Autoradio Flac

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Autoradio Flac

Post by terrordrome »

Pa eto, zadnji model koji sam imao iz njihove tvornice je bio KDC-W6047U. Čak nije bio njihov tada najjači model (mislim da su bila 2 iznad al nisam ziher).
3 4V-PREOUTA, EQ klasični i prema vrsti glazbe definiran, DSP(možeš čak birati veličinu zvučnika i vrstu automobila- sedan, hatchback...), TC (0-440cm), HPF i LPF sa mogućnošću biranja strmine reza (-6dB/oct do -24dB/oct), potpuna kontrola subwoofera, dual zone (znači putnici iza mogu slušati drugu vrstu glazbe od onih naprijed+ regulacija glasnoće) itd.
To danas rijetko koji Pioneer, JVC a pogotovo Alpine nudi.

No ono što je Kenwood-u falilo unazad koju godinu je jedan top model koji bi se mogao ubaciti između Pioneer-ovih DEH-P9... i Alpine F1 status. I nedostatak tolko voljenih (a skupih) procesora i njihovih dodataka.
Recimo vidi ovog ljepotana:
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=48691.0
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Autoradio Flac

Post by VooDoo »

Mene samo zanima da li je netko napokon izbacio nesto 2din sto cita flac preko bilo cega i da ima digitalni opticki ili coax izlaz., samo ta 2 uvijeta me interesiraju, ne treba imati cd mehanizam i 100 gluposti..

Da uzmem 32gb usb stick, natrpam flacova i uzivam., z sad svi koji citaju preko usb-a moraju ic preko DAC-a od multimedije pa na chicheve kaj je naravno totalna degradacija., ja ne znam zasto Alpine ili Audison ne naprave jednostavno cisti 2din display i citac koji guta wav,flac,mp3 preko usb-a i ima direktno spajanje na proc digitalno ( optika/coax) ili njihov ai-net ili audisonov utp direkt - samo da transport nema d/a konverter - na taj nacin bi bio jeftin a turbo funkcionalan, to je karika koja nedostaje
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Autoradio Flac

Post by LBaudio »

AiNet je analogan audio signal + kontrole,....AiNet no more vec koju godinu

wav i aidf su formati koji se nakaze na original CD
MP3 je shit i to bi uopste zabranio

Bio je vec HU koji bere Flac....URAL sa externim diskom....vec oko godine 2003/2004

Koliko mi je znano radi na tome i Audison i Fecal...pardon Focal :lol:
Last edited by LBaudio on Thu Apr 04, 2013 10:52 am, edited 1 time in total.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Odg: Autoradio Flac

Post by tarantula »

VooDoo wrote: ja ne znam zasto Alpine ili Audison ne naprave jednostavno cisti 2din display i citac koji guta wav,flac,mp3 preko usb-a i ima direktno spajanje na proc digitalno ( optika/coax) ili njihov ai-net ili audisonov utp direkt - samo da transport nema d/a konverter - na taj nacin bi bio jeftin a turbo funkcionalan, to je karika koja nedostaje
$$$ i samo $$$!
pa koliko ljudi u HR ima proc!? nabrojiš nas na prste dvije ruke!
a ostali "znaju uživati u normanom zvuku" i boli ih briga dal je mp3, wav ili bilo kaj drugo!
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Odg: Autoradio Flac

Post by tarantula »

audison bit HD plejer

Image

Image

Image
solo_x
Registered User
Registered User
Posts: 2539
Joined: Fri Feb 22, 2008 7:19 pm
Location: Zagreb

Odg: Autoradio Flac

Post by solo_x »

slazem se s Tarantulom
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Odg: Autoradio Flac

Post by tarantula »

samo se bojim da će trebati "kupiti cijelu ergelu njihovih proizvoda" da bi "normalno funkcioniralo"...

Image

Image

Image
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Autoradio Flac

Post by VooDoo »

onaj bit hd vec godinu i po samo na toj polici stoji zajedno sa bit-tune  ne znam di je tu zapelo..

ova oba 2din su Alpine čini mi se i oba imaju cd transport koji je nepotreban u ovom slučaju jer inače sve gubi smisao  :respect:

a kaj se tice ko bi kupovao., onda kaj proizvode procesore i skupa pojačala, zvučnike itd..  kad su ljudi ionako zadovoljni sa mp3 kvalitetom pa tako i sa takvim zvučnicima no međutim ipak ima nas par mohikanaca koji čujemo razliku između FLAC-a i mp3-a na dobrom sistemu., kupaca ce se uvijek nac evo ja cu ga prvi kupiti ako ikad izađe pogotovo ak ce biti ko onaj dupli din na slici., odmah krecem po njega  8)
Last edited by VooDoo on Fri Apr 05, 2013 2:38 am, edited 1 time in total.
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Odg: Autoradio Flac

Post by tarantula »

ovaj dugi 2din je clarion NX502E
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Autoradio Flac

Post by LBaudio »

zasto sa cd transport sve gubi smisao?, ko da ne mozes koristit cd kao medij za flace, isto nema original emma ploca u flacu, i nekomu se bas i neda svu cd kolekciju pretvarat u flac....
nikomu nije do sada smetalo da hu bere mp3 i da ima pored toga i transport za cd, ne vidim nikakve razlike sa flacom.
to da je audioso napravio taj hu jos ne znaci da ce ga ljudi nabavljali samo zbog toga sto gore pise Audison. neka fama oko samo jos jedne marke u car audiu....
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Autoradio Flac

Post by karlo »

+1 ljenjivac kojem se neda cd ripat u flac, a trebao bi :-)
al se slazes s voodoo da na trzistu nema hu s flac + digitalni izlaz. mislim, nema bas puno ni vulgaris hu s digitalnim

nego se ide u bezobrazne projekte da moras imat sve komponente od jednog proizvodjaca da bi radilo. no to je logicno marketinsko razmisljanje.

nekad pomislim (iz svog kuta gledanja) da proizvodjaci ne razumiju zahtjeve trzista, a onda shvatim da smo mi jedno zrnce u pustinji trzista, a da oni zapravo razumiju trziste i isvoje interese.
nego sto sam htio reci...
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Autoradio Flac

Post by LBaudio »

njihova logika je: Šišaj ovcu dok vune ima

sa drugim rijecima, pridavaj staro sranje, bez da ulazes u razvoj sto duze mozes, ko jebe neke pojedince sa takvim i onakvim zeljama, vazno da se puni blagajna....sve sto naprave je da svaku godinu predrkaju design i to je po vecini to, mozda tu i tamo promijene kakav konektor, da mogu onda uturavat jos po koju komponentu.....thats it, face it
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: Autoradio Flac

Post by Franca »

Pitanje je vremena kad će proizvođaći automobila početi ugrađivati "pametne" HU-e u kola...
A onda će se i proizvođači aftermarket HU-a morati prilagoditi inače ode baba s kolačima.

http://www.gizmag.com/gm-in-car-app-shop/26825/
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Autoradio Flac

Post by karlo »

biti ce smart-hu, tipa neki andriod, al od boljeg stereo uredjaja nista.
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Autoradio Flac

Post by VooDoo »

ja sam čekam da smartphone ima 3.5mm banana jack otički izlazkaoštoga ima moj 3 godine star laptop i tu prica završava pa nek si onda osmišljaju proizvođaći hu do preksutra i izbacuju nove tehnoligije kolikohoće ali nebuduni jedan više prodali!!

digresija -LB Audio -nisam ja rekao da bi kupio Audison HU nego od prvog prozvođaćakoji ce ga izbaciti kao što na kraju krajeva i jesam Pioneer 4300 jer jedini ima digitalni izlaz - ali naravno samo za cd/dvd- transport i naravno nema mogučnost čitanja Flac-a niti dvd audio.., nadalje rekao sam kako jedan uređaj koji bi imao 7" ili koliko vec display za 2 din i samo proc kojeg ima svaki usbkinezsmeceplayerod150kn da moze citati sa USB-a flac i slati ga digitalno preko opike ili coax-a van bio rješenje svih problema a njih bi koštao 20$ nama bi ga mogli prodavati bez greške za 300$ - ja ne znam kaj je to tak teško napraviti !?!?  siguran sam da se mi tu na forumu dogovorimo da bi ga rješili za 2-3mj bez greške  od ideje do izrade !!

I tako u suštini proc ima apsolutno sve u sebi a ovo naprijed treba biti samo ekran koji bi prikazivao sadržaj USB-a i to slao dalje digitalnim pitem van., znači nema D/A konverzije koja najviše i uzima., nema điđa i gluposti nego uređaj jednostavan da nemože biti jednostavniji !?!!?

A kad smo vec kod Audisona., audison je napravio ajmo to ovak prikazat - autoput sa 2x po 4 trake vrhunski asfalt, napravio tunele/kućice svu infrastrukturu., napravio je razne aute od supersportskih do klasičnih lijepih komercijalnih., natočio ih gorivom i nakrcao opermom.,i sad je to sve super jedino auti nemaju volan - ni jedan od njih - pa ti guštaj  :D

znači imaju komplet ožičenja., imaju zvučnike u par klasa.,imaju pojačala u par klasa., imaju proc koji to savršeno povezuje., imaju najnaprednije digitalno povezivanje proca i pojačala koje radi savršeno i sad kad još samo trebaju povezati nazovimo to HU sa procomsa istim kablom ( UTP znaci pičkin dim za sprovest u odnosu na npr clarion HX-D2" i njegovih 8chincheva koji ako se uzima iole dobar kabel ispadne 2-3.000kn minimalno jer ga treba 40 metara ) onda oni stanu i prikoče., a ziher sam da to naprave u 2 tjedna takav urešaj o kojem ja pricam - da ne pricam da bi mogli i napraviti da ima kontorle proc-a u tom "HU" itd itd itd
Post Reply

Return to “Headuniti”