Reply to topic  [ 8 posts ] 
Pomoć kod spajanja HU (AR 147) ? 
Author Message
Registered User
Registered User

Znači ekipa molin jednu pomoć od vas. Problem je što iman ovaj Alpine CDE-9882Ri spojen u Alfu Romeo 147. Znači sve je plug & play, što se tiče spajanja onda 2 džeka (zvučnici i napajanje). Problem je u tome što Alfa ima samo na bravi KONTAKT i za UPALIT auto. Znači kad spojin radio, ja ga sam palin i gasin (nemože na ključ). I onda ako nevozin auto par dana, desi se to da ostanem bez akumulatora (novi san kupia nedavno). Kaže električar da kad je radio spojeno vuče 0,2 A struje i da Alpine ima problem sa tim i da uzmen drugo radio.

Zanima me ima li neka shema za to napravit da radi normalno, znači da kad dan taj kontakt, pali se i radio, isto tako kad izgasin auto da se i radio normalno ugasi (kao i tvorničko što san sad vratia, zato je Alpine trenutno na prodaji, iako ne želin ga prodat, jer stvarno san zadovoljan sa njim...) Znači ima li shema za to spojit i da normalno sve funkcionira, da ne ostajen bez akumulatora svako 2 dana heheh ?

Wed Apr 15, 2015 2:01 pm
Profile
Registered User
Registered User

Samo na instalaciji HU prevezi one zute I crvene zice...Imao sam isti problem,svako malo sam ostajao bez akua I tako je resen...Sad je sve redovno,kad upalim auto,pali se I HU I tih problema nema vise...

Wed Apr 15, 2015 2:59 pm
Profile
Registered User
Registered User

nisan baš ovo razumia šta točno triba sa zutom i crvenom žicom, jel triba samo te 2 premostit, da žuta ulazi u crvenu i crvena u žuti konektor, pa da tako radi sve ?

Thu Apr 23, 2015 6:58 pm
Profile
Registered User
Registered User

Koliko se ja sjećam na mojoj 147-ici je bio za radio samo konstantan plus i minus i to je to. A da se gasi preko ključa radio to nije imao.

Fri Apr 24, 2015 8:46 am
Profile
Registered User
Registered User

Moze se nasteliti...
Imao (1din) imam alpinu (2din) u 147...prva je bila spojena sa radi non stop
druga je bila spojena da radi non stop ali je pocucala akumulator i sad je spojena da se pali/gasi s kontaktom kljuca

Fri Apr 24, 2015 2:25 pm
Profile
Registered User
Registered User

ps.
ne znam kako je spojeno, koje zice, ali zanm da je lik dodavao jednu ekstra zicu koja ide od kutije s osiguracima do HU...i to sluzi kao glavni vod...

Fri Apr 24, 2015 3:04 pm
Profile
Registered User
Registered User

Greba-ST wrote:
nisan baš ovo razumia šta točno triba sa zutom i crvenom žicom, jel triba samo te 2 premostit, da žuta ulazi u crvenu i crvena u žuti konektor, pa da tako radi sve ?

Da,samo njih 2 treba premostiti (zutu I crvenu)...Ne secam se sad tacno kako ide,a I ne vadi mi se sad HU napolje,znas da nema mesta da se lepo vrati pa ga jedva vratim nazad...Malo se samo sa njima poigraj I to je to...

Fri Apr 24, 2015 3:25 pm
Profile
Registered User
Registered User

Evo nakon 2 puta šta je osta bez aku-a, sazna san shemu spajanja. Znači sa upaljača koji je spojen na kontakt, kad auto se izgasi, izgasi se i upaljač (provjereno sa ispitivačem za 12 V ). Dovede se novi kabel +12V koji se spojia na žuti kabel ( memorija radia ) bar je tako kod Alpine.
A crvena žica od radia ide na stalni +12 V. To je na original jacku tako napravljeno i kod Alfe je isto, samo što Alfa ima za original radio još nastavku 3 žice, to je valjda memorija. Sad napokon HU radi normalno, kad se auto izgasi izgasi se i on ( ne svitli više da je u standby mode ).
I mogu reć da se savršeno uklopia u cockpit Alfe i naravno svitli crveno ka i sve u autu. I promina san žaruljicu u upaljaču, tako da i on sad sviti hehehe. Etoo toliko od mene.

Mon Apr 27, 2015 12:40 pm
Profile
Reply to topic   [ 8 posts ]