Pomoć oko setup-a

Post Reply
brac150
Posts: 8
Joined: Mon Feb 11, 2013 11:08 pm
Location: Varaždin

Pomoć oko setup-a

Post by brac150 »

Pozdrav.

Radi se o Renault Grand Scenic 1.9dCi 2007.g.
Problem je što je maska od panela vrata ujedno nosač za zvučnike i to se sve malo trese, a dimenzija otvora je
13cm naprijed, kao i iza. Naprijed idu 2-komponentni, iza koaksijalci. Damping bude obavezno
napravljen. Ako netko ima savjet ili link na neku stranicu (mislim baš na renault i baš na takvim vratiima)
molim da pomogne da se izvuče maksimum iz tih vrata.

HU bio bio alpine 9886 ili 9887 (ebay - cca 100€)
Za prednje sam računao oko 100€ -  Dragster dsc 542 (malo sam skeptičan) 790kn
                                              -  infinity reference 5020cs 500kn
                                      -  alpine spg-13cs 500kn
                                              -  JBL GTO508C  500kn
                                              -  Magnat Selection 213 600kn

stražnje imam hert dcx130

za pojačalo sam mislio Magnat Black Core Four (LTD) - 50€ ebay

sub bih stavio između prednjih i stražnjih sjedala na sredini, kutija bi bila
sealed box 8.5l, driver -jbl gto 804 (200rms/ peak 800 / 4ohma).
Ne želim staviti sub u gepek jer doma svi seru (vjerujem da vam je poznato).

E sad, imam jedno novo 4-kanalno pojačalo sony xm-zr604 (4x60 rms na 4 ohm-a) (1x300w 4ohm).
Da to bacim u smeće ili da ga iskoristim za sub uz gornje pojačalo magnat.

Kablovi QED x-tc 35kn/m 1.5mm2
Molim savjet za interkonekte (jeftine)

Može neka preporuka?
Otprilike sam napisao koje komponente za koju lovu mogu nabaviti i u tim granicama imam lovu.
Sad ako ima nešto bolje i ako nešto nevalja, molim savjet.

Bar neki temelj pa da kasnije nadogradim.

lp
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by Nick »

brac150 wrote:
E sad, imam jedno novo 4-kanalno pojačalo sony xm-zr604 (4x60 rms na 4 ohm-a) (1x300w 4ohm).

Ovo ne kužim, otkud ovih 300?
brac150
Posts: 8
Joined: Mon Feb 11, 2013 11:08 pm
Location: Varaždin

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by brac150 »

Nick wrote:
brac150 wrote:
E sad, imam jedno novo 4-kanalno pojačalo sony xm-zr604 (4x60 rms na 4 ohm-a) (1x300w 4ohm).

Ovo ne kužim, otkud ovih 300?
je, istina, u bridge-u 2x60 + 1x 120 otprilike
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by wildD »

nisu ti bas ove komponente za sq, a bas da ce te 9886 ili 9887 ispasti 100eur to ne vjerujem

Znaci prednji sistem hoces 13cm, odvojeni sa skretnicom? 2 pojacala? Kakav woofer i kaj od njega ocekujes?
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
brac150
Posts: 8
Joined: Mon Feb 11, 2013 11:08 pm
Location: Varaždin

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by brac150 »

wildD wrote: nisu ti bas ove komponente za sq, a bas da ce te 9886 ili 9887 ispasti 100eur to ne vjerujem

Znaci prednji sistem hoces 13cm, odvojeni sa skretnicom? 2 pojacala? Kakav woofer i kaj od njega ocekujes?
znam da nisu za sq, ali su bliže sq, nego, kak bude love tak bude se nadogradilo.

ovo sam mogao kupiti, ali ne žurim i stalno su takve cifre.
http://www.ebay.de/itm/271150721469?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

sw je kak sam i napisao jbl gto 804, 20cm. Znam da nije dobro, ali nije ni katastrofa. Jedan 30cm u bandpass kutiji bi me više veselio.
Od sw očekujem da popuni rupe od 13-ica u vratima i da dimenziju više. Ovaj sub je predviđen u sb kutiji cca 22*22*16cm i to je problem.

Zato i pitam, ak netko ima bolji prijedlog za 13-ice naprijed pogotovo i za pojačalo.
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by damirko »

to sonijevo pojačalo bolje ćeš iskoristiti na sistemima nego na subu...
Vukovar grad heroja
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by wildD »

đabe je 89eur kad nema poštarine do Hrvatske
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
brac150
Posts: 8
Joined: Mon Feb 11, 2013 11:08 pm
Location: Varaždin

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by brac150 »

damirko wrote: to sonijevo pojačalo bolje ćeš iskoristiti na sistemima nego na subu...
razmišljao sam da kupim neko kvalitetnije/jače 4 kanalno pojačalo u 2+1 da tjera prednje i sub,
a stražnje sony.
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by Marek »

Kablovi QED x-tc 35kn/m 1.5mm2
Ovo ti je sasvim nepotreban trošak, razliku između tih i nekih kablova za 8-10 kn/m ne budeš sigurno čuo na ovim komponentama...

Btw, nek netko premjesti temu iz SQ u Instalacije ili di već, mislim da bi bilo pogodnije...  ;)
Image
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by karlo »

Slažem se. Bolje ti je da tražiš skuplje interkonekte, a jeftinije zv. kabele. Ak si već kupio ok, ak nisi  ni nemoj.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by mocart »

wildD wrote: đabe je 89eur kad nema poštarine do Hrvatske
A kad nađeš neki koji šalju u HR, onda se uključiš u bidovanje i tada baš ko za k... ima jedan zainteresirani kojemu nije puno ni 200€ dat.  :-X
Last edited by mocart on Mon Feb 18, 2013 1:43 pm, edited 1 time in total.
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by marko_v »

Pa moze mu ga neko kupit vani pa donijeti u HR samo je fora sto te aukcije skacu u zadnjih sat vremena...
brac150
Posts: 8
Joined: Mon Feb 11, 2013 11:08 pm
Location: Varaždin

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by brac150 »

Nemam frke za dostavu, barem jedanput svakih 2-3 tjedna. Mislim da nemate baš iskustva s aukcijama.
Dakle, mala škola ebay-a.
1. Netko otvori aukciju koja je gotova za npr. 5 dana, ponudiš bezveze 15€ (trenutni iznos je npr 14,50€).
2. Kad je aukcija skoro gotova (zadnjih 5-7 sekundi), lijepo imaš otvorena 2 prozora u npr. firefoxu.
    Na desnoj strani se broje sekunde i vidiš kolko je ostalo, a na lijevoj ponudiš za
    npr. zvučnike 60€, mada je trenutni najviši bid npr. 33€.
3. Da razjasnim, ako nešto prolazi za 60 konstantno onda bude i ovaj put. Jasno, moraš biti spreman dati kolko i ponudiš.
    Ponekad se ubode jako dobro i ako netko ponudi 42€, ebay poveća automatski tvoj bid za sljedećih 1€ na 43€ i dobivaš aukciju
    uvijek 100%. Normalno do tvojih max 60€. Takve aukcije treba pratiti, ne se žuriti i biti nestrpljiv. Uvijek ima opet.
    Uvijek se bida zadnjih par sekundi jer pola ekipe šalta s mobitelima i nemaju šanse reagirati brzo jer nema vremena.

Godišnje dobivam (kaj uspiju) oko 50 aukcija tak da znam kaj govorim.
Ak bude nekome trebala pomoć ili nekaj za dostavu iz njemačke, možda mogu pomoći (naravno besplatno).

Molim, ak nije problem, znam da ne radim sq sustav, ali to mi je cilj u bližoj budućnosti pa je na ovoj temi.

Od svega imam samo:  - strujne kablove 50 kvadrata
                              - Herz DCX130 -(13cm koaksijalci, stražnji)
                              - JBL GTO804 (20cm subwoofer, driver)
                              - pojačalo sony xm-zr604 (4x60W rms na 4ohma)
                              - imam oko 2000-3000 kn za ostalo (damping vrata, interkonekti, kablovi, prednji 2-sistemci, eventualno pojačaloi i HU)

zato i pitam jer ne znam kaj valja i kaj se isplati. Od nekud moram početi

Dal se isplati Pioneer DEH-6400BT za 85€ (650kn s dostavom), rabljen cca. 2-6 mjeseci s garancijom, to stalno prolazi zadnjih mjesec dana.

pozdrav
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by karlo »

svejedno, radi se o instalaciji, pa bi bilo bolje tamo. nebitno.
1. Možeš barem navesti kakvu muziku slušaš?
2. Obzirom na opremu, čini mi se svejedno koji HU koristiš. Ionako se sve svede na izgled, usb, bt i ostale điđe miđe.
3. Kako je prije savjetovano, Sony pojačalo bolje za sisteme, a traži nešto jače za sub (monoblok, dvokanalac za u most), mada ti sub nije neki ogromni lavor koji traži snage. Al to ti je tek početak, brzo ćeš ti mijenjati :)
4. Što će ti koaksijalci? Što će ti uopće zvučnici za odozada? Nemam problem sa zvučnicima za odozada, ali to je onda oprema za buku, a ne za sq. Riješi ih se ;)
5. Imaš još dosta novaca za sve. Al daj pitaj kad neš nađeš da ti se sviđa. Ne napamet kupovati. U oglasnicima se nađe super oprema za malo para. Tebi treba samo jedan 4-kanalac da ti hrani i prednje sisteme i sub. Za sada Sony na oboje i čekaj priliku, a već sad u ponudi imaš hrpu toga.
6. Dobro dampirati svakako.

Hint: u Hrv nije bajna ekonomska situacija i rabljene robe ima ko pljeve, i puno jeftinije nego na e-bayu. OK, ti si u Njemačkoj, pa se ne bojiš carine, ali shipping isto dosta pojede novaca, pogotovo ako se šalju teže stvari kao što je sub ili ozbiljnije pojačalo.

Ne žuri, čitaj forum, UČI i uvijek prvo pitaj za savjet prije kupnje ;)
Tschüs
brac150
Posts: 8
Joined: Mon Feb 11, 2013 11:08 pm
Location: Varaždin

Odg: Pomoć oko setup-a

Post by brac150 »

karlo wrote: svejedno, radi se o instalaciji, pa bi bilo bolje tamo. nebitno.
1. Možeš barem navesti kakvu muziku slušaš?
2. Obzirom na opremu, čini mi se svejedno koji HU koristiš. Ionako se sve svede na izgled, usb, bt i ostale điđe miđe.
3. Kako je prije savjetovano, Sony pojačalo bolje za sisteme, a traži nešto jače za sub (monoblok, dvokanalac za u most), mada ti sub nije neki ogromni lavor koji traži snage. Al to ti je tek početak, brzo ćeš ti mijenjati :)
4. Što će ti koaksijalci? Što će ti uopće zvučnici za odozada? Nemam problem sa zvučnicima za odozada, ali to je onda oprema za buku, a ne za sq. Riješi ih se ;)
5. Imaš još dosta novaca za sve. Al daj pitaj kad neš nađeš da ti se sviđa. Ne napamet kupovati. U oglasnicima se nađe super oprema za malo para. Tebi treba samo jedan 4-kanalac da ti hrani i prednje sisteme i sub. Za sada Sony na oboje i čekaj priliku, a već sad u ponudi imaš hrpu toga.
6. Dobro dampirati svakako.

Hint: u Hrv nije bajna ekonomska situacija i rabljene robe ima ko pljeve, i puno jeftinije nego na e-bayu. OK, ti si u Njemačkoj, pa se ne bojiš carine, ali shipping isto dosta pojede novaca, pogotovo ako se šalju teže stvari kao što je sub ili ozbiljnije pojačalo.

Ne žuri, čitaj forum, UČI i uvijek prvo pitaj za savjet prije kupnje ;)
Tschüs
Hvala,
ima smisla.

EDIT by sonny : ispravljen quote...
Last edited by sonny on Mon Feb 18, 2013 11:38 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Sound Quality”