Recenzije Headunita

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
User avatar
Brucci
Administrator
Administrator
Posts: 2141
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:48 am

Recenzije Headunita

Post by Brucci »

Napisite svoja iskustva s pojedinim headunitima. Pokusajte biti sto objektivniji i navedite dobre i lose strane.
Spekny
Registered User
Registered User
Posts: 1041
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:15 am

Recenzije Headunita

Post by Spekny »

Alpine 9833-iako svi hvale alpine po dobrom tuneru u mene je loš prijem stanica,bolji kod starog kenwooda.Ostale funkcije odlicne.Daljinski ne hvata uvijek na dragu,potreban određen kut kroz staklo.Nema frke sa mp3 ucitavanjem i sl.Još jedna zamjerka,pod staklo na pločici ušla prašina.
pavlic
Registered User
Registered User
Posts: 389
Joined: Sun Feb 12, 2006 6:12 pm

Recenzije Headunita

Post by pavlic »

alpine 9831- spojen mi je na stalnu stuju, ali ako podešavaš ekvilaizer nakon šta ugasiš i opet upališ čuju se niski tonovi. to dr. za sada bez greške
User avatar
Rybak
Newbie
Newbie
Posts: 75
Joined: Sun Feb 12, 2006 11:12 pm
Location: zagreb/jaroon

Recenzije Headunita

Post by Rybak »

pioneer 6700mp.....nemam rijeci zadovoljan sam s njim.....jos nikakvih problema nema a nadam se da niti nih nebu bilo
[SIGPIC][/SIGPIC]
hcuk
Registered User
Registered User
Posts: 693
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:07 pm
Location: Karlovac

Recenzije Headunita

Post by hcuk »

Imao sam pioneer 6400 i 7600, radili su odlicno. Nikada nije bilo nikakvih problema sa njima, jednostavni su za koristit i sta drugo rec nego da su vrijedili novce. Sada imam alpine 9855, do sada nikakvih problema niti sa njim, kompliciraniji je za koristit od pioneera (barem dok ga malo ne prokuzis jer u uputstvima fali pun qurac stvari pa trebas sam prckat ili ti netko pokaze:lol: ), ima vise funkcija, ima bolji zvuk od ovih radija koje sam naveo :lol: (jos nisam isprobao korekciju vremena, mislim da ce to jos podici dojam o zvuku:lol: ).
msporis

Jvc Kd-g612

Post by msporis »

Image

Evo, da i ja napišem malu recenziju.
Kupio sam ga u HG Spotu ( da, tamo, kill me, ali tamo). 1150 kn.
HU je odličan za te novce. 4x50w.Ima dva para predizlaza na 2.5 v + izlaz za subwoofer sa direktnom kontrolom woofera. Čita mp3/wma. Čak ima i prednji i stražnji aux in. Dolazi s daljinskim, ne klasičnim credit card, već kao na slici.
Svakako moje preporuke.
Link na detalje:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=40378&Provjera=632758621961012959
Renda

Recenzije Headunita

Post by Renda »

RFX 9220R:
Odličan HU! Daje nevjerojatno dobar zvuk čak i serijskim sistemima! Jednostavan za skužiti. Veliki plus mu je šta ga se može i do kraja pojačati a neće doći do distorzija!
Minus mu je bilo šta je mene zajebavala bila leća, nije htio čitat mp3 neko vrijeme, te šta nema funkciju za rezanje frekvencija sistema...
CD zna preskočit na jačim rupama.


Alpine 9855:
Meni čudo od HU-a! :) Ima brdo funkcija, za koje treba i nešto vremena da se sve prokuže, a onda još i podese, ali kad se uštima stvarno daje odličan zvuk! Malo kompliciran za korištenje, pogotovo u početku (skoro sam se par puta zabio u ove ispred sebe... :laugh: ). Također mu živcira šta mi pločica lupka kad je lagano polegnuta za vrijeme vožnje po našim famoznim ''cestama''. CD rijetko kad preskoči - dva-tri puta do sad, samo pri naletu na stvarno gadne rupetine!


I još sam (thanks to Brucci:thumbup: ) imao na korištenje:

Neki Kenwood sa MD-om:
Stari HU neznam ni ja kolko godina, ali ima brdo funkcija, zvuk je čist ok, i sve u svemu zakon za tako stari HU!:thumbup:


Srebrni Sony (neznam model) sa CD-om:
Najlošiji zvuk od ovih do sad, CD preskače skoro na svakoj rupi, nisam smio glasno slušat jer isto CD preskače od vibracija (:lol: ), i tak... Ali glavno da nija bila tišina u autu!:clap:
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Recenzije Headunita

Post by wildD »

pioneer 3500,star oko 2 godine nikad greške i veoma solidan HU obzirom na cijenu
pioneer 6700 imao ga kojih mjesec dana,ali naspram 3500 nebo i zemlja,jako dobar zvuk a nije preskup
pioneer P80,imam ga skoro 3mj i definitivno jedan od boljih Hu-a koje sam ikad čuo,ima brdo funkcija i za te pare definitivno najbolji izbor
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
meex-pu
Registered User
Registered User
Posts: 1185
Joined: Tue Feb 14, 2006 10:52 am
Location: Pula

Recenzije Headunita

Post by meex-pu »

Alpine CDA 9855R A ?ta re? za taj player osim po mom mi?ljenju over the Top
ja sam pre pre zadovoljan s njim nikad mi nije do sad presko?io niti ipmo nekakvih problema
Image
butcher

Pioneer

Post by butcher »

Pioneer DEH-P8600MP
Predivni uredjaj po izgledu, funkcionalnosti i primjeni, odlican simetricni design plocice,svaki gumb na svom mjestu!
Display jako zahvalan, kako izgledom tako i funkcionalnoscu.
tipa: ne trebas cekati da se naziv i izvodjac scrolaju nego se odmah sve ispise i sl.
Menu je veoma susretljiv i vrlo lagan za koristenje!
Ukljucivanje i isklucivanje, podesavanje funkcija i sve sto se moze kontrolirati je tako pojednostavljeno da je poseban osjecaj sa njime raditi!
Podesavanje zvuka sto se vremenskih korekcija tice je takodjer odlicno i veoma precizno, znaci udaljenost zvucnika se moze navesti na centimetar ili inch!
Equalizer vrlo detaljan, a ne standardan i neprecizan tipa "hi/mid/lo".
Pojacalo je vise nego dovoljno za prosjecnog korisnika a u kombinaciji sa HPF skretnicom kod sistema bez dodatnog pojacala daje dusu!
Sa straznje strane pokraj pasivnog hladnjaka unutar kucista nalazi se i ventilator, tako da nema straha od pregrijavanja sto je mana na uredjajima iz slabijih serija u sto sam se sam uvjerio.
3 izlaza sa naponom od 6.5 V koji su na dodatnom odvojivom konektoru, pa mislim da ne treba nista vise posebno pricati!
Daljinski upravljac je praktican i funkcionalan!
I sa njime sam i naj vise upravljao uredjajem.
Mana koja mozda i nije mana jest ta da nema na plocici direktni pristup
PAUSE i ATT funkciji koja se nalazi unutar menija, ali se nalazi na daljinskom upravljacu.
Pretrazivanje pjesama je izvedeno tako da se kod pretrazivanja na cijelom displayu prikazu po 3 reda i ime pjesme (file name ili ID3 nazivom), a pjesma koja trenutno svira je u pretrazivacu napisana u drugoj boji od ostalih, poput playliste na winampu.
Do pretrazivanja se dodje tako da se desni kotacic zavrti u bilo kojem smjeru.
Znaci vrlo pregledno, lako i funkcionalno!

HU koristim vise od godinu dana, pa je to sve sto mislim da je vazno za uredjaj, ako imate jos pitanja u svezi uredjaja pisite na P.M.
Last edited by hrvoje on Tue Apr 04, 2006 10:48 pm, edited 1 time in total.
Stipe
Registered User
Registered User
Posts: 150
Joined: Tue Feb 14, 2006 2:28 am

Recenzije Headunita

Post by Stipe »

[QUOTE=LotDog]Image

Evo, da i ja napišem malu recenziju.
Kupio sam ga u HG Spotu ( da, tamo, kill me, ali tamo). 1150 kn.
HU je odličan za te novce. 4x50w.Ima dva para predizlaza na 2.5 v + izlaz za subwoofer sa direktnom kontrolom woofera. Čita mp3/wma. Čak ima i prednji i stražnji aux in. Dolazi s daljinskim, ne klasičnim credit card, već kao na slici.
Svakako moje preporuke.
Link na detalje:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=40378&Provjera=632758621961012959[/QUOTE]

potpisujem! ja ga isto imam, mogu reći da se za te pare teško nađe bolji hu!!
User avatar
Mare
Registered user
Registered user
Posts: 836
Joined: Thu Feb 16, 2006 9:30 pm
Location: Donja Zelina

Sony 7500

Post by Mare »

Evo da i ja Sony-a 7500 malo opišem. Radio je inače ok kaj se izrade tiče ali zvuka tu baš i nije. Kod pojačanja do blizu kraja visoki tonovi dosta se izobličuju kao da krče lagano a zvuk na normalnoj razini je ok. A kaj se tiče preskakanja tu ja nisam imao problema ali zato sam imao sa temperaturom. Kada je vani bili jako hladno Sony nije htio čitati obične ili kučne cd-e ali originale i RW-e bez problema. I jedino kaj mi se sviđa je to kaj ima lagani meni.
Monza

Recenzije Headunita

Post by Monza »

Pioneer P80, po mojem misljenju najbolji omjer ulozeno-dobiveno... Inace, zadovoljan sam, vise nego dovoljno...
Last edited by hrvoje on Tue Apr 04, 2006 10:51 pm, edited 1 time in total.
Jankinjo
Newbie
Newbie
Posts: 37
Joined: Wed Feb 22, 2006 1:55 am
Contact:

Recenzije Headunita

Post by Jankinjo »

Alpine 9835R također odličan, cijena paprena pa su mogućnost HU paprene. Preskočio je do sada oko 4 puta zbog JAMA! Radi stvarno savršeno!! Sada kada bi išao uzimati drugi HU bio bi F1 Status
Matt
Registered User
Registered User
Posts: 1170
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:39 am
Location: Veliko Trgovišće

Pioneer deh 3600 MP

Post by Matt »

Odličan HU, nikad me nije izdao. A ako mu se što dogodilo isključivi krivac sam bio ja:bash:
Do sada cd nikad nije preskočio! A u lijepom našem Zagorju rupa kolko hoćeš(al i to se mijenja:clap: )
Funkcijama nije nešto što predstavlja zadnje čudo tehnologije al ja sam zadovoljan. Svira MP3/WMA i gle čuda obični audio cd bravo
2 para rca...
Zvuk... hmm meni odličan ipak je to pioneeridol::

i da na http://www.pioneer-eur.com nema podataka o njemu. Pa ljudi tek prošlo godinu dana:censored:
Last edited by hrvoje on Tue Apr 04, 2006 10:50 pm, edited 1 time in total.
Svi elektronicki uredaji rade na bijeli dim!
Kad dim izade uredaj vise ne radi!!!
Post Reply

Return to “Headuniti”