Škoda Citigo - upgrade tvorničke instalacije

Trikovi vezani uz montažu zvučnika, pojačala, izrade kutija, fiberglass...
Post Reply
User avatar
2happy2beu
Posts: 11
Joined: Mon Jul 19, 2010 11:37 pm
Location: Split

Škoda Citigo - upgrade tvorničke instalacije

Post by 2happy2beu »

Pozdrav ekipi,
Prije par dana sam postao vlasnik ove male kutije iz 2014.god i mogu reć da je tvornički audio sistem blago rečeno katastrofa, što je i za očekivati za ovakvu klasu auta.
Koja mi je najjeftinija opcija za podignuti ljestvicu koju klasu gore odnosno dobiti kvalitetniji zvuk? Da li bi samo zamjena 2 prednja i 2 zadnja zvučnika imala ikakvog smisla na tvorničkom HU? Pretpostavljam da bi nekakav aktivni sub ispod sjedala donio osjetno poboljšanje ali koliko vidim samo on je nekih 2000kn. Zamjenu original headunita bi volio izbjeći ako nije neophodno, što zbog kopanja pola instrument table što zbog ružnijeg izgleda (iako bi vjerojatno s novim HU-om dobio bluetooth opciju što mi jako fali).
Znači ne tražim nikakav profi lvl instalacije i ne želim provlačiti kablove i spajati pojačala nego samo želim da muzika u autu ne zvuči kao stereo zvučnici na malo boljem mobitelu.
Drugi auto u obitelji je Golf 7 Sportsvan iz 2014.god, Highline oprema, i njegovim tvorničkim sound setupom sam apsolutno prezadovoljan. Ako bi Citigo mogao zvučati 70% kao Golf ja zadovoljan :)
Ako mogu za cca 1500-2000kn dobiti nekakvo riješenje onda super, ako ne onda moram dalje kombinirati :)
Unaprijed hvala na savjetima!
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Škoda Citigo - upgrade tvorničke instalacije

Post by Nick »

Zamjena samo zvučnika će donijeti neki pomak ako su originalni tako loši. Samo tvornički HU baš i nema puno snage tako da po pitanju glasnoće baš neće biti velik pomak.

Aktivni sub isto treba provlačenje kabela, tako da u pravilu bez toga i nema osjetnog pomaka.
A ako provlačiš kabele, onda možeš staviti manje 4ch pojačalo, za npr. prednje i sub.
User avatar
2happy2beu
Posts: 11
Joined: Mon Jul 19, 2010 11:37 pm
Location: Split

Re: Škoda Citigo - upgrade tvorničke instalacije

Post by 2happy2beu »

Onda svakako moram prvo promjenit sva 4 zvučnika i vidjeti šta ću dobiti, pa ako ne bude zadovoljavajuće ići i na novi HU.
Ima li nekakav best buy aktivnog suba što može ispod sjedala? Nekakav entry level.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Škoda Citigo - upgrade tvorničke instalacije

Post by Nick »

Za sub moraš povući instalaciju. Pogledaj rabljene, ima ih nešto u ponudi.

A za zvučnike moraš odlučiti hoće li biti sa početka ponude ili nešto pristojnije, što će možda nekad imati i pojačalo.
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Re: Škoda Citigo - upgrade tvorničke instalacije

Post by Greba-ST »

Može se složiti ok setup. Ima dosta toga jeftino na njuškalu.
Samo nije đaba ona "koliko para, toliko muzike"...
HU: Alpine CDE-173BT - 800 kn
FS: Focal Audior 165A (60 w rms) - 350 kn
SW: Alpine SWE-815 (100 w rms, active) - 600 kn
- male dimenzije za u gepek 288x291x253/363 mm
Kabeli: Ground Zero GZP4 10mm2 - 230 kn (novo)

Cijene su sa njuškala 17.07.2022.
Post Reply

Return to “Instalacija”