da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post Reply
kico
Newbie
Newbie
Posts: 45
Joined: Tue Nov 18, 2008 4:21 pm
Location: split

da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by kico »

zanima me da li iz ovoga što imam mogu dobiti kakav takav sq i što promijeniti od komponenti da odem na bolju razinu.
hu- jvc kd-sh 77 r, star 8 god
front- phase cfs 165.25 visoki montirani na inst.tabli u kantune
sub- magnat xtc1000 mislim da je 25 cm u kompresiskoj kutiji,poseban izlaz na hu za sub
sve to pogoni rf 4004
kabeli su dosta solidni,kakvi trebaju bit i dobro postavljeni
imam još jedno pojačalo helix 400mk2 koji ide na popravak(kupi šumove)
iz ovoga što sam dosad naučio,trebam dampirati prednja vrata(zatvorene panele ne bih radio jer koliko vidim uništi se oplata da bi se montirali),a auto će danas, sutra na prodaju,a muzika vanka.plastične nosače sam već zamijenio sa drvenim.koliko se sjećam helix mi ima ljepši,mekši i topliji zvuk od rf koji opet svira glasnije od helixa(mk400 mi se u prijašnjem autu dosta grijao i isključivao),ali bi njemu ipak dao prednost u odnosu rf da mi pogoni prednji sistem,a pošto je 4 kanalno spojio bih aktivu.iako to još nisam dobro skužio kako i što mi sve treba da bih zvučnike spojio u aktivu(aktivna skretnica x 4 za svaki driver,je li?,a aktivna skretnica je ona koja se može podešavat,je li?
uglavnom što promijeniti od komponenti i zanima me kakve su ove sad komponente koje imam.iz svega vidim da je najvažnije dampiranje,ali i iz dosadašnjeg iskustva vidim i čujem da ja to potrebno,jer mi vrata dosta šuškaju.
  i ako ima neko iz splita s kim bih se mogao naći i malo popričati i pitati neke stvari bilo bi dobro da mi se javi,ako ima volje.eto pa malo se raspišite ako vam se da,da vidim di sam i kako dalje
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by sonny »

Promijeni sub.....
Odnosno, to prvenstveno ovisi o afinitetima prema glazbi....
Meni se dotični nikad nije sviđao....
Tvrdo i preglasno.....
Istina, u kompresiji ga nisam slušao, ali bi definitivno bio prvi na listi za promjenu.....
Image
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by LBaudio »

^^ X2 ^^

HU nije slab, ima dosta potencijala, CFS, je OK, isto pojacala, dakle ostaje samo sub i solidna instalacija sistema, i naravno skoro najvaznije - Fine tuning
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by mitja_rs »

JVC-ja imao sam i opet ga imam... nije slab ali moraš zanti da što bolji če biti HU bolje če igrati. Tako da bi prvo promenio Hu i dobro dampirao vrata. Koji pajo 88rs može doču u izbor ( jer ima i malo rabljenih za normalen pare). JVC je sigurno več odigrao svoje ;)
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by bamboklaat »

mitja_rs wrote:JVC-ja imao sam i opet ga imam... nije slab ali moraš zanti da što bolji če biti HU bolje če igrati. Tako da bi prvo promenio Hu i dobro dampirao vrata. Koji pajo 88rs može doču u izbor ( jer ima i malo rabljenih za normalen pare). JVC je sigurno več odigrao svoje ;)



nimalo se ne slažem da treba mijenjati HU,mislim da su sonny i lbaudio rekli sve, i odlična ti je ideja da s nikim malo porazgovaraš o svemu... probaj malo kontaktirati franchi-ja,ako bude imao vremena siguran sam da će ti pomoći. a kad bude nekakav sq event,pokušaj se dovući,i tu ćeš skupljati iskustva..

to mitja_rs: tko te upoće pitao jesi li imao HU ili nisi?????
znaš,ja imam 100ml Armani Attitude, imam i podrum,a i psa imam...da,imam i novu kupaonu,čak imam i pogled na more....bemti....uh...HOĆU BAN NA 2 DANA!!!!
sanjin,lojze  :res: :res: :res: :res:
Last edited by bamboklaat on Sat Dec 20, 2008 3:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
iceman
Registered User
Registered User
Posts: 426
Joined: Sat Jan 12, 2008 6:16 pm
Location: pazin

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by iceman »

hu ako ima isto sta i 707r je bomba  :D
la isto potpisujem sonijev i  lbov post
aaaaa babmo aaaaaaazasto?????????????
Image
[/quote]
149.0db best score
Belic
Registered User
Registered User
Posts: 119
Joined: Thu Aug 21, 2008 10:15 am
Location: Pazin

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by Belic »

HU je najbolji ako je ko i 707r :D
ja pre happy s njim :D
Image
SoundLunatic
Registered User
Registered User
Posts: 1427
Joined: Wed Nov 15, 2006 2:30 pm
Location: Travnik - BiH

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by SoundLunatic »

taj HU sam imao i svira jako dobro, samo sto nema ni HPF ni TC niti ista, al sto se tice zvuka jako dobarr.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by bamboklaat »

iceman wrote:hu ako ima isto sta i 707r je bomba  :D
la isto potpisujem sonijev i  lbov post
aaaaa babmo aaaaaaazasto?????????????

zato da ne počnem vrijeđati!!!! sad sam se ohladio...morao sam odmah u teretanu i skoro da nisam digao 159kg u benču  :lol: :lol:
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by mitja_rs »

da imao sam ga (707) i imam ga (909) ... 909 je još modificiran by Starc kojega dobro poznaješ. Igra hmmmm.... sve je flat. ako ti to odgovara onda OK, ali mu fali dinamike koju je imao 9600 (naprimer).

Jer piše da ima još jedno pojačalce (HXA400 koje je fino za neki SQ - jer je to podforum) ne vidim nikakvog ograničenja po nekoj aktivi koju sada može samo sanjati ili je praviti sa modulima (ne hvala). Sa novim HU može dobiti aktivu (što če vrlo dignuti nivo - znam kako je neki momak sa cfs dignu SQ za šalu kada je sa pasive krenuo na aktivu), TC (sa kojim može ne samo napraviti nek prostor ali može i popraviti fazne probleme koji če se pojaviti sa ativom - možda jih ima več sada ). I na kraju.... dobija nov HU sa višjim naponom koji če u njegov sistem dovesti još više dinamike, što je izzuzetno pomena kada pričamo o dobrom SQ-ju... sjedni jednom u Selesovog beetla pa češ za 3 s čuti šta je dinamika (ja osobno nism nikada i nikome auto čuo šta ovakvo...

eto par zašto... da ne napomenum da ima 88rs moguče i okretanje faze za svaki zvučnik, šta nema ni DEX i ne HX... znam da mnogima ovo sve ne igra i da ste sretni sa stageom negde u a nosaču.

To je samo neka ideja... a ne treba je izpljuvati svima koji imate taj old school HU ili me samo ne volite :) ... dobar je, ali mnogo stvari je danas mnogo boljih.

lp
Last edited by mitja_rs on Sun Dec 21, 2008 9:32 am, edited 1 time in total.
kico
Newbie
Newbie
Posts: 45
Joined: Tue Nov 18, 2008 4:21 pm
Location: split

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by kico »

evo nešto novosti kod mene,kupljen rf p 400-2. spojen bas na njega,a prednji sistem stavio u most na rf p 4004.bio malo do cobra service na uštimavanju i pokušao naučiti nešto,ali mi ne ide nikako,morati ću do biblioteke po neku knjigu.
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: da li iz postojećih komponenti mogu izvući solidan sq?

Post by Kroky »

teorija je jedno i moze se naucit dosta iz nje, al najvise ces iz prakse naucit...
Image
Post Reply

Return to “Sound Quality”