Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
User avatar
Charlie
Registered User
Registered User
Posts: 1513
Joined: Sun Feb 12, 2006 9:47 pm
Location: VG

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Charlie »

Danas gledao ovaj u ducanu http://www.ronis.hr/?plazma-tv-42-inch-107-cm/434/neopdp-tv-panasonic-tx-p42g20e-poklon-hdmi-kabel/TX-P42G20E
Brutala od tv-a (Panel G13 Progressive Full HD NeoPDP panel, 600Hz) , pitaj koga god oces, svi ce ga pohvaliti.
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Poggiali »

Charlie wrote: Danas gledao ovaj u ducanu http://www.ronis.hr/?plazma-tv-42-inch-107-cm/434/neopdp-tv-panasonic-tx-p42g20e-poklon-hdmi-kabel/TX-P42G20E
Brutala od tv-a (Panel G13 Progressive Full HD NeoPDP panel, 600Hz) , pitaj koga god oces, svi ce ga pohvaliti.
E pa taj imam ja, nema nis bolje za te pare, extra je tv, crna je bas crna, sto nije kod svih slucaj :)
User avatar
Charlie
Registered User
Registered User
Posts: 1513
Joined: Sun Feb 12, 2006 9:47 pm
Location: VG

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Charlie »

Tako je, gledao LCD za te pare i svima je crna boja tamno plava ili kakva vec :D Plazma FTW pogotovo ovaj model
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

hm, baš sam danas se čuo s sestričnom ima Phillips plazmu 107cm, i veli da vidla ove nove LCD led da je super slika bolja nego kod njezine plazme.
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Alex1 wrote: hm, baš sam danas se čuo s sestričnom ima Phillips plazmu 107cm, i veli da vidla ove nove LCD led da je super slika bolja nego kod njezine plazme.
Naravno da je...

zalosno je sto su ljudi i dalje neupuceni u cinjenice...
User avatar
Charlie
Registered User
Registered User
Posts: 1513
Joined: Sun Feb 12, 2006 9:47 pm
Location: VG

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Charlie »

Al kolko sam ja upucen, led te velicine je malo skuplji od 8k kn.
Last edited by Charlie on Wed Sep 22, 2010 1:10 am, edited 1 time in total.
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by jiva »

itekako malo više....malo se strpite kažu da je prodaja plasmi i lcd-a premašila sva očekivanja i u nekom već skorom periodu se očekuju pojeftinjena...mislim jel to je za sve države svijeta osim za nas jer kod nas to znači samo profit za trgovce, marža se nabija kak ih volja
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Poggiali »

Alex1 wrote: hm, baš sam danas se čuo s sestričnom ima Phillips plazmu 107cm, i veli da vidla ove nove LCD led da je super slika bolja nego kod njezine plazme.
da, Philips je bolji u LCD ima, takodjer i samsung, za plazme je najjaci panasonic kolko sam se uspio informirati :)
User avatar
Bran
Registered User
Registered User
Posts: 427
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:46 am
Location: Zabok, Vel. Trgovišće
Contact:

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Bran »

Istina, dobro si informiran  :)
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Alex1 »

evo ja sam malo obišo dućane i pogledao uživo slike, i ono kaj se tiće plazme, to definitivno nebi. znači ostaje LCD led i LCD, kolko sam uspio vidjeti čini mi se da je na lcd led televizorima bolja slika, neovisno i proizvođaču!
kolko sam se uspio informirati LG led tv 42LE5300 je dobio nagradu i kao trenutno je best buy!
http://www.lg.com/hr/tv-audio-video/televizori/LG-led-lcd-tv-42LE5300.jsp
Pa me zanima kak stoji LG s lcd led televizorima, i dal možda netko ima taj tv pa da mi iz prve ruke napiše.

Ja sam više zapeo za Samsung LE40C630, iako je LCD, mislim da ima više mogučnosti, kolko sam vidio ima ulaz  za lan, pa me zanimam kak to radi u praksi i šta točno s emože?
User avatar
Bumbi
Registered User
Registered User
Posts: 338
Joined: Fri Dec 04, 2009 1:26 pm
Location: Zupanja

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Bumbi »

Mislim da je netko rekao da ne radi to bas super taj lan... Osim na Toshiba ako se ne varam...

Nego ono imas kao widgete ili tako nesto...

Ali bolje sacekaj neke strucnije informacije
Image
User avatar
Ivek-T
Newbie
Newbie
Posts: 79
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:23 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Ivek-T »

stift wrote: Radije pogledaj neki LCD, LED je nova tehnologija koja se još mora dokazati a i mali vijek trajanja panela i mogućnost pojave burn-ina im baš ne ide na ruku  :P
Nemoj zbunjivat čovjeka, LED nije nikako ultra nova tehnologija (umjesto CCFL lampi koriste se LED-ice) niti ima ove probleme koje si naveo nego baš suprotno (dulji vijek trajanja, a burn nikada nije bio problem kod LCD panela).

Nego da se vratimo na temu, pošto svakodnevno gledam preko 100 raznih televizora i stalno ih uspoređujem ovaj LG je svakako za preporuku.
Ima solidnu SD sliku(malo lošije formatiranje iz 4:3 u 16:9), HD radi bez greške, dobar dizajn i možda najbolja opcija USB koji podržava externi HDD i vrti sve video formate uključujuči MKV( naravno uz podršku za titlove koju baš nemaju svi proizvođači).
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by terrordrome »

Vječna dilema, trilema itd.

Nemože se generalizirati za bilo koju od navedenih tehnologija da je superiornija od druge.
Tv prvenstveno kupuješ da na njoj nešto gledaš.
- odrediš veličinu koja ti je optimalna s obzirom na udaljenost i tvoju percepciju (računaj da je nepisano pravilo dijagonala x3= udaljenost gledanja, ponavljam... NEPISANO pravilo)
- odrediš si neki cjenovni limit
- moraš vidjeti za što ćeš najviše koristiti tv (gledanje našeg zemaljskog programa, korištenje kao pc monitor, za gledanje filmova ili nešto deseto), shodno tome ćeš znati kakva je kvaliteta signala a moraš biti svjestan da puni potencijal današnjih HD televitora možeš jedino i iskoristiti na istom takvom signalu- HD signalu
- uzeti u obzir sva mišljenja (recenzije, savjete trgovaca, iskustva poznanika itd. i koristiti to samo kao smjernice za lakši odabir- a ionako je teško izabrati između 30 modela, lol i konačnu odluku donijeti sam jer sebi kupuješ tv a ne nekom drugom, dakle tv koji se tebi najviše sviđa.

Da ne filozofiram previše; moji favoriti su:
- PHILIPS 42PFL7695H
- SAMSUNG UE40C6540
- PANASONIC TX-P42G20E
i od jeftinijih alternativa LG 42LE5300 (s time da je on ipak slabiji što se tiče performansi od ova prva 3 al je solidno opremljen i jeftiniji)
Good luck...
Dude
Registered User
Registered User
Posts: 320
Joined: Tue Mar 30, 2010 3:28 pm
Location: Labin

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by Dude »

Ja da imam love eto uzeo bih (npr. na rate) LED TV minimalno 100cm jer pošto je to sve danas wide screen onda je sve ispod 100cm za TV malo! Frend ima 82cm LG full HD i TV je ono... malen...
S koje udaljenosti ga gleda? 5 metra? Ja imam doma 82cm LG LCD gledam ga sa 3 - 3 i pol metra i sasvim je dovoljno velik. Ne valja ni prevelik TV. Ce te vrat zaboljet od okretanja glave dok citas titlove.
mrvica
Registered User
Registered User
Posts: 309
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:53 am
Location: Zagreb

Odg: Koji tv kupiti LCD, LED ili Plasma?

Post by mrvica »

Alex1 wrote: evo ja sam malo obišo dućane i pogledao uživo slike, i ono kaj se tiće plazme, to definitivno nebi.
Vec sad znam u koje si ducane isao da si vidio da je LCD bolji od plazme.

nego, prije odlaska u te ducane moras shvatiti da neki tehnomax ili tehnomarket ZIVE od toga da ti prodaju LCD, zasto? Jer ih uvoze i tu im je najbolja zarada.

Drugo, cisto sumnjam da su ti televizori tamo kalibrirani ili da si ih imao eventualno priliku gledati u mraku...

Pitanje je za sto tebi treba TV,jer ako ga mislis koristiti za komp, tu nemas dileme, LCD je tvoj izbor, medutim, ako volis pogledati kvalitetan film u dobrom formatu ili doziviti crnu boju onda je tvoj izbor definitivno plazma.

Garancija ti je vise manje 2 god sto je kod svih ok.
Post Reply

Return to “Coffehouse”