tablica se trese

Par malih tutoriala, nemojte ovo pokušavati kod kuće ukoliko niste sigurni što radite :)
Post Reply
Dark Beast
Newbie
Newbie
Posts: 94
Joined: Tue Nov 02, 2010 7:48 pm
Location: Cetingrad

tablica se trese

Post by Dark Beast »

vecinu vas pretpostavljam pomalo iritira onaj zvuk od woofera kad se tablica trese :D na pocetku mi je to bilo fora al sad me pocinje iritirati, dali vama smeta i kako to rijesiti da netresu?
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: tablica se trese

Post by bamboklaat »

sirova ljepljiva guma,ili ti sempre vivo  ;)
User avatar
Bumbi
Registered User
Registered User
Posts: 338
Joined: Fri Dec 04, 2009 1:26 pm
Location: Zupanja

Odg: tablica se trese

Post by Bumbi »

Bas sam razmisljo o tome neki dan.

Ja sam mislio skinit okvir tablice i po rubu obljepit sa silikonom... Toga imam kod kuce ove sirove gume nemam...

Mislim da bi i to funkcioniralo? Onaj silikon za prozore u onoj tubi...
Image
User avatar
Rulez
Registered user
Registered user
Posts: 782
Joined: Wed Jul 22, 2009 2:12 am
Location: Omiš

Odg: tablica se trese

Post by Rulez »

jbg, to je neizbjezno... al je pomalo seljacki...
ja bi to recimo rijesio na nacin da izmedju tablice i gepeka/branika stavim komad nekog gumiranog ili slicnog materijala, pa zavidan tablicu sa dvi vide, ili zalipin tablicu silikonom, al je takodjer za svaki slucaj zavidam... e sad, zabranjeno je busit tablice ali jbg...

a moze se rijesit i sa onim okvirom da se tablica nekako pricvrsti za okvir (lipilom) a iza i ispred (uz rubove) se stavi nesto gumirano... i takodjer se onda izmedju limarije i okvira tablice stavi nesto gumirano...

to je po nekoj logici sta bi se tribalo napravit... iako je najlakse to u hodu rjesavat jer je problem trivijalan xD
Giovanni
Registered User
Registered User
Posts: 1922
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:20 pm
Location: ST

Odg: tablica se trese

Post by Giovanni »

Na tablicu i okvir zalijepi nekakav samoljepljivi damping materijal tipa Dynamat, Emfi, Sika, STP...u slučaju da se traži jeftinije rješenje, onda fino uzmi rolu Armaflexa i učini isto  :respect:.

Image

Image

http://www.orionairsales.co.uk/armaflex-insulation-tape-30mx30mmx3mm-1768-p.asp
. : I'm down with VW's and flossed out Caddy's on 22's too : .
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: tablica se trese

Post by terrordrome »

Dvostrana ljepljiva guma ili spužva (ne najtanja moguća nego mrvu deblja od razmaka između tablice i nosača)
Vidim da je đovanoti već napisao...
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: tablica se trese

Post by marko_v »

po meni najbolje resenje je zalijepit tablicu direkt na gepek/branik sa dvoslojnom trakom...ja imam tako i uvija se zajeno sa limom ali ne trese...da otpadne nema sanse samo je problem ako je moradnem skidat... :)
isto tako mislim da nije preporucljivo trpati neke gluposti izmedju tablice i lima jer onda se tu zadrzava vlaga pa pre strune...  :-\
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: tablica se trese

Post by denister »

Dark Beast wrote: vecinu vas pretpostavljam pomalo iritira onaj zvuk od woofera kad se tablica trese
ne to mi ne smeta, ako to čuješ onda ti nije dovoljno glasna muzika, osim ako ne slušaš izvana :P

bostik za stakla i zaljepi tablicu bez ikakvog okvira ;)
Image
Dark Beast
Newbie
Newbie
Posts: 94
Joined: Tue Nov 02, 2010 7:48 pm
Location: Cetingrad

Odg: tablica se trese

Post by Dark Beast »

a probat cu nesto smisliti.. Mislio sam staviti spužve neke ispod tablice i onog držača njezinog, ali vi ste me evo prosvjetlili da to mozda niej dobra ideja bas zbog vlage, imam golf 2, nije podcinčan pa vi vjerovatno nakon nekog vremena izbio trulež :D uzet cu u obzir svakako silikon.. :RESPECT:
User avatar
Bumbi
Registered User
Registered User
Posts: 338
Joined: Fri Dec 04, 2009 1:26 pm
Location: Zupanja

Odg: tablica se trese

Post by Bumbi »

Ma silikon je najjeftiniji

Odi kod nekog staklara da ti pljune silikona po rubu tablice iznutra i cekaj da se malo stisne i to je to ;) Das mu za pivo i dobro
Image
Bravo
Newbie
Newbie
Posts: 77
Joined: Tue Oct 09, 2007 2:53 pm
Location: Zagreb - Vrapče
Contact:

Odg: tablica se trese

Post by Bravo »

marko_v wrote: po meni najbolje resenje je zalijepit tablicu direkt na gepek/branik sa dvoslojnom trakom...ja imam tako i uvija se zajeno sa limom ali ne trese...da otpadne nema sanse samo je problem ako je moradnem skidat... :)
:respect:

.....samo sam ja stavio dvoljepljivu spužvastu straku, tanku cca 1mm i dobro je
Potpis :)
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Odg: tablica se trese

Post by LaCroix »

Šumica sva se trese.. :D :D

Ja sam podampirao vrata gepeka, nosač tablice i stavia spužvu izmedju nosača i tablice.. evo sad dampiram komplet gepek skupa s plastikama i tapeciram plastike, al imam osjećaj da ce opet trest..
Najbolje rjesenje je to bez nosača, samo naljepit tablicu na gepek i amen..
Last edited by LaCroix on Sat Mar 05, 2011 3:00 pm, edited 1 time in total.
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: tablica se trese

Post by bego »

ja sam silikonom zaljepio, al mi se sad trese nesto unutar vrata a nezna šta...počelo se sve raspadat kad nafrljim :D
Image
Post Reply

Return to “How TO”