Rez za mid drivere

User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Rez za mid drivere

Post by mitja_rs »

tačno to urosst...

tvoja prošlogodna kombinacije za mene svirala je mnogo bolje ( DT284 twiter ?) :) ... a što se tiče pitanja "kde staviti reze" ... u svakome autombilu zvučnici rade drukčije i tako i rezovi su tako totalno custom... pa tako i svaki od nas ima svoje uši i treba mnogo vremena da provodiš u automobili tražiti pravu kombinaciju...

original sistem u A3 neme nekok kicka tako da bi ga aj rezao više, pa tako bi rezao i sub ( tamo na oko - 70-80Hz sa velikom strminom reza - 24dB) .. plus nešto više "gaina" ... kod sebe u nedampiranimi vratima imao sam isti problem (ok imam ga još) i takav rez odpravio je mnogo minusa u samom zvuku... možda je nekada sub basa više ali to je sve stvar vremena... :)

lp
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rez za mid drivere

Post by bamboklaat »

mitja_rs wrote:malo je stara tema... ali...

još jednom... zašto opet nek multi opak sistem od x različita drivera... biranje drivera po velikosti xmaxa to je 1a ludost... prvo bi bilo dobro da dožeš do nekog ko ima odličan sistem... onda uzmeš svoje cd-je i slušaš jih u svakome avtomobilu...

ako te slučajno kada u Lj donese možeš čuti 2 way Be... pa češ videti da može i 2 way sistem raditi tako kako treba.... in ništa drukčije... ako budeš stavljao be mid Be unutra, onda nadam se da znaš da neče mid nikata pokazati sve ako nečeš imati još 6w3 i TBe... i opet... mid če imati puno posla... od 200 do 5 kHz morat če igrati sve... zanči skoro 80% cjele muzike. Ako češ ga naopako okrenuti imat češ probleme jer bude dominantan i sve što češ čuti bude on... ni dobre 16 ice neče pomosti... 2way spreda in prokužiti ga u detalje a onda na multi active/passive 3 way... 2 drivera - 4 problema, 3 driveri  - 9 problema...



za 10 dana će moći i u rijeci slušati 3way od toga je kick utopia 6w2, mid 5wbe,i tw tbe,i naravno podrška utopia 33wx :D
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Rez za mid drivere

Post by mitja_rs »

znači no.5 active + utopija kickovi?


kada kažeš? ... da pripremim pa da dođemo.. :)
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rez za mid drivere

Post by bamboklaat »

e,to... :D
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Rez za mid drivere

Post by Nagluh »

Nisam siguran koliko je potreban prijelaz kroz 2w aktivu do 3w aktive jer su (koliko sam shvatio) problemi različiti i teško da iskustvo u 2w može pomoći u slaganju 3w sistema kakav sam ja zamislio (sa zvučnicima kako sam ih zamislio). No ipak ću, zbog nedostataka vremena u idućih 6 mjeseci, promijeniti samo visokotonce (koji će i ostati kasnije u kombinaciji s midovima). Kako sada stvari stoje za Božićne praznike ću promijenit tw i tako će bit do ožujka/travnja...a možda i za stalno ako mi se svidi :)
Hvala svima na savjetima :)
Post Reply

Return to “Sound Quality”