Procesor zvuka?

Sve o procesorima zvuka, equilizerima, skretnicama (aktivne / pasivne)...
Post Reply
apjanic

Procesor zvuka?

Post by apjanic »

Gdje kupit procesor zvuka u hrvatskoj ? Uglavnom treba mi onakav koji izgleda ko HU.

Zapravo nemam pojma o procesorima zvuka al kolko sam gledo po netu vidio sam da postoji nekakva kao kutija koja je vjerovatno procesor zvuka i postoji nesto sto izgleda kao HU a to je pretpostavljam nekakav kontroler procesora ?

Ja s muzikom u autu ne zelim na nekakva natjecanja ili ti nesto super glasno, nego vise trazim SQ a frend mi reko da ce mi procesor najvise pridonijet tome.

Moj auto ide na slaganje kroz tjedan dana al limarija i motor stavljamo 1.9 TDI 130 KS u Golf 2 al nebitno to sad i nakon toga ide na slaganje muzike.

HU: Pioneer P88RS
6-8 zučnika od Ground zera i pojačalo ground zero 4 ili vise kanala.
Mozda woofer al nisam ljubitelj toga jer me glava boli kad se vozim s frednom a ima neki najobicniji woofer za 700 kuna spojen na alpine pojacalo...


I sad da li mi uopce treba procesor ? Kak im se kreći cijene i gdje ih uopce nabavit ?

Jos jedan razlog zakaj bi stavio procesor jer rupa u aramaturi :)

Image
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Procesor zvuka?

Post by denister »

ima ih tu u oglasima....
Image
Kamikaza
Registered user
Registered user
Posts: 977
Joined: Thu Feb 23, 2006 8:24 pm

Procesor zvuka?

Post by Kamikaza »

Alarm express Alpine h 700 ako se ne varam , nekih 500 ojra
[SIGPIC][/SIGPIC]
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Procesor zvuka?

Post by mile098 »

ima jeftino u prodaji pajov procesor pa baci oko na to..pod ostalo ti je,ako stavim link popušit ću bananka
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Procesor zvuka?

Post by kill »

http://www.ronis.hr/?shop,95,1,hr,944595223

znaci Alpine procesor + kontroler, kontroler ti treba ako nemas Alpine HU koji ima ugradjen kontroler.

neznam gdje ima od Pioneera, dat ce netko valjda kakav link.

inace, savijet, prije nego sto pocnes slagat "SQ" preko preporuka raznih prijatelja, i ne zelis imat woofer u autu jer te boli glava kad ti frend nabija sa nekim wooferom, dodji na kakav meeting, poslusaj koji auto, odi na koje EMMA natjecanje pa vidi cega ima, da dobis ideju o cemu se tu radi i sta se trazi, i da se odlucis dali to tebe stvarno zanima ili Golf mora da pjeva da se ne cuje dizlo :vamp:
FIAT Tipo 2.0 16v ie
apjanic

Procesor zvuka?

Post by apjanic »

[QUOTE=Kamikaza]Alarm express Alpine h 700 ako se ne varam , nekih 500 ojra[/QUOTE]

Zasto pioneer kosta 700 kuna a Alpine 3500 kuna ? :)
apjanic

Procesor zvuka?

Post by apjanic »

[QUOTE=kill]http://www.ronis.hr/?shop,95,1,hr,944595223

znaci Alpine procesor + kontroler, kontroler ti treba ako nemas Alpine HU koji ima ugradjen kontroler.

neznam gdje ima od Pioneera, dat ce netko valjda kakav link.

inace, savijet, prije nego sto pocnes slagat "SQ" preko preporuka raznih prijatelja, i ne zelis imat woofer u autu jer te boli glava kad ti frend nabija sa nekim wooferom, dodji na kakav meeting, poslusaj koji auto, odi na koje EMMA natjecanje pa vidi cega ima, da dobis ideju o cemu se tu radi i sta se trazi, i da se odlucis dali to tebe stvarno zanima ili Golf mora da pjeva da se ne cuje dizlo :vamp:[/QUOTE]


Ne mora sakrit dizlo :)

Ja si ne slazem muziku solo, sve ce mi radit Denis, zna ga kroky :)

Al nekak mi nisu nest ti wooferi :) Kad vidim neki auto a unutra tolko mjuze da to nije istina i onda mu se stakla i pola auta trese to mi ne treba :)

Jos pogotovo u Golfu koji nema odvojen gepek nego sve cujes :)
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Procesor zvuka?

Post by kill »

pa znas, obicno imas tamo neki kotacic ili tipkice sa kojima mozes pojacat/smanjit po potrebi :laugh: :thumbup:
FIAT Tipo 2.0 16v ie
apjanic

Procesor zvuka?

Post by apjanic »

:D

Ajmo ovak usporedbu

Frend ima neke zvucnike nisam 100 ziher koji su, spojeno pojacalo, woofer, sveukupno 8 zvucnika i to mi se uopce ne svida vise se cuje woofer nego zvucnici.

Dok frend ima Stilo Abarth sve serijski s nekim malim tvornicki wooferom i jedno 5 puta se bolje cuje jedino kaj on ima 10 zvucnika.

I kod koga god sam cuo woofer nije mi se to svidjelo jer jednostavno samo cujem nabijeanje i to je vjerovatno zato kaj imaju lose woofere al opet dobar woofer ide u viskoe cifre.
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Procesor zvuka?

Post by kill »

da ponovim, otidji na koji meet, natjecanje, itd, slusaj, uci, citaj... :)
FIAT Tipo 2.0 16v ie
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Procesor zvuka?

Post by bravo-ri »

[QUOTE=apjanic]:D

Ajmo ovak usporedbu

Frend ima neke zvucnike nisam 100 ziher koji su, spojeno pojacalo, woofer, sveukupno 8 zvucnika i to mi se uopce ne svida vise se cuje woofer nego zvucnici.

Dok frend ima Stilo Abarth sve serijski s nekim malim tvornicki wooferom i jedno 5 puta se bolje cuje jedino kaj on ima 10 zvucnika.


I kod koga god sam cuo woofer nije mi se to svidjelo jer jednostavno samo cujem nabijeanje i to je vjerovatno zato kaj imaju lose woofere al opet dobar woofer ide u viskoe cifre.[/QUOTE]


a,da staviš 14 zvučnika pa češ imat više od frenda i dobro če se čuti?:vamp:
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

Procesor zvuka?

Post by DarioV »

Moj prijedlog ti je da procesor ostaviš za kraj setup-a,prvo se oduči za HU,sisteme i pojačala,sve to kvalitetno instaliraj pa češ vidjeti na čemu si i dali ti je potreban još i procesor.
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Procesor zvuka?

Post by LBaudio »

[QUOTE=dvarat1]Moj prijedlog ti je da procesor ostavis za kraj setup-a,prvo se oduci za HU,sisteme i pojacala,sve to kvalitetno instaliraj pa ces vidjeti na cemu si i dali ti je potreban jos i procesor.[/QUOTE]

2x

Dakle ako imas Pioneera P88 onda vec imas delaye i Eq i skretnice, i ako si na 3-way sistemu onda ti dodatni processor ne treba, jer bi sa njime dobio samo za svaki kanal 10ms delaya vise kao sto ga vec imas - u vecini primijera je 10ms dovoljno, EQ vec imas, ostane ti samo jos 4-way aktivna skretnica koju dobijes sa procesorom i mogucnost okretanja faze - ali to mozes napraviti i sam da okrenes + i - na izlazu za speakere.

Subwoofer ti naravno preporucujem ali sistem MORA biti NASTELAN KAO STO TREBA i tada i samo tada ti nece smetati i maskirati preostalog frekvencijskog spektra. Mladima je najvaznije da jih cuje cijeli grad (sa SW lupa kao da je kraj svijeta), tek na nekom 10. mijestu je vijerna reprodukcija.

Tako da stavi sistem u auto - sto kvalitetnija montaza to bolje, neka ti nastela sistem nako tko zna u cemu je stvar, pa i na kraju si prisutan i izrazis svoje zelje i zahtijeve, onda pocnes razmisljat o nabavi kvalitetnog akumulatora i kablovinja, onda ces verovatno zamijenit i koju opremu i na kraju pocni razmisljat o procesoru (kada steknes nekoliko iskustva i tada ces i vrlo dobro znat sta hoces)

LP!
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
hosse
Registered user
Registered user
Posts: 842
Joined: Mon Mar 06, 2006 9:04 am

Procesor zvuka?

Post by hosse »

Za prvu ruku 4 dobra zvučnika , ali dobra i to kada se sve lijepo poštela , ne treba ti procesor po ovome što ti očekujeeš, no sub ako je dobro izabran zna super svirati, baš popuni zvuk, a mjesto procesora bolje da uzmeš neko pojačalo za zvučnike , puno ćeš više sa time dobiti. Radio sam po sebi je dosta dobar !
Post Reply

Return to “Procesori zvuka i skretnice”