Bassbox

Programi vezani uz akustiku
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Bassbox

Post by LBaudio »

Skini si SpeakerShop - to je JBL-ov program koji radi stvarno dobro, pa i lak je za koristenje dok te interesira samo litraza. Ako oces nesto specialno moras tehnicki poznat neke stvari da znas sta radis,...pa sta uopce zelis.

Kompresija za jednu 12 incnu dihalicu je tamo od 28-40 litara, vecina je negdje oko 33-35 litara.

kod kompresije se obicno odabere Qtc od 0.707 pa do 0.9. sa 0.707 je neki default, ako oces imat malo vise outputa od woofera za cijenu najnizih frekvencija onda odaberi Qtc od 0.8 pa do 0.9 - dobit ces malo boosta u uporabnom frekvencijskom pojasu, ako oces nizinu i vrlo loinearan odazov PA DA IMAS VRLO SNAZNO POJACALO mozes odabrati nizak Qtc od 0.5-0.7. Sa tom varjantom je najcesce F3 vrlo visok ali sa niskom odreznom frekvencijom i sa puno snage dobijes vrlo linearan sistem koji je dobar za SQ.

Dakle da skratim
Nizak Qtc - vise za SQ pod nekim uvjetima
Normalan Qtc od 0.707 je neka srednja varjanta koja dobro radi
Visok Qtc 0.707 pa do 0.9 je za glasno slusanje ali sustav nece svirat toliko nisko kao sto ostale varjante, ali ce bit najglasniji.

To vazi za kompresiju!

Kod BR kutija stvari idu malo drugcije - tu sa portom (tuningom) i litrazom kontroliras frekvencijski pojas u kojem ce raditi, kontrolirat sta je sa X-maxom, port noisom, glasnocom (visi tuning, visa glasnost ali opet za cijenu niskih frekvencija) impendanciju sustava koja na koju je vezana glasnost sustava,....
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Bassbox

Post by Alex1 »

Image
Image

Mene zanima koja Fb frekvencija a koja F3, tj zašto dvije, što označava prva, a što druga, i za što služi QL i QLv, šta tu treba upisatwtf
enes_ca
Registered User
Registered User
Posts: 253
Joined: Thu Mar 22, 2007 12:27 pm
Location: Cazin
Contact:

Bassbox

Post by enes_ca »

[QUOTE=LBaudio;223559]Skini si SpeakerShop - to je JBL-ov program koji radi stvarno dobro, pa i lak je za koristenje dok te interesira samo litraza. Ako oces nesto specialno moras tehnicki poznat neke stvari da znas sta radis,...pa sta uopce zelis.

Kompresija za jednu 12 incnu dihalicu je tamo od 28-40 litara, vecina je negdje oko 33-35 litara.

kod kompresije se obicno odabere Qtc od 0.707 pa do 0.9. sa 0.707 je neki default, ako oces imat malo vise outputa od woofera za cijenu najnizih frekvencija onda odaberi Qtc od 0.8 pa do 0.9 - dobit ces malo boosta u uporabnom frekvencijskom pojasu, ako oces nizinu i vrlo loinearan odazov PA DA IMAS VRLO SNAZNO POJACALO mozes odabrati nizak Qtc od 0.5-0.7. Sa tom varjantom je najcesce F3 vrlo visok ali sa niskom odreznom frekvencijom i sa puno snage dobijes vrlo linearan sistem koji je dobar za SQ.

Dakle da skratim
Nizak Qtc - vise za SQ pod nekim uvjetima
Normalan Qtc od 0.707 je neka srednja varjanta koja dobro radi
Visok Qtc 0.707 pa do 0.9 je za glasno slusanje ali sustav nece svirat toliko nisko kao sto ostale varjante, ali ce bit najglasniji.

To vazi za kompresiju!

Kod BR kutija stvari idu malo drugcije - tu sa portom (tuningom) i litrazom kontroliras frekvencijski pojas u kojem ce raditi, kontrolirat sta je sa X-maxom, port noisom, glasnocom (visi tuning, visa glasnost ali opet za cijenu niskih frekvencija) impendanciju sustava koja na koju je vezana glasnost sustava,....[/QUOTE]

super tip,hvala ;) iako sam poodavno upitao,ali i ovaj cu da probam
Image
Image
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Bassbox

Post by G@RO »

[QUOTE=Alex1;225733]Image
Image

Mene zanima koja Fb frekvencija a koja F3, tj zašto dvije, što označava prva, a što druga, i za što služi QL i QLv, šta tu treba upisatwtf[/QUOTE]

NHF, ljudi daj citajte tutorijale...
ja sam se potrudio napisati 10stranica o parametrima pa daj odvojite pola sata i procitajte

Fb je tuning frekvencija, F3 je -3dB tocka, a QL oznacava ukupni Q faktor kutije tj. gubitke. od tuda L (losses). Gubici su svi koji mogu nastajati od vibracija drveta, dihtanja, bla bla bla pa do gubitaka od drivera kroz ovjes i sl. dakle svega sto moze biti
QL je manje vise za sve kutije oko 7 i tako bi program po default-u trebao sam upisati. samo za ekstremno velike kutije (sta ja znam iznad 300litara) je taj QL koeficijent manji. obicno se stavlja 5. to nema potrebe dirati vec ostaviti 7 kako program automatski i postavlja
QLv je ista stvar. malo v je dodano jer se radi o portu (vent). takodjer gubici na slican nacin da ne nabrajam od trenja prilikom protjecanja zraka itd itd...
Sto je veci port to su veci qubici. mislim da je to jasno i logicno...
Brojkom se ne trebas zamarati. jos mi taj parametar nikada nije trebao. samo stavi da program sam proracuna minimalnu dimenziju presjeka porta i onda stavi npr. prvu vecu koju mozes kupiti. duljinu automatski racuna...

ps: ne koristim bas taj program al dam rezat jaja ako u helpu tog programa nema nista o ovome... dobro mozda bas i ne bi dao rezat :vamp: al 90% sam siguran da bi trebalo pisati o tome u helpu
Pozdrav!
G@RO
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Bassbox

Post by denister »

Image
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Odg: Bassbox

Post by Type X »

ima ko kakav novi link? 

ovaj zadnji denisov ne radi :(
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: Bassbox

Post by jurki »

Probaj ovako, u google upiši rapidlibrary a u rapidlibrary upiši bass box.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Bassbox

Post by denister »

Last edited by denister on Thu Feb 03, 2011 8:53 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
josip
Registered User
Registered User
Posts: 2713
Joined: Thu Sep 13, 2007 11:18 pm
Location: Zagreb-Dubrava

Odg: Bassbox

Post by josip »

http://www.ht-audio.com/

evo i serial za regat bass box :  6049808b04535pl
Last edited by josip on Thu Feb 03, 2011 10:48 pm, edited 1 time in total.
PB 146,9 1x30 Treo SSx-12+SPL Dynamics S4002
PB 149,5 1x38 SS T4-15+GZPA 1.4000D
Db Team Zagreb
Brzi pu1225
Posts: 14
Joined: Mon May 07, 2012 8:17 pm
Location: Istra

Odg: Bassbox

Post by Brzi pu1225 »

ekipo postoji li mozda negdje jos koji turtorial za ovaj program? nesto sam poceo kemijat pa me interesira hvala  :)
User avatar
dB Junky
Registered User
Registered User
Posts: 2113
Joined: Sat Feb 11, 2006 7:01 pm
Location: Rijeka

Odg: Bassbox

Post by dB Junky »

pod help u samom programu se stvarno dosta korisnih informacija može pronaći..;)
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Bassbox

Post by denister »

Image
solo_x
Registered User
Registered User
Posts: 2539
Joined: Fri Feb 22, 2008 7:19 pm
Location: Zagreb

Odg: Bassbox

Post by solo_x »

Mene zanima kako da se umetnu podaci di je ono za akustiku auta. Citao sam da se moze umetnut svoj fajl ali jel netko zna malo vise detalja?
Brzi pu1225
Posts: 14
Joined: Mon May 07, 2012 8:17 pm
Location: Istra

Odg: Bassbox

Post by Brzi pu1225 »

help od progrmama mi moja draga vista nece otvorit  :-X

denister ova dva videa sam pogledao ako postoji jos nesto bio bi jako zahvalan
:) :)
Post Reply

Return to “Programi”