Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Dude wrote:
Ja da imam love eto uzeo bih (npr. na rate) LED TV minimalno 100cm jer pošto je to sve danas wide screen onda je sve ispod 100cm za TV malo! Frend ima 82cm LG full HD i TV je ono... malen...
S koje udaljenosti ga gleda? 5 metra? Ja imam doma 82cm LG LCD gledam ga sa 3 - 3 i pol metra i sasvim je dovoljno velik. Ne valja ni prevelik TV. Ce te vrat zaboljet od okretanja glave dok citas titlove.
Da ti ne kazem sto ce te zaboliti... :doh1:

Danas HD format na 42" komotno gledas sa 2,7-3.3m...
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by terrordrome »

@ mrvica:
dezinformiraš ljude
Technomax distribuira ovlašteno i Panasonic, koji je znamo, predvodnik što se tiče današnje plasma tv tehnologije.
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

terrordrome wrote: @ mrvica:
dezinformiraš ljude
Technomax distribuira ovlašteno i Panasonic, koji je znamo, predvodnik što se tiče današnje plasma tv tehnologije.

Apsolutno se slazem s tobom,ALI nisu li oni kojim slucajem i OVLASTENI uvoznici Philipsa? Ti bi to trebao znati...
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by terrordrome »

Ja jako dobro znam što Technomax uvozi i distribuira  jer radim tamo...
No to nema veze.
Mislim da je najbitnije da čovjek iz dućana izađe sa osmjehom na licu i sretan sa obavljenom kupnjom uživa doma u svom novom televizoru.
Kao obični trgovac nemam uvida u marže na pojedine artikle i vjeruj mi da mi nije u interesu da nešto uvaljam čovjeku nego da mu dam svoju sugestiju, informiram o proizvodu  i prodam mu nešto na obostrano zadovoljstvo.


Pišem već pola sata, na kraju sam sve obrisao jer je nevažno za ovaj topic...  :)
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

terrordrome wrote: Ja jako dobro znam što Technomax uvozi i distribuira  jer radim tamo...
No to nema veze.
Mislim da je najbitnije da čovjek iz dućana izađe sa osmjehom na licu i sretan sa obavljenom kupnjom uživa doma u svom novom televizoru.
Kao obični trgovac nemam uvida u marže na pojedine artikle i vjeruj mi da mi nije u interesu da nešto uvaljam čovjeku nego da mu dam svoju sugestiju, informiram o proizvodu  i prodam mu nešto na obostrano zadovoljstvo.


Pišem već pola sata, na kraju sam sve obrisao jer je nevažno za ovaj topic...  :)

Onda ti je valjda i sve jasno ;)

Drugi bold-slazem se oko toga  :respect:
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

speed devil wrote:
Alex1 wrote: evo ja sam malo obišo dućane i pogledao uživo slike, i ono kaj se tiće plazme, to definitivno nebi.
hm :???:, tak sam i ja govorio sebi al ajde daj mi jedan razlog zasto si tako odlucio,ono najjaci razlog :respect:
burn in mozda?
potrosnja?
informacija da se plasme prestaju proizvodit?
.....
evo ja sam uzeo ovo ::)
http://hdtelevizija.com/2010/04/21/recenzija-plazma-panasonic-tx-p42s20e-107-cm/
i vjerujm mi najmanje mi treba da mi Lcd steka na vecoj rezi  kad si okrenem neku brzu igricu >:(, tipa voznja autiju i tako  :D
jesi li ti vidio kako to steka? :haaa:
ko kada gledas neki lose kodiran video pa scene zastajkuju  :P
katastrofa >:( ,nemoj me krivo shvatit i mislit da sam sad popljuvao Lcd televizore,cinjenica je da obe tehnologije imaju svoje prednosti i mane no ja sam odlucio i mogu ti reci da sam zadovoljan :)
i najvaznije od svega,jebes pixele,reloluciju,vrijeme odaziva... i brand ,jamsto to je najvaznije jel niti jedna plazma ili Lcd nece dozivjet starost ko Crt makine 8)
kad istekne jamstvo cu gledat svaki dan u nju i ocekivat  da ce riknut  i od same pomisli ulaska u servis cu se jezit i od cifre koje ce serviser spominjat ce mi se vrtjet u glavi pa cu ju raskopat u dijelove i kupit novu
bez obzira kaj uzeo ,gledaj da je jamstvo sto duze :respect:
LP
hm evo speed i teror su mi napisali ono kaj ja očekujem kad tražim neku pomoć!Plazmu nebi zbog potrošnje prvo iako ne gledam po cijele dane tv, zatim zbog grijanja i to što se stalo  ili bude s proizvodnjom Plazmi. Šta se tiče crne boje na LCD-ima to mi nije tak važno pobogu pa nebude siva boja, bude crna ali valjda svjetlija, ja nisam primjetio neku ono wow razliku kad sam gledao po dućanima.
Tv mislim koristi za sve, naravno većinom za gledanja zemaljskih digitalnih programa, kak stoje ti integrirani tuneri s primanjem signala, doma s mpeg4 reciverom  imam jačinu signala od 80%. Dal bi tu trebalo biti kakvih problema?Jel kolko sam vidio u centrima onak zrnata je slika, al mi je rečeno da je to zbog slabe kvalitete signala..
Šta se tiče ostalog naravno da bi spojio komp s LCD-om, tu i tam ali izuzetno rijetko  koju simulaciju vožnje, e tu me zanima speed pošto si napisao da zastaje slika na većoj rezoluciji, na koju rezu si mislio, jer ja trenutno imam na crt-a spojeno i znam bacit tu i tam trku ali je ok, malo mutna slika,ali prolazi, u koliko bude bolja i čišća na lcd-u ja zadovoljan!
naranvo pogledat koji film divix preko harda ili pak preko kompa divix, dvd video pa neki sadržaj tipa HD i tak to.
Znači Tv se misli koristit za sve.
Za tv mislim izdvojit 6000-6500.
Znači u tu kategoriju spada LG onaj šta sam spomenuo i samsung, ostalo ako ima šta bolje do max 6500 kn slobodno predložite, veličina 40-42, nije na odmet da ima nezz lan i ostale điđe miđe, al da naravno to radi kak spada, a ne da je tek tolko da piše u specifikacijama.
Šta se jamstva tiče ono je kolko sam upućen 2 godine, + u technomaxu su mi rekli da može nadoplata za 5 godina jamstva cca 400 kn, kolko je to isplativo neznam...
Last edited by Alex1 on Mon Sep 27, 2010 10:27 pm, edited 1 time in total.
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Kupi onda Samsung 40C650 i bok.
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by stift »

Ivek-T wrote:
stift wrote: Radije pogledaj neki LCD, LED je nova tehnologija koja se još mora dokazati a i mali vijek trajanja panela i mogućnost pojave burn-ina im baš ne ide na ruku  :P
Nemoj zbunjivat čovjeka, LED nije nikako ultra nova tehnologija (umjesto CCFL lampi koriste se LED-ice) niti ima ove probleme koje si naveo nego baš suprotno (dulji vijek trajanja, a burn nikada nije bio problem kod LCD panela).
Naravno da ne mogu garantirati da je vijek trajanja panela kod LED-a 30 000 radnih sati, ali eto, negdje pročitah taj podatak.

A što se tiče Burn-ina kod LED-a, skini si s neta .pdf tech specs od nekog Samsunga ( C6000, C7000,C8000 ) pa pročitaj prve 3-4 strane ;)
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by terrordrome »

I ne samo kod LED lcd-A, i kod klasičnih lcd-a su poznati slučajevi da se "zapržio" logo tv postaje.
Imao sam slučaj gdje je čovjek iznenađeno došao u dućan sa tim problemom (i meni je bilo čudno, priznajem). Tv star cca. 2 godine sa HRT logom u kutu.
Lol... proizvođača neću navesti da ne radim kontra-reklamu a i zbilja su rijetki takovi slučajevi.
Reći ću samo da je renomirani japanski proizvođač u pitanju i da je tv Made In Japan... enough said.
stift
Registered user
Registered user
Posts: 809
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:45 pm
Location: Varaždin

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by stift »

Ma napiši da se radi o Pioneeru, kaj sad...najboljima se također događaju greške  :lol:
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Ajde bar ako neces ovdje,napisi mi na PM koja marka je bio taj tv.
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by terrordrome »

PM sent...
Ponavljam, to je izolirani slučaj... ali nije jedini u svijetu.
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

Piknuo ipak LG 42LE5300, našo po povoljnoj cijeni! Sve 5, čak sam iznenađen kak čita divix s usb-a, mislio da bude problema s titlovima ali sve 5, slika digitalnih programa također.
Jedino me muči audio out na tv-u, imam mogućnost preko scarta, slušalica i optical digital out, to su svi izlazi zvuka.
i sad sve bi bilo super, da mi preko scarta pušta zvuk dok gledam film preko usb-a ali ne preko scarta pušta zvuk samo od tunera:( onda sam spojio preko izlaza za slušalice, a opički izlaz neznam kka radi jer nemam kam spojit.
Sad me zanima dal postoji kaj da spojim taj optićki na chinch?
Naravno uz uvjet da kroz taj optićki ide zvuk iz svih izvora, znači tipa ko izlal za slušalice!
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Darac »

Plazme od Panasonica su dobre, posebno  serija G koja je ove godine daleko povoljnija nego prije. Modeli ispod nje nisu baš nešto ćime se Panasonic može  prsiti. Njihovo famozno procesiranje 400 ili 600 herza treba uzeti sa rezervom , jer to nije pravo procesiranje kao što to ima Philips. Imao sam prilike vidjeti u trgovini kada je prodavač spojio G20 i neki Philips od cca 5000 kuna na HD materijal gdje su brzi pokreti. Proslavljeni G20 je dobrano zatrokirao u odnosu na Philips, oću reči da je Philips sve odradio glatko, također i kod klasičnog tv signala boje poput bijele nisu bile na razini kako govori tzv. legenda o nadmoći plazma televizora.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Di si ti ono radio darac? Ili jos uvijek mozda radis?
Post Reply

Return to “Coffehouse”