Preporuka multimedije

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Preporuka multimedije

Post by Venom »

Da li znate koja bi multimedija mogla zvukovno biti slična kao alpine 9887, ili bolja.
Tražim nešto za ubaciti u golfa 6.
Alpine nudi opciju baš za taj auto ali je dosta skupo.

https://www.ronis.hr/multimedija-i-navi ... 6/product/

Zvuk mi je na prvom mjestu ali kad već plačam htio bih i konekciju sa komandama na volanu i kvalitetan ekran.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Preporuka multimedije

Post by LBaudio »

http://www.alpine.si/p/Products/SingleView/X800D-U
ako nisam fulao model onda je taj po zvuku identican Phantomu kojeg imas

Druga opcija je Tablet - IPad ili nesto slicno/USB DAC/processor - nema problema sa FLAC/APE/DSD,.....formatima, imas navi, uTube i sve ostalo,.... ja se nagibam u tu stranu iz uporabnickog stalista + klasican CD transport obavezno
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Re: Preporuka multimedije

Post by Venom »

Hvala što si našao još skuplju multimediju nego ja!

Ta kombinacija tableta i procesora zvuka nije loša, ali bih se trebao pozabaviti s postavljanjem vanjskih tipki pojačavanje zvuka i gašenje.

Treba sve uklopiti da ne izgleda bezvezno, ali u globalu možda i nije tako loša opcija...

Kako se u tom slučaju rješi dodatna memorija, sd kartica?

Ne bih htio raditi odvojiv sustav, kako sam vidio na par mjesta na Yt, već bih napravio ''fiksno'', dakle kada pozicioniram tablet, sve konekcije moraju biti vanjske.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Preporuka multimedije

Post by LBaudio »

kolega je zastavio sa nexus 7 tabletom pre nekoliko godina - mozes rijesit dodatan vir sa OTG kablom i USB hub-om. IZ koristnickog stalista je to opcija koja ti pruza najvise upotrebljivih gadgeta - youtube, navigacija, softver za podesavanje proca, REW/RTA/ARTA softwer za podesavanje cijelog sistema, raznorazni playeri, FLAC, APE, AIFF, WAVDSD formati,.....

Onda se da rijesit i stvari oko napajanja - koliko digo je u sleepu, kad se sam gasi, punjenje,.....

kolega je imao taj tablet preko USB daca spojen na Alpine PXA-H800 procesor sa RUX C800 kontrolerom i mogao je pojacavat na tabletu - touch screen, ili na procesorovom kontroleru....po meni je to defi jedna od najboljih opcija i mozes proci sa dosta niskim budgetom, najverovatnije tablica + USB DAC+ kablovinje + PROC za cijenu samo one multimedije

multimedija od Alpine koju sam preporucio je po zvuku jednaka Phantomu, al je i cijena dosta visoka
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Re: Preporuka multimedije

Post by Venom »

Prije par godina sam htio spojiti tablet u auto ali sam odustao radi svih potrebnih sitnica za koje tada nisam imao vremena.
Moram sve staviti na papir da vidim koliko će mi to sve oduzeti novaca i vremena.
Plan mi je slagati muziku iza ljeta, do tada skupljati informacije i ideje.
Post Reply

Return to “Headuniti”