primjeri prigovora na prekršajne naloge

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
User avatar
brane01
Newbie
Newbie
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2008 3:06 pm
Location: Požega
Contact:

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by brane01 »

evo maloprije stigao update  :lol:
poziv na ispitivanje u sud za 4 dana, imam pravo povesti odvjetnika, dal da tražim nekoga ili ne treba?  :-X
Tome
Posts: 15
Joined: Tue Sep 01, 2009 6:58 pm
Location: Vela Luka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Tome »

Evo ja prije 6 sati me zaustavili, normalno sve, osjecam se kul, napusem 1.7 (nakon 10min 1.6 i nesto sitno, toliko je upisa).
Vratio se u auto, i normalno nastavili u kaficu :D, to me cudi sto su mi jos dali da vozim dalje.
Zanima me sto treba za zalbu i tako,kad,di,kud? Da se smanji kazna, student itd.
Neda mi se sad citat cilu temu :D
I kolika je uopce kazna?  :O
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by bravo-ri »

Kad je alkohol u igri ni jedna žalba tj prigovor ti neće pomoć...Bez vozačke ostaješ dobiti češ poziv iz policijske da je doneseš i da ti lupe zabranu u rozu...Eventualno će ti sudac ovisno o tvom iskazu spustiti malo kaznu ako na normalno naletiš i ako nemaš love ili na rate možeš plaćat ili prdekana...Znaći nema teoretske šanse da to ode u zastaru,eventualno možeš malo odgoditi to ali...

evo ti sa mup.hr :


Iznos novčane kazne za vožnju s nedopuštenom koncentracijom alkohola povećava se s povećanjem koncentracije alkohola i kreće se od 700 kuna za koncentracije do 0,5 promila pa sve do 15 tisuća kuna za koncentracije više od 1,5 promila.
Vozaču se također može odrediti zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od jednog do 24 mjeseca. Ukoliko za vrijeme trajanja zaštitne mjere upravlja vozilom, vozač čini prekršaj za koji je propisana novčana kazna od pet do 15 tisuća kuna ili kazna zatvora do 60 dana, i kazneno djelo izigravanja zabrane iz sigurnosnih mjera i pravnih posljedica osude. Vozaču se, ovisno o visini utvrđene koncentracije alkohola, određuju od jednog do tri prekršajna boda. Vozača zatečenog u prometu s utvrđenom koncentracijom alkohola u krvi višom od 1,5 promila, policija o njegovom trošku upućuje na izvanredni zdravstveni pregled.


samo mi ovo nije jasno kako si prošao mimo ovoga:

Sukladno Prekršajnom zakonu policija vozača s nedopuštenom koncentracijom alkohola može smjestiti u posebnu prostoriju do otrežnjenja (najduže na 12 sati). Vozače koji čine najteže prometne prekršaje za koje je Zakonom o sigurnosti prometa na cestama propisana novčana kazna od pet do 15 tisuća kuna ili kazna zatvora do 60 dana (alkohol preko 1,5 promila, odbijanje alkotesta, prekoračenje brzine u naselju za više od 50 km/h u odnosu na dopušteno, upravljanje prije stjecanja prava i vožnja pod zabranom), policija uhićuje i, uz optužni prijedlog, dovodi nadležnom prekršajnom sudu
Tome
Posts: 15
Joined: Tue Sep 01, 2009 6:58 pm
Location: Vela Luka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Tome »

Znaci prdekana urkatko. Vozacka 1 do 24 miseca, i zdrastveni.
Dozvolu su vec uzeli, i rekli da dodem za 7 dana po nju(i u zapisniku pise). Posto necu vozit 50km po nju, i jos nazad 50km, sta se onda dogada snjom??

A nemam pojma kako sam prosao mimo tog.
U zapisniku pise 1.62, umanjeno sa 0.1, znaci 1.52(jeli moga napisat 1.4999 :D )
Jos mi je bilo 10km do kuce, ja snjim sve normalno pricam, i pitam ga mogu sad ic s autom doma, i pusti me.
Ocito im je isplativije jos zaustavljat, nego mene cuvat u stanici.
Treba uvalit zalbu sto me pusti u takvom stanju :)

Kad dolazi za platit?? Ako ne platis te pokupu u zatvor sami ili?? U kojem roku?

Hvala
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by bravo-ri »

Pa sve ovisi...Neznam ja gledam po sebi (nikad nije bio alkohol u igri),ali za prekršaje tipa brzina i pojas recimo nakon 3-4 mjeseca mi dođe prekršajni nalog,pa šaljem prigovor i tako...a zadnji put mi je šta sam parkirao auto na autobusnoj,pa mi došlo nakon 2 tjedna...nema pravila...Mislim da si ti ipak u manjem mjestu živiš da ti nebiš previše trebao čekat na rješenje....znaći sigurno je da češ bez vozačke biti bar godinu dana...a novčanu kaznu ti bude sudac propisao...Čekaj on ti je uzeo vozačku i pustio te da odeš s autom nazad?
Dobit ćeš rješenje nekakvo i mogučnost prigovora,napišeš prigovor,budeš pozvan na sud,pa vidi sa sucem sve.bolje se dogovori na rate pa plačaj kako možeš i koliko ali plačaj...ako ne plačaš dođu po tebe i privedu te...Frendu se to dogodilo...Nije baš ugodno mu bilo ni njegovoj staroj kad su ga priveli,lisice mu stavili jer nije htio ići sa njima i to još pod rotacijom nemožeš vjerovat....

Po meni najbolje da odeš na sud pošalješ taj prigovor i dogovoriš se sa sucem...prodaj auto i vozi skutera 50 kubika godinu dana i na miru si...
Tome
Posts: 15
Joined: Tue Sep 01, 2009 6:58 pm
Location: Vela Luka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Tome »

Da, uzeo vozacku i pustio me. Njemu sam reka da idem lec 1km dalje, a ne 10km.Nije ni meni jasno, ali je tako. Nisam bio toliko pijan da se nesjecam ;)

Cekam kuvertu, i onda sa sucem dogovorit.
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by denister »

wow a šta te je trebao otpeljati doma?
Image
Tome
Posts: 15
Joined: Tue Sep 01, 2009 6:58 pm
Location: Vela Luka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Tome »

Nije mi smio dat vozit sigurno, tako inace i rade. Parkiraj i dodi po auto sutra.
Ides pjeske ili stopiras, zoves nekog,taxi.
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by davor-ri »

on samo kaže da je to napravio i da su otišli dalje..a ti si se samoinicijativno vratio i odveo auto...što misliš kome će vjerovati?
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Tome
Posts: 15
Joined: Tue Sep 01, 2009 6:58 pm
Location: Vela Luka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Tome »

To je bilo malo humoristicno da cu se zalit na to. Nisam misli ozbiljno, ima i smajli na kraju.
Nisam se ni misli zalit na nikakve pizdarije,jer nema smisla, nego sa sudcem probat dogovorit.
Orange
Registered User
Registered User
Posts: 216
Joined: Mon Apr 02, 2007 7:09 pm
Location: Marija Bistrica

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Orange »

zaposli se negdje kao vozač pa ti neće moći oduzet vozačku jer ti o njoj ovisi egzistencija, ak ti treba vozačka
ak su ti važniji novci onda budi nezaposleni student, odredit će ti valjda najnižu kaznu i nenaplatit sudske troškove
al koliko znam, alkohol se baš ne prašta i sa sadašnjim zastarama bolje da počneš skupljati lovu...ili tražit dal sudac ima kćer
Image
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by davor-ri »

jelda da je bilo jeftinije nazvat taxi, jeftinije bi prošao :D :D
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
brane01
Newbie
Newbie
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2008 3:06 pm
Location: Požega
Contact:

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by brane01 »

evo ja prezadovoljan presudom...
sa 1800kn smanjili na 350kn i još imam rok 30 dana platit... :D
vjerujem da sam imao lošiji prigovor da ne bi toliko spustili... očekivao sam da će sutkinja spustit al ne ispod 500kn... u svakom slučaju je dobro prošlo i sumnjam da će se ponovit...  :)
Image
pucko
Registered user
Registered user
Posts: 708
Joined: Sun Jun 07, 2009 4:09 pm

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by pucko »

puckodj wrote: evo ja trebam napisati žalbu  :D ... danas mi stigla kazna kući za navodni prolazak kroz crveno....2000kn i 3 mj bez vozačke  :O...
sad ne znam kako žalbu krenuti pisati, u kojem smjeru...ima tu neki pravnik za malu pomoć? :-[
Evo samo da se pohvalim, nakon 1g cekanja, dobio poziv na sud, na sudu dao iskaz, u zalbi samo napisao da cu razloge svoje obrane iznjeti na sudu,uglavnom, oslobodjen kazne, ni kune troskova, isao sam na najriskantnije-pobijanje prekrsaja..
Image
Alpine IVA-w202r @ pxa-h701 // audison voce k6, audison voce av 3.0, jlaudio 10w3v3-4 // DLS a7, STEG AQ 220.2
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Franca »

Nije baš u sveri automobila ali možda netko zna....

Dakle frendicu se tereti za prodavanje alkoholnih pica u kaficu (konobarica) osobi u alkoholiziranom stanju....  iako ta osoba nije bila vidno alkoholizirana.
kasnije je lik pravio probleme, ona zvala policiju, policija ga alkotestirala i odredila mu određenu količinu alkohola (ne znam točni podatak) ia sad njoj nakon godinu dana stiže uplatnica....  :-)   

kolike su šanse da se žalbom izvuče na principu da ona nema mogučnost alkotestirati i da se sve svodi na vizualnu procjenu itd???
Post Reply

Return to “Coffehouse”