Pocinje slaganje mog Car-PCa

Hardware - Software za izradu istih...
_Dejan_
Posts: 9
Joined: Wed Aug 19, 2009 1:36 pm
Location: Slovenija

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by _Dejan_ »

TooManySecrets wrote:Lol nitko ne kuzi sto pricam, ljudi ja imam carPC napajanje ali samo podrzava 12V input. Meni treba konverter iz 9V do 14V na cistih stalnih 12V.


Ako bi ti imao CarPC napajalo onda bi imalo input cca. 6V do cca. 20V, imalo bi "engine cranks survive" da se ti ne ugasne kad startaš motor vozila...
Znam za stvar koju ti sada tražiš gledaj za DSX12VD ali je nečeš dobiti u europi(Dobit češ ga v ZDA npr. u mp3car.com store) :D Ja sam ga kupio za moj CarPC3 i jo imam kod kuče ali košta više nego M2-ATX... Ima sve šta trebaš i ne trebaš :D

LM7812 nije rešitev. Zašto? Limit 1.5A, da radi treba 14.5V do 27V. Ako ti napetost pade pod ovo nečeš više imati 12V na outputu...

P.S. sonny je bio malo pred mano...
Last edited by _Dejan_ on Mon Nov 02, 2009 1:32 pm, edited 1 time in total.
TooManySecrets
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 03, 2008 10:14 pm
Location: Karlovac

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by TooManySecrets »

Ok nabavio sam kenverter od tft LCDa pretvara sve of 8V do 17V na 12V. Jebiga gasit se se kad palim auto al necu palit PC prije nego upalim auto pa ce valjda bit ok.
Zajebao sam se s kupnjom ovog napajanja jel mi prijatelj nije rekao input voltažu.
Btw PC ide u kućište od Hifonics Brutus pojačala na čemu zahvaljujem se Sound GARAGE clanu na ovom forumu.
_Dejan_
Posts: 9
Joined: Wed Aug 19, 2009 1:36 pm
Location: Slovenija

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by _Dejan_ »

TooManySecrets wrote:Ok nabavio sam kenverter od tft LCDa pretvara sve of 8V do 17V na 12V. Jebiga gasit se se kad palim auto al necu palit PC prije nego upalim auto pa ce valjda bit ok.
Zajebao sam se s kupnjom ovog napajanja jel mi prijatelj nije rekao input voltažu.
Btw PC ide u kućište od Hifonics Brutus pojačala na čemu zahvaljujem se Sound GARAGE clanu na ovom forumu.


Ponavadi napajala za LCD TFT koje uklopiš u prostor za "elektro upaljač" dajo max 2A...
Ovo nije vrlo dobra i professionalna rešitev... Npr. Kad ti auto crkne in ga moraš hitro užgati nazad bo tvoj carpc crknil in može se dogodit da se ti windowsi pokvarijo, izgubiš podatke... Ali ako gledaš ako bi u startu kupio M1-ATX ali M2-ATX nebi bilo dosti više kot ova tvoja rešitev...
TooManySecrets
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 03, 2008 10:14 pm
Location: Karlovac

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by TooManySecrets »

A da spojim napajanje preko kondenzatora pa tako rjesim problem s crkavanjem carPCa?
_Dejan_
Posts: 9
Joined: Wed Aug 19, 2009 1:36 pm
Location: Slovenija

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by _Dejan_ »

TooManySecrets wrote:A da spojim napajanje preko kondenzatora pa tako rjesim problem s crkavanjem carPCa?


Ako ga imaš kod kuče probaj, ako ga nemaš onda se ti pomoje ne isplati... Može da bo bolje ali niko te ne može za sigurno reči...
TooManySecrets
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 03, 2008 10:14 pm
Location: Karlovac

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by TooManySecrets »

Probao kondenzator i PC se ne gasi kod paljenja PCa :):)
_Dejan_
Posts: 9
Joined: Wed Aug 19, 2009 1:36 pm
Location: Slovenija

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by _Dejan_ »

TooManySecrets wrote:Probao kondenzator i PC se ne gasi kod paljenja PCa :):)


Odlično. Kakšen kondenzator si uporabio?

Zaboravio sam jedno napajalo koje se može dobiti u UK to je Carnetix koje se može uporabiti namesto DSX12VD ako nekad ko treba podobno rešitev...
TooManySecrets
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 03, 2008 10:14 pm
Location: Karlovac

Odg: Pocinje slaganje mog Car-PCa

Post by TooManySecrets »

1f dietz kondenzator.
Post Reply

Return to “Car-PC”