Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Termini, Pravila, Rezultati...
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by DarioV »

Faithless wrote:Ok ... sve 5 ...ali evo primjer ... najblizi zvucnik je cca 3.20ms ... Sinke je dodatno parametre za sub povisio na 6.20ms... sto bi po meni znacilo da ce sub u odnosu na 0ms kasnit jos dodatnih 6.20ms ... znaci JOS vise ce kasnit i nece bit pomaknut naprijed prema slusatelju ... ?! am i right ... jer ja sam svoju kalkulaciju bazirao na tome da sub bude 0ms ... a na ostalim zvucnicima radio TC ....


Predložio bi ti da TC za sub umjesto na 0ms staviš na 1ms ili 2ms,isto toliko dodaš na svaki prednji driver da bi sve ponovo bilo usklađeno,tada jednostavno samo pomoču smanjivanja TC-a za sub dovodiš ga prema naprijed u položaj koji ti odgovara,prednost ovog načina je što nemoraš ulaziti posebno u TC svakog prednjeg drivera posebno,a i na uho odmah možeš ocijeniti razliku u podešavanju.  ;)
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
User avatar
Bara
Registered user
Registered user
Posts: 730
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:56 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Bara »

Faithless wrote:Ok ... sve 5 ...ali evo primjer ... najblizi zvucnik je cca 3.20ms ... Sinke je dodatno parametre za sub povisio na 6.20ms... sto bi po meni znacilo da ce sub u odnosu na 0ms kasnit jos dodatnih 6.20ms ... znaci JOS vise ce kasnit i nece bit pomaknut naprijed prema slusatelju ... ?! am i right ... jer ja sam svoju kalkulaciju bazirao na tome da sub bude 0ms ... a na ostalim zvucnicima radio TC ....


Da, u pravu si. U principu sub ostaje na 0ms, a sistem kasniš...
Prvak Hrvatske "EMMA Experienced 3ch" sezona 2007.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by LBaudio »

Zašto bih kasnio woofer koji je več u startu najoddaljeni driver u sistemu - sa dodajanjem delaya ga samo još više kasniš. Isto  delayi između bassa, mida i tweeta nisu nikada jednaki na istom kanalu + razlika do drugog kanala + razlika do subwoofera. Sa procesorima ugradenimi u HU nemaš dovoljno delaya da bi mogao to sve podesit kao što spada.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Faithless »

Ma zanimalo me samo dal sam u pravu ... dodushe ova sugestija od Daria nije toliko losa... jer onako samo sub vracam prema nuli ako nisam zadovljan onako 6 drivera moram smanjivat  :D
Image
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by DarioV »

Zašto bih kasnio woofer koji je več u startu najoddaljeni driver u sistemu - sa dodajanjem delaya ga samo još više kasniš. Isto  delayi između bassa, mida i tweeta nisu nikada jednaki na istom kanalu + razlika do drugog kanala + razlika do subwoofera. Sa procesorima ugradenimi u HU nemaš dovoljno delaya da bi mogao to sve podesit kao što spada.


Vjerovatno me nisi baš dobro skužio,kad stavi TC za sub na recimo 2ms i TC za sve drivere naprijed digne za tih 2ms za svaki driver posebno (dosadašnja TC vrijednost + 2ms) tada dobiva potpuno ista kašnjenja prednjih drivera prema subu kao što je i prije imao podešeno,ali sad je dobio situaciju da smanjivanjem TC-a samo na subu dobiva isti efekt kao da povečava TC na svakom driveru naprijed pojedinačno odjednom,na taj način u "realtime-u" uhom može odrediti i podešavati položaj sviranja suba.
Last edited by DarioV on Fri Jul 03, 2009 12:22 am, edited 1 time in total.
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
User avatar
Muh@
Registered user
Registered user
Posts: 745
Joined: Mon Mar 27, 2006 8:46 am
Location: Sarajevo
Contact:

Odg: Rezultati EMMA Kočevje - SLO 2009

Post by Muh@ »

al sa previse igranja sa TC automatski se pojavljuju phase problemi, tako da treba  od 2 zla izabrati najmanje, srecom na PXA se moze faza okretati za 180 za svaki driver pa.. mozda i uspijete podesiti donekle :)
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Rezultati EMMA Kocˇevje - SLO 2009

Post by LBaudio »

Muh@ wrote:al sa previse igranja sa TC automatski se pojavljuju phase problemi, tako da treba  od 2 zla izabrati najmanje, srecom na PXA se moze faza okretati za 180 za svaki driver pa.. mozda i uspijete podesiti donekle :)


Very true!
ono okretanje faze samo za 180 stupnjeva....nije bas neka otmejna funkcija - mozes i +/- okrenut na pojacalu, ali svakako je lakse napravit il listening pozicije.

postoje pojacala i odvojeni processori koji omogucavaju podesavanje faze L/D zvezno 0-180 i ne samo 0/180
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Post Reply

Return to “EMMA SQ-SPL”