db drag cd

Programi vezani uz akustiku
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

db drag cd

Post by Franca »

Svi znamo gdje i na koje nacine se proizvodi vecina danasnjih "orginala" .....

i to ne samo cd-a....
Pharaon
Registered User
Registered User
Posts: 1751
Joined: Sun Feb 12, 2006 9:50 am
Contact:

db drag cd

Post by Pharaon »

[QUOTE=ToMMeK]Kak volim ovakve!!! Kaj je covjek BOG?? isto tak je i sa Hermanom?[/QUOTE]


nije covijek bog, nego ima iskustva i za razliku od pored mnogo nas je testirao jako puno i zna iz prve ruke neke stvari, a kod nas je jos uvijek princip rekla kazala, hermana necu komentirati
Last edited by Pharaon on Thu Apr 06, 2006 4:20 pm, edited 1 time in total.
Image

proud member of: AK OMIŠALJ
Pharaon
Registered User
Registered User
Posts: 1751
Joined: Sun Feb 12, 2006 9:50 am
Contact:

db drag cd

Post by Pharaon »

[QUOTE=ToMMeK]svi govorite o cd-eima i snimacima.. a sta je sa citacima??? koja korist od ne znam koje kvalitete ak nemas dobar laser ili vrtnju ocitavanja.... sad dali je razlika 2-3% izmedu kopije i orginala... to i nije nekaj... a pogotovo za aute...

Kvaliteta je veoma relativan pojam:bash:[/QUOTE]


kako ne, pa prica se na forumu da imaju odredjeni Hu drugaciji scoore, vjeroatno ima i to neke veze....
Image

proud member of: AK OMIŠALJ
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

db drag cd

Post by LBaudio »

Necu se sa nikom svadat i naravno nisam nikakav Bog ili neznam sta ALI mozes mi verovati da smo stestirali sve od original CD-a do 1 x , 2 x , 4x, 8x speed kopije, od Pioneer, Panasonic, Alpine (xx15, xx35, xx55, 7939, 7939+weksler), sa jeftinimi i High-end balanciranimi RCA kablovi (DLS, RF, Mogami, boss,...) i uvjek je bila razlika u prid balanciranih kablova sa Neutrik RCA-ji, sa original CD-om (dBJams 8) i sa Alpine HU (XX35+wexler i na kraju xx55+wexler).

I da Franca i tommek - kada cete vas dvoje napraviti barem jedan svetski rekord ili doci barem na 3dB do mog rezultata onda mozete reci svasta ali do tada se ne blamirajte i radije ucite od nekoga ko ima volju da vam pomogne (te volje je svaki dan manje bas zbog takvih kao vas dvojica. Ako sta primetila su se rezultati kod vas u odnosu od prosle godine poboljsali za cca 3-6 kod nekih cak i za vise dB zbog moje pomoci (malo pitajta momke iz RI, pa Hrvoja pa jos nekog ko je podigao rezultat pomocu mojih tipova u vezi sa dBDragom i kutijama za SPL). Isto to vazi i za Hermana koji je bio i je jos uvjek Vas najbolji drager pa pokazite malo respecta do takvih takmicara! Mozemo i uzeti vas dvoje i ja istu opremu pa svako ima tedan dana vremena i onda napravimo meritve ko je napravio bolji rezultat i ako mi pridete na 1dB vama obojici platim veceru.

LP and out!
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

db drag cd

Post by hrvoje »

[QUOTE=Franca]Ti sad zbrajas kruske i jabuke i izvrces moje rjeci!
Ako ja orgnaial lose zripam u mp3 na komp, pa onda snimam na cd te mp3-e na cd od 1.50kn, normalno da se gubi kvaliteta!

Ali ako ja orginal CD kopiram kvalitetnom przilicom, na kvalitetni cd di je kvaliteta pobjegla??????? Pa ne pricaj gluposti! Pa tako se i ti orginali stvaraju!! A sve ostalo ja naknada za autorska prava! ¨
Sta mislis da oni svaki orginalni cd proizvode nekim posebnim tajnim ritualom! Postoji soba s 500 przilica i kopira se brate!Naljepi se gore naljepnica i voila!

A sta se tice Lb-a, niti ga znam, nit omalovazavam, a jos manje se svadam s njim! Vjerovatno je testirao; ali s losom kopijom![/QUOTE]


orginalni cd-i se stvaraju sasvim drugacijom metodom od naseg przenja na racunalima i ostaalim pizdarijama, orginalni cdi se dobivaju presanjem vruce plastike na metalni ili kakav vec negativ a tek kasnije se naspricava reflektivni sloj na cd, dok kod przenja cd-a laser zagrijava tanak sloj izmedju plastike i reflektivnog sloja koj je u vecini slucaja na bazi organskog porjekla pa od tuda i pad kvalitete snimke s vremenom jer dolazi do raspadanja materijala na koj je snimka "utisnuta", tako da kopija ako i je ista nakon przenja gubi na kvaliteti s vremenom a nije ista jer nisu sva mjesta na cdu 100% ista , pa laser nemoze istom snagom zaprzit materijal na isti cd i tu vec samim tim dolazi do pada kavalitete snimke
Last edited by hrvoje on Thu Apr 06, 2006 4:44 pm, edited 1 time in total.
Iv@n
Registered User
Registered User
Posts: 215
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:38 am

db drag cd

Post by Iv@n »

[QUOTE=LBaudio]Necu se sa nikom svadat i naravno nisam nikakav Bog ili neznam sta ALI mozes mi verovati da smo stestirali sve od original CD-a do 1 x , 2 x , 4x, 8x speed kopije, od Pioneer, Panasonic, Alpine (xx15, xx35, xx55, 7939, 7939+weksler), sa jeftinimi i High-end balanciranimi RCA kablovi (DLS, RF, Mogami, boss,...) i uvjek je bila razlika u prid balanciranih kablova sa Neutrik RCA-ji, sa original CD-om (dBJams 8) i sa Alpine HU (XX35+wexler i na kraju xx55+wexler).

I da Franca i tommek - kada cete vas dvoje napraviti barem jedan svetski rekord ili doci barem na 3dB do mog rezultata onda mozete reci svasta ali do tada se ne blamirajte i radije ucite od nekoga ko ima volju da vam pomogne (te volje je svaki dan manje bas zbog takvih kao vas dvojica. Ako sta primetila su se rezultati kod vas u odnosu od prosle godine poboljsali za cca 3-6 kod nekih cak i za vise dB zbog moje pomoci (malo pitajta momke iz RI, pa Hrvoja pa jos nekog ko je podigao rezultat pomocu mojih tipova u vezi sa dBDragom i kutijama za SPL). Isto to vazi i za Hermana koji je bio i je jos uvjek Vas najbolji drager pa pokazite malo respecta do takvih takmicara! Mozemo i uzeti vas dvoje i ja istu opremu pa svako ima tedan dana vremena i onda napravimo meritve ko je napravio bolji rezultat i ako mi pridete na 1dB vama obojici platim veceru.

LP and out![/QUOTE]

lijepo receno..svaka cast :thumbup:
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

db drag cd

Post by Franca »

Ne uplici mene u pricu s Hermanom, jer covjeka ne poznajem niti sam ista lose rekao o njemu, ikad!
A kad smo kod toga, ne kuzim zasto si i ti popizdio??? Zato jer sam rekao da nema razlike izmedu org i kop cd-a??? To si mogo objasniti i bez bahacenja rekordima i bacanja rukavice!
Ja se nemam zelju natjecati s tobom niti ikim drugim! Da nemam sanse mi je jasno, jer niti imam volje za taj tip natjecanja, niti me zanima, pa stoga niti nemam potrebnog znanja! Ali tvoja tvrdnja da nemamo nikakve sanse cak i s istom opremom, je cisto bahacenje jer nas ne poznajes i nemas pojma sta mi mozemo a sta ne mozemo!

Kazes da zbog ljudi ljudi kao sto smo mi ti gubis volju za pomaganjem!
To puno govori o tebi! Niti me poznajes, niti sam ti ja ikad nesto lose napravio i onda napises "ljudi kao vi".....Hvala ti puno!

Nadji jedan post na ovom forumu gdje sam ja nekog uvrijedio i onda mozemo nastaviti pricati!
Do onda.....
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

db drag cd

Post by walbandon »

-decki, sad je to sve nebitno, hajde vi se lijepo nadjite i drunk drunk :clap: :clap: u zabavi se upoznajet i festica..i razmijenite iskustva i dojmove, pa, nema potrebe za svadjom, tu smo da svi pridonesemo, netko zna vishe , netko manje, ali svi semo pokusati pomoci, nema vrijedjanja, i sl, svatko ce reci svoje misljenje, ali nema se pravo uvrijediti ako netko drugi kaze nesto pametnije...ja ne zelim potaknuti nista osim pomirenja, pa tu smo da bi razmijenili iskustva i nesto naucili, a ucimo iz svega sto cujemo vidimo...hebiga...
-ej, franca, [email][email protected][/email]e mi javite na pm sta je bilo sa onim dealom, jer ako cete uskoro slati, ubacio bih jos nesto sitno u paket.
-i, da, brucci zbori pravo :notworthy: :clap:
pozz svima:lol: :lol: :lol: :lol: :laugh: :laugh:
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

db drag cd

Post by hrvoje »

[QUOTE=walbandon]-decki, sad je to sve nebitno, hajde vi se lijepo nadjite i drunk drunk :clap: :clap: u zabavi se upoznajet i festica..i razmijenite iskustva i dojmove, pa, nema potrebe za svadjom, tu smo da svi pridonesemo, netko zna vishe , netko manje, ali svi semo pokusati pomoci, nema vrijedjanja, i sl, svatko ce reci svoje misljenje, ali nema se pravo uvrijediti ako netko drugi kaze nesto pametnije...ja ne zelim potaknuti nista osim pomirenja, pa tu smo da bi razmijenili iskustva i nesto naucili, a ucimo iz svega sto cujemo vidimo...hebiga...
-ej, franca, [email][email protected][/email]e mi javite na pm sta je bilo sa onim dealom, jer ako cete uskoro slati, ubacio bih jos nesto sitno u paket.
-i, da, brucci zbori pravo :notworthy: :clap:
pozz svima:lol: :lol: :lol: :lol: :laugh: :laugh:[/QUOTE]

brucci?.....:laugh: :laugh:
Last edited by hrvoje on Thu Apr 06, 2006 5:20 pm, edited 1 time in total.
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

db drag cd

Post by Franca »

[QUOTE=walbandon]-decki, sad je to sve nebitno, hajde vi se lijepo nadjite i drunk drunk :clap: :clap: u zabavi se upoznajet i festica..i razmijenite iskustva i dojmove, pa, nema potrebe za svadjom, tu smo da svi pridonesemo, netko zna vishe , netko manje, ali svi semo pokusati pomoci, nema vrijedjanja, i sl, svatko ce reci svoje misljenje, ali nema se pravo uvrijediti ako netko drugi kaze nesto pametnije...ja ne zelim potaknuti nista osim pomirenja, pa tu smo da bi razmijenili iskustva i nesto naucili, a ucimo iz svega sto cujemo vidimo...hebiga...
-ej, franca, [email][email protected][/email]e mi javite na pm sta je bilo sa onim dealom, jer ako cete uskoro slati, ubacio bih jos nesto sitno u paket.
-i, da, brucci zbori pravo :notworthy: :clap:
pozz svima:lol: :lol: :lol: :lol: :laugh: :laugh:[/QUOTE]


Ja sam uvjek spreman saslusati konstruktivnu kritiku! I nikad u zivotu nisam tvrdio da znam sve.....
Ali kad mi neko uleti sa spikom "ljudi kao ti".....posebno neko ko me poznaje!
ToMMeK
Registered User
Registered User
Posts: 2013
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 pm
Location: Zagreb/Dubrava

db drag cd

Post by ToMMeK »

[QUOTE=LBaudio]Necu se sa nikom svadat i naravno nisam nikakav Bog ili neznam sta ALI mozes mi verovati da smo stestirali sve od original CD-a do 1 x , 2 x , 4x, 8x speed kopije, od Pioneer, Panasonic, Alpine (xx15, xx35, xx55, 7939, 7939+weksler), sa jeftinimi i High-end balanciranimi RCA kablovi (DLS, RF, Mogami, boss,...) i uvjek je bila razlika u prid balanciranih kablova sa Neutrik RCA-ji, sa original CD-om (dBJams 8) i sa Alpine HU (XX35+wexler i na kraju xx55+wexler).

I da Franca i tommek - kada cete vas dvoje napraviti barem jedan svetski rekord ili doci barem na 3dB do mog rezultata onda mozete reci svasta ali do tada se ne blamirajte i radije ucite od nekoga ko ima volju da vam pomogne (te volje je svaki dan manje bas zbog takvih kao vas dvojica. Ako sta primetila su se rezultati kod vas u odnosu od prosle godine poboljsali za cca 3-6 kod nekih cak i za vise dB zbog moje pomoci (malo pitajta momke iz RI, pa Hrvoja pa jos nekog ko je podigao rezultat pomocu mojih tipova u vezi sa dBDragom i kutijama za SPL). Isto to vazi i za Hermana koji je bio i je jos uvjek Vas najbolji drager pa pokazite malo respecta do takvih takmicara! Mozemo i uzeti vas dvoje i ja istu opremu pa svako ima tedan dana vremena i onda napravimo meritve ko je napravio bolji rezultat i ako mi pridete na 1dB vama obojici platim veceru.

LP and out![/QUOTE]


Oprosti ako sam te uvrijedio... ali ovo bahacenje??? cemu to?
Ne planiram se natjecati nisakime! kao prvo nemam ni vremena a ni novaca za bacanje!
Original ili dobra kopija je pitanje samo za sebe! rekord s time nema veze i pogotovo ne u dB-u
OTKUP ISPRAVNIH I NEISPRAVNIH LAPTOPA... I PRODAJA 099 564 30 65
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

db drag cd

Post by walbandon »

a, jebiga, zajebo sam se, kad ste izmjenili te avatare, pa vas vishe ne prepoznajem, sory jos jednom, mora da sam u isto vrijeme gledao joe neki thread gdje je on nesto napisao, i hebiga, uglavnom, sory, zajebao sam se, sad cu editirati
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

db drag cd

Post by hrvoje »

[QUOTE=ToMMeK]Oprosti ako sam te uvrijedio... ali ovo bahacenje??? cemu to?
Ne planiram se natjecati nisakime! kao prvo nemam ni vremena a ni novaca za bacanje!
Original ili dobra kopija je pitanje samo za sebe! rekord s time nema veze i pogotovo ne u dB-u[/QUOTE]


nije da se zelim petljat u neke svadje al origigi cd uistinu daje malo bolji score isto ko i kvalitetniji HU sa vise V na preoutu
pozdrav
Last edited by hrvoje on Thu Apr 06, 2006 6:16 pm, edited 1 time in total.
User avatar
V12 Sound
Registered User
Registered User
Posts: 2611
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:42 am
Location: Rijeka
Contact:

db drag cd

Post by V12 Sound »

E sada rijec ili dvije o LB-u ...

S njim se zbilja ne treba raspravljati jer cete uvijek biti u krivu ...vjerujte mi na rijec uvijek je u pravu i kada baci i koji reply na neki thread ne treba sumnjati da je u necemu pogrijesio , on ne grijesi , on je uvijek u pravu i sto se tice ekipe iz Rijeke on je za nas BOG !
Uz njegovu pomoc smo se digli od score-a 138 dB (7 mjesec Grobnik 2005 godina) do sadasnjeg 149,7 dB - sta vise reci ??? Ako itko zna to je on i nista sta on radi ne radi zbog zarade vec sa gustom pomaze ljudima koji se namjeravaju natjecati u ovom sportu tako da neke price o zaradjivanju padaju u vodu...
Ajde sada ako ste face priznajte kome je sve od Vas pomogao ?

Mi se prvi javljamo a cini mi se da ce popis biti podugacak...ustvari mislim da ce se javiti svi koji lupaju oko 150 dB :whistling:
Dva brata uboga j**u jedan drugoga...
User avatar
RippeR
Registered User
Registered User
Posts: 1464
Joined: Wed Mar 22, 2006 11:27 am
Location: rijeka

db drag cd

Post by RippeR »

i mi smo pokupili naravno koji dobar savjet od njega i covijek nam je ustupio termblab za mjerenje u zg-u.covijek je car i tu nema rijeci.pomogao je nama u ri.koliko smo samo savjeta dobili od njega...
Last edited by RippeR on Thu Apr 06, 2006 6:25 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Programi”