Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Termini, Pravila, Rezultati...
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Faithless »

Ovaj put Uroš nije bio u autu ...

Jedno je reč da ima previše sub-a ,a drugo reč da nije na mjesto iliti u centru  :-\

Kemijat cu malo sa TC-om da probam dobit sub vise naprijed ...


Bio je danas i Mitja u posjeti ...valjda ce i on neki svoj dojam napisat.
Image
urosst
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 10, 2008 9:07 am
Location: zagorje

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by urosst »

Nagluh wrote:pa kod Faithlessa se uopće nije mogao definirat stage u pravom smislu. I samo dva boda razlike?
Koliko vrijedi dobar stage u odnosu na potpuno deformiran? Gledao sam sudačke liste i sjedio u autu dok je sudac sudio (ne u Krškom nego u VG) i nije mi jasna tako mala razlika. Ili Reljin auto ima dosta više problema kroz zvučni spektar?

u toj klasi za stage imaš samo 5 bodova  ako podjeliš 2,5 za poziciju i 2,5 za fokus

ponavdi je takav skor levo i desno puni bodovi levi centar koli je malo zamakjen i nije najbolji fokus staviš
4 bodova- (pozicija 4 i fokus 3) podeljeno sa 2 je 3.5 boda staviš na gore je 4 bodova
centar  pozicija 3 i fokus 3 to je ukupno 3 boda za vrlo loš fokus 
desni centar jednako levi centar 4 bodova
kada zbrojiš dobiješ 21 bodova z vrlo nepodješen  stage
visina širina je fizika prostora a razdalja stage mnogo zavisi od pozicija dravera
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by mitja_rs »

:)

juče slušao auto od faithlessa... nadam se da če u Ljubljani kada dođe suditi koji strani sudja, da se tako ozbjegnu sve dilemice oko "naci" varianta i možda nepoštenog suđenja ostalih osim starca... :)

auto od fiathlessa igra odlično... to je sve...još Maja mi je juče rekla, da ono u Krškom nisu bili be nego neka jaja, a to sada igra tako kako mora...  ja bih ga drukčije podesio još ali tu su male razlike... uroš... fokus se u klasi od faithlesa ne ocenjuje tako da nema veze fokus...

i još jednom--- što ni ja kad sam bio samo takmičar nisam razumio... raditi na 30 stepeni u automobilu zatvorenim a pored tebe buka od 150dB, kde nikad neznaš ili radi to sistem kojeg slušaš ili od nekog ludaka Panda... zato su EU finale i Ljubljana majka... u miru i na normalnim uvjetima možeš slušati, možeš nači sve detalje...

eto... još moja kuna... :)

OT... za plačanje cestarine na Bregani platio sam 2€ za račun od 1,40€ .... to je to... jer ima EU znakec na registrskoj tablici... :) ... i na kraju... u Mc donaldu ne primaju € ... :(

vidimo se... za mjesec dana... ;)
igor0203
Registered User
Registered User
Posts: 366
Joined: Tue Aug 14, 2007 2:41 pm
Location: Ljubljana, SLO

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by igor0203 »

za plačanje cestarine na Bregani platio sam 2€ za račun od 1,40€


Been there, done that. Zato idem na stranski prelaz + manja gužva  :lol:
Precision Power - Absolutely state of the art mobile audio

Team LBaudio
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Faithless »

Hahahaha Mitjek jel primaju kune u vashem Mc-u ?  :lol:

a ovo za cestarinu  :-\


Bit chemo spremni za Ljubljanu valjda  :respect: ( oce nas netko udomit na 2 dana za taj event  ::) :lol: :lol:)
Image
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Nagluh »

urosst wrote:
Nagluh wrote:pa kod Faithlessa se uopće nije mogao definirat stage u pravom smislu. I samo dva boda razlike?
Koliko vrijedi dobar stage u odnosu na potpuno deformiran? Gledao sam sudačke liste i sjedio u autu dok je sudac sudio (ne u Krškom nego u VG) i nije mi jasna tako mala razlika. Ili Reljin auto ima dosta više problema kroz zvučni spektar?

u toj klasi za stage imaš samo 5 bodova  ako podjeliš 2,5 za poziciju i 2,5 za fokus

ponavdi je takav skor levo i desno puni bodovi levi centar koli je malo zamakjen i nije najbolji fokus staviš
4 bodova- (pozicija 4 i fokus 3) podeljeno sa 2 je 3.5 boda staviš na gore je 4 bodova
centar   pozicija 3 i fokus 3 to je ukupno 3 boda za vrlo loš fokus 
desni centar jednako levi centar 4 bodova
kada zbrojiš dobiješ 21 bodova z vrlo nepodješen  stage
visina širina je fizika prostora a razdalja stage mnogo zavisi od pozicija dravera

Fala  :)
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by mitja_rs »

Faithless wrote:Hahahaha Mitjek jel primaju kune u vashem Mc-u ?  :lol:

a ovo za cestarinu  :-\




Bit chemo spremni za Ljubljanu valjda  :respect: ( oce nas netko udomit na 2 dana za taj event  ::) :lol: :lol:)


Za onih 60 centa puca mi dupe... :) ako če tako svom deci kupiti novu igračku neka.. :)

Ne brini... reko sam ti da ču ti srediti smještaj... cure mogu kod nas, a ti češ kod kojeg prijatelja "the beast"... pa ti vidi onda ono do juče.... prva, druga, treča, evo nas... :)

ako bude sve ok, kod mene imate jednu sobicu sa jednom 140 x 200 posteljom... pa ako tamo stanete 4 možete svi.... plus u dnevnom boravku ima kauč sa posteljom  ... nema veze... samo ako nemaš neku alergiju na mačkice.. :)

može sve... :)
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Darac »

urosst wrote:kada sa vama sudio u krškom  sta imela avta podobne probleme eden na visokem drugi na spodjem delu
spekra zato skoro jednaki skupan zbroj bodova.

ako ko misli da koje firme stavljamo napred ,vam kažem da je bil drugi sudac pored mene zastupnik
audisona za slovenijo.a ja zastupam carpower i faital pro kojeg na takmičenju nema osim u mojim kolima


Uz dužno poštovanje prema Vašem liku i djelu, nije li pravilima zapriječeno da sudac nesmije biti vezan za medije, niti za trgovinu navedenom opremom ??
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Darac »

Faithless wrote:Eto bio i sa Sinkachem ... rijesili smo "problem" suba ...jos i za njega TC rijesili ... kaze covjek da cemo se jos jedan dan poigrat jos dodatno sa procesorom itak ... kaze da mu dobro svira inace... :)

To mi je drago čuti !
Dodatna napomena: podešavanjem zvuka preko proca se mogu izgubiti djelovi glazbene informacije !
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by DYNABLASTER »

@urosst

vidim u potpisu komponenti si stavio HPB 1502- jedno od najbrljavijih pojacala koje sam slusao- kako na bassu tako i u mid/high podrucju, kakva je pa to reklama?! LOL :lol:
Last edited by DYNABLASTER on Thu Jul 02, 2009 5:39 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by mitja_rs »

Darac wrote:
urosst wrote:kada sa vama sudio u krškom  sta imela avta podobne probleme eden na visokem drugi na spodjem delu
spekra zato skoro jednaki skupan zbroj bodova.

ako ko misli da koje firme stavljamo napred ,vam kažem da je bil drugi sudac pored mene zastupnik
audisona za slovenijo.a ja zastupam carpower i faital pro kojeg na takmičenju nema osim u mojim kolima


Uz dužno poštovanje prema Vašem liku i djelu, nije li pravilima zapriječeno da sudac nesmije biti vezan za medije, niti za trgovinu navedenom opremom ??


Danijel nije uvoznik za Audison, a Uroš radi u trgovini, koji uvoze Monacor?

http://bizi.si/podjetje/o-podjetju.aspx?5f6OWMxZRx7FqmGljyt%2bHYDku4t3FxWgObM4WKFwxBo%3d terna (monacor)
http://bizi.si/podjetje/o-podjetju.aspx?%2f%2f4KYszPPBwHbBr7lHxISSBefKDKcU4h9cLRYLyB6c4%3d digital elektronik (audison)
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Faithless »

Darac wrote:
Faithless wrote:Eto bio i sa Sinkachem ... rijesili smo "problem" suba ...jos i za njega TC rijesili ... kaze covjek da cemo se jos jedan dan poigrat jos dodatno sa procesorom itak ... kaze da mu dobro svira inace... :)

To mi je drago čuti !
Dodatna napomena: podešavanjem zvuka preko proca se mogu izgubiti djelovi glazbene informacije !



Mda premda ja nisam uvjeren da to svira bolje ... prvenstveno zbog toga .... ako ja zelim da sub dodje vise naprijed moram podesavat da ostali izvori zvuka kasne ...a ne da se sami sub podesava da kasnie 3x ili 4x vise nego ostali zvucnici ....znaci da ce sub kasnit jos vise?!?!? ...
Image
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Darac »

Faithless wrote:
Darac wrote:
Faithless wrote:Eto bio i sa Sinkachem ... rijesili smo "problem" suba ...jos i za njega TC rijesili ... kaze covjek da cemo se jos jedan dan poigrat jos dodatno sa procesorom itak ... kaze da mu dobro svira inace... :)

To mi je drago čuti !
Dodatna napomena: podešavanjem zvuka preko proca se mogu izgubiti djelovi glazbene informacije !



Mda premda ja nisam uvjeren da to svira bolje ... prvenstveno zbog toga .... ako ja zelim da sub dodje vise naprijed moram podesavat da ostali izvori zvuka kasne ...a ne da se sami sub podesava da kasnie 3x ili 4x vise nego ostali zvucnici ....znaci da ce sub kasnit jos vise?!?!? ...


Kada sam prvi puta sjeo u tvoj Škodilak odmah sam primjetio da sub malo prekriva jedan dio sounda. Sub je nužan, no on nesmije biti primjetan. On zapravo odrađuje dio koji kickovi nemogu. Treba vremena da sve to sjedne. Polako ali sigurno dalje....idemo dalje....
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Faithless »

Ok ... sve 5 ...ali evo primjer ... najblizi zvucnik je cca 3.20ms ... Sinke je dodatno parametre za sub povisio na 6.20ms... sto bi po meni znacilo da ce sub u odnosu na 0ms kasnit jos dodatnih 6.20ms ... znaci JOS vise ce kasnit i nece bit pomaknut naprijed prema slusatelju ... ?! am i right ... jer ja sam svoju kalkulaciju bazirao na tome da sub bude 0ms ... a na ostalim zvucnicima radio TC ....
Image
urosst
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Sep 10, 2008 9:07 am
Location: zagorje

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by urosst »

DYNABLASTER wrote:@urosst

vidim u potpisu komponenti si stavio HPB 1502- jedno od najbrljavijih pojacala koje sam slusao- kako na bassu tako i u mid/high podrucju, kakva je pa to reklama?! LOL :lol:


na žalost nema mjesta za napis tuned by UROST lab idol:: idol:: idol::

ove godine je malo drugi setup  dac i procesor ALPINE pxa  močno predelan
       visokotonac faitalpro hf14at na 3w singelended ampu
        midbas faitalpro 6fe  na icepower modulu
i wofer carpover sonic 10  na icepower modulu
do finala budu još narejeni 6 kanalno lampaško predpojačalo  
Post Reply

Return to “EMMA SQ-SPL”