alpine cde-170r vs kenwood kdc-3354 vs pioneer deh-x3500

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
Hrvoj
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Sun Sep 05, 2010 10:44 pm
Location: Rijeka

alpine cde-170r vs kenwood kdc-3354 vs pioneer deh-x3500

Post by Hrvoj »

http://www.kenwood-rus.ru/products/car/receivers/1din/KDC-3354UGY/
http://www.ronis.hr/pioneer/52/autoradio-pioneer-deh-x3500ui/DEH_X3500UI/
http://www.ronis.hr/-alpine/51/autoradio-alpine-cde-170r-usb-cd-/CDE-170R/

Momci, gledam zamjeniti tvornički radio u fokusu mk2... Osnovni motiv je što mi fali USB/mp3.
BT, iPod, iPhone i slične monade me ne zanimaju i sigurno ih neću koristiti. Nakon avanture sa pametnim telefonom, sam se unazadio najobičnijom nokijom i prezadovoljan sam...

Za sada je ideja samo zamjeniti HU, originalni zvučnici ostaju. Imam pojačalo i sub koji su spakirani u kutije i čekaju bolje dane, za sada dječja kolica imaju prednost, a i ne razvlače mi se žice i ne rastavlja auto, pogotovo što bi me onda vjerojatno vuklo mjenjat i zvučnike, pa bi počeo fantazirat o dumpingu.... Prioriteti, ne troše mi se pretjerani novci... A opet, ako nekad poželim, bilo bi dobro da ovaj HU zadovolji barem neke osnovne funkcije, kakva takva kontrola zvuka, suba i barem 2xRCA.

Auto ima kontrole na volanu, koje bi isto volio upogoniti, pa bi bilo dobro da HU ima tu mogućnost i da kabel nije skuplji od HUa... To mogu i naknadno...

U autu je sve zeleno, pa sam uglavnom gledao zelene modele... pioneer je tu multicolor, pa se valjda može prilagoditi. Više mi se sviđaju ovi klasični sa 6 tipki za stanice, uvijek ću radije imati next tipku, nego phone/iPhone/SD/Mix i šta već sve ne trpaju ovih dana u prvi plan i da ne blješte ko u disku, otuda i selekcija pomalo arhaičnih modela... pajo je čak možda malo prekričav, ali eto, nisam bio nezadovoljan sa prošlim radiom koji je bio pajo, pa da uvrstim u izbor.


Pitanje je koji od ovih ili prijedlog nekog drugog modela. Nisu mi bitne toliko opcije, koliko bi htio čuti komentare u smislu funkcionalnosti, kvalitete plastike, tipki, koliko je brz sa reakcijom na naredbe, ako mu treba 10 sec za prebaciti source, odmah otpada, iskustva u tom stilu. Npr. meni je odvratno na radiu ono kad se čuje bip kad poglašnjavaš, to mi je dovoljan razlog za ne kupiti određeni model. Isto tako, što vam se čini koji bi se bolje nosio sa tvorničkim zvučnicima...

Na ovim modelima je USB naprijed, to mi je draže zbog jednostavnosti, ali sam na teži način naučio da to može biti i problematično, tako da nemam ništa protiv modela koji imaju usb iza.

Sva tri su oko 700kn, to je otprilike budžet.
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: alpine cde-170r vs kenwood kdc-3354 vs pioneer deh-x3500

Post by ziMet »

kod starijih pioneer HU je pomalo dosadna skala za pojačavanje - moraš dugo vrtiti da pojačaš
neznam kako je na novim modelima ...
za alpine piše da je kompaktibilan sa komandama na volanu
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
Post Reply

Return to “Headuniti”