Fiat Bravo 2.0 20v

Post Reply
MalenaVU

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by MalenaVU »

Eto..suprug i ja resili da zamenimo nas autic..Yugo...za nesto bolje. Pored raznih katastrofa golfova 3, pa do nekih malo boljih opela i slicnih autica nasli smo jedan koji nam se oboma preterano svideo...Fiat Bravo 2.0 20v hgt 108kw, 1998 godi.abs, klima, el.podizaci stakla, zaista ocuvan..bili bi drugi vlasnici,(predhodni vlasnik je iz Osijeka), auto je uvezen iz Njemacke, jedino nikako nismo obratili paznju na kilometrazu, i jos ga nismo provozali. Auto je zaista ocuvan, presvlake ono manje vise, i ostali detaljcici...E sad, problem je u svemu tome sto je za nas fiat kao auto zaista nepoznanica, niti poznajemo motor, niti koji problemi mogu biti, kakav je u voznji, i slicne stvarcice...pa bi nam bilo vise nego drago kad bi nam malo pomogli po tom pitanju. Neke osobe sa foruma sam vec zvala..izvinjavam se sto sam ih ugnjavila, ali nebih voleli da kupimo nesto sto cemo nakon mesec dana morati popravljati i dati gomilu novaca...Znaci pisite svoja iskusva, vase misljenje, puno ce nam pomoci, ali samo bez onih komentara od onih koji ne voze fiata tipa ""auto je sranje uzmi ti bolje ovo sto ja imam i slicno" Hvala unapred.... Evo stavljam i neke slikice koje sam kradom slikala pa nisu bas nesto, al moozda neko nesto prepozna...I da...zanima nas kljucno ovaj motor, a ne 1.6 ili 1.8 .

Image

Image

Image

Ps. Prethodni vlasnik je iz Osijeka...da li je radio ili jos uvek radi u Borbas osiguranju to ne znam, pa ako neko zna nesto o tome, neka piskara, svaki podatak dobrodosao...:lol:
User avatar
A112
Registered User
Registered User
Posts: 546
Joined: Fri Feb 17, 2006 1:36 pm
Location: Ri

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by A112 »

U Ri je situacija s fiatima takva da ako ti sta treba otidjes do Trsta i za sitne pare kupis na groblju....a ni u ducanima nisu visoke cijene za zamjenske djelove.
U voznji su fiati relativno zivlji, a i potrosnja je u skladu s tim.....
gumy
Registered User
Registered User
Posts: 1063
Joined: Sun Apr 09, 2006 11:08 pm
Contact:

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by gumy »

jel znaš možda koje je tablice imao dok je bio u os?
MalenaVU

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by MalenaVU »

[QUOTE=gumy]jel znaš možda koje je tablice imao dok je bio u os?[/QUOTE]
Mislim da je bio na OS tablicama...Lik je radio u Oks, ako se tako diskoteka zove..
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by Type X »

anthony ce ti moci zbilja vise pomoci jer on ima bas takvoga...
sto se motora tice taj od 147 ks je puno puno bolji od onoga staroga sa 155 ks, i auto je puno puno zivlji. sto se potrosnje tice ona je u skladu sa performansama i voznjom, cca od 7-13...
eto toliko ja znam o tom autu sa puno vise strana, a ne po jednome ;) i naravno svaki isto priča... ;)
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
ZpuntoD

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by ZpuntoD »

odi na ovaj forum...tamo ces sve saznati o tom autu.....www.crofiat.com
Hadžija
Registered User
Registered User
Posts: 217
Joined: Tue Aug 22, 2006 4:34 pm
Location: Vukovar

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by Hadžija »

Imaš 2 stručnjaka za aute jako, znači JAAAAKO blizu sebe...Alex i Simić!
Zašto ih jednostavno ne poslušaš?
Moja ti je preporuka da si kupiš auto u koji ćeš moći sipati(prijateljski savet). Mislim da Vam ne treba još jedan auto koji troši oko 10L.
A ako sam Simiću mogao naći auto od prijatelja koji rade s tim, moći ću i Vama.
I da, Simić ga je još dobio jeftinije ako se ne varam za 600€.
Znači samo treba okrenuti par brojeva...
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by Type X »

ma ovo je zakon auto ako se ugradi plin u njega... vozis se po 3.35 :juju:
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
s1ck
Registered User
Registered User
Posts: 1337
Joined: Sat Jun 09, 2007 11:06 pm
Location: rijeka
Contact:

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by s1ck »

ili kupis pravi auto koji ne trosi toliko da moras ugradivat u njega plin :D
Image
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by walbandon »

hmm, treba vidjeti kilometrazu...jedan hgt se u puli prodavao par godina...ljudi bi ga kupili, i nakon mjesec dana je bio opet u istoj autokuci...cijena mu je bila nekih 4000 ili tako...samo, imaoje km kao grcka, nitko ga nije htio...a, anthony je imao nekih problema sa svojim, te isto tako , roknuo je plin u njega...cekamo da se on javi..
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
MalenaVU

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by MalenaVU »

[QUOTE=Hadžija]Imaš 2 stručnjaka za aute jako, znači JAAAAKO blizu sebe...Alex i Simić!
Zašto ih jednostavno ne poslušaš?
Moja ti je preporuka da si kupiš auto u koji ćeš moći sipati(prijateljski savet). Mislim da Vam ne treba još jedan auto koji troši oko 10L.
A ako sam Simiću mogao naći auto od prijatelja koji rade s tim, moći ću i Vama.
I da, Simić ga je još dobio jeftinije ako se ne varam za 600€.
Znači samo treba okrenuti par brojeva...[/QUOTE]
Hvala na savetu za dva stučnjaka ja to znam jako dobro,ali jednostavno su me zanimala mišljenja drugih koji su imali takav auto.A što se tiče sipanja mislim da svako od nas zna svoje mogućnosti.Zasad nijednu lošu kritiku na račun hgt-a od onog već standardnog.Ali puno znači kad ti mnogo ljudi pa čak i vlasnika takvih automobila kažu svoja iskustva i daju savet.
Firechicken
Registered User
Registered User
Posts: 281
Joined: Mon Dec 25, 2006 3:18 pm
Contact:

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by Firechicken »

a sad da se ja uključim malo..

imao sam HGTa punih tjedan dana i rješio ga se, što dalje s tim od mene..
o ovoj potrošnji što se spominje od 7-13l moš zaboravit.. (gile, nije to tvoja alfa i nije ni približno sličan motor..)
poznato je i da voli odlazit taj 5. cilindar uqurac jer je praktički samo nakeljen gore, nema neko najbajnije rješenje hlađenja i voli krepat samo tako..
plus toga servisi su dosta skupi, a koliko sam ja uspio vidjet svaki mehaničar se hvata za glavu kad ugleda HGTa..

ne kažem da je svaki takav, ali većina primjeraka je gažena i taj auto se po meni ne isplati kupovat ako ne namjeravate još preventivnih 500-600€ ulupat u njega pa se relativno bezbrižno vozit..

što se ostaloga tiče, auto ide dobro.. ali ne kako bi trebao za svojih 150kn.. ni približno jednoj 145 2,0TS ili G III 2,0 16v, ISPROBANO s više primjeraka..

eto to je od mene, ja nemam nikako pozitivnih iskustava ni glasova o tom autu.. i inače mi je Bravo prekrasan autić, ali ta motorizacija nikako..

još jednom da se ogradim.. ne kažem da je ovaj takav.. možda je stvarno mažen i pažen kako se priča pa je zbilja dobra kupovina..

u svakom slučaju dobro provjerite prije da vam netko ne uvali mačka u vreći.. pozz :notworthy:
Jelda da je uska?? bravo
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by kill »

kupio si groblje i imao ga tjedan dana, super sudis o autu :laugh:

nisam vlasnik, al moglo bi se rec da sam fiatist, pa...

dobar HGT se vozi dugo i trosi normalno, samo je problem nac dobrog, zato valja kupovat samo provjerene.

frendu ako izbjegava guzve po Rijeci trosi oko 8 L. naravno ganjaze ce popit i 20, ovisi o stilu voznje, isto vrijedi za svaki auto. za potrosnju je bitniji stil voznje i tezina auta, od snage.

odrzavanje originalnim dijelovima naravno kosta, kao i za svaki auto.
FIAT Tipo 2.0 16v ie
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by Type X »

[QUOTE=Firechicken]a sad da se ja uključim malo..

imao sam HGTa punih tjedan dana i rješio ga se, što dalje s tim od mene..
o ovoj potrošnji što se spominje od 7-13l moš zaboravit.. (gile, nije to tvoja alfa i nije ni približno sličan motor..)
poznato je i da voli odlazit taj 5. cilindar uqurac jer je praktički samo nakeljen gore, nema neko najbajnije rješenje hlađenja i voli krepat samo tako..
plus toga servisi su dosta skupi, a koliko sam ja uspio vidjet svaki mehaničar se hvata za glavu kad ugleda HGTa..

ne kažem da je svaki takav, ali većina primjeraka je gažena i taj auto se po meni ne isplati kupovat ako ne namjeravate još preventivnih 500-600€ ulupat u njega pa se relativno bezbrižno vozit..

što se ostaloga tiče, auto ide dobro.. ali ne kako bi trebao za svojih 150kn.. ni približno jednoj 145 2,0TS ili G III 2,0 16v, ISPROBANO s više primjeraka..

eto to je od mene, ja nemam nikako pozitivnih iskustava ni glasova o tom autu.. i inače mi je Bravo prekrasan autić, ali ta motorizacija nikako..

još jednom da se ogradim.. ne kažem da je ovaj takav.. možda je stvarno mažen i pažen kako se priča pa je zbilja dobra kupovina..

u svakom slučaju dobro provjerite prije da vam netko ne uvali mačka u vreći.. pozz :notworthy:[/QUOTE]

pa kako ce ici auto sa 150 KN??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
...
miki moj pricas o motoru od 155 ks, a on je upravo ovo sto si rekao, ovi novi od 147 ks su razlika nebo i zemnja od onoga staroga...
svaki auto vrijedi koliko je i pazen tako da ako kosta 2 k€ moze biti da je jakoooo puno za njega...
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
MalenaVU

Fiat Bravo 2.0 20v

Post by MalenaVU »

Puno Vam hvala svima...dosta se pridoneli nasoj odluci..ipak kad smo sabrali sve, bez obzira koliko nam se auto svidja ipak smo se odlucili za 1.6 16v, ista je godina, ocuvan je, ima nekih sitnica ali nista strasno...Hvala Vam jos jednom :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “db Team Vukovar”