SPL King of Balkan 2013. !!! ...(2011.g. začeta ideja)

Post Reply
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

SPL King of Balkan 2013. !!! ...(2011.g. začeta ideja)

Post by simic »

evo vako dragi moji.. pokrenuo bi tu raspravu da vidimo sta mislite o tome, vasa viđenja i prijedloge..
vec duze vrijeme o tome raspravljamo i napravili bi seriju natjecanja gdje bi se natjecatelji iz Slo, Hrv, BiH i Srb natjecali u jednoj, ajmo reci, ligi..
u pocetku smo mislili napraviti Zagreb, Ljubljana, Sarajevo i Beograd i onda finala negdje na sredini.. to bi mozda bio Zagreb ili Osijek..?
Ali zbog prevelike udaljenosti, do recimo BG, i mogucnosti manjeg broja natjecatelja, to bi bilo vjerojato u Novom Sadu, sta se tice Srbije..

Polako se okupljaju sponzori i ljudi koji su zainteresirani za sudjelovanje.. prostor je vise-manje osiguran i nije problem, smjestaj bi se isto tako pokusao srediti za sto manje €€, za one koji bi putovali iz vecih udaljenosti..
pokusat cemo osigurati vrijedne nagrade za pobjednike i na kraju, za pobjednike u klasama..

za sad, neke od vaznijih dilema su:
- kako proglasiti pobjednike u finalu? sta ako natjecatelj mijenja klase kroz godinu?
- kako privuci natjecatelje da naprave 500km + ?
- ako je natjecatelj bio do sada na 2 natjecanja i nije osvojio bodove, zasto bi dosao na sljedece natjecanje koje je 500km + od mjesta di on zivi?
- po kojim pravilima napraviti takmicenje?
- ostala pitanja i prijedlozi su vise nego dobrodosli..  :respect:
Last edited by simic on Thu May 31, 2012 1:13 pm, edited 1 time in total.
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by Joke »

Zanimljivo :respect:

S nagradama se privuče dosta natjecatelja ::)

A kako nekog nagovorit da napravi 500kn... ako je normalna nikako, a ako nije netreba ga ni nagovarat :lol:
Image
2XSWR1021+ SPL DYN D8S=152,0db

Prodajem 2 komada SPL DYN SPL-300D1A 600€
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by denister »

Joke wrote: A kako nekog nagovorit da napravi 500kn...
nije problem ako ima dobar printer :P

odlicna idea...
Image
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by simic »

ti imas dobar rez i napravit ces tih 500+ km jer imas sanse za prvo mjesto, ali netko to nema, kako ce on..?
naravno, tu je uvijek to da se ode zbog druzenja, prijatelja i dobre zabave, sto neki od nas rade vec godinama..
User avatar
Shmajs
Registered User
Registered User
Posts: 1317
Joined: Tue Apr 04, 2006 1:32 pm
Location: Bezdan

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by Shmajs »

inace grcka je balkan a o ni su daleko iznad nas...

Mozda da se zove "EX YU SPL League" i sta znam

4 klase a takmicara bi trebalo biti bar 12 :) na svakom
Ovih ozbiljnih i jos 5-6 lokalnih, koji se ne bi takmicili...

E vo ja se odmah prijavljujem


A pitanje:

Jel se bodovi ukupno sabiraju ili je bodovi po klasi pa ukupan zbir po klasama???
165,3db and rising
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by simic »

nije bitno tko je iznad ili ispod koga, barem ne u ovoj vrsti sporta ;)
ja sam za onu sto vise, to bolje.. rado bi da se i oni natjecu, ali realno, tko ce potegnuti do tamo i kako cemo s njima ista dogovoriti..?? :)
razmisljali smo da i mađarsku u to umijesamo, sto isto nije losa ideja..

e pa to se i ja pitam..?
meni ima smisla da se gleda tko u kojoj klasi ima najvise bodova na kraju i to je to..?
sta vi mislite?
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by davor-ri »

uff..ri - beograd 974km...ri - novi sad 895 km..ri - sarajevo 580km :D :D ..a kakva je mogućnost da se naprave (sad onako od oka ) npr 3 - 4 natjecanja u svakoj državi..dakle 4 u hr, 4 u srb, slo i bih ...i tamo se natječu lokalni natjecatelji (ipak je manja kilometraža i nema problema s granicom itd ) i na kraju se vidi koji ima najviše bodova u svojoj klasi i on je ajmo reć' prvak...a ako su u jednoj klasi npr u srbiji u npr a klasi 4x bio prvi isti natjecatelj i 4 x u hrv isto u a klasi  bio isti natjecatelj...napravi se kao na wfinalsima....na završnom natjecanju ( 4om po redu - ako su u prva 3 natjecanja npr oba ntjecatelja iz različitih država imali max broj bodova)  i brpanje pa ako je isti score brpanje opet bez punjenja akua dok nekom ne padne score...samo uvjet je da se natjecanja održavaju isti dan u sve 4 države ( tj barem to završno) .... i naravno suci koji bi rigorozno držali pravila :res:
Last edited by davor-ri on Thu Oct 21, 2010 9:42 am, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by simic »

da, i o tome smo razmisljali.. ali onda se gubi smisao svega, a to je bratstvo i jedinstvo :)
hehe!

nisam bas najbolje ovo skuzio:
"a ako su u jednoj klasi npr u srbiji 4x bio prvi isti natjecatelj i 4 x u srbiji bio isti natjecatelj"

u ovom nacinu natjecanja vidim problem u tome sto si ti, ajmo reci u srbiji prvi sa 150 dB, a u HR sa 146 dB u nekoj klasi.. i onda ovaj sa 150dB u srbiji osvoji 2. mj na zadnjem natjecanju jer se nađe netko sa 150,1 dB, a ovaj u HR nema konkurencije i on je prvak te klase sa 146 dB..?

nadam se da sam te dobro shvatio..?
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by davor-ri »

da ne editiram vidim da moj plan ima jedan nedostatak....tj potrebno je pojašnjenj..ne mislim npr u a klasi ( ne mislim na street A , samo je tako nazvana) ajmo reć u HR u toj klasi natječe se osoba x i u hr je prvi sa ravnih 150db...u srbiji natjecatelj u toj klasi ima 147db i uvijek je tamo prvi....i oba imaju npr 3 pobjede....sad u finalu na 4om natjecanju nema smisla da međusobno brpaju jer teško da će ovaj iz srb nadoknaditi 3db.. a nema smisla da se npr taj prvi iz srb brpa u nedogleda sa drugim iz srb (tako i ovaj iz hr sa 2 iz klase iz hrv ) ako ej isto takva veća razlika u db...dakle ima plan takav nedostatak....pa treba na doradu :D

btw šimiću editirao sam., krivo sam napisao ono za srb- srb a i vidim da si i ti shvatio isto što sam i ja upravo napisao....slažem se.... ali ipak...kao što vidiš velika je kilometraža u pitanju  :'( a osim troškova samog puta (gorivo, hrana cestarina, spavanje ) ...treba jahat u kanti kao što je moja do tamo ...ono 3 dana vožnje pa još i ako crkne putem eto veselja  :-X
Last edited by davor-ri on Thu Oct 21, 2010 9:51 am, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by davor-ri »

i da opet ne editiram :P ako se to i napravi ja bum došel sigurno do Zg-a i eventualno ljubljane na samo natjecanje bez obzira na bodove...a za ukupnog prvaka po klasama nek se bori netko drugi :respect: (
Last edited by davor-ri on Thu Oct 21, 2010 9:55 am, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
Shmajs
Registered User
Registered User
Posts: 1317
Joined: Tue Apr 04, 2006 1:32 pm
Location: Bezdan

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by Shmajs »

ako je nagrada dobra :) mozda neko i potegne malo dalje

Mada znam one koji ne bi dosli ni da je takmicenje 10km od nih jer je to 1L goriva pa se bacaju u trosak
165,3db and rising
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by davor-ri »

a čuj..kao što rekoh...neki će doći samo na natjecanje ili dva ne moraju svi biti prvaci (mislim lijepo je to...al ak ne mogu financijski i vremenski otputovat do srb i nazad jbga... - npr ..moram u petak poslije posla put do tamo dolazim u srbiju sub rano ujutro...cijeli dan tekma....spavam negdje ili u autu  :lol: i onda nedjelja guslanje nazad 8 -10 sati i onda u pon ujutro na posao )  :???:


da ne bi bilo da sam ja protiv toga .....ja sam za svaku vrstu natjecanja i potpuno podržavam ideju, samo treba vidjeti koliko je zainteresiranih - mislim u svakoj zemlji bude natjecatelja to sigurno, ali iz zemlje u zemlju mislim da ih je spremno putovati iz svake zemlje po 1 - 2 natjecatelja max) .... to je nažalost realnost...meni osobno je harakiri otić' do osijeka na SR a kamoli dalje  :-\  :-\
Last edited by davor-ri on Thu Oct 21, 2010 10:05 am, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by simic »

svaka cast davore..!!
ti si shvatio poantu toga svega, a to je druzenje..!!
ja bi prvi najradije kad bi svi mogli na sva natjecanja bez ikakvih poteskoca, ali nadam se da ce se svatko kome je stalo do toga, maksimalno potruditi..!
a i kad gledas, to bi bilo 4-5 puta godisnje, recimo svaka 2mj.. put s gorivom, spavanjem, cestarinom itd, nebi trebao kostati vise od 800-1000kn u prosjeku..!
uz nekakva odricanja, mislim da to nebi trebao biti problem.. ja pocinjem vec sad stedjeti :)
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by davor-ri »

e vidi imam ideju za štednju...unajmimo od lagermaxa kamion za prijevoz auta, nakrcamo 5-6 auta i pravac srbija - sloveniaj - bosna i dijelimo troškove :D :D nek bude lagermax sponzor :D :D  npr ovako nekako (samo bez pandi jel :lol: )

Image
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: SPL King of Balkan 2011. !!!

Post by simic »

hahahahha..!!!

to je to..! isprobano! ;)

Image
Post Reply

Return to “Team BLANK project”