu.. Lojze, jutri, četrtek, petek sem sicer v Lj, ne vem, kako bi se dobila, pa da malo prečekiraš zadevo..

Stvarno bi morao saznat, gdje se nalazi ovaj ugrađeni DSP, da ne rasturim cijelog avta..
Post Reply

Return to “Sound Quality”