Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

Evo pošto se analogni signal ukida, odučio sam da bi ipak probao piknuti neki tv s ugrađenim dvb-t mpeg4 tunerom, a nemam pojma šta.
Zanima me šta vi imate i kak ste zadovoljni?
Last edited by Alex1 on Tue Sep 21, 2010 2:54 am, edited 1 time in total.
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Poggiali »

panasonic plazma g20... prezadovoljan, kolko sam gledao po ducanima, nesto sto mi se najvise svidilo... a sad ovisi sto bi ti najvise koristio... ako mislis spajat komp na to ili igrat igre... mozda bolje lcd... da nebi bilo burn ina

moja preporuka da prosnjofas malo na HDTV portalu, ima raznih testova i tako to :)
Last edited by Poggiali on Tue Sep 21, 2010 4:35 am, edited 1 time in total.
Orange
Registered User
Registered User
Posts: 216
Joined: Mon Apr 02, 2007 7:09 pm
Location: Marija Bistrica

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Orange »

a led=lcd s led pozadinskim osvjetljenjem, a ne druga tehnologija
a veličina, količina novaca?
Image
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by stift »

Alex1 wrote: Evo pošto se analogni signal ukida, odučio sam da bi ipak probao piknuti neki tv s ugrađenim dvb-t mpeg4 tunerom, a nemam pojma šta.
Zanima me šta vi imate i kak ste zadovoljni?
Koliko novaca misliš izdvojiti, s koje udaljenosti gledaš i za kaj ti treba TV ( svakodnevno korištenje ili više za igranje ) ?
User avatar
Remixer
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Mon Nov 03, 2008 10:08 pm
Location: Pakrac

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Remixer »

LED je vrh sadašnje tehnologije, ali to je zapravo samo ''poboljšani'' LCD... http://en.wikipedia.org/wiki/LED-backlit_LCD_television

Ja da imam love eto uzeo bih (npr. na rate) LED TV minimalno 100cm jer pošto je to sve danas wide screen onda je sve ispod 100cm za TV malo! Frend ima 82cm LG full HD i TV je ono... malen...
ToMMeK
Registered User
Registered User
Posts: 2013
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 pm
Location: Zagreb/Dubrava

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by ToMMeK »

Nema tog led-a koji je ipak bolji od najnovijih plazmi... samo kaj plazma trosi puno vise struje... LED je odlican zbog svojih dimenzija, jer ga mozes objesit na zid ko sliku... ali slika je ipak jos uvjek bolja kod plazmen, mislim na odnos crne i bjele boje... Tek nove generacije led tv a koje su u dolasku ce bit nesto kak spada

Pazi kod kupnje leda postoje dvije vrste full led, i led tv...
OTKUP ISPRAVNIH I NEISPRAVNIH LAPTOPA... I PRODAJA 099 564 30 65
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

Tv bi se gledao s udaljenosti od 4-5m, Bio bi spojen s kompom, pokoja igrica, i naravno filmovi.
E sad kaj se veličine tiče nebi preveliko jer bio sam ko čovjeka ima velik ekran a gleda iz blizine ionda to meni malo glupo.
Plazmu nebi, tak da sad šta uzeti LCD jeftiniji ili LCD LED, kolko sam pročitao, LCD LED ima bolji vjerniji prikaz boja, i stvarniji prikaz crne boje, ali je naravno i skuplji, nova tehnologija.
Veličina ekrana za udaljenost koju sam napisao mi se čini 26" ili 32",
Trebao bi do dućana skoknuti pa probati gledati tv s udaljenosti 4-5m, pa onda odlučiti.
e sad koja marka je bolja, tko nudi više, ima koji LCD širi kut gledanja il to kod LCD-a sve isto?
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Nick »

Za 4-5m uzmi bar 100-107 cm.
Ovo ispod će ti vrlo brzo postati premalo
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by stift »

Na tu udaljenost obavezno neki TV od 46/47'' ili 50'', mada prolazi i 107cm ali ispod toga nikako.

Radije pogledaj neki LCD, LED je nova tehnologija koja se još mora dokazati a i mali vijek trajanja panela i mogućnost pojave burn-ina im baš ne ide na ruku  :P
User avatar
Shmajs
Registered User
Registered User
Posts: 1317
Joined: Tue Apr 04, 2006 1:32 pm
Location: Bezdan

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Shmajs »

ja na 4m imam 40inch i to je to. Ugao gledana je fantastican i sa 60 70 stepeni. Slika dobra, u pitanju je lcd lg neki model nemam pojma. 42lc51 valjda
165,3db and rising
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

Hm sestričana mi ima neku Plazmu veliku sigurno preko 100 i na toj istoj udaljenosti i kad gledam moram loviti scene, imam dojam da mi je preveliki ekran, ono doslovce se mučim, nitko dugi nema takvih problema, il to samo ja. Ista stvar u kinu, obavezno sjedim zadnji predzadnji red, inaće banana.
Evo do sad sam imao ekran 55 crt, zapravo još imam, nemam dojam da mi je premali, zato recimo sam mišljenja da bi jedan recimo 82 cm bio taman!
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by jiva »

gle stvarno filozofiranje na sve strane pa kako od 82 ne bi bilo dovoljno? Do prije par godina svi smo buljili u crt 55cm i nitko se nije bunio
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

Pa neki još bulje;)
User avatar
Bran
Registered User
Registered User
Posts: 427
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:46 am
Location: Zabok, Vel. Trgovišće
Contact:

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Bran »

Panasonic plazmu uzmi, ne mora biti full HD. Ja vec godinu i nesto imam ovu, isto gledam s 4-5 m i prezadovoljan sam  :respect:

http://www.avstore.ro/en/plasma-tvs/panasonic-plasma-tv-tx-p42x10-42-inch-tx-p42x10e/

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=panasonic+42x10

Ima ugrađen DVBT prijemnik.
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Poggiali »

ne znam kai se velicine tice.. mi smo imali recimo 51 crt... i najvsie smo isli na novi tv jer su slovca postala presitna... pogotovo gledas sport ( na F1 se nije dalo procitat poredak vozaca)  i nekako mi se cini da su danas sve to usitnili.. evo sad je 107 ekran, i vrlo brzo smo se privikli... cak je ponekad.. eh sto nije 50" xD , ali zato kad sad stanem pred 51 cm mi dodje smjeh kolko je to ustvari bilo malo :D

Najbolje otic do ducana pa pogledat... za ocjenit sliku u ducanu i nemora bit obecavajuce, jer vecina slika nije nesto ustelana, tako da ti se moze cinit kako jedan tv ima wow bolju sliku, od drugoga, a taj drugi ima sprckane postavke, a u stvari bi mogo pojest ovog do njega :)

Sto se potrosnje struje tice, ne znam ja sam citao nesto za ovja G20 od panasonica da se dosta priblizio LCD-u sto se toga tice, da je potrosnja smanjena , mislim da je prosjek 157 W
Post Reply

Return to “Coffehouse”