Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Termini, Pravila, Rezultati...
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Faithless »

davor-ri wrote:al ne kužim zašto svi emmaši voze škode...od sečena nadalje...mislim lol...šta je to panda za emmaše ili ? :lol:


Al mislim da si je donekle i sam odgovorio na pitanje :) hehe ...
Image
fatal_error
Registered User
Registered User
Posts: 3708
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:05 pm
Location: Kaštela
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by fatal_error »

kupe škodu da ostane para za muziku :vamp:
Moram ići kući jesti, stari će mi srati
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by davor-ri »

wannabe fauve? :vamp:
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by bamboklaat »

Nagluh wrote:Naravno da je to moguće no moguće je da ni za instalaciju ne bi dobili isti broj bodova kao što su dobili sada. Tako je u svakom sportu kojem su mjerni instrumenti ljudska osjetila. Zato i postoji veliki broj sudaca kod razvijenijih sportova tog tipa. No, prema onom što sam čuo (do 7kHz  :-\) poredak je ok jer Reljin auto jako odskače po kvaliteti zvuka mada ga je instalacija jako povukla unazad. Faithless treba još radit na sistemu jer su bili objektivno gadno ograničeni no po onom što sam čuo to je sistem s velikim potencijalom. Po meni je poredak ok i mogla bi se uskoro vodit gadna bitka između Faithlessa i Relje jer će obojica vrlo vjerojatno riješit nedostatke  koji su ih koštali gubitka bodova. Bit će zanimljivo  ;D

dijelit će 2 i 3 mjesto,jer ću ionako ja biti prvi  ::) lol

edit: uffffff sorry ali nisam u toj klasi... :-[
Last edited by bamboklaat on Wed May 27, 2009 12:08 pm, edited 1 time in total.
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Faithless »

Ma zaboravi bambo... nece te crossblock izvuc ..imam ja jos par aševa u rukavu ;) dont you worry !
Image
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Darac »

davor-ri wrote:al ne kužim zašto svi emmaši voze škode...od sečena nadalje...mislim lol...šta je to panda za emmaše ili ? :lol:

Vjerojatno si blizu istine...
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
Bara
Registered user
Registered user
Posts: 730
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:56 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Bara »

Kod suđenja najteže (meni) ocjeniti prvi auto, kasnije ti može poslužiti kao referenca za ostale aute, a jednu klasu na natjecanju uvijek sudi isti sudac/suci...
Većina stvari koje se sude u zvuku su jasne kao dan i noć, npr. visina, dubina, širina stagea, focus, itd...
Između ostalog postoji interni pravilnik za suđenje zvuka, koji je jako transparentno napisan, npr. track 7 na 2:17 na boljem sistemu zvuči tako i tako, a na lošijem zvuči lošije...
I sam CD ima zahtjevnije stvari koje dobro zvuče samo na dobrim sistemima i manje zahtjevne stvari...

Što se tiče konkretnog slučaja, da se ponovno sudi poredak po zvuku bi bio isti jer razlike nisu male, ali kad se doda instalacija onda su jako blizu...
Napeto će biti između Relje i Faithlessa, jer u toj klasi nije problem dobiti max. na instalaciji (-1,2 boda),
ali pitanje je zvuka, Faithless ima još puno posla oko štelanja, a i smještaj kickova nije idealan...
Last edited by Bara on Wed May 27, 2009 6:27 pm, edited 1 time in total.
Prvak Hrvatske "EMMA Experienced 3ch" sezona 2007.
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Darac »

Moram priznati da imate težak zadatak, jer CD po kojem se nešto ocjenjuje je katastrofalno koncipiran, kvaliteta produkcije nije nešto posebno, a odabir testne glazbe je pomalo razočaravajuć.
Pravo pitanje je što to znači dobar sistem, bolji sistem ili tzv. lošiji sistem ?
EMMA natjecanje je nasatalo na bazi IASCA natjecanja. No, primjetih da od svog postanka glavni principal za EMMU nije napravio nikakav pomak unaprijed. No šta je tu je.
Kod Faithlessa je problem što tvornička pozicija za zvučnike drastično odskace od uobicajenog.
Last edited by sonny on Thu May 28, 2009 11:48 am, edited 1 time in total.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by bamboklaat »

Faithless wrote:Ma zaboravi bambo... nece te crossblock izvuc ..imam ja jos par aševa u rukavu ;) dont you worry !

ma hebeš crossover,brax 2400 je zakon! u odnosu na mog vrx-a osjetno bolji...

a i malo se zezam  :respect:
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by bamboklaat »

Bara wrote:Kod suđenja najteže (meni) ocjeniti prvi auto, kasnije ti može poslužiti kao referenca za ostale aute, a jednu klasu na natjecanju uvijek sudi isti sudac/suci...
Većina stvari koje se sude u zvuku su jasne kao dan i noć, npr. visina, dubina, širina stagea, focus, itd...
Između ostalog postoji interni pravilnik za suđenje zvuka, koji je jako transparentno napisan, npr. track 7 na 2:17 na boljem sistemu zvuči tako i tako, a na lošijem zvuči lošije...
I sam CD ima zahtjevnije stvari koje dobro zvuče samo na dobrim sistemima i manje zahtjevne stvari...

Što se tiče konkretnog slučaja, da se ponovno sudi poredak po zvuku bi bio isti jer razlike nisu male, ali kad se doda instalacija onda su jako blizu...
Napeto će biti između Relje i Faithlessa, jer u toj klasi nije problem dobiti max. na instalaciji (-1,2 boda),
ali pitanje je zvuka, Faithless ima još puno posla oko štelanja, a i smještaj kickova nije idealan...


mislim da bi suđenje trebalo koncipirati tako da se nedostaci uklone do slijedećeg eventa,i da bude stimulativno,a oni koji imaju ambicija,i adekvatan setup, da idu na europsko takmičenje,jasno dati doznanja što i kako uraditi da sistem zvuči kako treba! znači da na finalu hrvatske auto zvuči kako spada,i da je automatski spreman za borbu sa pokvarenim rusima,napuhanim austrijancima i sl. inozemnim takmičarima-idiotima.

a što se toče faithless-ovog razmještaja drivera,mislim da je skroz pogrešan,i da ima puno problema(nešto je lojze o tome pisao). iz osobnog iskustva sam, po ne znam koji put shvatio da je okomit položaj drivera najbolje rješenje(prostor,a pogotovo dubina). isto tako nisam siguran da je 60w na kickovima  dovoljno?? naravno ako je 6.420 na prednje sisteme u aktivi.Ne želim pametovati,ali tu su još i kablovi...hm...  ;)
User avatar
Bara
Registered user
Registered user
Posts: 730
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:56 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Bara »

Daj pojasni što si htjeo reći? Koji nedostatci da se uklone?

Pa faithless i ima okomito postavljenje drivere, a VRx ima oko 100wrms na 5&6 kanalu koji idu na kickove...
Prvak Hrvatske "EMMA Experienced 3ch" sezona 2007.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by bamboklaat »

mislim na nedostatke općenito,instalacijske pogreške,a pogotovo na sami sound setupa,jer su kombinacije fine tuninga i nekih malih zahvata tipa pomaknut tweetere  off axis,ili neki malo zvučno svijetliji kabel za tw beskonačne?!?!

ok za razmještaj zvučnika,ali mi nije sasvim jasan vrx? imam vrx 6.420 chrome ed. i ima 6x60 w,pa sam mislio da je kad je šest kanala u pitanju tako i kod faithlessa?!?!  :haaa:
Last edited by bamboklaat on Wed May 27, 2009 9:36 pm, edited 1 time in total.
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Faithless »

Ne Bambo, sasvim je dobar polozaj zvucnika U OVOM TRENU jer imam neko ogranicenje piganja i trganja sasvim novog automobila, barem sto se tice plastika A nosač je najmanji problem ... citiram gospodina koji mi je izjavio : "majstore... svaki drugi dan mozes imat novi A nosač, barem nam to nije problem" ....ali vrata...to je vec drugi par rukava... posto plastike originalne od O2 vRS kostaju (ako sam ja dobro shvatio) 3350kn po komadu ne usudim se za sada nista dirat dok ne nalete povoljne plastike koje bi mogli modificirati da sve bude na svom mjestu. Sto se tice distribucije snage po driverima ... uvijek se da nesto slozit ... zaboravio si da je u kombinaciji 2.250 i 6.420 ...

BTW, mislim da su kickovi pogonjeni sa 85w  :P


Kaj se tice tvog pojacala... kaje to BRAX?!  :lol: ::)

Ne ma respect na komponentama  :respect:, pitam se da li mozda ta zvucnija imena komponenti imaju utjecaja na sudce prije negoli sjednu u auto ?  :???:


Erm ....sto se natjecateljskog dijela tice...totalno se slazem sa tobom ... + trebamo dic scenu na visu razinu, pomagat jedni drugima, manje se medjusobno flejmat etc.

EDIT: malo sam klopao dok sam pisao reply...pa vidim da je u medjuvremenu bilo odgovora mislim da sam sto se tice "pogresaka" gore naveo zasto su se i ajmo rec namjerno izvele.
Last edited by Faithless on Wed May 27, 2009 9:42 pm, edited 1 time in total.
Image
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by G@RO »

Mislim da je najveći problem EMMA natjecanja kod nas što se sudi u neadekvatnim uvjetima. Sva događanja su popraćena sa još nekoliko evenata i svaki od njih pušta svoju muziku koji stvaraju takvu okolnu buku da je meni nevjerojatno da sudac moze biti imalo objektivan prilikom suđenja. Nekako mi se čini da se kod nas sudi po nekim drugim kriterijima. Nebih u to htio ulaziti buduci da su to moja naklapanja.

Kada se već priča o Faithlessovom setupu prvo mi je jako drago da je EMMA team ZG bogatija za jos jednog clana koji bi mogao u buducnosti stvarati rezultate buduci da ima za to mogucnosti na nekoliko strana.
Ono što bih ja sada rekao za njegov sustav je, bez uvrede, da se nebih uopce uputio na natjecanje s takvim autom. Na zalost takve dobre komponente, a zvuk je po meni ispodprosjecan. Ne stima apsolutno nista imho. Ne znam cija je ideja da se onako izvedu stokovi ali kako instaler moze sloziti onako nesto ciste savjesti. Meni je jasno bilo i prije nego sam usao u auto da to nece dobro svirati. Ajde buduci da je dobio auto tik pred natjecanje i da nije imao vremena barem upogoniti procesor i poriktati koliko toliko zvuk ne zamjeram vlasniku bas nista. Vec sam mu rekao da tu ima jako puno prostora za napredak i to je odlicna vjest buduci da je i ovako postigao dobar rezultat s obzirom na ono sto sam cuo. U svakom slučaju ukoliko budem na bilo koji nacin mogao pomoci tu sam. Hvala Bogu opermu za mjerenje sada imam da se moze mjeriti i do 30kHz prilicno ravno...

U svakom slucaju pohvale svim članovima koji su se natjecali i koji stalno postizu zavidne rezultate. Ja sam vec lud lagano jer me sve ovo vuče prilicno jako hehe a tek sam nabrao 6mj. staza :D u svakom slucaju nadam se da ce doci dan kada cu i ja moci iskusiti cari EMMA-e...
Last edited by G@RO on Wed May 27, 2009 9:44 pm, edited 1 time in total.
Pozdrav!
G@RO
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Rezultati Emma Zagreb 24.05.2009

Post by Nagluh »

Audison ima 4x75w i 2x85W
Sudci su na ovom natjecanju davali savjete i objašnjenja prilično detaljno, bar onima koji su slušali i pitali. Nadam se da je tako i inače. Ako nije svakako tako treba biti.
Što se tiče uvijeta, G@ro je apsolutno u pravu. No potrudili su se dečki odsudit što je bolje moguće. Kuhali se u autima preko pola sata i radili pauze s otvatanjem vrata i...
Last edited by Nagluh on Wed May 27, 2009 9:46 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “EMMA SQ-SPL”