Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post Reply
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Josip07 »

Već duže vrijeme planiram počet prikupljat komponente za novi setup koji će se ugrađivat u drugi auto (najvjerojatnije golf V) koji bi trebao nabavit kroz kojih 6 mj. Kako to i nije tako daleko počeo sam već lagano prikupljat komponente koje bi našao "ispod cijene" kako bi sve bilo spremno uz što manji trošak kada auto stigne.

U planu je naravno dampiranje vratiju, gepeka, najvjerojatnije izrada panela na prednjim vratima i sve što već ide pri ugradnji kvalitetnijih setupa koji su usmjereni prema SQ.

Od opreme posjedujem samo sub JBL W15GTI i uskoro pojačalo STEG K2.03 za njega.

Ovako sam ja to sebi zamislio što se tiče samih komponenti:

1) HU Pioneer AVH-X5500BT (3x 4v RCA)
2) Prednji sistemi
a) JBL C608GTI
b) HERTZ HSK 165XL
c) FOCAL 165 KR
3) Zadnji sistemi
a) JBL T696L na policu
b) Isti kao prednji sistemi
4) Pojačala za sisteme
a) STEG K4.02
b) 2 x STEG K2.02
c) 2 x STEG K2.03
5) Subwoofer JBL W15GTI
6) Pojačalo za subwoofer STEG K2.03

Trenutno mi treba samo pomoć oko odabira zvučnika i prikladnog/ih pojačala za njih (od navedenih) te dali iza samo staviti navedene ovalce (po potrebi napraviti policu od MDF- a s zatvorenim kutijama) ili je puno bolje staviti u vrata odvojene sisteme kao i naprijed i vrijedno uloženog dodatnog novca.
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by tarantula »

ovalce i sisteme u zadnjim vratima zaboravi!
rađe taj novac uloži u bolji prednji sistem!

od ovdje navedenih sistema moj glas ide za JBL! (ili ako se nađe kakav MLK 165 :) )
a pojačalo!?
kao što smo razgovarali, ako ideš na aktivu k4.02 ili k2.02+k2.01, ako u pasivu onda k2.02 ili k2.03 (al onda moraš paziti koga puštaš u auto jer bi moglo biti dima!)
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Joke »

Ma idu na pasivu, hertz mlk na još jednog stega k2.03. Panel samo radi pozicije, ali sa sviraju u vrata.
Image
2XSWR1021+ SPL DYN D8S=152,0db

Prodajem 2 komada SPL DYN SPL-300D1A 600€
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Josip07 »

Ma ici ce JBL, samo jos za pojacalo nisam odlucio.. Ili steg k4.02 u aktivu ili k2.03 u pasivu...
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by LBaudio »

straznje drivere zaboravi, razliku utuci u prednji sistem ili u HU/proc.
Ako ces odlucit za Steg, onda planiraj sva pojacala od Stega.
Ako imas varjantu, onda vec u startu odluci za aktivu. prvo moras razjasnit pojmove kakav sistem ces uopste raditi....2 way + sub ili 3 way + sub. Od toga zavisi odabir procesora.
Kablovinje za takav sistem...napon minimum jedan 50 mm^2, sa svim potrebnim razdeljivacima i osiguracima.

Ako ces uzimatpolovne C 608 onda jih OBAVEZNO stestiraj, jer do sada jos nisam naisao na polovne bez nekakvog problema, inace vrlo dobar sistem.

Druga opcija bi bili neki MORELI ili Polovni Dynaudio.....ako se ne varam jedan 3 way sistem prodaje i Relja....u vrlo dobrom stanju.

Paneli......ako ces raditi zatvorene panele onda nemas sta trazit ispod 10/12 litara, ako ces radit IB onda ces morat vrlo dobro podampirat lim na vratima i obavezno tapetu, za driver napravipodlogu iz MDF koju dobro zastiti sa smolom.
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Josip07 »

Uzimat cu nove c608gti znaci 2 way. Ne znam jel ima potrebe odma uz njih ici na 3 way i koje midove da gledam. Ja sam planirao pasivu na steg k2.03 ali ako je puno bolje na aktivu na k4.02 onda cu na aktivu. Samo kako se spajaju twiteri i midovi kada bi bio 3 way. Wooferi idu direktno na 2 kanala a kako idu twiteri i midovi na preostala 2. Izrađuje se home made skretnica ili...
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Josip07 »

Jeli dobar JBL MS-8 procesor? Gledao sam review -ove i izgleda mi ok, samo nisam vidio dali podržava vremensku korekciju zvuka.

I kakav je u odnosu na Alpine PXA-H800..? prednosti, nedostatci..
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by tarantula »

JBL MS8 odmah u startu odpiši!
Ima ograničene "zaključane" mogučnosi šelanja i tu je kraj priče!

Najisplativije ti je uzeti rabljeni alpine H700/701 (+ RUX) i na neku alpineovu multimediju koja ima optiku! to ti je nekih 200 do 300E s RUXom!
H800 je nešto bolji, ali definiivno se ne isplati uzimati! s najboljim popustom ispod 700E nećeš naći!
I uz to treba paziti na jednu sitnicu! dal je kompatibilan s AiNetom tvog HU; npr. moj 9861 i H800 nisu kompatibilni! ;D
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Josip07 »

A jesu ti alpine procesori kompatibilni sa pioneer multimedijama ili mora ići baš alpine pod uvjetom da su kompatibilni s točnom tim modelom procesora... A što MS8 ima ograničeno tj. zaključano?
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Nick »

Jel tebi Google ne radi??
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by LBaudio »

tarantula ima u mislih kompatibilnost da mizes podesavat processor direkt iz HU.

Ako te interesira imam ja BNIB kombo Alpine DVA9861 i PXA H701+ RUX C 701 kontroler, pored toga dam za jabe jos Sony display, opticke kablove i jos neke sitnice.

ako oces napravit full 4 way aktivu, onda moras imat za svaki driver soj kanal iz pojacala, postoji mogucnost quaziaktive sa pasivnom skretnicom izmedu mida i tw, ali to nije bas to (jos uvjek bolje od 2 waya sto se tice srednjih tonova)

JBL MS -8 proc je super stvar za nekoga ko nije u stanju podesit kompleksan 4 way sistem. sam podesi delaye i slopove na skretnici i sam podesi low passe na skretnici, ti mu mozes postavit hi passe ili je tacno obrnuto....nisam 100%

Ako imas dosta znanja i iskustva, onda je bolje da si potrazis proc u stilu 701 ili 800 od alpine-a, ili jednoga od hrpe drugih 4 way processora koji su na trzistu, od svih bi jedino zaobilazio audison bit1 jer ima previse svojih problema.
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Josip07 »

Jasno mi je to sve da moram imati za svaki driver svoj kanal iz pojacala za full aktivu, i da bi onda za 3 way + sub trebao 3 pojacala (4ch+2ch+1ch) ali jos se dvoumim dali mi je potrebno 3 way ili je dovoljno i 2 way + sub.

Zanima me koji midovi su dobri da se uklope sa C608GTI ili 660GTI ako bi naišao na neke polovne?
HERTZ HI-Energy HL 70.4?

Iskreno nemam baš nešto znanja ni iskustva s štelanjem, pogotovo aktive.. Znam podesit ono osnovno ( pasiva + sub), ali nadam se da će mi pomoć netko kada dođe vrijeme za to, a do toga ima još ohohoo....
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by LBaudio »

zaboravi Hertz i slicna sranja od midova. Midi koji su u rangu c 660 gti su tipa Hybrid Audio Legatia/SE, Dynaudio esotar, Flux audio, stara gti serija JBL i u tom stilu dalje.

za start je najbolje da ostanes na 2 way + sub
Josip07
Registered User
Registered User
Posts: 139
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:13 pm
Location: Đakovo

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by Josip07 »

Uz W15GTI stigli i STEGOVI K2.03 i K4.02, u planu je još jedan K2.02/03 za kickove za 3 way + sub aktivu. Prednji sistem ide najvjerojatnije ili C608GTI ili C660GTI ovisno o tome oću uspjet nabavit C660GTI. A što se tiče midova najradije bih JBL 400 GTI ili HAT L4
Kako se kreće cijena za te midove, ako bi se uopće mogli negdje naći..?
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: Pomoć oko slaganja kompletnog setupa (cca 20t kn)

Post by LBaudio »

jesni Hat L4 (obicni) se prodavaju na Talk Audio i na Diyma....ista osoba, cijena je 95£ ukupno sa postarinom. vrlo dobar mid, iste ima i Tarantula u avom sistemu.
Post Reply

Return to “Sound Quality”