Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Termini, Pravila, Rezultati...
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Faithless »

Mislim da ovo govorim vec ko papiga ; ja sam tu relativno nov u svemu tome, neki ce mozda poluoholo rec "lajbek koji ima para, lako se njemu" (dream on - nije ni blizu toga sve bajno kako neki misle) ...

Ono sto me izvlaci (barem po mom misljenju) je i to sto sam imao priliku cut jako puno vrhunskih HI-FI sistema te sam i radio u Renoprom/Technomax dućanu di sam imao prilike cuti raznovrsne setupe od onih jeftinijih do ultraskupih komponenti, radio sam i u Renopromovom Exclusive ducanu koji inace nema toliku posjecenost pa je i bilo vremena kemijat sa sastavljanjem svakakvih setupa i preslusavanje svega i svacega  :lol: ... znam sto je dobar sound kada ga cujem i sam mogu rec da ono sto sada imam u autu nije ono sto sam ocekivao ali sam isto tako svjestan ZASTO ...kao sto sam toga svjestan, svjestan sam kako to moze i zvucat.

Ovaj sistem se birao pomno isto tako se vrlo brzo realizirao ( cca 4-5mj ) u kolaboraciji sa ljudima koji imaju vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou. (nisam zaboravio na njih POSEBNE zahvale ce bit u dodatnom predstavljanju vozila te setupa)
Image
User avatar
Bara
Registered user
Registered user
Posts: 730
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:56 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Bara »

bamboklaat wrote:mislim na nedostatke općenito,instalacijske pogreške,a pogotovo na sami sound setupa,jer su kombinacije fine tuninga i nekih malih zahvata tipa pomaknut tweetere  off axis,ili neki malo zvučno svijetliji kabel za tw beskonačne?!?!

ok za razmještaj zvučnika,ali mi nije sasvim jasan vrx? imam vrx 6.420 chrome ed. i ima 6x60 w,pa sam mislio da je kad je šest kanala u pitanju tako i kod faithlessa?!?!  :haaa:


Pa već si bio na natjecanju i vidio kako to izgleda... sudac ti je dužan objasnit gdje si izgubio bodove i što treba popravit, a imaš i score sheet na kojemu sve vidiš, a ozbiljan natjectelj koji dobro prouči pravilnik može se odlično pripremit i za prvo natjecanje...
Ja ti mogu dati savjet, ali u tvom autu nesmijem ništa pipnut osim volume-a

btw. to je bio moj VRx :) na testu ima izmjereno 4x77 + 2x99wrms-a

G@RO wrote:Mislim da je najveći problem EMMA natjecanja kod nas što se sudi u neadekvatnim uvjetima. Sva događanja su popraćena sa još nekoliko evenata i svaki od njih pušta svoju muziku koji stvaraju takvu okolnu buku da je meni nevjerojatno da sudac moze biti imalo objektivan prilikom suđenja. Nekako mi se čini da se kod nas sudi po nekim drugim kriterijima. Nebih u to htio ulaziti buduci da su to moja naklapanja.



S obzirom na situaciju što se tiče emme, zbog promiđbe je bolje da je vezna za 402 i čak su style pomaknuli na nedjelju zbog emme,
ali uvjeti su loši, ne znam što je gore, buka ili vrućina, najbolji bi bio noćni event nevezan za ostala natjecanja...

Faithless wrote:Ovaj sistem se birao pomno isto tako se vrlo brzo realizirao ( cca 4-5mj ) u kolaboraciji sa ljudima koji imaju vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou. (nisam zaboravio na njih POSEBNE zahvale ce bit u dodatnom predstavljanju vozila te setupa)


S obzirom na "vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou" napravili su par fatalnih pogršaka kod odabira komponenti...
Prvak Hrvatske "EMMA Experienced 3ch" sezona 2007.
fatal_error
Registered User
Registered User
Posts: 3708
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:05 pm
Location: Kaštela
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by fatal_error »

samo je jedna fatalna greška, nije ih se više napravilo, osin ako je ćaća laga....
Moram ići kući jesti, stari će mi srati
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Faithless »

Bara wrote:S obzirom na "vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou" napravili su par fatalnih pogršaka kod odabira komponenti...


Vec kad spominjes mogao si i navest te greške ...
Image
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by bamboklaat »

ajde neka se nešto radi,stalno ponavljam da i mi konje za trku imamo!!! kako god,mala smo zemlja, ali zahebana  :respect:
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by mitja_rs »

nadam se da se vidimo v Krškom... 6.6. ... jer me stvarno zanima kako igra octavia...
User avatar
Bara
Registered user
Registered user
Posts: 730
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:56 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Bara »

Faithless wrote:
Bara wrote:S obzirom na "vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou" napravili su par fatalnih pogršaka kod odabira komponenti...


Vec kad spominjes mogao si i navest te greške ...


Sad smo već dosta u OT-u

6.420 si trebao uzet direct-a jer ti sad procesor ne znači ništa, umjesto 2.250 trebao si uzet 1.500...
Što se tiče HU-a, iva mi "ne paše" u taj setup i nije na nivou sa ostatkom, npr. HX-D2 bi bio puno bolji izbor...
Te sugestije su dobronamjerne, NHF
Prvak Hrvatske "EMMA Experienced 3ch" sezona 2007.
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Faithless »

Ne ma dapače svaka kritika je dobro uzeta.

Problem je sljedeci; 6.420 Direct mi nije bio ni ponudjen premda sam spomenuo da cu koristit procesor, tada sam uzimao pojacala iz onoga sta je ostalo od "ostataka" pa nisam mogao previse ni birat jer je ostalo svega par pojacala pa je trebalo od vecega zla izabrat manje ... sto se tice HU-a ide sljedeca prica ;

Install je trebao bit radjen za gust i nikakva natjecanja nisu bila u planu ( al posto sam vec krenuo istom stazom ...), zelio sam kontrolu procesora bez da koristim RUX ...a to ovaj HU ima ... takodjer zelio sam multimediju u autu ( koja po meni estetski gledano zvjerski izgleda ) jer imam spojene svakojekakve igrackice ( ubiti ...kad cu stavit dodatne slike u thread od instalacije stavit cu i shemu pa ces vidjet o cem pricam ) ... i da ponovim ...svaka kritika je uzeta kao dobra ...pa tko god zeli "knock yourself out" ;)

to mitja_rs : jako su velike shanse da cu doci ( dijelovi da se napravi DIRECT od "obicnog 6.420" su stigli i kad kazem DIJELOVI mislim doslovno dijelovi jer nemaju kompletirani modul - ali pitanje je ocu li ih uopce dobit, kao sto sam vec spomenuo stay tuned sto se tog dijela tice )


P.S. Moje isprike svima, ako administratoru nije tesko molio bi da se ova nasa prica sto se O2 vRS instalacije tice prebaci u thread di sam predstavio auto i "install"
Image
Giovanni
Registered User
Registered User
Posts: 1922
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:20 pm
Location: ST

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Giovanni »

Faithless wrote:Install je trebao bit radjen za gust i nikakva natjecanja nisu bila u planu


Mislim da se na to trebaš fokusirati  ::), ipak si u autu svaki dan i sistem bi na taj način trebao biti podešen  :). Znam da se virus EMMA-e brzo širi  :lol:, ali treba imati i to na umu  :respect:.
. : I'm down with VW's and flossed out Caddy's on 22's too : .
Duly
Registered User
Registered User
Posts: 147
Joined: Mon Feb 27, 2006 2:52 pm

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Duly »

Pozdrav !

Vidim da se svašta piše.

Što se suđenja tiće do sad mogu reći da sam zvuk uglavnom ja sudio i nisam naišao na neke prigovore ili nepravilnosti.

Sa svakim natjecateljom sam popričao i pokušao iz njega izvuču da li razumije gdi su mu problemi oko zvuka.

Nakon toga sam mu objasnio gdi ima mjesta za napredak.

Ja nemeam naviku uspoređivat sisteme (brandove). aL NEKI SISTEMI SU JEDNOSTAVNO KAKRAKTERISTIČNI PO NEKIM GREŠKAMA ili max doseg nekog sistema.

Meni je drago kad slušam sistem od 200 eura i svira ugodno bez neke agresivnsosti . Tu je onda i dobar rezultat.Ali naravno max doseg takvog sistema je u rasponu od 23 do 25 ili 26 bodova.
I mislim da je to ok.

Pošto sam sudio sve po svuda,mogu reći da su kod nas dosta solidni auti u nižim kategorijama.Stvarno lijepo sviraju,i jesu male razlike.

Eto tolko od mene.

Pozz svima
Alpine Iva D310R
Alpine Hxa 700
Brax Matrix
Brax Graphic Edition
Duly
Registered User
Registered User
Posts: 147
Joined: Mon Feb 27, 2006 2:52 pm

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Duly »

Alpine Iva D310R
Alpine Hxa 700
Brax Matrix
Brax Graphic Edition
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by mitja_rs »

Bara wrote:
Faithless wrote:
Bara wrote:S obzirom na "vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou" napravili su par fatalnih pogršaka kod odabira komponenti...




lp

Vec kad spominjes mogao si i navest te greške ...


Sad smo već dosta u OT-u

6.420 si trebao uzet direct-a jer ti sad procesor ne znači ništa, umjesto 2.250 trebao si uzet 1.500...
Što se tiče HU-a, iva mi "ne paše" u taj setup i nije na nivou sa ostatkom, npr. HX-D2 bi bio puno bolji izbor...
Te sugestije su dobronamjerne, NHF


za 6.420 postoji komplet koji pretvara iz "običnog" u direct..  a što se tiče alpina kombinacije istog sam mišlenja... pxa kombinacija je dobra... ja sam sa njom imao ogromne probelme kod focal audison kombincaije... hx je to stvar rješio za tren oka..

lp
Last edited by mitja_rs on Fri May 29, 2009 9:39 am, edited 1 time in total.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by bamboklaat »

Duly wrote:Pozdrav !

Vidim da se svašta piše.

Što se suđenja tiće do sad mogu reći da sam zvuk uglavnom ja sudio i nisam naišao na neke prigovore ili nepravilnosti.

Sa svakim natjecateljom sam popričao i pokušao iz njega izvuču da li razumije gdi su mu problemi oko zvuka.

Nakon toga sam mu objasnio gdi ima mjesta za napredak.

Ja nemeam naviku uspoređivat sisteme (brandove). aL NEKI SISTEMI SU JEDNOSTAVNO KAKRAKTERISTIČNI PO NEKIM GREŠKAMA ili max doseg nekog sistema.

Meni je drago kad slušam sistem od 200 eura i svira ugodno bez neke agresivnsosti . Tu je onda i dobar rezultat.Ali naravno max doseg takvog sistema je u rasponu od 23 do 25 ili 26 bodova.
I mislim da je to ok.

Pošto sam sudio sve po svuda,mogu reći da su kod nas dosta solidni auti u nižim kategorijama.Stvarno lijepo sviraju,i jesu male razlike.

Eto tolko od mene.

Pozz svima

duly  :res:
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Darac »

Bara wrote:
Faithless wrote:
Bara wrote:S obzirom na "vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou" napravili su par fatalnih pogršaka kod odabira komponenti...

S obzirom na smještaj kickova ovo je više nego solidan rezultat. No, da li pravila natjecanja dozvoljavaju da se na sub stavi mono-blok umjesto stereo ampa koji se bridga u mono varijantu ?
Vec kad spominjes mogao si i navest te greške ...


Sad smo već dosta u OT-u

6.420 si trebao uzet direct-a jer ti sad procesor ne znači ništa, umjesto 2.250 trebao si uzet 1.500...
Što se tiče HU-a, iva mi "ne paše" u taj setup i nije na nivou sa ostatkom, npr. HX-D2 bi bio puno bolji izbor...
Te sugestije su dobronamjerne, NHF
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Darac »

Darac wrote:
Bara wrote:
Faithless wrote:
Bara wrote:S obzirom na "vrhunsko tj znanje na svjetskom nivou" napravili su par fatalnih pogršaka kod odabira komponenti...


Vec kad spominjes mogao si i navest te greške ...


Sad smo već dosta u OT-u

6.420 si trebao uzet direct-a jer ti sad procesor ne znači ništa, umjesto 2.250 trebao si uzet 1.500...
Što se tiče HU-a, iva mi "ne paše" u taj setup i nije na nivou sa ostatkom, npr. HX-D2 bi bio puno bolji izbor...
Te sugestije su dobronamjerne, NHF



S obzirom na limitiranost kod vršenja radova na instalaciji kickova, ovaj rezultat je više nego solidan. No, mene zanima da li pravila dozvoljavaju da se za poganjanje suba može koristiti mono-block umjesto stereo ampa ?
Last edited by Darac on Sat May 30, 2009 7:40 pm, edited 1 time in total.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Post Reply

Return to “EMMA SQ-SPL”