Reply to topic  [ 7 posts ] 
Nova pravila za MINI klasu.... 
Author Message
Registered User
Registered User

Poštovani natjecatelji

s obzirom da je većina Vas manje-više upoznata sa činjenicom da je Ak Omišalj za potrebe natjecanja nabavio novi Termlab Magnum uređaj a od nedavno i pripadajuća kliješta za mjerenje snage iz pojačala, na našem natjecanju SPL ISLAND dolazi do male promjene u klasama. Naime, slušajući sa strane natjecatelje i druge sudionike natjecanja nailazili smo na primjedbe da se u klasama sa ograničenjem snage natjecatelji natječu sa underrejtanim pojačalima. Iako smo se vodili tvorničkim navodima snage kao i fair playom natjecatelja te osobno nismo naišli na nepoštivanje postojećih pravila, idući u korak sa Europom/svijetom (u okvirima mogućnosti) odlučili smo iskoristiti mogućnosti koje nam pruža nova mjerna oprema i natjecanje podignuti na višu razinu. Dakle, konkretno to znači da će se od idućeg SPL ISLAND natjecanja ( a po želji organizatora i na drugim natjecanjma gdje ćemo mi biti zaduženi za SPL dio eventa...) u MINI klasi sa navedenim Magnum strujnim kliještima mjeriti snaga koju pojačalo isporučuje na subwoofer. Snaga se ispisuje direktno na displeju Termlaba tako da NEMA mogućnosti manipuliranja rezultatom, a natjecatelj koji preleti dozvoljeni limit automatski gubi rundu (to odrađuje sam program, na slici ispod imate primjer kako ja to radim efikasno ;D ), odnosno rezultat je 000,0dB. S obzirom da je ovo i nama manje više sve-novo, ove godine planiramo mjeriti samo MINI klasu, čisto da vidimo kako će natjecatelji i oprema reagirati a i kako će sve to skupa funkcionirati, a iduće sezone (2017. godine) možda se bude mjerilo više klasa, ali otom potom. E sada...s obzirom da znamo da snagu iz pojačala nije lako izvući (pričam za ljude sa everyday setupovima) pa da i njima pružimo priliku, razmišljamo o limitu 750W (50W više nego dosadašnjih 700W) ali je dozvoljeno koristiti pojačalo snage do 1500W RMS). Ukida se pravilo o obveznom osiguraču od 100A na kabelu napajanja, te o površini porta ( bio je limit 16cm ili slot, sada nema limita) ali ostaje pravilo o 2x25cm ili 1x30cm driveru te jednom akumulatoru na tvorničkom mjestu. Ovo je čisto nacrt pravila, prije nego ih utvrdimo do kraja, želimo čuti ideje/prijedloge natjecatelja (iako su dobrodošli ideje/savjeti i svih ostalih). Može biti npr 500W mjerenih i pojačalo do 1kw, itd...
Eto čisto toliko za sada pa pucajte prijedloge/savjete itd.

ovo sam ja namjerno samo da vidite kako je to ;D ;D ;D

Image

http://www.akomisalj.hr/board/index.php/

Wed Dec 23, 2015 10:05 pm
Profile
Registered User
Registered User

Po meni sve neka bude kako si naveo osim ampova neka bude mini amp do 750W i papirnatih ovo kljesta i to sve 5 portovi isto to nije bed neznam ajmo ostali :P !!! Jel Realno samo par ljudi ce moci ustelati jaci amp prije natjecanja a vecina bi mogla diskalificirani bit :P

Wed Dec 23, 2015 11:28 pm
Profile
Registered User
Registered User

mora biti jači amp, jer kao što sam naveo onima sa klasičnim wooferima i visokim otporom teško je izvući snagu. Upravo sam u SLO gledao kako ekipa sa 2kw ampom izvlači jedva 1300W. Što se tiče diskvalifikacije, nema toga, samo gubiš run :). Svatko se ima pravo 3x kvalificirati tako da ne očekujem probleme što se tiče toga a u eliminacijama, pomalo, ne treba odmah pun gas. Da si ne znam kako uštiman uvijek će ti par W ili desetak W varirati...btw pogledaj ovoga desno...imao je savršene watte..nakratko :D

https://www.youtube.com/watch?v=qCm3GqP13UM

Wed Dec 23, 2015 11:36 pm
Profile
Registered User
Registered User

A da malo fali da se sje jbga budemo vidjeli kako ce to sve funckionirat :) samo naprijed

Thu Dec 24, 2015 12:53 am
Profile
Registered User
Registered User

I ja bi voleo da bude max na 750w,posto je tako I ovde gde ja radim,pa bi se ljudi mogli spremiti da svuda idu..BTW,ajde,ako mozes,na PM link gde si uzeo klesta...hvala

Mon Dec 28, 2015 3:52 pm
Profile
Registered User
Registered User

ajmo dalje...nitko nema ideju, savjet, razmišljanje? :)

Trenutna situacija je: mjeri se 750W, dozvoljeno pojačalo do 1500W RMS,2x25 ili 1x30cm woofer, bez obveznog osigurača, bez ograničenja površine porta, 1 aku na tvorničkom mjestu

Thu Jan 07, 2016 6:34 pm
Profile
Registered User
Registered User

Ovo do 1500w ti je ok, da se ne nade neko "jaci" koji bjezi od konkurencije pa se zadnji cas predomisli...

Thu Jan 07, 2016 6:49 pm
Profile
Reply to topic   [ 7 posts ]