primjeri prigovora na prekršajne naloge

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
vw-mala
Registered User
Registered User
Posts: 2202
Joined: Mon Aug 28, 2006 6:11 pm
Location: karlovac

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by vw-mala »

momci.. kako ide s multanovom u zadnje vrijeme?? kaj nije bilo govora da se ne prizna kao dokaz samo slika multanove nego te mora policajac zaustavit poslije? sis je dobila samo rješenje doma da je tad i tad vozila bla bla.. tolko i tolko, slikano multanovom, nisu je zaustavili poslije...
ako to prolazi, kako bi glasio prigovor?
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Old School Fool »

Eto jedne bljuvotine koju sam pisao nekidan. Uglavnom, lik me skinuo sa 72 a ogranicenje je na 50 sa laserom na koji je pricvrscen fotic, tako da se vidi i auto i rega i ja. Medjutim, slikao je IZ vozila, tako da je glavni dio zalbe usmjeren na to. Glavna stvar je sto sam na slici primjetio da se na donjem dijelu vidi komadic haube, tako da imam nepobitan dokaz da je slikano iz unutrasnjosti vozila. :P

c/p

Ime Prezime
Adresa
Grad
                                                                                     
PREKRŠAJNI SUD MJESTO
                           

                                                                   

U zakonskom roku na prekršajni nalog Policijske uprave Te i te, PP ta i ta, broj taj i taj ulažem


P R I G O V O R


Protiv mene je pokrenut prekršajni nalog, te sam proglašen krivim da sam
upravljao kolnikom tamo i tamo nedopuštenom brzinom od 72 km/h.

Slobodan sam vjerovati da moja brzina nije bila precizno izmjerena te da procedura isključivanja iz prometa nije bila u skladu sa zakonom iz sljedećih razloga:

1) snimanje uređajem "PRO LASER III" vršeno je iz unutrašnjosti vozila sa suvozačevog sjedala kroz vjetrobransko staklo. Staklo je u odnosu na os snimanja položeno pod kutem od cca 45 stupnjeva što u kombinaciji s ljepljivom sigurnosnom folijom između slojeva stakla ometa radarsku zraku jer je refraktira, čime uređaj gubi preciznost te samim time postaje neupotrebljiv.
Pravilnik o mjerenju brzine jasno naznačuje da se mjerenje brzine vozila ne smije vršiti iz vozila koje se kreće te kroz stakla vozila koja stoje.

2) snimanje je vršeno iz suprotne trake u odnosu na smjer u kojem sam se kretao. Policijsko vozilo bilo je zaustavljeno na privatnoj površini uz cestu na pola puta između prijevoja s jedne strane i nepreglednog zavoja s druge strane. Prilikom isključivanja iz prometa, djelatni službenik je izašao na polovicu ceste usmjeravajući me na prostor ispred službenog vozila pri čemu je leđima bio okrenut nepreglednom zavoju. Slijedeći njegovu uputu bio sam prisiljen prijeći preko pune linije na opisanom mjestu, time čineći prisilni prometni prekršaj i ugrožavajući sigurnost prometa. Istu sam stvar bio prisiljen napraviti i prilikom uključivanja u promet nakon uručenog prekršajnog naloga. Obzirom na gore navedeno, smatram da lokacija na kojoj sam zaustavljem nije adekvatno mjesto za mjerenje brzine jer se ugrožavaju svi sudionici u prometu, kao i djelatni policijski službenici koji provode kontrolu prometa.

Kako sam uvjeren da procedura mjerenja brzine i isključivanja iz prometa nije bila u skladu sa zakonom te da izmjerena brzina nije točna, nadam se da ćete uvažiti moj prigovor. U slučaju da prigovor odbacite, htio bih napomenuti da sam od prošlog mjeseca nezaposlen te da nemam financijskih sredstava za naknadu kazne, radi čega bih predložio kompenziranje novčanog iznosa radom za javno dobro.



             
S izrazitim poštovanjem,

Ime i Prezime

Tamo i tamo, tog i tog datuma




Eto, nadam se da ce nekome biti od koristi. :res:
Last edited by Anonymous on Wed Nov 11, 2009 11:40 am, edited 1 time in total.
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by davor-ri »

nisi trebao ni tražiti rad za javno dobro nego poništenje kazne zbog neadekvatnog mjerenja..i ako je mjerenje zabranjeno iz auta (ne znam) trebao si navesti članak i trebalo bi proći...i trebao si se žaliti na rad tih djelatnika :D
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Old School Fool »

Za mjerenje sam uspio pronaci pravilnik bez navedenih brojeva clanka, tako da to stoji. Rad za javno dobro sam naveo tek toliko da stoji u slucaju da ne uvaze (iz ne znam kojeg razloga) prigovor na temelju navedene dvije stavke. A sto se tice prigovora na njihov rad... Jasno je da nisu postupili u skladu s propisima, ali im se ne zelim zamjerati jer se ipak radi o malom mjestu i o lokalnim ljudima koje (relativno) poznajem, tako da im se ne isplati prejako stati na zulj. Jebiga, ipak se skoro svaki dan susretnemo na cesti - a oni imaju uniformu a ja ne. :) Ovaj put mi nisu mogli oprostiti jer bi u tom slucaju morali brisati fotku s digitalca i onda nekome objasnjavati zasto bas taj serijski broj fotke na kartici fali. Decki su inace bili sasvim OK, pa i malo vise od toga, unatoc cinjenici da si mi uredno urucili papiric.
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by davor-ri »

ok...ali nisi trebao spominjati dobrotv. rad dok oni ne odgovore negativno na tvoj dopis...ovako zvuči kao da si se pomirio s kaznom ;) i btw mislim da ti oni ni ne mogu odrediti dobrot. rad..nego tek prekršajni sud?
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
tomo77
Registered User
Registered User
Posts: 1168
Joined: Mon May 28, 2007 10:38 pm
Location: Zagreb

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by tomo77 »

A i kolko znam nema više dobrotvornog rada...
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by denister »

vw-mala wrote:nisu je zaustavili poslije...

ako je nisu zaustavili poslije nek joj daju sliku na uvid, jer su je morali zaustaviti, ako nema slike sve pada u vodu ;)
Image
User avatar
cassini
Newbie
Newbie
Posts: 31
Joined: Thu Mar 05, 2009 11:40 pm
Location: petrinja
Contact:

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by cassini »

hmmm,jesu li PU dužni uz rješenje o kazni poslati i sliku prekršaja (snimljeno multanovom) , jer što ak se žalim na rješenje a oni pamtnjakovići tek onda pokažu sliku (gdje se vidi da je prekršaj stvaran) i naplate mi dodatne troškove??

I dali se kazna uvećava ako ti je žalba odbijena?? :haaa:
User avatar
Pendulum
Registered User
Registered User
Posts: 169
Joined: Wed Jun 18, 2008 11:27 am
Location: Split - Makarska

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Pendulum »

Pozdrav ekipa, evo danas mi dosla cestitka 4 dana prije rođendana.
16.08.09 su me uhvatili kako pretjecem preko pune linije na d8 kraj Omisa.
Nisam mogao vise 10km trpit nekog poljaka koji je vozio 30-40 na ogranicenjima 60-80. Svaki put kad je bila isprekidana je netko iz drugog smjera isao pa nisam mogao, a iza mene kolona od 15ak auta radi njega.
Uglavnom preteknem ja njega (u drugoj brzini, vise je izgledalo kao zaobilaženje)... vozim se kad nakon 2min pogledam u retrovizor ono policija sa rotacijom i trubi mi da stanem sastrane.
Kazu mi znam li sta sam napravio, reko znam.. pitam njih jel znaju da onaj poljak vozi ispod ogranicenja i do 40-50 na sat, nisu nista komentirali.
Pitali me za novac da platim kaznu na licu mjesta, reko nemam.. poceli pisat uzeli mi ime i prezime i nije proslo 20 sek vrate mi dokumente i kazu sretan put... Nit sam ista dobio, niti ista potpisao pa mi nije jasno, konta sam da su me pustili.
E sad jel se ja mogu zalit na to, ovo mi je prvi prekrsaj otkad vozim i dali netko ima kakav primjer zalbe za pretjecanje preko pune ili da skupim nekako 500kn i rjesim se muka :)
Hvala
Image
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Old School Fool »

OK, sad idemo i korak dalje. :D

Naime, jucer sam dobio sudski poziv da se pojavim na glavnoj raspravi temeljem prigovora koji sam ulozio (par postova iznad). Naravno da cu se pojaviti jer znam da sam u pravu, ali me interesira kako to tamo ide. Da li je tko bio na sudu radi toga i koja je uopce procedura tamo?

Jebote, sta su brzi kad je to u pitanju... :)
smoks1

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by smoks1 »

Ajmo, ukratko, ima li tko zalbu na to da ga skinuo presretac?  :(

Veceras, vracao se sa feste, proleti pored mene BORA tdi, i ja za njom, ukratko, Bora je isla puno brze od mene, isla je oko 200 km/h, ja sam vozio 153 km/h, 90 km/h je ogranicenje, prestignemo nekog Audia, nakon nekoliko sekundi Audi iza mene, rotirka, iskljuci me iz prometa, kazna 1000 kn, ovaj sto je prije mene proletio, njemu nista, kad sam ih pitao zasto njega nisu skinuli, njegov odgovo "nismo mogli tebe preskocit." Nisam puhao, no nisam ni pio, u zadnjih godinu dana nisam kaznjavan nit imam koju opomenu, nisam nikad kriminalno gonjen, "uzdrzavaju" me roditelji (barem se tako vodim) i redovan sam student tako da ni nemam bas neka primanja.

Ima tko kakav prigovor na to, tj kako da to napisem i ima li uopce smisla ili ce me odjeb** po kratkom postupku?

Kazna 1000 kn...


[img]http://i156.photobucket.com/albums/t24/smoks1/070320103181.jpg[/img]
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by denister »

nadam se da mercedes ne glasi na tebe jer bi te mogli zafrkavati na ono da te roditelji uzdržavaju ;)
Image
smoks1

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by smoks1 »

Nisam bio sa Mercedesom, bio sam sa Passatom... koji, eto, i on glasi na mene  :lol:
Sad malo razmisljam, vozio 48 preko ogranicenje, mozda se ne bi trebao ni zalit nego platit,
nekako mi "malo" 1000 kn za 50 km/h preko  :???:
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by denister »

ubiti da malo je...
Image
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: primjeri prigovora na prekršajne naloge

Post by Old School Fool »

Suti, plati, ne talasaj. :D

63 km/h preko = 1000 kn = budi sretan.
Post Reply

Return to “Coffehouse”