Recenzije Headunita

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Recenzije Headunita

Post by Kroky »

spoji ti te UP6 na zdravih 100 rms-a pa onda slusaj... to je kao da testiras ferrarija na zimskim sava gumama IMHO...
Image
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Recenzije Headunita

Post by Nick »

Slažem se s tobom, ali svako pojačalo mijenja originalni zvuk HU-a. Ovo je bilo za probati kako zvuči, a šta će biti dalje vidjet će se!
User avatar
PsychoPod
Registered User
Registered User
Posts: 109
Joined: Thu Jul 10, 2008 2:54 pm
Location: Rijeka

Odg: Recenzije Headunita

Post by PsychoPod »

KENWOOD KDC-W4537UA
Slika
http://www.kenwood-electronics.co.uk/products/car/cd_receivers/KDC-W4537UA/details/

Imam ga sada skoro pa godinu dana i mislim da mogu nešto i korisno napisati.

Zvukom sam uvijek bio zadovoljan, ali nedostaje mi parametric EQ. Namještanje pomoću Pop-a, Rock-a i sl. mi nije baš dovoljno. Ako se ide u navedene profile i želiš promjeniti bass ili treble odmah baca na USER CUSTOM profil. Koji sve frekvencije(EQ) diže na max, dok drugi npr. jazz drži duboke frekv na 2/3 maximuma(ne mogu reći u točnim frekvencijama jer ne znam min/max raspon), srednje na pola i visoke na 1/3. Što je super za slušanje dosta žanrova po mom ukusu. To mi je jedan od minusa, ali ne znam da li se to i može smatrati minusom s tim da je jedinica koštala 1099kn. Hertz HSK sustav mi se sasvim lijepo čuo i ne mogu se načuditi koliko se u autu lijepo može poslušati bilo koji žanr. Slušam sve osim cajki, tako da je sustav svoje pokazao preko rocka, housea, schranza, popa, hip-hopa, rnb-a i dr. Iako ima samo 3EQ, uvijek se može dostatno namjestiti da se lijepo čuje.

Nakon skoro godinu dana, mogu reći da mi jedinica nije uopće razvaljena iako sam prvo pomislio kada sam počeo rukavati njime da će kotačić zbog specifičnih kontrola prvi otići u vječna lovišta. Evo sada nakon 11mjeseci, kotačić za iznenađenje sada funkcionira još bolje. Jer je u početku bio toliko krut da kada bi ga se stislo u sredinu znao se ponašati kao da sam ga stisnuo da vrati prethodnu traku. Zbog načina kontrole, "drkanje" po kotačiću nije baš preporučeno po rupama raditi jer se može fulati kut. I još što mi je znalo zasmetati kada slušam 70minutne trackove, sporo premotavanje. Uvijek premotava istom brzinom, nema neki algoritam ili "feature" da kada duže držiš premotavanje da "skuži" da želiš puno premotati. Ukratko je jako funkcionalan, ne haba se(još uvijek ima lijepi srebrni sjaj), još uvijek se osjete grebeni dok se pojačava/smanjuje volume i kod dugog premotavanja preporučam da zaobilazite rupe. Svi ostali "gumbići" su lako opipljivi tako da se nakon nekog vremena bez problema može tipkati po njemu za radio stanice, pauzirati tracku ili uključiti ATT bez da ga se i pogleda, čak i EQ. Dok dublja namještanja ipak ne bi preporučio u vožnji.

USB mi je najvažnija opcija nakon čitanja MP3-a na njemu. Sa tom svrhom sam ga i kupio i moram reći da niti jednom nisam požalio. Imam PQI usb stick, onaj poput memorijske kartice. Kad je zaboden niti se ne vidi, samo što sam ja napucao veliki privjesak na njega da ga lakše nađem u pretincu/torbi kad mi treba. Uvijek radi, nikad ne šteka. Jedino što mi zasmeta, a to je više povezano uz MP3 nego USB. Je to da kada se sluša album u MP3-u, bilo sa cd-a ili usb-a, između pjesmi se ne može izbjeći pauza.
Ima HPF i LPF, koje uopće nisam dirao niti po meni nisam imao razloga jer imam skretnice koje rade svoj posao.

Pločica nije motorizirana i mislim da uopće nije ni potrebno jer ima prednji ulaz. Skidanje i stavljanje radim bez da ga uopće pogledam. S njim se dobije neka pamučna vrećica u koju se kao stavlja HU, ali uopće je ne koristim jer me živcira. Neku plastičnu futrolicu bi više volio, ali mislim da bih odustao i od toga brzo. Prvo što radim kada uđem u auto je da stavim HU, kao što ga i prvog skidam kada izlazim van.

Kada pogledam sve ukupno, prezadovoljan sam HU-om. Ima sve opcije koje mi trebaju, zvukovno mi je zakon i nisam požalio ni kune. Samo mi je žao što barem nema 2 preouta, a ne samo 1. A imam filing da mu je dizajn kao i kod naked motora, bezvremenski:)

LP

EDIT: Preko USB ulaza, dok se slusa drugi source(tuner,cd), moze se puniti Garmin navigacija preko obicnog USB kabela. Nisam probavao da cak povuce mp3-e sa SD kartice, jer mi je bilo potrebno samo punjenje tokom voznje i funkcionira flaweless.
Last edited by PsychoPod on Fri Oct 31, 2008 3:57 pm, edited 1 time in total.
ljevi

Odg: Recenzije Headunita

Post by ljevi »

Ja imam pioneer Deh P6000 uzeo ga čisto radi minimalističkog dizajna a htio sam nešto s mp3om,
ima loš tuner ( možda ?) jer sam promijenio i antenu i stavio onu kratku...
Inače s mp3 om nema nikakvih problema, odlično čita sa Usb - a, do sad sam probavao samo sa stickovima do najviše 4 gige a uskoro ću probati spojiti eksterni disk od 500 gb pun muzike da vidim kako će se ponašati.
Cover
Registered User
Registered User
Posts: 114
Joined: Tue Oct 28, 2008 6:59 pm
Location: Pula

Odg: Recenzije Headunita

Post by Cover »

Da nadodam...
Pioneer-i općenito primaju externe hdd ili USB Stick do 250gb, ali samo FAT ili FAT32
NTFS ne radi, da se netko nebi čudio...

lp
kico
Newbie
Newbie
Posts: 45
Joined: Tue Nov 18, 2008 4:21 pm
Location: split

Odg: Jvc Kd Sh 909r

Post by kico »

sonny wrote:Da nadopunim Perota koji je bio vrlo štur u opisu dotičnog HUa...
Daklem nakon nekoliko isprobanih i poslušanih HUa, ostao sam vjeran JVCu zbog nekakvih jako pozitivnih dojmova o zvuku...
Evo nekih osnovnih značajki :

Image


MP3 CD Receiver
CD – RW reprodukcija
Motorizirana alu. prednja pločica
4 x 50W izlazne snage (4 x 19 W RMS)
Prednji, stražnji & sub izlazi – 4 V
Dva AUX ulaza
7 kanalni parametric equalizer
Frekvencijski raspon CD playera: 5 – 20 000 Hz
Dinamički raspon : 98 dB
Odnos signal / šum : 102 dB
Izlazi : 4 V / 20 kΩ opterećenje (puna skala)
Izlazna impedancija : 1 kΩ
Hu je kod mene nešto više od pola gosine, kupljen polovan od trećeg vlasnika, očuvan kao da je jučer kupljen... Nadam se da će takav i ostati... HU nema vremensku korekciju, nije pretrpan funkcijama, odnosno one koje su najpotrebnije su nadohvat ruke... CD transport je genijalan kao i kod svih JVCa, odnosno kako ljudi kažu, ubaci salamu u njega i on će ju očitati:lol: Problema sa preskakivanjem nema, odnosno ima ukoliko ja u svom spuštenom autu pogodim rupu, ali tada mi se mijenja i raspored unutarnjih organa...
Distorziju na full skali nisam primjetio, ali taj slučaj niti nemam u svakodnevnom živodu, pa tko mari...
Zamjerki gotovo da i nemam, odnosno nemam s obzirom na ono što ja očekujem od jednog HUa...
U nekakvoj usporedbi sa primjerice Alpine 983x ( ne znam točno model ), rekao bih da JVC ima malo povučeno srednjotonski područje, te nešto tamnije visokotonsko... Međutim pošto se radilo o dva potpuno različita setupa, poprilično je besmisleno vući neke paralele...


složio bih se sa svim napisanim,u mene svira skoro 10 god ali jednu stepenicu slabiji model(nema mp3) kd-sh 77r
User avatar
fox
Registered User
Registered User
Posts: 154
Joined: Wed Mar 18, 2009 11:20 am
Location: Zagreb,Jarun

Odg: Recenzije Headunita

Post by fox »

do sada sam koristio pioneer 6800 mp,pioneer 6000ub,pioneer p88,te momentalno došao u posjed blaupunktu travel pilot rome nav 55e.

Pioneer p88 nemogu dat nekakvo mišljenje jer dok sam skompletirao zvučnike ostao bez pločice.
Pioneer 6800 mp
vrlo solidan hu za nekih 1600 kuna (kad sam ga ja uzimao)
ima dosta funkcija i stvarno se zvuk da namjestiti kako kome odgovara (možda malo prenabrijan bas)
izgled hu -a je solidan osim po meni display-a jer su valjda radi cijene napravili neke vrste grafički display ali sa veoma slabom razlučivosti(animacije se vide katastrofalno)
od slabih točaka tu bi još stavio pločicu kojoj se već nakon 3mjeseca pokvario kontakt i ostajala je bez slike ,te bez mogučnosti korištenja gumbi(popravio u garanciji)nakon popravka koristio ju još nekoliko mjeseci opet ista stvar.
inače sa uređajem bio zadovoljan čita sve vrste cd-a i nikada nije ništa preskakalo.

Pioneer 6000ub nabavljen u Ve-mil -u za 1200 kuna
za te novce solidan hu opcija ko u priči dopalo mi se što ima neko poboljšavanje zvuka kod mp3 u dva koraka i meni je to radilo odlično
što se tiče štelanja zvuka čini mi se da se može puno bolje nariktati nego kod 6800 mp samo je i malo kompliciranije
jedina zamjerka koju imam za taj model je glavni kotačić stvarno je nezgrapno napravljen ,šteka i dosta je težak za upotrebu (dobro je radio vrlo kratko rasklima se )
uzeo sam ga prvenstveno radi usb-a i on radi odlično

Došao sam u posjed blaupunkta rome
uređaj kad je izašao na tržište2006 koštao 1000 eura
imam ga par dana uređaj odličan zvuk fantastičan naprama pioneeru zvuk je puno čišći bas puno mekši sa više kontrole
puno bolje riktanje zvuka ima 5 band eq
uređaj ima tft display i navigaciju navteq(za europu odličan hrvatska samo glavne prometnice)
minus je jer nema usb ima opcija al košta 1300 kuna (to je sa bluetoothom )meni previše druge opcije nema



 
Vladimir Fočić
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Re: Recenzije Headunita

Post by Koko »

Da malo dignemo temu iz pepela,a i pišemo ono čemu ovaj forum služi :D Nabavio sam Pioneer (da, dobro ste pročitali) MVH 150-UI, u Svijetu Medija, cijena mu je 449 kn, zahvaljujem kolegi Igorš-u na određenom popustu, to uvijek veseli :hehe: Riječ je o uređaju bez optičkog pogona, znači samo radio i USB, što je meni sasvim dovoljno. Pošto sam Kenwood fan, u izboru je bio i Kenwood KMM-157, deklarirano iste cijene, međutim on ima samo jedan par izlaza, nema HPF, i ima display sa starinskim segmentima, bljak. Njegova prednost je manja dubina ugradnje, nešto manje od 11 cm, spram klasičnih 16-17 cm, što zna biti korisno kad štekate činčeve iza u skučenim armaturama najmodernijih automobila poput Tica :D

Pioneer ima 2 para RCA izlaza, HPF/LPF, 5-pojasni EQ, i-govna kontrolu i opjevani direct Sub Drive. Čim sam izašao iz dućana odmah sam ga spojio i nisam razočaran. Display je segmentni, ali s točkastim segmentima (vidi cijenu), pa je oku ugodniji od Kenwooda, i općenito radio ne izgleda loše. Daleko je to od onog na što sam navikao, ali uvijek treba imati u vidu cijenu uređaja. Spojen je na originalne papirnate desetke za koje je HPF vrlo koristan, da ne kažem nužan. S dovoljno visokim rezom 160-200 Hz, gotovo da nema distorzije i pri volumenu na60 od 62 mogućih. To je otprilike sve što zasad mogu reći o zvuku :D , jer niti imam poštene zvučnike, niti sam ga probao preko RCA izlaza. Nakon kratke prilagodbe lako se snalaziti u korištenju, čemu je razlog i to što nekih ozbiljnijih funkcija nema (opet vidi cijenu). Od mana spomenuo bih shuffle koji ne bira pjesme samo u folderu u kojem se nalazite, nego po cijelom sticku, što zna biti nezgodno, npr. kad vas s ABBA-e prebaci na octave sweep :D Na Kenwoodu se je to moglo podesiti, za ovog još nisam siguran. Meni najveća i najgora mana ovog i svih uređaja koji ga imaju je prednji USB. To je toliko nepraktično i opasno za potrgati da je to koma. Moram hitno nabaviti neki mini stick, jer ova moja 16-ica je stara skoro 6 g. i strši dobrih 4-5 cm van. Prednji USB bi trebalo zabraniti (hoću da to uđe u Ustav :D ). Nažalost, koliko vidim u ovoj cjenovnoj kategoriji svi ga koriste, pa se treba s tim pomiriti.

Ukoliko vam ne treba CD uređaj niti razne funkcije poput TC-a i sranja, želite određene mogućnosti nadogradnje, a budžet vam je vrlo ograničen, mislim da je ovaj Pioneer odličan izbor. Za svoju cijenu pruža mnogo.
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Re: Recenzije Headunita

Post by Koko »

Malo sam proučavao upute, RTFM, jel :D Što se tiče shuffle funkcije, ona je povezana s repeat funkcijom, njoj se mogu birati opcije ALL (po defaultu, ponavlja sve datoteke, koristit ćete ju nikad ako imate par tisuća pjesama), ONE (ponavlja trenutnu datoteku) i FLD (ponavlja trenutni folder, to je ono što meni treba). Znači prvo treba uključiti repeat, odabrati opciju FLD i onda stisnuti shuffle da bi radio nasumice birao pjesme iz direktorija u kojem se nalazite. Ako nedaj Bože promijenite direktorij, treba ponoviti postupak, jer se radio vraća na defaultnih ALL, zašto, samo nebo zna. Dakle, shuffle opcija postoji i može se podesiti, ali je to nepraktično raditi, stoga ipak ostaje kao mana uređaja :D
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
Post Reply

Return to “Headuniti”