Recenzije Headunita

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Recenzije Headunita

Post by Darac »

[QUOTE=mile098]@Darac- NHF ali zar thread nije samo za info iz prve ruke...recimo taj audiovox je katastrofa pogotovo taj mutni ekran.....[/QUOTE]

Na prvom postu piše da se ovdje radi o recenzijama HU-a. Dakle, recenzija mora biti više od pukih tehničkih informacija. Gorespomenuti HU ima svojih pobornika na ovom portalu.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Recenzije Headunita

Post by mile098 »

oke, stoji...:res:
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Recenzije Headunita

Post by Darac »

KENWOOD DNX-7200

Unikatni multimedijalni sustav



Image


Tvrtka Kenwood je već dugo prisutna na našem tržištu. Svoju uspješnu promociju je stekla zahvaljujuči surround receiverima i pojačalima snage s THX certifikatom, dok je ostatak konkurencije tek ulazio u svijet multikanalnog zvuka. No, istovremeno je u Kenwoodu započela razvojna kampanja vezana za zvuk u automobilu. Tako su se u ponudi istoimene firme mogle nači glavne jedinice CD i MD reproduktorima što je u datom trenutku predstavljalo nesvakidašnju ponudu. Da nebude sve ostalo na inovacijama, Kenwood je zacementirao svoju poziciju u najjačem proizvođačkom kvartetu (Alpine, Becker, Blaupunkt, Kenwood) kada su u pitanju FM/AM tuneri u Head Unitima. Osim navedenog programa, Kenwood ima razvijen program prenosnih komunikacijskih sustava čiju implementaciju možemo naći u svim industrijskim granama, te u sportovima poput F1 automobilističkim utrkama gdje Kenwood ima partnerstvo s momčadima poput Mclaren/Mercedesa.


Sadržaj

Čest je slučaj da se Moniciver(DVD-receiver) i navigacijski uređaj kupuju zasebno i zasebno montiraju u vozilo. Razlog tome leži u činjenici da mnogi proizvođači autoakustike još nemaju gotova rješenja koja bi mogli ponuditi sve zahtjevnijem tržištu. Da bi se to učmalo tržište probudilo pobrinuo se Kenwood, lansiravši na tržište jedinstvenu multimedijalnu jedinicu DNX-7200. Ta multimedijalna jedinica sadrži sve što je danas potrebno modernom vozaču. Između ostaloga u ovom 2 Dinskom Head Unitu možemo nači sljedeće : DVD reproduktor koji čita sve postojeće formate uključujući WMA, MP3 i Divx. Njegov dekoder može prepoznati Dolby Digital, DTS, WMA i AAC formate. Ugrađeni receiver posjeduje 4-kanalno pojačalo koje isporučuje 50 wata po kanalu. Za dobivanje vrhunske kvalitete zvuka u ovom uređaju upotrebljeni su mosfet tranzistori koji daju audiofilski štih glazbenoj reprodukciji. Tuner koji je obvezatni dio glavne jedinice može pohraniti 18 FM i 6 AM radijskih postaja s RDS i PTY postavkama. Ono što je posebnost kod ugrađenog tunera je sklop za automatsko traženje alternativnih frekvencija radijskih postaja. Naime, ukoliko se vozilo trenutno ne nalazi u dosegu glavnog odašiljača onda automatski sklop traži najbližu frkevenciju preko najbližeg repetitora. Time se željelo izači u susret korisnicima koji se ne žele odreči radijskog programa omiljene postaje. Između ostaloga ovaj Kenwoodac ima opciju TV tunera, doduše trenutno se može dobaviti analogna verzija dok po navodima proizvođača bi uskoro trebal biti digitalna opcija u ponudi.Zamislite sljedeču situaciju: vozite se prema moru i isotvremeno pratite vijesti s HRT-a gdje vam Danko Družijanić govori o novom vojnom udaru u Ugandi. Baš prekrasno. Također i tehnofili mogu ovdje doči na svoje. Ovaj Kenwood podržava sve vrste modernih mlutimedijalnih naprava kao što su iPod, MP3, razni memorijski USB stickovi, priključak za kameru koja se montira na stražnji dio vozila, te sinhronizaciju za gsm uređaje. Ovo potonje je zgodno jer može poslužiti kao hands free modul. Ta bi sinhronizacija imala smisla potreno je da gsm uređaj posjeduje Bluetooth modul. Preko Bluetootha se može prenije sa gsm-a kompletan telefonski imenik na DNX-7200. U današnje vrijeme mnogi od nas posjeduje dva ili više gsm uređaja s brojevima različitih operatera. Kenwood DNX-7200 je pogodan za korisnike koji su vlasnici više gsm uređaja.
Naime, u njemu se mogu pohraniti sve funkcije i telefonski imenici gsm uređaja. Doduše nemogu se preko njega istovremeno vršiti pozivi ne više mobitela, ali se zato uređaji mogu staviti u tzv. stand by mod.
Ovaj uređaj ima jedinstveni „ touch screen“ zaslon dijagonale 6,95“ sa 6 mogućih položaja pozitivnog i negativnog nagiba. Ta funkcija ima važnu ulogu kod vozila čije su audio konzole smještene previsoko ili prenisko u odnosu na vozačev pogled. Koristeći podesivost nagiba ovaj uređaj omogućava vozaču savršenu vidljivost zaslona, bez obzira na intenzitet sunčeve svjetlosti ili mrak. Ono što ovaj uređaj čini jedinstvenim je ugrađena navigacijska jedinica Garminove kvalitete. Ugrađena navigacijska jedinica između ostaloga ima kompletnu kartu Adria Route s hrvatskim glasovnim navođenjem. Da bi potencijalni korisnik mogao nadograditi postoječu navigacijsku mapu potrebno je posjedovati SD karticu, jer ovaj uređaj ima SD utor za kartice kojima se može nadograditi karta i software. Dakle sve je podređeno modernom korisniku/vozaču.


Potencijal

Iako je ovaj Kenwood DNX-7200 2-Dinska jedinica, njegova montaža je upotpunosti ista kao i kod klasičnih Head Unita. Nakon montaže i početnog podešavanja, korisnik može utipkati sigurnosni kod koji štiti uređaj od neželjenih radnji poput i krađe uređaja. Prilikom uključenja ove jedinice, na zaslonu se pojavljuje glavni meni na sivoj pozadini. Pozadinska slika i grafičko sučelje se može promjeniti/kreirati prema željama korisnika. Tako ukoliko posjedujemo bilo koji izvor kao što je iPod ili MP3, možemo s istih prenijeti „background“(pozadinska slika) na zaslon ovog uređaja. Pošto ovaj uređaj posjeduje „touch screen“ za rukovanje je potreban samo lagan dodir prstima i pretraživanje odnosno podešavanje može početi. Podešavanje menia kod DVD uređaja je u osnovi isto kao i kod kućnih DVD-a. Lakoća i kakvoča reprodukcije DVD naslova je uhu ugodna a oku poželjna. Slika koju ovaj DVD pruže je odlična, Boje su zasičene a kontrast crno/bijelo je odličan. Primarne boje (crvena, zelena i plava) imaju svoj sjaj koji se teško može vidjeti kod konkurencije. Zahvaljujuči ugrađenim mosfetima, zvuk ovog Kenwooda je topao, mekan i ugodan, pa tako i kompresija poput mp3-ica zvuči daleko bolje. Za potpuni uporabni konfor brine se priloženi daljinac, koji uz potpunu kotrolu uređaja daje mogućnost odgovaranja na telefonske pozive pritiskom na samo jednu tipku.
Kenwood DNX-7200 nije tipičan Head Unit. Naime, kod njega je implementirano sve što je u ovom trenutku potrebno vozaču modernih zahtjeva.
Stavljanjem navigacijskog sklopa, DVD-receivera s mosfetima, visokokvalitetnog monitora od 6,95“ sa odličnim programskim postavkama u jedno 2-Dinsko kućište pokazalo se kao pun pogodak. Time je Kenwood podigao ljestvicu kada su u pitanju multimedijalne jedinice za vozila. Na potezu su ostali proizvođači.

Copyright by Mobilmedia


INFO BOX : HI-FI Centar Zagreb
INTERNET : http://www.kenwood.hr
CIJENA : 12.961 kn
TEL : 01/387-3377
Last edited by Darac on Sat Oct 13, 2007 5:59 pm, edited 1 time in total.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Ermin
Registered User
Registered User
Posts: 276
Joined: Tue Jun 05, 2007 3:19 pm
Location: Zadar

Recenzije Headunita

Post by Ermin »

ja bi vise volia kad bi i neki svoj dojam pisali...
la union fait la force
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Recenzije Headunita

Post by Darac »

[QUOTE=Ermin]ja bi vise volia kad bi i neki svoj dojam pisali...[/QUOTE]
Uređaji koje sam do sada stavljao na CICE sam osobno isprobao. O tome pišem u Mobilu.:whistling:
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Ermin
Registered User
Registered User
Posts: 276
Joined: Tue Jun 05, 2007 3:19 pm
Location: Zadar

Recenzije Headunita

Post by Ermin »

[QUOTE=Darac]Uređaji koje sam do sada stavljao na CICE sam osobno isprobao. O tome pišem u Mobilu.:whistling:[/QUOTE]
onda imas od mene :res:

jel mos reci kao si bia zadovoljan sa zvukom na audiowoxu?
la union fait la force
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Recenzije Headunita

Post by Darac »

[QUOTE=Ermin]onda imas od mene :res:

jel mos reci kao si bia zadovoljan sa zvukom na audiowoxu?[/QUOTE]
Za novce koje moraš dati Audiovox svira solidno. Možda mu fali brzine i attacka koje posjeduje Alpine. No, ako se taj HU spoji s dobrim pojačalom, moglo bi to igrati !
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Recenzije Headunita

Post by Darac »

KENWOOD KVT-729DVD

[SIZE=4]Velika slika u malom
[/SIZE]

Image


Kenwoodov imperativ koji se nikada ne mijenja je : imati svoj stil. Kvaliteta i pouzdanost. To je najjači njegov potpis i ove godine.

Već neko vrijeme na policama trgovina autoakustikom se nalaze DVD/CD receiveri s pokretnim 7 inčnim monitorom i sve to upakiranim u 1-Dinsko kućište. Dakako, sve veća ponuda Monicivera vrlo često izmami požudni pogled vašeg tekstopisca kao što su nekada mali električni vlakovi mamili dječje poglede. No, da se ovo nebi pretvorilo u retro pogled jednog audio/tehnofila vratimo se na temu ovog teksta.

Image



Funkcionalnost sa stilom

Kenwood nam ove godine priređuje sama iznenađenja, i to vrlo ugodna. Prvo veliko iznenađenje je bilo lansiranje multimedijalne 2-Dinske jedinice pod nazivom DNX-7200. Ta jedinica objedinjuje sve što je potrebno današnjem modernom vozaču. Nešto kasnije svjetlo dana je ugledao model 1-Dinskog Monitor-DVD receivera pod oznakom KVT-729DVDY.
Dobrom imageu Kenwooda na tržištu car audia najviše je pridonjela inovativnost i pouzdanost samih uređaja. Testirani model headunita posjeduje 7 inčni Touch screen monitor. Zbog svoje uporabne lakoće možemo konstatirati da Touch screen monitori na neki način polako ali sigurno će zamijeniti daljinske upravljaće. Od novosti treba napomenuti potpuno novo korisničko sučelje, sa mogućnošću promjene zaslona sa slikama pohranjenim u memoriji uređaja ili sa vlastitim fotkama prenesenim sa USB stick-a. Za što bolju sliku i kvalitetnije korištenje u vozilu ovaj uređaj ima jedinstven sustav prilaogdbe kuta gledanja zaslona. Sustav podešavanja preko monitora identičan je onome iz modela DNX-7200. Između ostaloga ovaj Kenwoodac posjeduje System E“s+ , koji se koristi za podešavanje visokopojasnog filtera koji obrađuje signale prednjeg i stražnjeg kanala u 8 koraka (40/60/80/100/120/150/180/220Hz ) i fazno uključivi niskopojasni filtar koji obrađuje signal kanala subwoofera u 5 koraka (50/60/80/100/120Hz ). Sekcija za podešavanje rada DVD-a je identična onoj iz kućne domene. Dakle, u samo 1 minutu se dobije željeni rezultat. Između ostaloga uz DVD reprodukciju se može pratiti i TV program. Za praćenje TV programa potrebno je na ovaj headunit spojiti TV tuner. U Kenwoodovoj ponudi postoji varijanta analognog i digitalnog TV tunera.
Kod ugrađenog FM/AM tunera b rzina traženja, pohranjivanja radijskih postaja, te očitavanja RDS-a zaslužuje najvišu ocjenu. Inače ugrađeni tuner može pohraniti do 18 FM i 6 AM radijskih postaja. Ovaj headunit ne posjeduje navigacijski sklop, no zato ima funkciju NAVI Ready. Ta funkcija omogućuje spajanje zasebnog navigacijskog modula ( KNA-G520) na headunit.
Što se tiče modernih naprava, ovaj uređaj posjeduje priključke za USB, MP3 i iPod.
Naravno treba napomenuti da spajanjem Kenwood navigacijske jedinice, pa do 3 dodazna pojačala , te do 2 CD izmjenjivača daju ovom headunitu iznimne multimedijalne mogućnosti. Za kvalitetnu reprodukciju višekanalnog zvuka brinu se ugrađen dekoder za Dolby Digital, DTS, DivX, WMA i AAC formate.
Za kvalitetu zvuka ovdje se brinu ugrađeni MOSFET tranzistori i 24bit/192kHz D/A pretvarač.
Uz ovaj headunit se dobiva daljinac, te platnena torbica za spremanje komadne pločice.



Picture& Sound

U dosadašnjoj praksi mnogo puta su se pokazali nedostaci kod monitora prilikom reprodukcije materijala čiji zapis je bogat tamnim bojama. Kod Kenwooda su te manjakavosti izostale. Za testni primjer poslužio nam je koncert Jean Michel Jarrea u parku vjetrenjača Gammel Vra Enge održan u Danskoj 2002.godine. Koncerti Jean Michel Jarrea su nesvakidašnji kulturološki događaj. Osim maestralnog sviranja glazbe, publika ima prilike prisustvovati vizuelnom spektaklu. Ovaj koncert sniman je na otvorenom, a jedina rasvjeta se mogla vidjeti samo na pozornici. Kod ovog slikopisnog zapisa Kenwood je pokazao zašto je dominantan u svojoj klasi. Bez obzira na vrlo dinamične prijelaze sa svjetlijih na tamne boje, slika je uvijek čista s dobrom oštrinom, kontrastom i dubinom.. Jednostavno rečeno, slika ovog DVD-a je oku poželjna. Zvuk ovog headunita je topao po cjelom spektru, detaljan i mekan. Kao referentni materijal poslužio je CD Audiophile Reference II iz produkcije FIM-a (First Impression Music). Bez obzira da li se radilo o skladbi Test of Honey u izvedbi Patricie Barber ili o Sumertimeu od Georga Gerswina, sve je bilo na svojem mjestu. Precizno definirana pozornica, korektan timbralni prikaz instrumenata, te velika količina zraka među glazbenicima. Dakle, sve u audiofilskim okvirima.
Kenwood KVT-729DVDY je po svojoj strukturi sličan konkurentima. No, ono što ga izdvaja od njih je njegov stil i potpis koji se odnosi na kvalitetu i pozdanost.



INFO BOX : HI-FI Centar Zagreb
INTERNET : http://www.kenwood.hr
CIJENA : 8.338 kn
TEL : 01/387-3377
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Skorpio
Posts: 19
Joined: Sun Oct 14, 2007 7:11 pm
Location: otok Hvar

Pioneer DEH P65BT:

Post by Skorpio »

Zamijenio VDO (Kina)za DEH P65BT.Još moram i zvučnike.Razlika u zvuku je velika,ali ovaj ima gumb za glasnoću i Blutooth za telefon i mikrofon.Sve je preko HU-a.Javit ću se kada sve složim. Bok !
glasni dolenjc
Posts: 5
Joined: Wed Mar 12, 2008 8:52 pm

Recenzije Headunita

Post by glasni dolenjc »

imam iva d310 plus pxa preko optike.in sam jako zadovoljen
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Recenzije Headunita

Post by davor-ri »

[QUOTE=Skorpio;188593]Zamijenio VDO (Kina)za DEH P65BT.Još moram i zvučnike.Razlika u zvuku je velika,ali ovaj ima gumb za glasnoću i Blutooth za telefon i mikrofon.Sve je preko HU-a.Javit ću se kada sve složim. Bok ![/QUOTE]

[QUOTE=glasni dolenjc;224866]imam iva d310 plus pxa preko optike.in sam jako zadovoljen[/QUOTE]



mislim ako ćete pisati ovakve recenzije bolje da ih ne pišete....tipa imam hu 2 dana i sretan sam ko svinja u blatu...ako ne možete od uzbuđenja složit 2 suvisle rečenice, pričekajte do onda kad to budete mogli...ovo nikome ne koristi
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Charles1
Registered User
Registered User
Posts: 237
Joined: Mon Oct 08, 2007 7:07 pm
Location: Zagreb

Recenzije Headunita

Post by Charles1 »

Panasonic cq-c8405N

Evo nakon tjedan dana druženja sa Panasonicom da napisem pokoju rijec. Usporedjivat cu ga sa svojim donedavnim HU-om pajom 5800.

Moram reci i da su se pokazale neutemeljene one opaske o karakteristici zvuka kod panasonica kad je u pitanju nenaglasen bas (bar ako ga usporedjujemo sa pajom 5800)
Na paji je low bio na +2 (+6 je max) dok je sw out varirao izmedju +3 i +4 (+6 je max), a na panasonicu je na eq od 60-200 na +2 (od +8), a sw je na +4 (od +6)i ima nesto vise basa nego na paji. Distorzije koje su se kod paje javljale na 52/60 volume ovdje na istom postotku (pa i vise) nisu prisutne

Tipke su puno bolje na panasonicu i puno lakse primaju. Pajo je ponekad znao i gubiti kontakt na plocici (iako je glazba i dalje svirala) i ponekad su gumbi teze primali.
Premotavanje mp3-a je neusporedivo sa pajom kod kojeg je premotavanje znalo ici brzinom 1:2 dok to kod panasonica ide 1:10 i jos se cuje zvuk prilikom premotavanja pjesme pa je puno upotrebljivije/lakse
Pozitivna stvar je direktni pristup pjesmi pa se moze upisati npr broj pjesme u direktoriju i na nju odmah krene. Negativna stvar je sto to radi samo preko daljinskoj na kojem su brojcane oznake.
Negativna strana je i to sto (barem zasad nisam uspio naci) nema onu list opciju kao novi pioneerci kod kojih pritisnes "list" i okretanjem volume gumba biras skladbe u direktoriju (okretanjem se mijenjaju nazivi i pritiskom na volume dodje do oadbira), ali mozda postoji i ta opcija.

Biranje i snalazenje medju svim opcijama je jako lako i neusporedivo sa pajom 5800 kod kojih ti ponekad treba i prirucnik za neke (nelogicne rijesene) stvari u izborniku. Ovdje se sve postavke biraju lako a tome valjda pridonosi i solidan ekran.

Plocica se vrlo lako odvaja prilikom spremanja i djeluje kvalitetno. Nema skripanja.

Daljinski je jako ruzan ali je vrlo funkcionalan.

Sve u svemu jako topla preporuka za kupnju.

Ako se jos neceg sjetim editiram
Last edited by Charles1 on Tue Apr 01, 2008 1:23 am, edited 1 time in total.
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Recenzije Headunita

Post by mitja_rs »

još jedan "test"..

Clarion HX-D2... jedna slika da vidite kako to izgleda... :)

Image

ovaj avtoradio imao sam jednom na kračem testu (čitaj sat vremena) i bio sam oduševljen onim što sam čuo ( a sad ga imam skoro več godinu). Ali... u međuvremenu bio je kod mene i Pajo DEX 9 i DEQ 90... no... prvo kad ga pogledaš razmišljaš... izgleda fino sa lakiranom sprednjom ploščom ima vrlo malo gumbova i vrlo mali display. Za sve one što ne zanju ovo čudo ne svira mp3.
Mehanizam za Cd vrlo je dobar, a HU brzo prebere CD-je, tako da ne treba čekati po 5 minuta da bi čuli svoj omiljeni komad. Na malome displayu vidi se malo, i čita se malo. Od advance super-duper funkcja ima title text (ali samo za ime CD-ja.. ).... ostalo je klasika

odličnih 4 para činčeva (8V) za 3 way plus sub ili 2 way plus rear plus sub ili sve direct. Dodatna 2 para za AUX, Ce-net ulaz za DVD changer (možeš zamisliti). Znači na zadnjoj strani je brdo kablova tako da treba mnogo sata provesti da se sve uklopi u armaturu...

Svira... hm... bolje nego DEXp-9 (za mene) ... sve je mirno, tweeteri nisu krešavi u uzporedbi sa Alpinom možda ima slabiji bas. Mid bas je odlično definiran i stvar radi tako kako mora. Sam zvuk ima ogroman prostor i veliku transparentnost. Kažu (ne ja) da je bolji samo još F1 ali samo zbog toga što nudi više nastavitva.

Od minusa rekao bi da je display premalen pa se ne vidi sve tako kako bi trebalo ali dobro... grafički prikaz nacrtaš si u glavi.. i največa mana... pločica ne ide dolja ali ... moja izkustva sa ljudima koji su ga videli i nisu akustičari kažu da izgleda nešta obično, ništa posebno.

Ima i daljinski, kojeg ne upotrebavam, i vanjski DC/DC koji je ogroman i opet treba svoje mjesto - i svoj kabel za struju.. jhx ima i Euro konektor ali mu treba samo kontakt (za paljenje).Ako se ga ne priključi na kontakt za jednu noč ode akumulator pa treba ujutro malo fizičkog rada... ;)


lp
Last edited by mitja_rs on Tue Apr 01, 2008 11:33 am, edited 1 time in total.
edo
Newbie
Newbie
Posts: 75
Joined: Thu Apr 12, 2007 2:38 pm
Location: Zagreb, Trešnjevka

Recenzije Headunita

Post by edo »

Evo novi HU, Alpine CDA-9883R

Image

Image

Image

Image

Image

Prvi dojmovi jako dobri, kvaliteta zvuka ovako preko internog pojačala je dosta dobra, vrlo dobar bas. Sa mojim Type-R prednjima surađuje jako dobro, više mi visoki nisu tako naporni kao sa Pajom P80 ili Panasonicom. Opcija nema preveć ali ni netreba, pločica nije motorizirana što je po meni plus jer se nema kaj zahebat a estetski je dosta lijep, bez problema bi išao u svaki auto.
Za 1500 kuna kolko dođe novi (ako ga se nađe jer je stari model) vrlo dobra kupovina...

update....
Prijem radio stanica je super, neznam kad sam zadnji put uhvatio toliko stanica.
Last edited by edo on Wed Apr 30, 2008 10:52 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Nakamichi CD-300

Post by Nick »

Vidim da ovdje nitko ne pise nista, pa eto ja ću!

Image

Nabavio sam Nakamichi CD-300. Gnjavio ljude da mi ga donesu iz USA. I konačno to stiglo.ISO konektora nema, već samo konektor koji ide u radio i žice pa sam ih zalemio na ISO.

Stavio radio u auto, radio radi ,CD radi, ali zvuk krcka, zuji i slabo se čuje. I lijepo s NOVIM radiom na servis (garancija u USA ionako mi nema smisla).Riješio majstor to stvarno brzo (nešto otišlo na izlazu) i usput prelemio nešto da imam i parne stanice. Ajde to je lijepo. :respect:

Ponovo spojim radio i sve konačno radi normalno.Pa da i to čujemo.
Reče serviser da unutra vlada minimalizam.Tako je uistinu i s opcijama na HU. Kontrole samo osnovne, čita MP3, učitavanje cijelog CD mp3 dosta traje. Prijem stanica na HU prosječan kao i na ostalim.Radio nema RDS, ali bar ima text na MP3-cama. Foldere čita, ali nema šaltanje po folderima wtf . Stvar spašava to što ima +10 i -10 mp3-ca. Jer da nema toga bilo bi još gore.
HU ima čak 2 rca preout (1 par). Ugrađeno pojačalo je 4x15 w RMS. (stvarno ga nabrijali!?!?)

Na kraju kako to zvuči. Zvuči kao nešto gdje ne postoji ama baš nikakav filter zvuka, nikakva nabrijanost, nijedan dio zvuka ne "strši".Opisao bih zvuk kao suh i neutralan. Al doslovno nenabrijan ni u kojem pogledu. Štovatelji hip-hopa, rap-a, metala i žešćeg rocka mislim da mogu zaboraviti na ovaj HU. On će sve odsvirati tako blago i neutralno da će taj materijal izgubiti smisao.
Kako tvorci ovoga valjda preferiraju jazz, imam dojam da se HU zapravo s takvim stvarima i najbolje snalazi. Tu ne treba nabrijanost već samo što vjernija izvedba. Također su ok i sve "akustične" snimke, te sve ostale "meke" snimke.Bas također zvuči dosta toplo i mekano , tako da raspravljati o nekom kicku nema bas smisla.

Eto toliko o tome. Ukratko HU koji uistinu nije za šire mase, jer mislim da će karakterom zvuka zadovoljiti tek manji dio. A izgledom valjda nikoga.


(Hu je slušan na svoj izlaz (4x15w), i na DLS Ultimate UP6 , bas preko RCA na Pyle+Focal 25a1)
Last edited by Nick on Wed Aug 27, 2008 9:10 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Headuniti”