Savjet za poziciju zvucnika

Post Reply
pas
Posts: 9
Joined: Wed Sep 19, 2007 8:13 pm
Location: Split
Contact:

Savjet za poziciju zvucnika

Post by pas »

Auto je opel calibra, zvucnici su infinity 605cs - molio bih vas iskusnije savjet za raspored zvucnika i tweetera u stranicu vrata.

U planu mi je radit panele tako da igra bilo koja pozicija (osim di sic naslanja), plan je po 2 kom. u vrata. Tvornicki ide 1 naprid i jedan pokraj zadnje klupe i tweeter pri vrhu vrata (na slici se vidi).
Na slici je kako sam ja to otprilike zamislio a najvise sam nesiguran oko pozicije tweetera. Svaki savjet i prijedlog je dobrodosao - napominjem da se nista nije pocelo radit tako da sve moze bit na nekoj drugoj poziciiji prema prijedlozima.

Image

Matko
fatal_error
Registered User
Registered User
Posts: 3708
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:05 pm
Location: Kaštela
Contact:

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by fatal_error »

za tweeter ti nema pravila, jednostavno probaješ kombinacije i vidiš šta ti najviše paše
neko voli da mu tweeter tuče u glavu, neko da tuče u sredinu auta.....
Moram ići kući jesti, stari će mi srati
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by Outlaw »

Ovo kako si nacrtao ti mislim bas i nije neki plan. Imat ces puno previse izvora zvuka (s razlicitih mjesta). Opcenito ideja s 2 sistema je malo li-la. Najlakse ti je stavit samo jedan sistem pa u aktivu (pretpostavljam da ovo sve mislis preko skretnica gurat).

Ili za slicnu lovu ulozenu u prednji sistem si mogao radije slozit neki 3 way. U vrata 16ica (ili 2), gore mid i tweet. To bi ti puno bolje sviralo nego ova dva sistema ovako rastrkana.

Ako bas MORAS (a nikako ti to ne bi preporucio) ovako 2 sistema onda bar visokotonce stavi jedan do drugog. I ove 16ice isto jednu do druge u vrata, sto nize i sto dalje.
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by Kroky »

stavi samo jedan visoki i to u A nosac...
Image
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by bamboklaat »

potpisujem kroky-ja ,i ako od prednjeg sistema ocekujes normalan level cca 90-100db,onda ti ne treba vise od jednog kicka,a ako ides na jace,onda dva u seriju pa na aktivnu skr,ili dvije pasivne,s tim da na jednu spojis tw a na drugu ne.
i neka u 2 way komb bude sto veci razmak izmedju tw i kicka,da je 3way onda tw i mid idu sto je moguce blize.
eto ti ga na 8)
pas
Posts: 9
Joined: Wed Sep 19, 2007 8:13 pm
Location: Split
Contact:

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by pas »

Znaci izbacit ovi tweeter sta je do kickova, onaj gore je tamo ostavit di je ili jos ga malo dignit u A nosac. E sad u vezi tog spajanja - idu na 4-kanalno pojačalo - da ide svaki na svoj kanal ili 1 kanal jedna strana?

U planu je jos ubacit sub u portapak - jel ima smisla mozda ubacit sve na tvornicke pozicije? znaci prednja vrata donji kut kick, tweeter skoro po sredini pri vrhu vrata i jos jedan kick po sredini na boku kraj zadnje klupe ili je bolje da oba kicka budu naprid u vratima i samo sub nazad? Sta je bolje za zvuk?

Kao sta sam rekao ako imate savjet di bi kickove i tweetere bilo bolje pozicionirat slobodno recite-našarajte po slici nista jos nije odluceno - nije mi do neke extra glasnoce vazniji mi je dobar zvuk ali recimo za sad se moram snac s ovim sta imam pa od toga provat slozit nesto...
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by Kroky »

ako ti je do zvuka onda metni jedan kick ali u zatvoreni panel 7-10l, visoki u a nosac cca na sredinu i malo okrenut prema sebi (izmeduostalog isprobavaj razne pozicije pa vidi sta ti najbolje pase)...

koje su komponente uopce?
Image
User avatar
iceman
Registered User
Registered User
Posts: 426
Joined: Sat Jan 12, 2008 6:16 pm
Location: pazin

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by iceman »

Jo komponentama ti ovisi nacin spajanja i pojacalo
Image
[/quote]
149.0db best score
pas
Posts: 9
Joined: Wed Sep 19, 2007 8:13 pm
Location: Split
Contact:

Odg: Savjet za poziciju zvucnika

Post by pas »

Post Reply

Return to “Sound Quality”