razlika između OFC i monokristalnih kabela

Trikovi vezani uz montažu zvučnika, pojačala, izrade kutija, fiberglass...
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: razlika između OFC i monokristalnih kabela

Post by bamboklaat »

Stari post,ali tek sad sam skužio koliko se tog promijenilo u par godina :D monokristalni,ili long crystal, postiže se posebnim procesom koji je patentirao Japanac imena Ohno. Taj proces se zove OCC tj. Ohno continious casting i kod bakra koji u jednom metru ima oko 250 kristala, nakon procesa hlađenja na ekstremno niskoj temperaturi određeno vrijeme,i postepenim vraćanjem na sobnu temperaturu postiže se da metal sadrži samo jedsn kristal na dužini od jednog kilometra. Ako uz OCC stoji iUP onda to znači Ultra purity.. Na kraju,svaki UPOCC ILI OCC bakar je u pravilu OFC (oksygen free copper) tj. Može sadržavati do 20 % kisika.
Razlika između tako tretiranog bakra i samo OFC je toliko velika,da je i gluh čuje!!! Ja sam uspio dići dinamiku kabela za min.3db rako da sa istim setupom izvučem snage kao da je pojačalo 25-30% veće snage.
Za danas dosta :)
Budite veseli
Lp
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: razlika između OFC i monokristalnih kabela

Post by LBaudio »

ako vec mijenjas kable, onda isti kabal u cijelom sustavu.......to moze bit i malo skupo, lol.....ima tu jos dosta drugoga pored Vegete i zajebancije
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: razlika između OFC i monokristalnih kabela

Post by bamboklaat »

Pa i ne nužno ;) Ovo je ionako priča za one koji si to mogu priuštiti :D Iako postoje jako dobra,da ne kažem odlična rješenja za DIY i za vrlo malo novaca se može bitno unaprijediti običan hifi sustav. Sve je na Google-u :)
Post Reply

Return to “Instalacija”