Sound system u Audi 80 B4 Avant

Trikovi vezani uz montažu zvučnika, pojačala, izrade kutija, fiberglass...
Locked
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

Pozdrav svima :)
prvo cu pocet s time da sam jako dobro prolisto forum ( najvise cekajuci odobrenje admina  :D )tako da, da jesam procito sam ove ostale teme vezane za audi 80.

No trebam pomoc oko drugih stvari. Znaci ovako...za sad imam taj neki jadni blaupunktov radio...i standardne zvucnike....od neke kakti pripreme od prije imam woofer od Ravelanda 400 W, 120 W RMS-a, imam 2 Elipsasta zvucnika od Alipine ( jako stari al su predobri) od 150 W , 75 W RMS.  To je sto trenutno imam kod sebe. Sad imam problem s tim elipsastim nemam kud s njima... audi nema zadnju plocu na gepeku...a njegovi zvucnici su naprijed ispod sofer sajbe i u zadnjim vratima....u dolasku imam Mc Hammerovo pojacalo 4x120 W neko ( neznam tocno jer mi to rodjak nabavlja,javim vam tocan model) i woofer od kenwooda isto neznam tocnu oznaku al imam sliku. 30 cm je.
Imat cu i radio Pioneer DPH6800 za kojeg trazim prednju plocicu ( onaj prednji dio sa tipkama). Al to cu postat negdje drugdje. Uglavnom sad zanimaju me vasi prijedlozi za slaganje muzike... Sta iskoristit od ovog sta imam? sta kupiti?  Mislio sam recimo kupit ove za iza http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=44058.0,a neke 13 cm i  recimo ovako nesto stavit naprijed http://www.ronis.hr/zvucnici-13-cm/88/zvucnici-alpine-sxe-1350s/SXE-1350S/. Naravno iza woofer ovaj i spojit zadnje zvucnike i woofer na pojacalo a prednje direkt na radio. Eto unaprijed hvala svima na trudu i savjetima :) Nadam se da cete mi pomoci nekako :)

Slika Woofera:

Image


Edit: P.S. zaboravio sam napomenuti da trazim i kutiju za Woofer, pa me zanima koliko L? (800W je valjda i 30cm,sry znam da je tesko tak rec kad se nista nezna al mozda netko prepozna sa slike. Ja javim cim stignu)
Last edited by eRRoXxX on Sat Jan 07, 2012 11:45 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by S@ki »

Hmmm... zanimljivo je da si jako dobro prelistao forum zbog dugog čekanja (a novi useri se odobravaju nekoliko puta na dan) a nigdje nisi nasao da će te pola foruma odmah "popljuvat" zbog :
ideje o straznjim zvučnicima..ne trebaju ti uopće..ako nisi kupio ni nemoj
ideje o stavljanju straznjih zvučnika na pojačalo a prednjih na HU
od tolike količine kvalitetnih pojačala koja se prodaju za više nego smiješnu lovu na forumu, ti kupuješ McHammer .eh :D

Savijet, prelistaj forum. Brzo ćeš doć do zaključka da je za put prema dobrom zvuku u početku jednostavan recept, komponentni sistem naprijed, 2 way sasvim dosta, i subić u gepek. sve na pojačalo, bez previše kemijanja.
Kasnije lako smišljaš upgrade, a vjeruj mi da se on neće sastojat od stavljanja koaksijalnih zvučnika na stražnju policu

Sretno :)
The quieter you become the more you are able to hear
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by marko_v »

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=43285.0

dosta slična tema ako ju nisi već vidio  :respect:
tu imaš dosta odgovora na svoja pitanja...

što se tiče komponenti koje si naveo nisu ništa posebno ali ako tebi budu ok super ako ne vidjaćemo tvoje postove u podforumu kupi/prodaj  :lol:
Acika

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by Acika »

Woofer u gepek i zvučnike na policu - NE... 'Zavarit' ćeš ih...
Saki ti je dobro rekao... Al ne brigaj, ja sam bio još gori kad sam došao na forum... :D Puuno gori :D
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

heheh...vidim imate strpljena jos za nove clanove  :respect: ha dobro onda cu jos govorit ono sto mislim, necu se "sramit"  ::)

znaci... prvo da vidio sam ovo da zadnje zvucnike nema smisla stavljat ( nekuzim zasto, ako mi sad netko kaze da necu nista dobit s tim to je isto ko da kazes da neces nista dobit s tim ako na vagu stavis jos koji uteg  >:( ), prednja vrata necu dirat i nebi nista busio rezao itd.... Na kraju sam ipak uzeo drugi woofer :)

Pojacalo: McHammer Vulcane 1800 4x450 W
Woofer: US Blaster Bass 200W Rms-a

Evo slike:
[img]http://img844.imageshack.us/img844/4194/08012012284.jpg[/img]
[img]http://img209.imageshack.us/img209/8626/08012012285.jpg[/img]
[img]http://img215.imageshack.us/img215/1347/08012012286.jpg[/img]

posto sam dobio odgovor na samo pokoje pitanje i sad imam jos vise upitnika iznad glave pokusat cu ovako :P

1.Zasto  nestavljat zvucnike u zadnja vrata i naprijed, a woofer u gepek?
2. Kad vec nestavljam iza u zadnja vrata, naprijed stavim recimo ovo sto sam linko?  http://www.ronis.hr/zvucnici-13-cm/88/zvucnici-alpine-sxe-1350s/SXE-1350S/
3. Koliko kutiju bi trebo za ovaj woofer?
4. Sta mislite o navedenom radio-u(DPH6800)? jel se isplati trazit plocicu il da uzmem neki drugi? tipa : PIONEER DEH-4700MP za 300 kuna?
EDIT: 5. Zaboravio sam pitat znaci imam i taj Raveland woofer od 120W rms-a 400W u tubi je... dali bi se isplatilo kupit monoblok il nekako skombinirat da oba woofera budu u gepeku? nema to bas smisla jelda? xD
Znam da mozda malo gnjavim, al nezelim da mi se samo kaze nemoj nazad i to je to a meni nije jasno zasto. Jer nece se uvijek sve rijesavat preko foruma...zelim i nesto  naucit da to sam znam :P
Brzo ćeš doć do zaključka da je za put prema dobrom zvuku u početku jednostavan recept, komponentni sistem naprijed, 2 way sasvim dosta, i subić u gepek. sve na pojačalo, bez previše kemijanja.
- Nekak se bojim da mi to nece bit dosta pa sam zato htio i iza stavit.
Al ne brigaj, ja sam bio još gori kad sam došao na forum...  Puuno gori
- dobro je znaci nisam najgori :P :)

Hvala na odgovorima  :RESPECT:
Last edited by eRRoXxX on Sun Jan 08, 2012 6:31 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by ziMet »

Gledano na zvučnike iza ili "utege" kako si rekao  :lol: bolje je gledati u dvije dobre pič__ kako ti pjevaju ispred tebe nego par baba koje zavijaju svud oko tebe  :respect:
Izbjegavaj ova matematička pojačala velikih brojeva jer to su samo brojevi
ako to već imaš onda ok, ako nisi toliko zahtjevan
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by acey »

eRRoXxX wrote: 2. Kad vec nestavljam iza u zadnja vrata, naprijed stavim recimo ovo sto sam linko?  http://www.ronis.hr/zvucnici-13-cm/88/zvucnici-alpine-sxe-1350s/SXE-1350S/
Samo ukratko; u 80ku naprijed ti idu 10cm zvučnici stoga mi ni najmanje nije jasno kako ti misliš/planiraš zgurati 13ice...
Image
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

acey wrote:
eRRoXxX wrote: 2. Kad vec nestavljam iza u zadnja vrata, naprijed stavim recimo ovo sto sam linko?  http://www.ronis.hr/zvucnici-13-cm/88/zvucnici-alpine-sxe-1350s/SXE-1350S/
Samo ukratko; u 80ku naprijed ti idu 10cm zvučnici stoga mi ni najmanje nije jasno kako ti misliš/planiraš zgurati 13ice...
Nepitaj me xD Neznam zabrio sam da ide 13 ocito :S Hvala na ispravku :) A koje onda da stavim?

Gledano na zvučnike iza ili "utege" kako si rekao  bolje je gledati u dvije dobre pič__ kako ti pjevaju ispred tebe nego par baba koje zavijaju svud oko tebe 
Izbjegavaj ova matematička pojačala velikih brojeva jer to su samo brojevi
ako to već imaš onda ok, ako nisi toliko zahtjevan
HAhhahahahhaha ha dobro u pravu si :D
da imam to pojacalo sad vec...sta nesto nevalja s njim? :/ :S
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by rio »

realno mogu se složit i 13tice na tablu stavi se prsten da može magnet stat u rupu al nije to to, 10ke neke stavljat je bzvze, teško češ složit neke da svira bez modificiranja vrata ili table, sve ovisi kolko tebi treba i s kolko novaca i volje raspolažeš
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by marko_v »

a realno gledano jedna baba je obično teža od divije dobre pi*ke tak da zimet ima point 100%  :lol:
zamisli tek da imaš više baba...   :haaa:
jedan predlog: živiš u ZG-u gdje dosta ljudi ima aute sa dobrim setupima pa da najprije poslušaš barem jedan i shvatiš šta tačno želiš od sistema  :respect:
ako hoćeš neki entry sistem zvučnici u zadnjim vratima i na tabli naprijed će biti okej...tu ti elpise neće puno pomoća pa su nepotrebne,pogotova ako će biti woofer u bunkeru...
ako te pak to ne zadovolji...onda: welcome to the club!  8)
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

rio wrote: realno mogu se složit i 13tice na tablu stavi se prsten da može magnet stat u rupu al nije to to, 10ke neke stavljat je bzvze, teško češ složit neke da svira bez modificiranja vrata ili table, sve ovisi kolko tebi treba i s kolko novaca i volje raspolažeš
A onda bi rado stavio neke 13tice ako moze....radje onda tablu malo rupu prosirit?....imam sad jos oko 150 € ajmo rec...sve zavisi za sta volje :P
jedan predlog: živiš u ZG-u gdje dosta ljudi ima aute sa dobrim setupima pa da najprije poslušaš barem jedan i shvatiš šta tačno želiš od sistema 
ako hoćeš neki entry sistem zvučnici u zadnjim vratima i na tabli naprijed će biti okej...tu ti elpise neće puno pomoća pa su nepotrebne,pogotova ako će biti woofer u bunkeru...
ako te pak to ne zadovolji...onda: welcome to the club! 
hmmm....ma ja bi samo da roka xDD onak masovno :D al ne sad da mi sve kresti,trsti i sta ja znam sta sve ne a necujem nista od bass-a...
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
rio
Registered User
Registered User
Posts: 251
Joined: Sun Feb 18, 2007 5:32 pm
Location: zagreb, gajnice

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by rio »

Image

tak sam ti ja 13tice uguro unutra,nije najlijepše izgledalo al sviralo je ok (glasno al opet s premalo kicka)
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by marko_v »

mislim da neće puno dobiti ni od 13-ica u tabli...radje da nadješ neki 10 cm driver koji će ti dobro odraditi srednje područje...  :respect:
ne možeš očekivati kick od zvučnika u tabli  :-\
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

marko_v wrote: mislim da neće puno dobiti ni od 13-ica u tabli...radje da nadješ neki 10 cm driver koji će ti dobro odraditi srednje područje...  :respect:
ne možeš očekivati kick od zvučnika u tabli  :-\
hmm...znaci ostaje mi samo jeb_o rezanje vrata??  >:(  >:(
a jel imas u glavi kakve 10 cm? i onda bi jos moro uzet i neke visokotonce? +skretnice ili?
Pa zato sam ja mislio u ta prokleta zadnja vrata ugurat neke "srednjotonce" il whatever koji ce dat i kick :P al vidim da me vec svi mrze zbog toga xDD
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by S@ki »

ja cu poludit... covjeku lijepo velis... onda nije dobro i treba objasnjenje..
a čim spomeneš babe i pičke u istoj rečenici odmah je sve jasno...
eh...
The quieter you become the more you are able to hear
Locked

Return to “Instalacija”