Pravila za DB takmicenja za 2014 god (ona koja cu ja raditi)

Post Reply
dulegti
Registered User
Registered User
Posts: 348
Joined: Mon Apr 03, 2006 10:25 am
Location: Novi Sad,Srbija

Pravila za DB takmicenja za 2014 god (ona koja cu ja raditi)

Post by dulegti »

Posto nisam uspeo da se vidim sa ostalim kolegama koja rade merenja i da napravimo neke zajednicke klase,ja cu se pridrzavati onih starih pravila,po kojima smo radili unazad par godina...Nema nikakvih izmena,sem sto cu se pridrzavati onoga da ko je do sad pobedjivao u MINI klasi,ove godine nece moci da se takmici u istoj...
Evo i pravilnika....

Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala snage do 700w RMS-a, uz obavezan osigurač na instalaciji,instalacija se sastoji maximalno i ukupno od 70mm2 kabla koja idu od izvora struje prema pojacalu, odnosno kabla promera 35mm2 ukupno za pozitivan pol i kabla 35mm2 ukupno za negativan pol, ili samo kabla od 35mm2 za pozitivan pol koji ide od izvora struje prema pojacalu i kabla koji ide sa sasije vozila prema pojacalu, 50, 60 ili 70mm2 za isti pol nisu dozvoljena... Aero portovi i SPL kutije nisu dozvoljene. U Mini Klasi se koristi muzika koja u vozilu sluzi za svakodnevno slusanje, kutija za takmicenje u Mini Klasi mora biti tapacirana...U Mini Klasi pored jednog izvora struje je dozvoljeno i koristenje kondezatora. Takmicari mogu puštati samo muziku... Muzika koja se pusta je stvar licnog izbora. Merenje SPL_a u mini klasi traje 60 sekundi.

Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", iz kutije za subove nije dozvoljen izlaz vise od jednog para kablova za povezivanje sub_a/va i pojacala, 1 akumulator na tvorničkom mestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mestu ili 1 akumulator na tvorničkom mestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...

Auta mogu raditi u toku merenja, do 2000 RPM
Takmičari smeju biti u vozilima i izvan vozila...
U Mini, A, B i C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smeju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekvencije nema...





Od sad mi racunamo snagu pojacala u mini klasi, putem formule JO X 14,4 X 0,8 = jacina amp.a

(gdje je JO ukupna jacina osiguraca na amp. u)
pa ako amp ima 2x30A osigurace, to ce izgledati ovako:
60x14,4x0,8=691,2w RMSa i sa tim ampom se moze u mini klasu...

Sto se tice tolerancije jacine ampa, ona ce biti 10% pa kad se izracuna da je amp 770rms i dalje ostajete u mini klasi...
Sve preko 770rmsa ide na diskvalifikaciju odnosno prebacivanje u jednu od street klasa...
Post Reply

Return to “Ostala natjecanja”