sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Termini, Pravila, Rezultati...
Post Reply
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by bego »

nemožeš ni očekivat da će te u ovom sportu ista kostat jeftino..
Image
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by eRRoXxX »

Ovak imam pitanje....pokusavao sam malo potrazit i nije mi sad nesto jasno...
zasto je ogranicenje u SS-u jedno pojacalo? kad po ovim pravilima po kojima se valjda ravnaju su 2009 i ustvari nadalje u svima se nigdje ne navodi jedno pojacalo... uvijek samo do 2kW u SS... ( tj na nekima je 1,5kW )....

Hvala na odgovoru  :)

Edit: Evo neki c/p tek toliko da podkrijepim to nekim primjerom:
dB Junky:
da ruske... u pravu si.. subova max 2x15"

Type X:
netocno...

•Street Stock – 1-15 or 2-12’s or 3-10’s or 4-8’s / Maximum 2000 Watts RMS Total Amplification

uglavnom evo vam pravila, ukratko pa si razmotrite...
http://www.termpro.com/dbdrag/rules/2009/rules.asp?Org_ID=1&season=2009&section=99
Last edited by eRRoXxX on Fri Nov 30, 2012 5:44 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by davor-ri »

Na službenim (svjetskim) pravilima limitirana je snaga pojačala a ne broj (iako je limitiran broj kablova za sub pa to može stvarati probleme kod spajanja ;) ) ako bi netko naprimjer stavio 4 ampa po 500w :D . Kakva je stvarna praksa - ne znam, ali s obzirom da su "naša" tj pravila koja se kod nas koriste samo slična službenim pravilima (ista ne bi smjela niti biti), mislim da je u redu pravilo da postoji samo jedno dozvoljeno pojačalo snage do 2kW (jer ako je ta klasa već prilagođena ljudima sa setupovima za slušanje - ne newbie-ima, čisto sumnjam da će oni imati npr 2 ili više linkanih pojačala na subu za slušanje...), a ako dopustiš 2 ili više ampa, uvijek možeš imati nekog veterana sa npr. 2xRF-a od 1kw koji zajedno imaju.... pa bliže 3kW nego 2  8) ) - još jednom napominjema klasa nije za newbie, ali ipak je prilagođenija širem krugu natjecatelja sa tim "ograničenjem" IMHO
Last edited by davor-ri on Fri Nov 30, 2012 6:07 pm, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by eRRoXxX »

davor-ri wrote: Na službenim (svjetskim) pravilima limitirana je snaga pojačala a ne broj (iako je limitiran broj kablova za sub pa to može stvarati probleme kod spajanja ;) ) ako bi netko naprimjer stavio 4 ampa po 500w :D . Kakva je stvarna praksa - ne znam, ali s obzirom da su "naša" tj pravila koja se kod nas koriste samo slična službenim pravilima (ista ne bi smjela niti biti), mislim da je u redu pravilo da postoji samo jedno dozvoljeno pojačalo snage do 2kW (jer ako je ta klasa već prilagođena ljudima sa setupovima za slušanje - ne newbie-ima, čisto sumnjam da će oni imati npr 2 ili više linkanih pojačala na subu za slušanje...), a ako dopustiš 2 ili više ampa, uvijek možeš imati nekog veterana sa npr. 2xRF-a od 1kw koji zajedno imaju.... pa bliže 3kW nego 2  8) ) - još jednom napominjema klasa nije za newbie, ali ipak je prilagođenija širem krugu natjecatelja sa tim "ograničenjem" IMHO
Jasno  :D
A mozes  mi molim te jos reci  sta je s pojacalom za sisteme? Dal ono mora biti upaljeno? Dali se ono gleda u ta 2kW :S ? i sl.

Hvala  :respect:
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by davor-ri »

mislim da je isto to wild pitao u temi za SPL island, uglavnom ne mora biti spojeno (gleda tj broje se pojačala spojena na sub) ali sistemi moraju svirati (makar spojeni na HU) , ipak je to klasa gdje se pušta muzika :)
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by wildD »

mislim da sam davno čitao da gotovo svugdje u manjim klasama, mislim do nekih 3kw, (dok preko čak ima navoda da se mogu i 4 linkana kosistiti, ali to nije tema...) da se može imati 2 pojačala linkana ( naravno režim rada da pojačala rade kao jedno ) ono kaj je davor napisao broj kablova od ampa do woofera bi trebao biti striktno samo 2, odnosno + i -
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
User avatar
dB Junky
Registered User
Registered User
Posts: 2113
Joined: Sat Feb 11, 2006 7:01 pm
Location: Rijeka

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by dB Junky »

pa bar broj kabela nije problem, pa svi uglavnom koriste monoblokove ili linkane monoblokove a to je dvije žile.. i dva suba se isto tako mogu spojiti, a i dva suba sa po dvije zavojnice isto.. tako da ne vidim baš problem u kabelima ;)
Post Reply

Return to “dB Drag”