Problem s ugradnjom HU u citroen C3

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Problem s ugradnjom HU u citroen C3

Post by stift »

Pozdrav!

Imam problema s ugradnjom HU u Citroen C3 2004.godiste.
Auto ima na kontakt bravi polozaj Acc, kontakt I Start I ima onaj energy saver (minutu ili dvije nakon zakljucavanja auta, gasi se sva struja, ukljucujuci I HU).

Pocinjem s ugradnjom radija, ispitivacem trazim stalni plus, spojim ispitivac na zutu zicu koja bi trebala biti plus preko kontakt brave-zacuje se zvuj ko da negdje dolazi do kratkog spoja, iako nista ne smrdi i ne iskri se.

Ignoriram, spojim na kablu od radija zutu na zutu, crvenu na crvenu i upalim radio-sve radi. Izvadim kljuc iz radija, zakljucam auto i cekam. Nakon minutu dvije, auto uzima struji, radio se gasi, opet se cuje taj zvuj kratkog spoja i radio se sam upali.


Probam zamijeniti zutu i crvenu zicu ( u kriz, crvena na zutu; zuta na crvenu).Ugradim radio, izvadim kljuc, zakljucam, za minutu auto gasi kompletnu struju i radio se ne pali.
D, ali ajde da jos jednom dam kontakt i vidim dal sad sve radi-okrenem kljuc na polozaj ACC-opet se cuje taj zvuk ko da dolazi do kratkog spoja (nema dima niti smrada). Okrenem kljuc dalje na kontakt i vise nena tog zvuka.

Nisam neki strucnjak ali smatral sam se sposobnim da ugradim jedan obican HU a sad sam zbunjola jer ne znam u cemu je problem. IMA TKO KAKVU IDEJU?

Sve mi se vise cini da je problem negdje u instalaciji auta, zato je mozda i stari Slony kihnio.

Isprika na poduzem postu :mega_lol:
Post Reply

Return to “Headuniti”