Hertz & Audison

Novosti, recenzije, testovi iz podrucja autoakustike
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Hertz & Audison

Post by VooDoo »

meni se u autu odlično složio sa prednjim sistemom koji je iz iste serije pa je vjerojatno u tome stvar.,  ipak ako se radi o projektu kučnog suba onda bi rađe išao na onaj projekt sa Peerless subom 10" i pasivnom Peerless membranom ( ona kocka projekt sa interneta, siguran sam da znaš o cemu pričam ),,,, za ovaj Voce sub ce ti trebati pošteno pojačalo inače nebude dobro ( meni je na 600W digitalcu )
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Odg: Hertz & Audison

Post by Marek »

Image
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Hertz & Audison

Post by DYNABLASTER »

imam averziju prema tim peerless subovima, nego pitam jer sta znam lepo izgleda, a nije frka za subove ima ih kolko oces raznih a svi super...
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Hertz & Audison

Post by VooDoo »

a cuj ovaj moj AV 12 je meni odličan i sub je konkretno napravljen i ima ga, zvuk je kažem kao i u ostatku sistema podešen da se čuje naprijed iz kickova ili još bolje u sredini armature, i uklapa se savršeno u biti neprimjetan je ali zato kad ga stišam ( samo njega ) onda se vidi koliko jako puno fali i kako bitan faktor setupa...

e sad ja imam averziju opčenito prema subovima u kučnom HI-Fi-u ( a još nikad nisam čuo ni jedan dobar kučni sub, a vjeruj mi naslušao sam se setupova po Sheratonima i Slovenskim HI-Fi sajmovima itd.. ), a drugo još vecu aveziju imam prema diriverima za auto koji završe u kučnom HI-FI -- zato jer se kod pravog kučnog Hi-Fi-a sve bazira na kutiji/kabinetu a driveri su manje više prolazna stavka pa ce tako jeftin driver u pogođenoj kutiji svirati savršeno a skup driver u neprilagođenoj kutiji svirati jezivo itd..  ali u biti kaj ti prišem kad več to znaš i bolje od mene  :respect:
User avatar
Ivek-T
Newbie
Newbie
Posts: 79
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:23 am
Location: Zagreb

Odg: Hertz & Audison

Post by Ivek-T »

S obzirom da sam imao priliku upoznati osnivače Audisona i popričati s inženjerskom polovicom mogu vam iz prve ruke reč da oni preporučuju upotrebu njihovih car zvučnika za razne kućne samogradnje.
Čak im je i razglas u konferencijskoj dvorani napravljen od Hertz zvučnika montiranih u kutije (Audison zvučnici su tada bili tek u razvoju).
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Hertz & Audison

Post by LBaudio »

car audio i home audio su potpuno razlicite price. ako je designer uzeo u racunicu transfernu funkciju kabine onda takav sub nece radit najbolje u nekoj sobi koja ima xx puta zapreminu auto kabine. Vrlo rijedki sucar audio driveri koji se ponasaju prihvatljivo u kuci.....
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Odg: Hertz & Audison

Post by tarantula »

Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Hertz & Audison

Post by Marek »

Image
Acika

Odg: Hertz & Audison

Post by Acika »

Kak fora... Dobro osmišljeno...
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Hertz & Audison

Post by VooDoo »

Pa to je vec godinu dana stara prica sa AV BIt-INom  ::)
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Hertz & Audison

Post by Marek »

Je, al nema nešto previše ovakvih slika po netu pa nek se nađe...  ;)
Image
SoundLunatic
Registered User
Registered User
Posts: 1427
Joined: Wed Nov 15, 2006 2:30 pm
Location: Travnik - BiH

Odg: Hertz & Audison

Post by SoundLunatic »

Marek wrote: Kad već pričate o home hifi i Audisonu...  ::)


da ne citiram te dvije slike, al imas li jos neki info o ovome? mislim na te kutije, kakve su i slicno, zanima me litraza koja bi valjala za te audisone jer upravo ovo bezuspjesno trazim po netu ovih dana i vidi tu na forumu ima..
Marek
Registered User
Registered User
Posts: 543
Joined: Sun Feb 01, 2009 12:30 pm
Location: Bistra

Hertz & Audison

Post by Marek »

Imaš na fejsu njihovu grupu gdje redovito stavljaju novosti, ovakve zanimljive slike i odgovaraju na upite, pa ih probaj tamo kontaktirati ako te baš toliko zanima.
Image
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Hertz & Audison

Post by DYNABLASTER »

LBaudio wrote: car audio i home audio su potpuno razlicite price. ako je designer uzeo u racunicu transfernu funkciju kabine onda takav sub nece radit najbolje u nekoj sobi koja ima xx puta zapreminu auto kabine. Vrlo rijedki sucar audio driveri koji se ponasaju prihvatljivo u kuci.....
pogledas TSP pa znas u kakvoj kutiji mogu da rade
SoundLunatic
Registered User
Registered User
Posts: 1427
Joined: Wed Nov 15, 2006 2:30 pm
Location: Travnik - BiH

Odg: Hertz & Audison

Post by SoundLunatic »

Marek wrote: Imaš na fejsu njihovu grupu gdje redovito stavljaju novosti, ovakve zanimljive slike i odgovaraju na upite, pa ih probaj tamo kontaktirati ako te baš toliko zanima.
thx, nasao sam :)
Post Reply

Return to “NOVOSTI IZ PODRUČJA AUTOAKUSTIKE”