Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Par malih tutoriala, nemojte ovo pokušavati kod kuće ukoliko niste sigurni što radite :)
Post Reply
pantaNS
Registered User
Registered User
Posts: 219
Joined: Wed Mar 29, 2006 1:51 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by pantaNS »

oborena ulazna ivica porta (radijusnim glodalom)
Image

Image

oboren ugao tj. prelaz porta (radijusnim glodalom)
Image

izgled unutrasnjosti kutije - od nazad
Image

Image

izgled unutrasnjosti kutije - od napred - sad se postavlja gornja ploca i zatim prednja i zadnja . . .
Image

zavrnuta zadnja stranica, izravnati prelazi i spremno za zavrtanje prednje stranice
Image

Image

gotova kutija
Image

ovako treba da izgleda port - oborene ivice
Image

Image

oboreni prelazi i ivice unutra (ono sto se malo cini da strci je prasina od smirglanja - kompresor nije radio da se izduva kutija)
Image

Image

evo i malo slika s pravim aparatom . . .


gotov proizvod :)
Image

unutrasnjost porta - jos uvek ima malo prasine unutra :)
Image

cosak kutije i port - 'prelazi kojih nema' - iako se prelazi vide na slici, pod rukom se ne osecaju :)
Image

Image

Image

iiiiiii . . . voila !

Image
Last edited by walbandon on Sun Jul 01, 2007 1:26 am, edited 1 time in total.
Faris D
Registered User
Registered User
Posts: 307
Joined: Wed Jan 10, 2007 11:56 pm
Location: Sarajevo BiH

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by Faris D »

full cool. dobar posao. i kakav finish ce imati kutija lak ili ....


nego jel neko radio slot port na kutiji sa zakosenom zadnjom stranicom i kakvi su rezultati?
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by kill »

:thumbup: :res:

evo primjer kakvi postovi idu pod How-To.
FIAT Tipo 2.0 16v ie
pantaNS
Registered User
Registered User
Posts: 219
Joined: Wed Mar 29, 2006 1:51 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by pantaNS »

za finis smo namerili nesto slicno (imitaciju) JBL DuraFlex-a koji koriste za PA kotije . . . nesto sto izgleda kao smirgla krupne granulacije, plastika, tvrdo je i nemoguce ga je ogrebati, ali isto tako i nemoguce kupiti u originalo koliko znam pa se moramo dovijati da nesto slicno smislimo . . .

slot port za zakosenom zadnjom stranom nisam pokusavao zbog velikih dimenzija kutije,
moguce ga je napraviti ako se stavi na dno kutije ali bi bio presirok i kutija bi morala da bude previse visoka . . . mozda bi i sviralo bolje ali bi je bilo malo tesko strpati u gepek . . .
Faris D
Registered User
Registered User
Posts: 307
Joined: Wed Jan 10, 2007 11:56 pm
Location: Sarajevo BiH

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by Faris D »

a sto ne probate sa kobitom. kompresorom ga nanesete sa oko 1m udaljenosti i zatim u boju koju zelite. sam port mozda da ima tzv piano finish da bi vazduh lakse letio preko.

evo link kako to na Kroky-evim panelima izgleda http://www.cice.com.hr/forum/showthread.php?t=5194&page=8&highlight=body
Last edited by Anonymous on Sun Jul 01, 2007 1:41 am, edited 1 time in total.
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by Outlaw »

Za koji je to sub??? Nekako mi se cini po duljini i sirini porta da je neka mrcina i da ce bit nisko tunirana kutija?

Jel zna mozda netko jel ima neke cujne razlike u BR sa slot portom i sa okruglim portom? Slot port vjerojatno je nesto losiji zbog oblika porta (strujanje zraka), narocito ovako jos s pregibom kao ovaj... jel se ta razlika moze "cut"?
s1ck
Registered User
Registered User
Posts: 1337
Joined: Sat Jun 09, 2007 11:06 pm
Location: rijeka
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by s1ck »

to je original nacrt kutije od digital designs tvornice. btw ne znam da li znas ali sveukupna duljina tog porta na slici 1 i 2 ti treba biti 40 cm.a posto sam radio tu kutiju vidim da si ti debelo premasio tu duljinu
Image
pantaNS
Registered User
Registered User
Posts: 219
Joined: Wed Mar 29, 2006 1:51 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by pantaNS »

kutija nema veze sa DD, niti sam gledao ista na DD sajtu, pravio sam je sam po svom nacrtu a to sto mozda podseca na DD kutiju je cista slucajnost, sto se duzine porta tice, s razlogom je takav (ta duzina je dobijena nakon nekoliko eksperimenata kao optimalna) i radi odlicno bez obzira na to sta si procitao na DD sajtu . . .

[QUOTE=Outlaw]Za koji je to sub??? Nekako mi se cini po duljini i sirini porta da je neka mrcina i da ce bit nisko tunirana kutija?

Jel zna mozda netko jel ima neke cujne razlike u BR sa slot portom i sa okruglim portom? Slot port vjerojatno je nesto losiji zbog oblika porta (strujanje zraka), narocito ovako jos s pregibom kao ovaj... jel se ta razlika moze "cut"?[/QUOTE]

pise gore,
za JBL GTO 1202d koji ima Fs=23Hz pa je kutija radjena za 30Hz
ovaj slot port apsolutno nema port noise-a i brzina strujanja vazduha kroz njega je svedena na prilicno nisku vrednost
te zato ima dosta bolje performanse od klasicnih 3-4" portova koji se uglavnom koriste na takvim kutijama . . .
sto se tice oblika porta i pregiba, nisam primetio neke nedostatke . . .

USE EDIT!!!!
Last edited by walbandon on Sun Jul 01, 2007 11:16 am, edited 1 time in total.
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by terrordrome »

[QUOTE=pantaNS]ovaj slot port apsolutno nema port noise-a i brzina strujanja vazduha kroz njega je svedena na prilicno nisku vrednost
[/QUOTE]
Sorry, morao sam quotati, vjerojatno si mislio na veću brzinu strujenja zraka? Ili ja griješim!
Inače :res: za rad! Super posao! Uredno i lijepo! :thumbup:
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by Outlaw »

******************

Grijesis :laugh:
Last edited by walbandon on Sun Jul 01, 2007 2:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by Outlaw »

[QUOTE=pantaNS]
ovaj slot port apsolutno nema port noise-a i brzina strujanja vazduha kroz njega je svedena na prilicno nisku vrednost
te zato ima dosta bolje performanse od klasicnih 3-4" portova
USE EDIT!!!![/QUOTE]

Znaci sto manja brzina zraka to bolje? Ja sam mislio da je najbolje da je neki optimum. Da ni premali vent mach (presirok fi porta) nije dobar
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by terrordrome »

Ajde mi objasnite malo, logično je da ako se nešto opire strujanju zraka da se stvaraju turbulencije......na koji način to može biti dobro? wtf
Mislim, ne kužim pa bi molio malo objašnjenje! :notworthy:
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by Outlaw »

To i mene zanima. Ovako cisto laicki i vizualno gledano "velika" je razlika u protoku zraka kroz neki ravni okrugli port i ovakav slot port pod kutem od 90°.

Jos kad bi mi usput netko objasnio kod auto motora kakav tocno utjecaj imaju turbulencije. Konkretno kad se zrak dobija iz mirnog mjesta i kad se slozi neki "ram air" :lol:
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by terrordrome »

Ajmo objašnjenja!
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Pravljenje slot-port kutije za JBL GTO 1202d - malo smo se zanimali u radionici . .

Post by Koko »

Meni se isto ne sviđa slot port sa kutem, jednom sam ga napravio pa nisam bio prezadovoljan, no, možda je stvar bila u nečem drugom. Nema smisla da površina porta bude prevelika, jer bi se stvar mogla ponašati kao free air, no mislim da to ovdje nije slučaj.

Ram air:vamp: , princip je u tome da se zrak uzima sa područja gdje je veći tlak, i da se pri većoj brzini tlak dodatno poveća uslijed strujanja, te se stvori lagano prednabijanje:vamp: :vamp: Turbulencije su štetne jer kvare strujanje u onom smjeru u kojem mi želimo:vamp:
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
Post Reply

Return to “How TO”