Koje pojačalo odabrati

Post Reply
shorty
Posts: 5
Joined: Sun May 16, 2010 2:10 pm
Location: Vrbovec

Koje pojačalo odabrati

Post by shorty »

Pozz ekipa...dugo nisam ništa tipkao po forumu al evo sad sam zaglavio pa mi treba vaša pomoć :D
Situacija je ovakva:
Radio je pioneer 8300sd,u prednjim vratima su Focali 165a1,na zadnjoj polici su Hertzi ecx 690 i u bunkeru je JBL p1022 na JBL-u gto14001,i sad me muči pojačalo za sisteme...koje bi bilo najbolje odabrati da pogoni ove zvucnike...prekopo sam cjelo njuškalo,dio foruma tu,google mi se vec popeo na vrh glave od traženja...neki hvale određena pojačala,dok ih drugi popljuju skroz....znam da o izboru pojačala dosta ovisi i vrsta glazbe koja svira u autu...al tu stvarno ima svega i svacega..nemam neki bas prestriktno određeni smjer glazbe koju slušam..pa sad..ako ima neko kakvu ideju šta bi i koje bi pojačalo njih ljepo pogonilo,sa nekim podosta bistrim zvukom i ugodnim za uho nek vice :D

ps. ako sam na krivo mjesto smjestio temu unaprijed se ispricavam
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Re: Koje pojačalo odabrati

Post by wildD »

Rockford Fosgate 200x2 trans ana? za tu lovu smatram da nema bolje :)
shorty
Posts: 5
Joined: Sun May 16, 2010 2:10 pm
Location: Vrbovec

Re: Koje pojačalo odabrati

Post by shorty »

e da..nisam napisao...tj pitao...kolke su šanse pogodit četverokanalno pojačalo da bi tjeralo i prednje i zadnje...pošto bi htjeo jedno pojačalo za sisteme tak da imam čim manje gužve sa kablovima po bunkeru :D
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Koje pojačalo odabrati

Post by Marek »

Ovisi čime ga gađaš.
Pantic
Registered User
Registered User
Posts: 497
Joined: Sun Aug 29, 2010 7:06 pm
Location: Cres-Lošinj

Re: Koje pojačalo odabrati

Post by Pantic »

uzmi si phase rs4
4 x 100W rms @ 4 ohms
2 x 325W rms @ 4 ohms bridge
polovni ti dođe nekih 800 kn ako ti to nije možda izvan buđeta... pošto nisi napisal
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Koje pojačalo odabrati

Post by Robertino »

nisi napisao do koliko love mislis potrosit? Sta se tice rs4, jako dobro pojacalo...ali osobno bi se radije rastegao 300 kn vise pa uzeo opus 150.4 tu na forumu. a njim mozes upogonit koje god sisteme pozelis
shorty
Posts: 5
Joined: Sun May 16, 2010 2:10 pm
Location: Vrbovec

Re: Koje pojačalo odabrati

Post by shorty »

sva pojačala mi se dopadaju...ponajviše ovaj opus...malo više para je al ako dobro svira nebi žalio dat te novce...samo da utopim ovog svog dvokanalnog sonyevog krampa i onda još dodam nešto love pa piknem nešto od tog dvoje ako vec ne zakasnim...
shorty
Posts: 5
Joined: Sun May 16, 2010 2:10 pm
Location: Vrbovec

Re: Koje pojačalo odabrati

Post by shorty »

evo ovaj problem je riješen,puno hvala svima koji su dali svoje prijedloge i suzili mi izbor pojačala,na kraju sam kupio opusa 150.4 od kolege tomi-zg...dok ulovim vremena cu to sve pospajat pa vidit kako to svira :) hvala još jednom
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Koje pojačalo odabrati

Post by Robertino »

dobar izbor. nije neki hi-end, ali za te novce za koje se u zadnje vrijeme prodaje,super je prilika uz obilje snage
Post Reply

Return to “Sound Quality”