Focal.. Alpine.. šta uraditi?

Post Reply
User avatar
Turbo
Newbie
Newbie
Posts: 72
Joined: Sat Jun 13, 2009 3:57 pm
Location: Medjugorje BIH

Focal.. Alpine.. šta uraditi?

Post by Turbo »

Ja sam u procesu smanjivanja auto autkustike... pa malo pomoći uvijek dobro dodje...

Naprijed KRX3, nazad KRX2, JL 12W6v2 sub, audison av 5.1k, i av quattro, prednji sistem bio u aktivi zadnji pasiva, proc H701,

Ostavio bi zvučnike, prebacio sve u pasivu, woofer promjenio neki manji 8 ili max 10inch, i jedno 5 kanalno pojačalo!

Kontao sam Alpine PDX-v9 pojačalo, a woofer se još mislim.... od alpine se da nabaviti, mogu i focal e25kx, ali mi se nešto ne daje cca 3000kn za woofer.... više mi treba da se popuni malo zvuk i to je to.... kontao možda alpine type r 8 ili 10inch, samo ne znam jel PDX-V9 možda malo nejak za R 10inch.... ili type S 10inch .... amo prijedlozi.... sub bi smjestio u rezervnu gumu, sve bi nastojao tamo ugurati da imam gepekt slobodan, jer sad je više kutija van auta nego unutra.... Radije bi išao na kopresijsku kutiju nego bas refleks, može i bas refleks, ali ako ima netko volje da mi pomogne oko refleksa, jer ovdje jedino što mogu naći cijevi koje mogu za to koristit, a da stolaru donesem nacrt kutije sa refleksom poslao bi me u 3 ...... Našao i DLS nordica 10i, ali to mi je ono gornji plafon, 2300KN, rađe bi ostao do nekih cca 1500KN za sub.

Uvijek netko nešto radi samo svi šute...... hehe... amo prijedlozi i kritike.... sve dobro došlo.....

Naravno idemo više na SQ.... SPL me je prošao davno....
pucko
Registered user
Registered user
Posts: 708
Joined: Sun Jun 07, 2009 4:09 pm

Re: Focal.. Alpine.. šta uraditi?

Post by pucko »

U okviru komponenti koje imaš, ja bih izbacio zadnji sistem, ostavio naprijed KRX3, u bunkeru ostavio JL 12w6v2 (ako je prevelik, eventualno zamijenio za 12w3 verziju ili sl.), i sve to ostavio na 5.1k u poluaktivu (tw/mid preko skretnice, kick direktno). U smislu prostora u bunkeru, kompresija je sigurno bolje rješenje, jer zauzima manje prostora.
User avatar
Turbo
Newbie
Newbie
Posts: 72
Joined: Sat Jun 13, 2009 3:57 pm
Location: Medjugorje BIH

Re: Focal.. Alpine.. šta uraditi?

Post by Turbo »

Moram imati zadnji sistem, jbg ne vozim se više sam, mora i ostatak ekipe da čuje nešto! Razmišljao sam i o toj opciji da ostavim woofer, ali ode mi komplet rezervna guma samo za kutiju, onda moram pojačalo šarafati za sic, skretnice..., a pogotovo ništa ne stane ako bi ostavio audison pojačala, jer su ogromna...
Ne znam kakvi su oni aktivni wooferi, dal od toga ima imalo smisla, Focal ima neki 8inch aktivni slim, ili da se držim klasike?
Dankas
Newbie
Newbie
Posts: 28
Joined: Mon Sep 23, 2013 3:36 pm
Location: Zagreb

Re: Focal.. Alpine.. šta uraditi?

Post by Dankas »

Ajde da malo oživim, si kaj odlučio oko ovih subova, si uzeo neki na kraju. Ja isto nešto u zadnje vrijeme gledam Alpine aktivni slom, mislim da je u ronisa 1000kn, skroz pristojno za neku burger opciju.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
Post Reply

Return to “Sound Quality”