Rasprave o temi "losi trgovci"

ovdje mozete u nekoliko crtica opisati vasu trgovinu sa clanovima foruma, molim, strogo se drzite pravila da ne budete sankcionirani!
Post Reply
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by Old School Fool »

Ajde neka radije tu nastavimo rasprave i pojasnjenja tako da ona tema ostane cista i pregledna... Jer ako ne bude takva onda bas i nije nesto funkcionalna, ne?  :RESPECT:


A i bolje da ja opomenem nego Walbi. :res: Previse je bilo muke oko ovih tema da bismo ih sada zasrali.
brakus64
Registered User
Registered User
Posts: 133
Joined: Thu Sep 29, 2011 11:01 am

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by brakus64 »

Prodavac: brakus64

Predmet i link na oglas: dogovor preko PMa

Opis trgovine: kupovina kablova


Dogovorili se da cu kupiti njegove rabljene kablove za 200 kn. Posaljem mu uplatu od 210, cisto da mu bude jeftinija postarina. Decko rekao da ga pricekam, da ce ih za 7 dana poslati, reko nema problema. 2-3 tjedna kasnije, kablove stvarno i stizu uz pozdrave od 60 kn od HPa. Naravno da nisam prihvatio paket jer od racunatih 200tinjak kuna sad me ispada 270.

Nakon sto se on jos iducih 10 dana ne javlja, javim mu se danas i trazim ili kablove kako smo se dogovorili ili novce nazad. Cak izlazim u susret i kazem mu da mi vrati samo 150 kn, nek si zadrzi postarinu,  medjutim decko odgovara kako ni od kablova ni od novaca nis. Neka si druge nadjem.

Malo bahato stvorenje za nepovjerovat....


Evo ovako : ja sam otvorio temu da prodajem kablove 25 mm2 i cijena je bila 250 kn i javise doticni gospodin llepu i on kaze da moze dat max 200 kn ja mu kazem da moze al da mora si doc po njih i onda on nesto nije mogao doc il neznam sta je tocno bilo i kaze on meni da mu ih posaljem postom i sam mu reko da priceka 7-10 dana jel mi je malo bila frka oko posla pa ih nisam stigao izvaditi iz auta i ja sam ih izvadio dan ili dva kasnije od te poruke i poslo za sutra dan ili prekosutra al dogovorili smo da on uplati 250 kn i ja snosim troskove postarine a ako je 200 kn onda on snosi troskove postarine i tako on uplati 210 kn i dobro ja vidim uplati i spakiram ja to sve u paket odem na postu i kaze mi zenska da nemoze poslat obicnom postom jer nema otkupnine post je on meni vec uplatio novce i kaze da moze samo HPexpresom za 55 kn i aj dobro ja to njemu posaljim i doticni gospodin nije ih htio preuzeti i kad su se vratili k meni postar mi je naplatio 80 i nesto kuna skoro 90 je ispalo...tako da ja vise tom gospodinu necu slat kablove jer ce me opet zeznuti i opet cu platit 100 kn bzvz a novce cu mu vratit kad skupim trenutno sam ih potrosio a ako sam negdje pogrijesio mozete me slobodno banati i raditi sta hocete
User avatar
Jas
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jul 09, 2008 6:12 pm
Location: Ivanić Grad

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by Jas »

Da se nadovežem na raspravu oko poštarine... Zbilja ne kužim tu Hrvatsku poštu... Slao sam pouzećem kolegi u Viroviticu pojačalo, i sad da ga poštarina ispadne manje, kaže mi žena da šaljem kao paket, ali moram odmah platiti poštarinu. Rekoh može, i potraživao sam dodatnih 57kn za poštarinu šta sam ju platio unaprijed. Kolegi u Viroviticu stiže pojačalo nakon par dana i mora platiti još dodatnih 40 kn! :haaa: Pa tko je sad tu lud? Može li mi itko objasniti na koju foru? Ovo nema veze sa vezom. Kako je onda najbolje slati nešto?
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by bamboklaat »

Kod Hr pošte je sve ok,oni imaju svoje tarife i info o cijeni dobijete on the face of the place  ;) Provjerom njihovih cjenika da se zaključiti da je najpovoljnija opcija HP-ex,zato jer po cijeni je razlika u 10kn a poštar dođe na vrata pošiljatelja i uruči ga na ruke primaltelju! Tu je i neka vrsta komfora u pitanju,i našto sitno razlike vrijedi platiti...
Ovakve situacije se dešavaju kad se malo površno obavlja trgovina!!! Poslao sam stotine metara umjetne kože po cijeloj bivšoj Jugi i nikada nikakvih problema,roba ima svoju cijenu u kojoj treba naglasiti na čiji račun ide poštarina.Kad je u pitanju HR moje pravilo je uplati mi robu na tekući,dođi po nju kod mene ili je šaljem HP-om na račun kupca  ;)
@brakus64,
ova ženska koja ti je rekla da ne može poslat paket bez otkupnine sere,ili si ti krivo shvatio??uglavnom nešto ne štima u svemu ovome..
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by davor-ri »

najbolje je  da ti čovjek uplati pa onda šalješ kao obični paket (naravno osiguraš ako je lomljivo itd.) ..jer ovako s otkupom troškovi rastu bzvz, pogotovo oko manjih/jeftinijih stvari....ili naravno osobno preuzimanje :D , slanje po nekome itd.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by denister »

brakus64 wrote: Evo ovako : ja sam otvorio temu da prodajem kablove 25 mm2 i cijena je bila 250 kn i javise doticni gospodin llepu i on kaze da moze dat max 200 kn ja mu kazem da moze al da mora si doc po njih i onda on nesto nije mogao doc il neznam sta je tocno bilo i kaze on meni da mu ih posaljem postom i sam mu reko da priceka 7-10 dana jel mi je malo bila frka oko posla pa ih nisam stigao izvaditi iz auta i ja sam ih izvadio dan ili dva kasnije od te poruke i poslo za sutra dan ili prekosutra al dogovorili smo da on uplati 250 kn i ja snosim troskove postarine a ako je 200 kn onda on snosi troskove postarine i tako on uplati 210 kn i dobro ja vidim uplati i spakiram ja to sve u paket odem na postu i kaze mi zenska da nemoze poslat obicnom postom jer nema otkupnine post je on meni vec uplatio novce i kaze da moze samo HPexpresom za 55 kn i aj dobro ja to njemu posaljim i doticni gospodin nije ih htio preuzeti i kad su se vratili k meni postar mi je naplatio 80 i nesto kuna skoro 90 je ispalo...tako da ja vise tom gospodinu necu slat kablove jer ce me opet zeznuti i opet cu platit 100 kn bzvz a novce cu mu vratit kad skupim trenutno sam ih potrosio a ako sam negdje pogrijesio mozete me slobodno banati i raditi sta hocete
nesigurnost...čak si to mogao i jučer javiti odmah dok si bio na forumu
valjda imaš doma račune pa pogledaj slikaj i tako to...
tako je najlakše...
Image
User avatar
Jas
Newbie
Newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jul 09, 2008 6:12 pm
Location: Ivanić Grad

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by Jas »

Sve to ja kužim, ali evo imam i dalje račun koji iznosi 57kn jer sam ja platio, a kolega je morao još 40kn dodati. Ne kužim gdje su oni nakupili tih 40kn, tj za šta, ako sam ja platio poštarinu. On je samo trebao preuzeti paket i dati novce za pojačalo i pošarinu 57kn. Mislim da sa HP-expressom nisam imao takvih problema, barem se nitko nije žalio.
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by davor-ri »

3% iznosa cijene ti je za manipulaciju novcem...dodaj 5kn za dostavu na vrata...pa dalje računaj :D
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by walbandon »

krivo si nesto razumio ;)
obicni paket NE MOZES POSLATI S OTKUPNINOM ...

eto, izgleda da su mi krivo rekli u posti ili sam ja krivo zapamtio :)...
Last edited by walbandon on Mon Nov 21, 2011 9:59 am, edited 1 time in total.
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by davor-ri »

ali možeš preporučenu pošiljku do 2 kg :P a kablovi bi trebali biti u tom težinskom razredu :P
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by karlo »

Ako obojica govore istinu (barem iz svoje perspektive) meni se čini da je to remi, nek podijele bodove, tj. krivicu. Nemojte zamjeriti, al meni se čini glupo uplatiti 10kn ak je najjeftiniji vulgaris 18kn. Osim toga, kaj nemate brojeve moba i ak neš nije bilo jasno da odmah riješite, a ne uplaćivat 3 iznos para i slat paket na skroz 3. način od dogovorenog . djeca :P nhf :)
kockaboy
Registered User
Registered User
Posts: 616
Joined: Thu Oct 12, 2006 1:43 pm
Location: vukovar
Contact:

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by kockaboy »

walbandon wrote: obicni paket NE MOZES POSLATI S OTKUPNINOM ...
mozes
User avatar
Shmajs
Registered User
Registered User
Posts: 1317
Joined: Tue Apr 04, 2006 1:32 pm
Location: Bezdan

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by Shmajs »

kocka sve zna... pusti ga bre doktorirao je :)


AL poenta je da se sve moze dogovoriti!
165,3db and rising
dado11
Registered User
Registered User
Posts: 592
Joined: Sun Sep 16, 2007 3:31 pm
Location: Karlovac

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by dado11 »

kockaboy wrote:
walbandon wrote: obicni paket NE MOZES POSLATI S OTKUPNINOM ...
mozes

Može se bez problema. Masu stvari sam tako slao.
Life is nothing without music
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Rasprave o temi "losi trgovci"

Post by denister »

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=44396.0
ajmo ovo je riješeno, a sad gospodo ministri izbacite fanky-a sa foruma ili čekate još koji zajeb od njega...
Image
Post Reply

Return to “Dobri/losi trgovci”