Recenzije Headunita

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
dejan08
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sat Oct 28, 2006 4:22 pm
Contact:

Recenzije Headunita

Post by dejan08 »

Panasonic Cq7303

Odličan hu, zvuk je fenomenalan i mislim da je Panasonic sa ovom serijom zbilja dostigao konkurenciju

brdo opcija, 3 predizlaza, veliki display, mogućnost stavljanja vlastitih slika, daljinski dolazi uz hu, dobar eq...

preporučio bih ga svakome
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Recenzije Headunita

Post by acey »

Takodjer posjedujem panasonic serije 7 ali cq7703n model i sve vrijedi kao gore opisano, odlicna iskustva, da ne nabrajam sad tehnikalije, hrpa opcija i customizacija, odlicna podrska i baza za kasnije nadogradnje (BT, cd/dvd changeri, ipod, tv...), narocito mi se svidjaju izlazi iza koji su produzeni tj ne izlaze direkt iz radija (valjda sam se dobro izrazio ;) , nadalje stvarno je kvalitetna plastika, nista ne skripi, ne zastekava niti jedan gumb, izuzetno rijetko preskace (tek kad ga se extra preforsira ;) ), nikad ispisao nijedan read error ili sl i stvarno onako ostavlja fancy/otmjeni dojam u autu (tj nije preplastican)... i sve to za samo 2000kn (ja ga bio platio 1900kn NOVOG zapakiranog).

Prije toga sam imao isto panasonica ali model cq3301n i sluzio me godinu dana ko' od prvog dana i rjesio sam ga se samo zato sta je bio kakti jednu stepenicu vise od entry modela i naravno sta sam vidio novu seriju ;)

Tako da jedan veliki plus i moja topla preporuka za panasonic HU-ove
Image
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Recenzije Headunita

Post by acey »

[QUOTE=dejan08]Panasonic Cq7303

Odličan hu, zvuk je fenomenalan i mislim da je Panasonic sa ovom serijom zbilja dostigao konkurenciju[/QUOTE]

Usudio bih se reci da je pretekao jer, ako nista, cjenovno mu nitko nije konkurentan naspram onoga sto nudi a i sam opet nije neki lijevi no-name brand.
Image
lost
Registered User
Registered User
Posts: 205
Joined: Wed Apr 12, 2006 10:08 pm

Recenzije Headunita

Post by lost »

Da ali mu je problem šta preskače, uz neki jači sub, nemože se ništa slušat glasno...
Anthony@dj-on-line
Registered User
Registered User
Posts: 692
Joined: Wed Mar 08, 2006 3:47 pm
Location: Tučepi
Contact:

Recenzije Headunita

Post by Anthony@dj-on-line »

A eto, imao sam par hu-ova, ne sjecam se modela, od sony-a koji je svojom x-plod funkcijom pržio sve zvucnike, od jvc-a koji je volio papat cd-e pa do pioneera koji je valjda s greškom volio pregarat osigurace ali eto, zadnja dva modela se sjecam...

Pioneer deh 3630 mp, onako, na prvi pogled fin playerčić, bio je nekakvih 1200-300 kn u maloprodaji kad sam ga kupio, doduše, velika moja mana je bila što nisam baš mario za opcije tipa sub control, daljinski ili tako to. Uglavnom, preouti snage 2.2 V su bili onako ok, mjuza je s 2 306dvc-a bila taman za slušat, nikakva pretjerana sila nego onako, čisto ok sila...:lol:
A ono, sad stoji doma u sobi na ormaru, izgubili mi na osiguranju connector pa se mislim koliko mi je isplativo kupit novi od 200 kn..:lol:

Uglavnom, novi, mislim drugi i zadnji hu koji imam, definitivno revolucija u zvuku...Bar za mene, pregrš prehebenih funkcija, pardon, pisem o kenwoodu 9531...Ma full mrak hu, fin i ergonomican daljinski, fino leži u ruci, sub controla, graficki prikaz zvucne postavke u autu, srs i mnogo drugih funkcija koje nemam pojma što znace ali kad se sve to uklopi s onim bijesnim displayom, finalna ocjena je stvarno maximalna... Zvuk mi je pretopal, možda bi na kakvim sistemima se još bolje iskazao, budem vidio... 3 preouta (5V) za amphove i jedan aux in za recimo dvd u buducnosti su sasvim predobre funkcije, isto produženi chinch kablovi iz playera, nisu odmah na interfejsu kao kod paje...:laugh: Ma dalo bi se tu još toga puno napisat ali neda mi se...idol:: uglavnom, nisam požalio...
Image
goc9999
Newbie
Newbie
Posts: 33
Joined: Thu Nov 09, 2006 2:20 pm
Contact:

Recenzije Headunita

Post by goc9999 »

ja imam pioneer 4800 i full sam zadovoljan sa njime! sve cita,nemam problema oko gutanja ili iceg drugoga,ima dva izlaza(sub i prednji) i direktnu sub kontrolu :) za tu lovu je boli glava! prvi alpine je 1300kn i nema nista od ovih prednosti koje nudi ovaj uredjaj(NHF).
ps.platio sam ga 1000kn!!
ToMMeK
Registered User
Registered User
Posts: 2013
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 pm
Location: Zagreb/Dubrava

Recenzije Headunita

Post by ToMMeK »

imam pioneer 4730mpb i nikad nista... barem zasad... kod mene je vec 2 god.
OTKUP ISPRAVNIH I NEISPRAVNIH LAPTOPA... I PRODAJA 099 564 30 65
Bobo1234

Recenzije Headunita

Post by Bobo1234 »

Sony CDX F-5550 - uzea ga prije godinu dana, već je izaša iz prodaje.
Šta se tiče zvuka, skroz je OK, ima 4x50W, direktan izlaz za sub. Ne podržava wma, al to nije ni bitno. Radi bez problema već godinu dana, ne priskače. Uglavnom, imate moju preporuku..
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Pioneer DEH-P88RS

Post by terrordrome »

Čisto za informaciju: Imao prilike čuti HU i stvar je odlična. Mana mu je ta da su potenciometar i vodič kroz menu od kromirane plastike. Po meni tu je trebao ići aluminij. Možda se nekome neće svidjeti što nema multi-color display sa animacijama ali Bože moj, ovo je HU za slušanje i guštanje. Uzeti u obzir. Cijena nekih 3150kn.:res:

Reference Series CD Tuner

Home > Products > In Car Entertainment > Car Audio - CD Player > DEH-P88RSDEH-P88RSImage
Image
The DEH-P88RS comes from the pedigree of the Pioneer Reference Series – driving pure sound staging in your car.

Audio reproduction is competition-grade. The high performance DSP, 24-bit Burr-Brown Advanced Segment-Type DAC and digital Low Pass and High Pass Filters for both 2 and 3-way audio, deliver crystal audio quality with extremely low levels of noise. The tuner also features D4Q+ technology, which delivers advanced FM/AM stereo reception with noise reduction, eliminating external interference.

The unit features a Hi-Volt Output (5V), which provides a stronger signal to amp – again, with less noise and more definition. To optimise sound image, staging and frequency response, the DEH-P88RS uses automatic time alignment and equalisation to adjust the audio settings.

This unit combines refined style – with a motorised aluminium face plate and white OEL screen - and high quality components. It’s the audiophile’s in-car CD tuner.

[url=javascriptvoid(0)]Image[/url]

Osnovne značajke:
Max. Power Output MOSFET 4 x 50 W
Tuner AM, FM
Plays CD-R, CD-RW, MP3, WMA, WAV, AAC
Front Panel Auto-flap mechanism (motorized)
Display Illumination White OEL
Rotary Commander Yes
Remote Control Included
Multi-Language Display Yes
Cellular Telephone Auto Muting Yes
Connectivity DEH-P88RS
iPod Adapter Ready Yes
IP Bus Yes
RCA Preout Gold-plated, 3 (F + R + S/W)
Sub-display Output Yes
Hard-wired Remote Input Yes
High Voltage Output Yes
ISO Connector ready Yes

Tuner Features DEH-P88RS
Radio Data System (RDS) Yes
Traffic Announcement Yes
Best Stations Memory (BSM) Yes
Auto Alternative Frequency Search Yes
Preset Channel Memory Yes
Auto/Manual Frequency Search Yes
PTY Search Yes

CD Player Features DEH-P88RS
CD-R/RW Playback Yes
MP3 Yes
WAV Yes
Windows Media Audio (WMA) Yes
iTunes AAC Playback Yes
CD Text Yes
Disc Title Memory Yes
Track Search/Scan/Repeat Yes/Yes/Yes
Last Position Memory Yes
Random Play Yes

Audio DEH-P88RS
Balance Yes
Fader Yes
Low Pass Filter Yes
High Pass Filter Yes
Graphic Equaliser 16-band
Auto EQ Yes
Auto Time Alignment Yes
Built in DSP Yes
Listening Position Selector Yes
Automatic Sound Leveliser (ASL) Yes
Source Level Adjuster Yes
BBE Yes
Last edited by terrordrome on Sun Oct 07, 2007 10:23 am, edited 1 time in total.
Vla@do
Registered User
Registered User
Posts: 3563
Joined: Thu Mar 02, 2006 10:38 pm
Location: Rijeka/Koprivnica
Contact:

Recenzije Headunita

Post by Vla@do »

Alpine CDA9854r - 2200kn
Imao ga cirka 2 mjeseca i ok hu. Zvukom stvarno dobar, kvalitetom također samo funkcijama ne. Fali daljinac(nije bas bitno al opet za hu te cijene:whistling: ). Vrlo pregledan meni i mogucnost pregledavanja pjesmi sto mi se jako sviđa. Par boja osvjetljenja bla bla... Ugl dobar hu za te novce, jos da je funkcijski bolji bio bi izvrstan:)

Kenwood kdc7021se
Par mjeseci bio u autu. Nista posebno: svira, cita uredno cd-e, ne preskace, neke djidje midje tipa tc kao fol:lol: :lol: :lol:
Ugl ok hu za te novce. Ja ga prodo za 600 kolko je novi nemam pojma jer nisam našao kod nas. D mask ima što je po meni dosta dobro:res:

Panasonic cq-c8403n - 1999-2199kn(ovisi gdje:) )
Evo svira tjedan dana u autu. O hu sve najbolje, od funkcija, displaya, zvuka, stvarno dobar hu za te pare. Mislim da nema nijednog NOVOG hu-ta po toj cijeni da je bolji zvukom i funkcijama. Skretnice ima, 3 izlaza po 5v, aux-in, nemam pojma vise....daljinac...tilt:lol:(sto 9854 nema a ni daljinac u opremi:whistling: ). Mana nema promjene boje osvetljena pa malo plava bode u oči ali šta sada. Inače jako dobar hu:res:
Eibach, GT Power, /////ALPINE, Phase :res:
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Recenzije Headunita

Post by mile098 »

evo da dodam- jvc avx2....nakon pioneera(množina) i panasonica uzeo sma ovo....ogroman plus na ekran, osim filmova, spotova i gluposti preglednost je na vrhuncu...Funkcija koliko hoćeš, Tc(15 cm) koraci, relativno vjerno poštela sve...3 preouta, 5v...taj hu preko najvećih rupetina na putu, nije NIKAD preskočio..zvuk, neutralan, povučeniji malo u basu, vokal i visoki precizni(slušano na dls r6a i phase cfs, pojačala helix hxa 1000x2 i rf4600x)

mane- skretnice, i meni osobno nedostatak rotary commandera jer sam na njega naviknuo...

ovaj je bio u autu cca 2-3 mjeseca, sad mi u utorak stiže 9855 pa da vidim razliku...ako alpine ne zadovolji ostaje jvc i ide alpine natrag u prodaju...
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Recenzije Headunita

Post by Darac »

JVC KD-AVX33 EXAD

[SIZE=4] Elegancija u službi tehnologije
[/SIZE]

Image



Postulati modernog koncepta ispoštivani su u ovom Head Unitu

Japanska tvrtka JVC datira još iz davne 1927. godine. Sama tvrtka je postala stjegonoša u razvoju i proizvodnji audio i video uređaja. JVC se s ponosom može pohvaliti da je prvi japanski televizor izašao iz njihovih proizvodnih hala. Između ostaloga, JVC je prvi na tržište lansirao VHS videoformat, camcorder, digitalni VHS videorekorder, multimedijski projektor visoke razlučivosti itd. Dakle ovdje se radi o kompaniji iz svjetskog vrha kada je u pitanju elektronska industrija.
Između ostaloga danas je JVC pokrovitelj mnogih Jazz Festivala u Rotterdamu, Parizu, Waršavi, New Yorku i NewPortu. Također kompanija JVC je službeni partner EURO-a 2008 koje će se održati u Austriji i Švicarskoj. Ove činjenice govore da je JVC više od običnog proizvođača konzumne elektronike.


Voziti drugačije

Neki trenuci u životu znaju značiti više od drugih. To ponajprije ovisi o tome gdje se nalazimo, s kim smo ili čak o glazbi koja ispunjava taj trenutak. Neki od nas pamte putovanja po odredištiu i po glazbenom predlošku koji je svirao u trenutku dolaska na željeno mjesto. Da bi osjećaj ugode putovanja bio potpun potrebna nam je glazba koja ima isti učinak kao što ima adrenalin kod sportaša kojima je potreban pozitivan podstrek.
Da bi glazba kao podstrek mogla funkcionirati potrebno je imati Head Unit u automobilu. Naravno da je uz soničnu u tehničku kakvoću poželjno da autoradio ima i estetski element. Nije nam svejedno što ćemo staviti u vozilo. Svi ovdje navedeni faktori nalaze se u glavnoj jedinici JVC-a KD-AVX33. Uređaj sam po sebi izgleda drugačije.
Ploča prednjeg panela gdje dominira 3,5 inčni široki zaslon (format 16:9) s crnim funkcijskim tipkama i diskretnim plavičastim osvjetljenjem djeluje elegantno. Sjajna crna boja s oblim rubovima i kvalitetna plastika odaju dojam upečatljivosti.
Ovaj autoradio odgovara svim zahtjevima audiofila i modernih tehnofila. Između ostaloga u sebi ima ugrađen DVD/CD reproduktor visoke kakvoće s 192kHz/24-bitnim audio DA pretvaračem i 108MHz/12-bitnim video DA pretvaračem . Za kvalitetnu reprodukciju 5.1- DVD naslova brinu se ugrađeni Dolby Digital , DTS i Dolby Prologic II/MPEG dekoderi. Također, tu su i sveprisutniji AAC/MP3/WMA/WAV/DivX formati za moderne korisnike. Ono što posebno izdvaja ovaj Head Unit od konkurencije je prisustvo DVD-Audio formata.
Vlasnici gsm, mp3/USB i iPod naprava trebaju ozbiljno računati na ovaj uređaj zbog njegovih svestranih korisničkih mogućnosti koje se manifestiraju u brzom prepoznavanju formata i kvalitetnoj reprodukciji istog. Osim toga vlasnici gsm aparata koji u sebi posjeduju Bluetooth mogu bez ikakvih problema svoje mobitele prespojiti na KD-AVX33
KD-AVX33 ima ugrađenu Bluetooth bežičnu tehnologiju, pružajući sigurnu bežičnu vezu s gsm uređajima. Maksimalno pet mobilnih telefona može biti registrirano za telefoniranje bez upotrebe ruku. Također uz mobilne telefone na glasovno biranje, pozivanje se može vršiti jednostavnim izgovaranjem imena iz telefonskog imenika u ugrađeni mikrofon. Ova potonja naprava dio je opreme koja dolazi uz Head Unit. Uz sve navedeno ovaj Head Unit opremljen je naprednim USB funkcijama, omogućujući povezivanje s prijenosnim hard diskom, USB memorijskim stickovima te raznim digitalnim novovalnim playerima za reprodukciju audio i videodatoteka. KD-AVX33 posjeduje GIGA MP3 MULTI sklop koji reproducira MP3, WMA ili WAV podatke snimljene na DVD. Tako primjerice na DVD kapaciteta 4,7 GB može se pohraniti 2500 pjesama, 250 diskova u MP3/WMA formatu ili 100 pjesama, 10 diskova u WAV formatu. Dakle, na korisniku ostaje da se odluči koji format je adekvatan njegovim prohtjevima.
Za razliku od Alpine iDA-X001 gdje se iPod direktno spaja na uređaj, ovdje kod KD-AVX33 je potreban poseban adapter kojeg se kod JVC-a može naći u ponudi. Ugrađeni tuner može pohraniti 18 FM i 6 AM radijskih postaja. Pretraživanje i pohranjivanje radijskih postaja po frekvencijama je brzo i jednostavno, a posebice veseli brzo očitavanje RDS-a i programske orijentacije kod radijskih postaja. Autor ovih redaka imao se prilike uvjeriti u odlično funkcioniranje tunera ovog Head Unita tijekom vožnje kroz grad.
Ugrađeno pojačalo bazirano na MOS-FET-ima sa svojih 50 wata po kanalu jamči nesmetan rad sa zvučnicima.
Sustav ove glavne jedinice je opremljen višejezičnim prikazom, GUI tekstom i MP3 informacijama dostupnim na engleskom, francuskom, njemačkom, talijanskom, nizozemskom, švedskom, danskom, ruskom i sveprisutnijim španjolskom jeziku.
Zahvaljujući jednostavnom grafičkom korisničkom sučelju pretraživanje i postavljanje parametara sustava kao što su : EQ, balans i slične postavke također je vrlo jedniostavno.
Ispis tekstualnih poruka na zaslonu je čitljiv te ne predstavlja nikakvo naprezanje za oči. Ova potonja stavka je vrlo bitna za korisnike koji koriste za dobar vid leče ili naočale.
Imajuči u vidu da ovaj DVD/CD receiver posjeduje 5.1-kanalni izlaz, treba posebnu pažnju obratiti na kabele koji dolaze s njim u paketu. Pogrešno spajanje kabela na sustav može izazvati neželjene teškoće u radu uređaja i ostatka sustava. Da bi se to izbjeglo, na svakom kabelu za svaki audio kanal i za video uređaj naljepljena je adekvatna oznaka.
Za potpuni uporabni konfor brine se priloženi daljinski upravljać čije gumirane tipke i fino ležanje u ruci govore u prilog ozbiljnosti pristupa prema korisnicima. Uz daljinca se dobiva posebna plastična košuljica koja služi kao držač. Ta košuljica se montira tako da se skine zaština folija sa ljepljive trake koja je na samoj košuljici.


Novo okruženje

Iz dosadašnjeg teksta ste mogli zaključiti da je ovaj uređaj istovremeno namijenjen audiofilima i tehnofilima. JVC KD-AVX33 je izniman uređaj koji se može pohvaliti vrlo visokom kvalitetom zvučne reprodukcije koja nosi sve audiofilske epitete. Njegova implementacija u sustavu koji je baziran na Alpine pojačalima i zvučnicima te Kicker ožičenju se pokazala kao pun pogodak. Zahvaljujuči ugrađenim MOS-FETima zvuk ovog uređaja je topao po cjelom spektru, a što je najbitnije nije naporan niti za dugotrajnog slušanja. Iako ovaj uređaj posjeduje DVD Audio/Video reproduktor koji bez problema odrađuje svoj zadatak toplo preporučujemo nabavku 7 inčnog monitora jer ugrađeni 3,5 inčni monitor nije namjenjen za gledanje video materijala. Netko bi iz potonje rečenice mogao shvatiti da je 3,5 inčni zaslon loše kvalitete ali stvari su bitno drukčije. Ugrađeni zaslon ima odličnu sliku i vidljivost bez obzira na količinu sunčeve svjetlosti koja dopire u kabinu, no njegove dimenzije nemogu nadomjestiti užitak gledanja video materijala na 7 inčnom monitoru. Dakle, zaslon ovog Head Unita namjenjen je za informativni prikaz audio i video sadržaja.
Teško ćete pronaći uređaj koji može jednakokvalitetno reproducirati sve vrste audio i video materija a da je pritom i estetski pogođen.
Ukoliko ste zakleti eseteta koji voli CD/DVD/MP3 zapise, a još k tome preferirate dobar zvuk onda vam preporučujemo da ovaj JVC KD-AVX33 stavite u ozbiljno razmatranje.



INFO BOX : PromMat d.o.o.
INTERNET : http://www.promat.hr
CIJENA : 4990 kn
Tel: 01/2008 425
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Ermin
Registered User
Registered User
Posts: 276
Joined: Tue Jun 05, 2007 3:19 pm
Location: Zadar

Sony cdx m630

Post by Ermin »

Evo prvi po meni ozbiljniji HU koji sam ima...Dojmovi,po meni:izgled,jako jako ljep i usudjujem se reci najljepsi sto sam ga imao i vidio.Ima ekran sa jedne i druge strane,izvana je ekran za velicinu cijelog HU-a i nema tipki sve dok ga se ne otvori,tada dobijamo tipke+jos jedan mali ekran na kojemu takodjer sve se more viditi osim animacija!
Zvuk:Zvuk je po meni bia jako oštar ali jako dobar za slusanje neke brze muzike,radio ima HPF i LPF sto mu je veliki plus,ima ekvilajzere i DSO mode skojim naglasavas tj povecavas visoke tonove i po potrebi smanjujes..meni je uvjek bia na 3!
od izlaza ima:woofer,i naravno za front i rear...
mana koja im je,pa ono sto se meni dogodilo i jps puno ljudi:naime nakon neke godine ipo im ode flat kabel sto ide na prednju plocicu i onda im pocnu stekati tipke..meni nije predstavljalo problem jer ima daljinac hehe..

Slika (stavrno je radio super izgleda,uzivo jos bolji)
Image


evo malo spec:
Product Features

* 52W x 4 High Power Output
* RDS
* Active Black Panel Design
* Motorised Front Panel
* CD-R Compatible
* CD/MD Changer Control
* CD Text
* 3 Pre-outs (Front, Rear & Subwoofer)
* Subwoofer Volume Control
* Remote Control Included

Technical Details

Car Stereo Type : CD
Satellite Radio Ready : Yes
Dimensions (HxWxD) : 2.0 x 7.1 x 7.25
RMS Power x Channels (Watts) : 23 x 4
Peak Power x Channels (Watts) : 52 x 4
Digital Radio Service Provider : XM
CD Changer Controls : Yes
Disc/Station
Naming : Yes
Random Play : Yes
CD/MD Frequency Response : 10Hz - 20kHz
CD/MD Signal to Noise Ratio : 90 dB
Tape Dolby NR : N/A
Tape Music Search : N/A
Tape Full Logic Controls : N/A
Tape Frequency Response (best) : N/A
Tape S/N Ratio (best) : N/A
Faceplate Security : Disappearing Face
Fits Chassis Size : DIN
Installation depth (inches) : 6-3/8
Number of Pre-Amp
Outputs : 3 Pair
Pre-Amp Output Voltage (Volts) : 2.0
Loudness/Bass Boost : Yes
Sound Processing/Equalization : Yes
Number Presets (FM/AM) : 18 FM/12 AM
Mono/Stereo Switch : Yes
Remote Control Type : Wireless
Display Colours : Multi-Colour LCD
Last edited by Ermin on Thu Oct 11, 2007 11:30 pm, edited 1 time in total.
la union fait la force
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Recenzije Headunita

Post by Darac »

AUDIOVOX VME 9311TS

PRISTUPAČNA MULTIMEDIJALNA JEDINICA

VELIKE MOGUĆNOSTI ZA MALO NOVACA



Image


Tvrtka AUDIOVOX je već neko vrijeme prisutna na našem tržištu.No,malo se zna o tome da je ta tvrtka nastavljač uspješnosti rada grupacije Recoton. Unutar te grupacije se nalaze poznate tvrtke kao što su : Jensen,Magnat,HECO i macAudio.AUDIOVOX kao lider novonastale grupacije predstavlja razvojne novitete u programima bežične telefonije i konzumne elektronike. Ovaj potonji segment donosi najviše uspjeha u razvoju elektronike za automobilsku industriju.Između ostaloga u ponudi ovog industrijskog segmenta možemo naći uređaje poput autoradia s ugrađenim DVD-om i TFT ekranom,navigacijske uređaje te sigurnosne module za osiguranje svih vrsta vozila.

Tehnika narodu

U vrijeme kada multimedijalne jedinice postaju polako ali sigurno neizostavan dio opreme, tvrtka AUDIOVOX uzburkava tržišne vode svojom paletom sofisticiranih uređaja za koje nije potrebno izdvajati velike iznose.
Model Monicivera VME 9311TS spada u kategoriju uređaja s optimalnim odnosom kvaliteta/funkcionalnost/cijena .Okosnicu ovog uređaja čini dobro koncipirani DVD-receiver.Uz standardno 4-kanalno pojačalo sa snagom od 40 wata po kanalu, nalazi se tuner koji može pohraniti 18 FM/12 AM radijskih postaja što je za ljubitelje radijskog programa kojeg prilikom vožnje slušaju više nego odličan odabir.Ugrađeni DVD reproduktor čita sve postojeće formate počevši od klasičnog CD-a, DVD-R/RW pa sve do raznih varijacija na temu JPEG, MPEG1,MPEG4,MP3,WMA pa čak i Kodak Picture CD.Da bi se iz navedenih formata izvukao maksimum,uređaj posjeduje dobar i jednostavan sustav podešavanja. D/A pretvarač ovog uređaja je 6-kanalni Sigma-Delta 24bitni s frekvencijom uzorkovanja od 192kHz.Poslastica ovog uređaja je 7 inčni TFT monitor.Kao i ostali monitori tako i ovaj ima sustav podešavanje slike u obliku funkcija :Brightness,Color,Contrast i Tint.Koristeći te funkcije potencijalni korisnik može prema vlastitim preferencijama optimizirati razinu slike. Panel ovog monitora je izrađen u Panasonicu što jamči odličnu sliku i dugotrajan rad.Unutar monitora postoji funckija zvana Touch Screen.Dakle, laganim dodirom prsta po ekranu možemo vršiti pretraživanje odnosno podešavanje uređaja, naravno poželjno je da prsti budu čisti kako na ekranu ne bi ostao trajan otisak.
Potencijalni konzument može na ovom monitoru birati format slike u rasponu od klasičnog 4:3 pa sve do tzv.full screena.Razlučivost ovog ekrana je 336,960 pixela(144Wx224H).Više nego odlično. Samo setupiranje se može vršiti preko ekrana ili preko isporučenog daljinca.Daljinski upravljač malenih je gabarita ali zato vrlo funkcionalana te kao takav odaje dojam da se neće brzo istrošiti.
Audio sekcija ovog monicivera koristi tzv.EQ mod koji je podijeljen u 7 djelova:User,Flat,Jazz,Pop,Classical,Rock i Vocal.Time se željelo izaći u susret korisnicima koji preferiraju određeni glazbeni žanr.
Kako bi ovaj moniciver u automobilu pružio naksimalni dojam,proizvođač je na njega implementirao zasebne priključne setove.Tako je jedan od najbitnijih je 3RCA set priključaka za povezivanje sa dodatnim pojačalima.Primjerice 5-kanalnim pojačalom se dobiva pravi surround doživljaj u automobilu.Kako ? Pa tako što se za prednji sustav koriste 2 kanala, za stražnji sustav se također koriste 2 kanala,a 1-kanal za povezivanje s subwooferom koji služi za popunjavanje dubokotonske zvučne slike.Osim toga, da bi se zadovoljila potreba za korištenjem novotarija poput raznih video uređaja i multimedijalnih prenosnih uređaja,ovaj miniciver posjeduje dodatni set video priključaka i poseban set priključaka za iPod uređaj.Dakle, ništa nije prepušteno slučaju.
Reprodukcija slikopisnog zapisa je na visokoj razini.Boje su nešto toplije,kontrast je bezprijekoran kao i dinamički odziv kod slike. Veliki napredak je to što je izostala zamučenost kod rubnih djelova slike.Naime, ta boljka je predstavljala problem kod mnogih proizvođača monitora za automobile.
Za zvukoljupce modernih glazbenih izričaja stiže dobra vijest.Ovaj uređaj reproducira modernu glazbu bez nekih većih mana.Jedina zamjerka se odnosi na manji gubitak atacka u donjem registru.No, zato postoji rješenje u obliku spajanja dodatnog pojačala kojeg nije problem nači na našem tržištu.
Mogućnosti ovog uređaja su velike, a njegovu će svestranost znati cijeniti krajnji korisnici,bez obzira radi li se o početnicima ili iskusnijim konzumentima koji znaju što mogu očekivati od ovakve vrste uređaja.

Copyright by Mobilmedia

INFO BOX: Leo Commerce
INTERNET : http://www.leocommerce.hr
CIJENA: 4599 kn
TEL:01/2456 400
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Recenzije Headunita

Post by mile098 »

@Darac- NHF ali zar thread nije samo za info iz prve ruke...recimo taj audiovox je katastrofa pogotovo taj mutni ekran.....
Post Reply

Return to “Headuniti”