projektor / zamjenska lampa

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

projektor / zamjenska lampa

Post by mocart »

Pozdrav,

Ako je netko imao neposrednog iskustva sa zamjenskim lampama iz kine po 50-60$ (ebay), neka nabaci dolje neku rečenicu!

Hvala unaprijed!
XXX-Man
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Sun Jul 29, 2012 9:47 pm
Location: Zagreb

Re: projektor / zamjenska lampa

Post by XXX-Man »

Često nam u servis dođu projektori gdje su vlasnici stavili takve lampe i iz iskustva mogu reći da daju višestruko slabiju svjetlost od originalnih, kraće traju i vrlo često eksplodiraju.

Koji projektor?
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Re: projektor / zamjenska lampa

Post by mocart »

Optoma hd-141-x, kupljen u extreme digitalu (mađarska), prestao radit nakon 200h, svijetli ledica da je greška u lampi. Projektor je pod garancijom ali lampa više nije pod garancijom.

No, tamo u EDigitalu nikog dobit na tel, a ne odgovaraju ni na jedan od njihovih mogućih mailova već 5 dana!

I sad kontam, moguće da je lampa ispravna a nevalja nešto na elektronici. Al tko će ga znat, ovlašteni u Zg traže 150kn+pdv za dijagnozu ali šta vrijedi kad ga ne žele popravljat jer navodno nije za naše tržište pošto ga nemaju u popisu serijskih brojeva.

Zato htjedoh naručit drugu lampu čisto da znam šta je (lampa ili elektronika) a pogotovo u slučaju da mi mađarski servis kaže da lampa nevalja i uvale mi njihovu novu za, lupam, 250€ a netreba!

Pošto se projektor ne misli u dogledno vrijeme mijenjat, rekoh, ako ništa drugo nek mi ta nova lampa bude za rezervu.

A imam priliku sa njemačkog ibeja nabavit original (navodno), za nekih 160€, pa eto uza sve to i dalje ne znam šta mi je pametnije napravit...
XXX-Man
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Sun Jul 29, 2012 9:47 pm
Location: Zagreb

Re: projektor / zamjenska lampa

Post by XXX-Man »

A to si ti dakle...znam cijelu priču...

Ovako...

ED više nema ništa u HR tako da se može samo direktno u mađarsku kontaktirati.

To što svjetli ledica za grešku ne znači baš ništa, može otići gotovo bilo koji dio na projektoru pa da on prikaže tu grešku. To samo znači da ne može upaliti lampu, ne i zašto.

Optoma HD141x je projektor isključivo za USA tržište, te ED (ni nitko drugi) nema ni dozvolu za prodavati ga u EU (nema nekih certifikata ili što već treba - ne kužim se u te EU propise i zakone). Samim time proizvođač na EU lageru (GB) nema dijelove za taj projektor, a tako ni ovlašteni servis. Također proizvođač je voljan isporučiti samo dijelove za projektore koje je uvoznik prodao, ili barem za isti model, u što se HD141x ne uklapa. S obzirom da nema zamjenskih dijelova, niti su baš dobavljivi, teško je i samu dijagnostiku obaviti kako treba...

Cijena za lampu s ebaya zvuči realno, baci link pa da pokušam bar otprilike vidjet može li biti original.


Možemo se mi i dogovoriti da bacim oko ako hoćeš, onda šibni na privat dalje, nećemo javno :)
Post Reply

Return to “Coffehouse”