Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Hm hm, walbi, u krivu si.

Bolje je kupiti s30 zbog kadenci.
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by walbandon »

ma...meni bitno da ja sa svojom zadovoljan i uzivam u filmovima... :) hehehe... jos jednom thnx na objasnjavanju i strpljenju i preporuci ;)
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
User avatar
Remixer
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Mon Nov 03, 2008 10:08 pm
Location: Pakrac

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma? >>>> P42S30E :-)

Post by Remixer »

Eto, kupljen S30 nakon 3 mjeseca razmišljanja, premišljanja, biranja, ovo ono... Jučer stigao, prvi utisci - super je! Još je sada prerano za neke konkretne zaključke... probao sam kak radi sa prenosnim HDD-om, radi super, nabacio sam za test po nekoliko .avi .mp4 .mkv (svi na 1920x1080) i čita ih sve bez frke! Jedino što nije prikazivao prijevod na jednom .mkv filmu od 20GB...

Domaća TV izgleda odlučno (koja ima rezoluciju 576x360) naspram G20... to je to za sada, više ću moći reći nakon malo više vremena.
Last edited by Remixer on Thu Nov 24, 2011 10:34 am, edited 1 time in total.
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Venom »

Načita san se ove teme i šta više čitan više san zbunjen...
Dilema mi je naravno između lcd-a i plasme jer više nisan u toku šta se tih stvari tiće a svako malo nešto novo izađe.
Cijena do koje bi iša je kojih 4.5 5000kn max.
Moje mišljenje je da plazma nemože biti bolja od lcd-a po toj cijeni jer je materijal skuplji, vjerojatno se varam, pa zato tražim savjet.
Neću nakon par postova odmah kupiti preporučeno nego ću usporediti 2-3 predložene umjesto 30, jer tad tek ne bih zna di sam.

Zanima me gledanje tv-a i dikod filmova, naravno što veća rezolucija i brzina slike 300-400-500hz...samo da ne vidin trag i da je pokret prirodniji.
Za plazme mi je favorit panasonic a lcd philips, ali to je proizašlo iz prethodnih iskustava.
Dijagonala ako je lcd onda 94cm, a plasma 107.
Hvala
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Venom wrote: Načita san se ove teme i šta više čitan više san zbunjen...
Dilema mi je naravno između lcd-a i plasme jer više nisan u toku šta se tih stvari tiće a svako malo nešto novo izađe.
Cijena do koje bi iša je kojih 4.5 5000kn max.
Moje mišljenje je da plazma nemože biti bolja od lcd-a po toj cijeni jer je materijal skuplji, vjerojatno se varam, pa zato tražim savjet.
Neću nakon par postova odmah kupiti preporučeno nego ću usporediti 2-3 predložene umjesto 30, jer tad tek ne bih zna di sam.

Zanima me gledanje tv-a i dikod filmova, naravno što veća rezolucija i brzina slike 300-400-500hz...samo da ne vidin trag i da je pokret prirodniji.
Za plazme mi je favorit panasonic a lcd philips, ali to je proizašlo iz prethodnih iskustava.
Dijagonala ako je lcd onda 94cm, a plasma 107.
Hvala
lolcina na boldano!

tx-p42s30 ili g30
User avatar
Remixer
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Mon Nov 03, 2008 10:08 pm
Location: Pakrac

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Remixer »

mrvica wrote:
Venom wrote: Načita san se ove teme i šta više čitan više san zbunjen...
Dilema mi je naravno između lcd-a i plasme jer više nisan u toku šta se tih stvari tiće a svako malo nešto novo izađe.
Cijena do koje bi iša je kojih 4.5 5000kn max.
Moje mišljenje je da plazma nemože biti bolja od lcd-a po toj cijeni jer je materijal skuplji, vjerojatno se varam, pa zato tražim savjet.
Neću nakon par postova odmah kupiti preporučeno nego ću usporediti 2-3 predložene umjesto 30, jer tad tek ne bih zna di sam.

Zanima me gledanje tv-a i dikod filmova, naravno što veća rezolucija i brzina slike 300-400-500hz...samo da ne vidin trag i da je pokret prirodniji.
Za plazme mi je favorit panasonic a lcd philips, ali to je proizašlo iz prethodnih iskustava.
Dijagonala ako je lcd onda 94cm, a plasma 107.
Hvala
lolcina na boldano!

tx-p42s30 ili g30
(Venom) kaže da plazma ne može biti bolja od LCD-a, TI na to kažeš LOL i onda mi preporučaš PLAZMU!?!  :D

@Venom: -frekvencija je marketninški trik kod LCDova i plazmi, kod njih se gledaju milisekunde! LCD televizori imaju od 2ms pa na dalje, a PLAZME imaju 0,001ms ! Rekao si da želiš da ne ''trza'' kod naglih/pomičnih scena, e pa onda tražiš plazmu! -mada pretpostavljam da svi ovi novi LED LCDovi nemaju takvih problema, ali zato su i skuplji... Što god da kupiš, bitno da je novo i da ima što dulju garanciju! Ja sam 21.11.2011. kupio plazmu (Panasonic TX-P42S30E) i nemam ni jedne primjedbe, a vidio sam LCDove kod frendova (nisu me oduševili!!!).
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by karlo »

Panasonic plazme su sad s 5 god garancije  :respect:(ne znam kad je kraj akcije, da nije do kraja godine :-\). Neš se sam treba regat na netu da se aktivira garancija.
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Venom »

Nema mi veze odziv nego frekvencija, da je bar 200hz, jer tada neću viditi trag na slici
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by stressman »

Mda, ako je odziv samoga ekrana predug, neće ti ni 1 GHz pomoći ;)

Evo ti i jedan link, pa si pročitaj, sve je napisano i objašnjeno ;)
http://lcdtvbuyingguide.com/lcdtv-plasmavslcd.shtml
Das "C" projekt
User avatar
Remixer
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Mon Nov 03, 2008 10:08 pm
Location: Pakrac

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Remixer »

karlo wrote: Panasonic plazme su sad s 5 god garancije  :respect:(ne znam kad je kraj akcije, da nije do kraja godine :-\). Neš se sam treba regat na netu da se aktivira garancija.
Do kraja godine, znači još 1.5 dan! S30 je bio 3700kn u Tehnomarketu, prodano 60kom, sad je opet 4600kn, u drugim dućanima najniža viđena cijena sada 4100kn.
Venom wrote: Nema mi veze odziv nego frekvencija, da je bar 200hz, jer tada neću viditi trag na slici
-a dobro, onda kup' LCD.
stressman wrote: Mda, ako je odziv samoga ekrana predug, neće ti ni 1 GHz pomoći ;)

Evo ti i jedan link, pa si pročitaj, sve je napisano i objašnjeno ;)
http://lcdtvbuyingguide.com/lcdtv-plasmavslcd.shtml
Potpis.
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Darac »

Nijedna od navedenih tehnologija nije superiorna, tako da financije kreiraju kvalitetu telke.Panasonic ima akciju 5 god.jamstva za sve njihove FullHD telke. Akcija traje do kraja godine. Također istu stvar ima i LG. Nova generacija Samsung LED LCD televizora obećava. Korisnici koji preferiraju sliku bez izobličenja mogu računati na Philips.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
Remixer
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Mon Nov 03, 2008 10:08 pm
Location: Pakrac

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Remixer »

Darac wrote: Nijedna od navedenih tehnologija nije superiorna, tako da financije kreiraju kvalitetu telke.Panasonic ima akciju 5 god.jamstva za sve njihove FullHD telke. Akcija traje do kraja godine. Također istu stvar ima i LG. Nova generacija Samsung LED LCD televizora obećava. Korisnici koji preferiraju sliku bez izobličenja mogu računati na Philips.
Tako je, neće pogriješiti ni sa LED LCD-om, ali onda treba kupiti neki najnovije generacije, poput npr ovog: http://www.ronis.hr/led-tv-42-incha-107-cm/593/led-tv-3d-lg-42lw570s-poklon-hdmi-kabel-3d-naocale-5-g-jamstva/2894/ a on košta 6800kn za keš, zato bi bolji izbor bio best buy Panasonic S30 za 4100kn. Ponavljam, najbitnije je da se kupi novi TV, a ne rabljeni ''samo 1 dan'' na njuškalu, i da ima što dulju garanciju.

Jbg, imaš još i Laser TV i dosta drugih tehnologija, ne postoji samo CRT, LCD, PLAZMA... (projektor ne računam)
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Venom »

Problem je u tome šta sad iman philips seriju 8000 i super je, brz, lip zvuk, ok šta se tiće boja.
Kolega ima panasonic plazmu, neznan koji model ali je cijena oko 4500kn bila prije cirka godinu dana, slika je po boji gledano prirodnija, ali su pokreti spori i vide se lagano tragovi, kao da je snimano sa malo fps.
Neznan da li je njegova plazma slabija pa zato loše radi ili?
Po dućanima su svi tv-i nenamištenih postavki i na lošem signalu tako da ne mogu viditi kako ona može raditi, bar je tako kod nas.
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Darac wrote: Nijedna od navedenih tehnologija nije superiorna, tako da financije kreiraju kvalitetu telke.Panasonic ima akciju 5 god.jamstva za sve njihove FullHD telke. Akcija traje do kraja godine. Također istu stvar ima i LG. Nova generacija Samsung LED LCD televizora obećava. Korisnici koji preferiraju sliku bez izobličenja mogu računati na Philips.
Pa ti i dalje pises kao da te bivsi poslodavac placa... katastrofa!!

Sto tocno taj samsung led obecava? Probijanje pozadinskog osvjetljenja u prvih par sati ili dok se folija pregrije i deformira usljed prvog zagrijavanja?

http://www.hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=3532

nhf, ali teske gluposti pises.
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Venom »

Dvoumim se između philips 6606 94cm i panasonic s30 koje nema u toj dimenziji nego 107cm.
Panasonic nisam vidija u živo pa mi je velik problem usporedba, philips je ok po slici, malo puno žive boje ali se može regulirati.
Ne ide mi u korist ni probijanje pozadinskog svjetla kod lcd-a pa mi se sve čini kako će pasti plazma, jer je sutra zadnji dan za odluku, tj. garanciju.
Post Reply

Return to “Coffehouse”