EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Termini, Pravila, Rezultati...
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by davor-ri »

ak se ne varam i u kočevju je pobijedila neka blaupunkt kombinacija..... :)
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by Faithless »

Ma svaka cast deckima to su sve divni ljudi, prijateljski nastrojeni ... sa ekipom sam bio par puta na cugi ...ljudi ti nedaju da novac tamo trosis ... totalno mi neugodno bilo ( mnogi nasi bi mogli naucit od njih - svaka cast izuzetcima ) ... pozdravljam ih SVE ...ljudine su prave


ALI ... sto se tice sudaca i sudjenja sounda ... to granici sa razumom ... tamo kao da su navikli na taj BLAUPUNKT sound i kao da imaju "setting" u glavi da sve ostalo ne valja ...osobno sam se stvarno potrudio oko planiranja "sto cu stavit u auto - kako ce sto bit - sto zelim" .. kad covjek pogleda sto sve imam u autu zapita se ...u cemu je onda problem (naravno postoje kompromisi koji su napravljeni te stoga negdje mora kaskat) ... al sumnjam da je onda do AUDIOCONCEPT team-a koji je i izvrsio instalaciju na elitnoj razini ...

Doslovno dobijes ideju da postoji lobij koji zeli "dokazat" da BLAUPUNKT-u nema ravnoga.  bulshit
Image
drazen DLS
Registered User
Registered User
Posts: 253
Joined: Sat Oct 28, 2006 6:51 pm
Location: Skrad/Vodice

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by drazen DLS »

Tigra lijepo svira i dosta precizan zvuk,ali na evropskom sigurno nebi bila tako mala razlika u bodovima.
Puno veča razlika u bodovima....


Na tigri je izgubljeno puno vremena,svaka čast kolegi prijatelju ali ipak mislim na je malo pretjerano sa bodovima.
Relja
Registered User
Registered User
Posts: 305
Joined: Mon Sep 03, 2007 4:55 pm
Location: Samobor

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by Relja »

To Fejtles:

Ti mislis da ce ti sudac suditi auto po tome kakve komponente imas? Mozes imati bilo koji zvucnik na svijetu, ali ako ga ne znas podesiti ili ga nisi podesio do kraja, đžabe ti onda sve...  ;)

Ja i tako slazem muziku tak da meni bude ugodno slusat, a natjecanja su tu usput... ako stignem, otici cu, ako ne, ma ko ga sisa...  :)
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by Kroky »

skelyy wrote:Tigra je sama po sebi dosta akustična bez obzira šta je mal auto, ja san svojoj unutrašnjost potpuno izvadija zbog dampiranja i nisan moga virovat kako je to izvedeno, ima duple limove, vanjski plus unutrašnji plus oplata od nekakvog tvrdog materijala izgleda ka mdf samo tanko, na nju je zalipljena spužva i priko toga tapicerung, a taj unutarnji lim je dosta tvrd i na nekim mistima se povezuje s vanjskim.
Al šta se tiče vanjskih limova jebeno je bilo dampirat jer je teško do njih doć, isti slučaj je i sa vratima, u svakom slučaju za jedan takav mali auto je dosta tvrda, i momci koji su popravljali limariju na tigrama kažu da je lakše jebat ježa.


upravo si opisao 90% autiju :lol:
Image
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by bamboklaat »

drazen DLS wrote:Tigra lijepo svira i dosta precizan zvuk,ali na evropskom sigurno nebi bila tako mala razlika u bodovima.
Puno veča razlika u bodovima....


Na tigri je izgubljeno puno vremena,svaka čast kolegi prijatelju ali ipak mislim na je malo pretjerano sa bodovima.



ajde majstore, malo mi opiši ovaj pojam "precizan"...
lp
User avatar
skelyy
Registered User
Registered User
Posts: 132
Joined: Thu Aug 30, 2007 9:36 pm

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by skelyy »

Nije istina, dosta san rastavljenih auta vidija i mogu sa sigurnošću reć da nisan naletija na ovakav princip limarije (hvala bogu ima auta koji su dobro napravljeni vezano za limariju), većina je otvorenog tipa iznutra prema vanjskim limovima, i lako je dampirat. U jednog clia 2 san instalira glazbu...katastrofa, sve otvoreno i auto je sama plastika od limarije pa nadalje. Neznan jesi ima priliku radit na tigri zna bi o čemu pričan.
Kad uvatin vrimena stavit ću koju sliku.
MATE
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by Faithless »

Relja wrote:To Fejtles:

Ti mislis da ce ti sudac suditi auto po tome kakve komponente imas? Mozes imati bilo koji zvucnik na svijetu, ali ako ga ne znas podesiti ili ga nisi podesio do kraja, đžabe ti onda sve...  ;)

Ja i tako slazem muziku tak da meni bude ugodno slusat, a natjecanja su tu usput... ako stignem, otici cu, ako ne, ma ko ga sisa...  :)


Ma oke ...ja sam i dalje tezi newbie ... i mislim si da mi je na papiru moj setup 1st u europi ... bullshit

Ja sam vec reko da ima stvari di setup kaska... ali meni je konkurencija u sloveniji u kočevju manje vise bio blaupunkt ...zaboravimo sad moj auto i setup (donekle - dotaknut cu se sad toga) ... sjednes u auto, poslusas tu konkurenciju ... poslije toga se fino zavaljas u fotelju i poslusas home setup u cjenovno/kvalitativnom rangu onoga sto ja imam u svojim kolicima ... i onda shvatis da taj BP nema veze sa vrhom SQ-a ...

Nisam slusao tu tigru, (barem mislim da nisam - jer bi se sjetio da me se dojmilo - u dobrom sjecanju mi je jedino iz kočevja alpine F1(SS) sistem koji je bio po meni ogranicen bas iz razloga sto je HU bio BP i pojacalo BP takodjer ... ) no ono sto sam cuo od BP instalacija ... nije mi bas razvuklo smajl od uha do uha...

Mislim sva ova spika je naizgled narcisoidna, MOJE JE NAJBOLJE ITD ...  no stvari su drugacije... dodje s vremena na vrijeme Nemec sa svojom skodom pa poslusam kako bi to trebalo uistinu zvucat (a zvuci brutalno) ... spustim se ja dobreno na zemlju ... jos jedan od setupa definitivno Sečenov ... koji razvaljuje ... radjen je by the book ... no jebiga ja nemam support od 50 ljudi koji ce mi ANALizirat i podesavat setup ... NHF 2 all...
Image
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by mitja_rs »

E kolega moj Zvonko... nemoj se ni truditi da budeš prvi na natjecanju... tvoj setup od focala igra bruatalno kako i ostali pravilno podešeni Focal Be... ni od Maje autič ne bih bio prvi ako se ga doveze na natjecanje, pa... pa koga boli kita, Maji se smije kada sluša svoje CD-je, meni se smije kada gledam nju, da je zadovoljna... jedini auto, koji ima sve i koji igra i na EMMA CD i na moje CD-je je Jakin Beetle... ali .. onaj autič je masterwork, u kojem ima toliko i toliko nekog znanja i na kraju SVE je pripremljeno izključito da svira... a što se tiče BP-ja... BP koji se natjecanju stvarno su odlični produkti, koje su doterani za pravilnik.. u RL, kde mi je svejedno ako mi je center 7,3 cm ljevo i sub se čuje oz gepeka, tvoji focalčiči ili od reljosa dynaudio svoja su klasa... svaki za sebe...  i svaki  za vlastnika.. ;)
Last edited by mitja_rs on Sun Sep 13, 2009 9:24 am, edited 1 time in total.
Relja
Registered User
Registered User
Posts: 305
Joined: Mon Sep 03, 2007 4:55 pm
Location: Samobor

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by Relja »

Tak je Mitja! Upravo se o tome i radi... izaberes one zvucnike koji ti odgovaraju (karakter zvuka - tamniji, prstaviji...). Ako auto slazes samo za natjecanja, gdje sudac u autu provede 5 - 10 minuta, a pored DB dragovci pokazuju tko ima veceg, i ne cuje pola toga sto bi se trebalo cuti, onda to stvarno nema smisla... Ipak sam slazes auto za sebe, jer ga ti vozis 365 dana godisnje i ti slusas sistem koji si odabrao...  ;) To je bar moje misljenje...
urosst
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 10, 2008 9:07 am
Location: zagorje

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by urosst »

još uvjek vas ne razumem ,kupite skup sistem ,loše podjesite i očekivate dobar skor.
kada sam slušao vaša kola uopšte nije potrebno tražiti male greške jer ima velikih rupa

naprimer ne igra pola tonova klavira,triangal nema dugog zvono nema gornih tonova bas kitare

zato se uvek pitam dali ste uopšte prečitali rulbuk gdje tačno kaže koji inšrtument i koju poziciju
svira na posameznem tracku.
kada to uradite čete imati više samokontrole i vas BP neče više pobjedivati

lp Uroš
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by Darac »

BTW ima li kakvih fotki sa finala ???
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by bamboklaat »

Da se malo osvrnem na EMMA cd i materijal na njemu. imam nekih 5-6 EMMA cd-a i kod manje više svih postoji jedna zajednička crta,a to je da kad podesiš sistem da svira kako spada materijal sa tih diskova,onda ostala normalno kvalitetna komercijalna izdanja(originali naravno),zvuče loše!!!! par primjera: Leonard Cohen- LIve in London,Ten new sings,zadnji album U2,Faithless best of,i sl. Uzeo sam za primjer samo par naslova,a probao sam hrpu drugog materijala i situacija je ista. Jedino što ne ulazi u konkurenciju je Cassandra Wilson,Patricia Barber, Fourplay i sl. Ta izdanja su po meni totalne pizdarije,jer ih nitko,ili rijetko tko zaista sluša jer im se to sviđa,većina ih ima zato da bi mogli poslušati kako im sistem diše,kako ima svilekaste i otvorene visoke,kako im je mid ugodno povučen prema unutra,jer dobivaju močnu treću dimenziju stagea,gdje se točno može vidjeti da je bubnjar iza vokala a basista je točno 1,8 metara desno od gitariste,kojem qurac stoji u lijevo i usmjeren je prema klavijaturama,itd,i gdje je midbass(kick) tako dobro uravnotežen da i timpan,i tamburin,i kontrabass i ne znam još što zvuči bolje nego uživo i sl. sranja!!!! eh da,zaboravio sam triangl?!?!?! to trokutasto govno bi zabranio jer mi uopće nije jasno kako se netko može paliti na neki "paiiinng"???
ovim tekstom sam želio reći da sistem za takmičenje i sistem za slušanje nije ni približno jednak!
Sound setupa je toliko složena stvar da se nemože u 100 stranica teksta objasniti što je sve potrebno napraviti da bi sve skupa zvučalo "all around" ili ti za sve pomalo!
tako da na kraju dolazimo na uvijek istu stvar,a to je da je suđenje subjektivna stvar suca,i ako si pogodio njegov ukus onda je dobro,ako nisi onda si pušiona...
meni se desilo da je jedan sudac rekao da imam odličan bass,a drugi da ga fali?!?!?! to je bilo neslužbeno ,onako prijateljski sam želio čuti druga mišljenja.

toliko za sada,ako treba imam volje za širu raspravu o pojedinim detaljima,
lp
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by davor-ri »

ej bambo jesi siguran ovo za usmjerenost k..ca? :mega_lol: (neću ni pitati kao to znaš :lol: )
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: EMMA FINALE LJUBLJANA 2009

Post by Darac »

Točno, razlika je između sustava za natjecanje i sustava za slušanje. Suci imaju određene parametre ili bi ih trebali imati kako bi prema njima ravnomjerno sudili. Poslušao sam dosta različitih set-upa. Ono što sam primjetio kod tzv. pobjedničkih je to da im nedostaje powerfullnes ili  moćnost prezentacije. Zbog nešto slabijeg plasmana ne treba gubiti glavu niti se sekirati.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Post Reply

Return to “EMMA SQ-SPL”