Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
User avatar
Ivan Milisic
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:19 am
Location: Belisce/Osijek

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by Ivan Milisic »

Dugo sam razmisljao hocu li ovo staviti na net ali posto sam u dva tjedna dvaput vec ovo dozivio smatram da trebam podijeliti ove informacije sa svima :)

Naime nedavno sam imao bliski susret sa plavcem jednim koji je tvrdio da me upucao sa laserom na 93 kmh, a ja isao u drugoj cca 65 i znao sam da laze

sa 5 metara pokaze pistolj i gore svijetli 93 stvarno.. ja kazem to nije moja brzina a on krene sa spikom jel ti to tvrdis da ja lazem i sl...

malo se navlacili i ja trazim da vidim brzinu a ono pistolj ugasen vec. ja reko i sta sad, i kaze on cekajte da upalim zadnju izmjerenu i da da vidim i ono pise 93 kmh, svijetli lampica LIMIT i dolje pise LIMIT ADJ.

sve to meni sumnjivo , ali posto je bilo u gradu trazim ja manju kaznu i kao posto sam posten spusta mi na 300, i posto nisam imao para odem na bankomat i u medjuvremenu nazovem javora iz gzone (banner koji se vrti gore) koji mi objasni sto znaci ovo limit na pistolju...

dakle pistolj kada vam policajac izmjeri brzinu mora ovako izgledati

Image


dakle gore brzina, dolje udaljenost na kojoj vas je upucao, a na aparatu mora goriti gornja lampica, zelena pored opcije MEAS(URE)

dosao ja natrag do policajca i pokazao mu da znam i ja nastelovati da pise sto god zelim pa je pocela prica da je on procjenio od oka moju brzinu i nastelovao pistolj jer nije stigao upucati me i sl

za dva tjedna u osijeku me upuca motoris kao sa 71 kmh a ja isao 55 max...

i pogledam pistolj ono isto namjesteno, i kad sam mu rekao da znam sto je napravio naglo okrece temu i kao mogu ici :D

ajmo sada pojasniti

dakle ova druga opcija na pistolju, LIMIT, sluzi za to da npr policajac nastima limit na 65 i onda dok nekoga gadja pistoljem ukoliko je brzina iznad 65 pisti pistolj a ako je ispod ne reagira , dakle da zna bez da gleda u ekran tko ide preko odredjene brzine

na slici oznaceno sa brojem 1.

lampica pored natpisa svijetli crveno a ova gore opcija MEAS onda ne svijetli

Image

pod brojem 2 je ekran na kojem mora pisati udaljenost u metrima, a ako je u limit modu onda pise limit adj. (limit adjusment)

broj 3 oznacava plus i minus gumbice sa kojima se podesava zeljena brzina u limit modu


u slucaju da primjetite da vam podvaljuju brzinu nazovite internu kontrolu na 01 6122 982 i prijavite sve...
[url=http://"http://www.ak-slavonija.net"]Auto klub Slavonija[/url]
GoRk
Registered User
Registered User
Posts: 524
Joined: Thu Apr 13, 2006 7:31 pm

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by GoRk »

:res: :res: :res: :res:
svaka čast...

slobodno copy/paste na druge forume???
vw-mala
Registered User
Registered User
Posts: 2202
Joined: Mon Aug 28, 2006 6:11 pm
Location: karlovac

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by vw-mala »

:res: vrlo korisno, hvala
ali... kad on mene 'upuca' (kao što me neki dan) na brzoj di je ograničenje 80 a ja idem 120 i ne zaustavi me drugi tamo dalje, jel to meni na adresu ko čestitka dolazi i ako da, koji je dokaz da je on mene baš s tolko kmh upucao?
User avatar
dark_rider
Newbie
Newbie
Posts: 83
Joined: Sat Apr 08, 2006 2:43 pm
Location: zagreb-dubrava

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by dark_rider »

mala ako te slikala multanova doma dolazi
ako te skinuo s laserom i nije te zaustavio znaci da te nije uspio skinut
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by G@RO »

Hvala ti za ovo, vrlo korisno :res:
jos se ne mogu oteti dojmu da se spustaju tako nisko i rade ovakve pizdarije jadnom narodu. prestrasno :wallbash:
Pozdrav!
G@RO
hcuk
Registered User
Registered User
Posts: 693
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:07 pm
Location: Karlovac

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by hcuk »

Ako te nije zaustavio odmah zaboravi na to i izmoli "Ocenas".:laugh:
Cestitka dolazi doma samo kad te tronozac "opali".

A sad se ispricaj svima jer lazes, jer svi znamo da tvoj Puntic ne ide 120km/h:vamp: , a Octaviu ne znas okrenut u dvoristu.:vamp:
vw-mala
Registered User
Registered User
Posts: 2202
Joined: Mon Aug 28, 2006 6:11 pm
Location: karlovac

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by vw-mala »

:lol::lol::lol: ide punto i 160 kmh :bleh: i ne lažem.. al. bilo mi čudno kaj je pucao (govorim o zg, dio od naplatnih do rotora) tamo na brzoj al nigdje nije kasnije stajala patrola... kad sam njega skužila, preselila sam se odma u skroz lijevu traku i usporila, gledam nigdje nikog.. tamo na onoj ini znaju stajat al nije ih bilo pa sam zato mislila da će čestitka doć....
User avatar
Ivan Milisic
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:19 am
Location: Belisce/Osijek

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by Ivan Milisic »

GoRk wrote::res: :res: :res: :res:
svaka čast...

slobodno copy/paste na druge forume???


slobodno
[url=http://"http://www.ak-slavonija.net"]Auto klub Slavonija[/url]
Djuro

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by Djuro »

Za namjestanje brzine znam vec poprilicno dugo (prica sa Bosnom i vec poznatih 87km/h je, vjerujem, mnogima poznata :whistling: ), ali ovo sa lampicama (limit) je stvarno korisno kao potvrda namjestanja.

Sada jedino ostaje pitanje kako se osigurati od toga da policajac pokaze brzinu drugog vozila (dakle od vozila kojem je vec naplatio kaznu ili u slucaju kada vise vozila paralelno voze razlicitim brzinama i sporiji nastrada zbog brzega), no nekako sumnjam da za ovo postoji jednostavno rjesenje.

U svakom slucaju, :res: na detaljnom pojasnjenju :notworthy:
Zvoc
Registered User
Registered User
Posts: 392
Joined: Tue Aug 15, 2006 11:37 am

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by Zvoc »

ma svaka čast, ovo je najkorisnija stvar koju sam našao na bilo kojem forumu, treba to umnožit i poslat cijelom svijetu da se zna kako nas gule oni koji bi trebali provoditi zakone.

Što se tiče multa nove( tronožac što slika) kazne više ne stižu kući jer se pokazalo da na sudu ne drži vodu, svi kažu vozio je Pero Perić nisam to ja. Tako da sad iza svake multa nove na nekih 100m stoji patrola i zaustavlja i piše kaznu na licu mjesta.
:whistling:
User avatar
Johnny
Registered user
Registered user
Posts: 858
Joined: Mon Feb 26, 2007 10:10 am
Location: Karlovac

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by Johnny »

Veliki:res: na ovoj informaciji,i sam sam imao sličnih slučajeva i problema s radarom,samo šta sam se izvukao s ono evo za kavu pa me pusti.

[/QUOTE]Što se tiče multa nove( tronožac što slika) kazne više ne stižu kući jer se pokazalo da na sudu ne drži vodu, svi kažu vozio je Pero Perić nisam to ja. Tako da sad iza svake multa nove na nekih 100m stoji patrola i zaustavlja i piše kaznu na licu mjesta.[/QUOTE]

Ja sam prije nekih tri-četiri mjeseca bio u Rijeci i dok sam se spuštao prema Gradu ono pod brzoj cesti s tri trake i vozio poprilično i uslikao me tronožac, jel to znači da neću dobiti čestitku doma iliwtf
stole
Registered user
Registered user
Posts: 897
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:10 pm
Location: RIJEKA

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by stole »

vjerovatno ce ti doc,ako te slikao...ali uvjek postoje zalbe,zalbe na zalbu itd....
ali ovo za pistolj je prva liga... thnks
MY DRINKING TEAM HAS A PROBLEM WITH RUGBY
hcuk
Registered User
Registered User
Posts: 693
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:07 pm
Location: Karlovac

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by hcuk »

Što se tiče multa nove( tronožac što slika) kazne više ne stižu kući jer se pokazalo da na sudu ne drži vodu, svi kažu vozio je Pero Perić nisam to ja. Tako da sad iza svake multa nove na nekih 100m stoji patrola i zaustavlja i piše kaznu na licu mjesta.


Ne stoji svaki put patrola iza da zaustavlja nego i dalje doma stizu cestitke.
Jebe se sudu tko je vozio auto, na sud ljepo dodje vlasnik auta i izjasni se tko je vozio (ako vlasnik nije ujedno i vozio auto). Ako kaze vozio je moj susjed, baba, deda... a ujedno te osobe kazu da nisu, kaznu placa vlasnik vozila. Sud sa time nema nikakvih problema, a zasto i bi.

al. bilo mi čudno kaj je pucao (govorim o zg, dio od naplatnih do rotora) tamo na brzoj al nigdje nije kasnije stajala patrola... kad sam njega skužila, preselila sam se odma u skroz lijevu traku i usporila, gledam nigdje nikog.. tamo na onoj ini znaju stajat al nije ih bilo pa sam zato mislila da će čestitka doć....


Ovi sa pistoljem u 90% slucajeva odmah sami zaustavljaju, tako ako te ne zaustavi ovaj sta te "skida" sa pistoljem izvukla si se.
vw-mala
Registered User
Registered User
Posts: 2202
Joined: Mon Aug 28, 2006 6:11 pm
Location: karlovac

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by vw-mala »

[QUOTE=hcuk]

Ovi sa pistoljem u 90% slucajeva odmah sami zaustavljaju, tako ako te ne zaustavi ovaj sta te "skida" sa pistoljem izvukla si se.[/QUOTE]
da, da, to znam, al nije nikog zaustavljao, bio je jedan sam i nigdje dalje nije bilo patrole pa mi to skroz čudno.. koja onda svrha kaj me skida? wtf
User avatar
dark_rider
Newbie
Newbie
Posts: 83
Joined: Sat Apr 08, 2006 2:43 pm
Location: zagreb-dubrava

Kako nas varaju nasi policajci - stimanje brzine na laserskom pistolju

Post by dark_rider »

pa mozda nisi isla dovoljno brzo????
kaj nije na toj brzoj cesti ogranicenje 100?
Post Reply

Return to “Coffehouse”