kako rijesiti zujanje??

Trikovi vezani uz montažu zvučnika, pojačala, izrade kutija, fiberglass...
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: kako rijesiti zujanje??

Post by marko_v »

Zbog cega prvo minus ?
User avatar
Vox2
Registered User
Registered User
Posts: 477
Joined: Wed Mar 09, 2011 12:24 pm
Location: Karlovac

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by Vox2 »

Da ne otvaram novu temu. Takodjer pred koji dan sjednem u auto i odjednom zujanje u visokima najvise dok je auto hladan. Radio je pajo 80 prs a pojacalo 4 kanalno mrp f600. I probao sam sve moguce s masama i zuji zavija i dalje. Probao sam cinceve iskljuciti sa ampa i prebacit zvucnike na prednje kanale i zadnje i isto mi se cuje . Sad da li je do mase pojacala ili cega jer kad upalim radio pali se amp ali nema cinceva spojenih !!!. Da li netko zna sta bi moglo biti ? Je do ampa ili masa ,radija ...
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by LBaudio »

pojacalo se ti pali jer nisi odspojio remote kabla

najlakse ces ustanovit koja komponenta pravi problem ako promijenis za test HU....pod uslovom da je ispravan. Ako problem ostaje onda je problem najverovatnije u ampu
User avatar
Vox2
Registered User
Registered User
Posts: 477
Joined: Wed Mar 09, 2011 12:24 pm
Location: Karlovac

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by Vox2 »

Da remote je ostao spojen da vidim hoce li zujati dok amp radi a cincevi nisu spojeni ... tako da sam odma eliminirao cinceve do njih nije . Dakle na radio nisu spojeni cincevi tako da mislim da smetnje radio ne radi .
User avatar
KAMENi
Registered User
Registered User
Posts: 1912
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:19 pm
Location: Velika Gorica

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by KAMENi »

vjerojatno zastitne diode u pojacalu... ako nisi sklon lemljenju nosi na servis negdje...
6ak
Posts: 9
Joined: Wed Feb 27, 2013 8:01 pm
Location: MS

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by 6ak »

Pozdrav svima!

Imao sam strasne probleme sa zujanjem. Probao sve zivo i sve moguce i nista... onda kao putem cuda jedan stvarno majstore, svaka mu cast, mi kaze, spoji hu napajanje direktno iz distribucije koju imas za pojacala (u gepek plcu). Isprva sam mislio, da me je*e na suvo, pa pomislim, probao si sve probaj onda jos to. I stvarno, jos istog dana povucem 2x2.5mm2 kabla iz distribucije direkt na hu i spojim. I putem nekog cuda, zujanja vise nije bilo!!! Vukao sam i plus i minus!!!

Nadam se, da ce ovo ppomoci nekomu! Meni jeste!!!

Pozdrav!
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by LBaudio »

to je klasika.....problem No.1
To sam po svim mogucim forumima napisao barem 100 puta u zadnjih 10 godina
Koko
Registered User
Registered User
Posts: 2187
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:56 pm
Location: Marija Bistrica, HR

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by Koko »

Točno, čudi me zašto bi netko imao drugačije spojeno.
Car Audio Fanatic
Club 150+, single 12"
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by LBaudio »

zato jer je tako najlakse, zasto bi se zamarao sa kablovinjem za hu.....nabijes ga na original instalaciju......i onda kako rijesit zujanje :crybaby:
6ak
Posts: 9
Joined: Wed Feb 27, 2013 8:01 pm
Location: MS

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by 6ak »

Dobro dečki, sad ne treba biti sarkastičan... ;) Kladim se, da ste i Vi imali istih problema, kad ste se počeli baviti s time. Ali nije mi jasna jedna stvar: montirao sam oko 50 autoradia i nikada nije bilo problema sa tim zujanjem. Sad, kad sam stavio puno bolje komponente, sad se pojavilo zujanje. I doduše večina hu bila je spojena baš kako LBaudio kaže!!! Sada sam stvarno zbunjen...
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by LBaudio »

po meni je to prva stvar koju je potrebno napravit da se zaobide probleme, pored nekoliko drugih solucija, no postoje i problemi koje stvara sam automobil, mislim, da je bilo u vezi sa Peugeot automobilom, ne sijecam se vise koji tip....u svakom slucaju je zujilo, i jedina solucija je bila dodatna masa sa auspuha na lim...neka se cuje jos tako glupo to je bila solucija....za to zna i dosta instalatera.
moj postnije bio misljen kao sarkastican, ali po mojem iskustvu je dosta ljudi kojima nije problem stavit u sistem nesto skupo od opreme, ali problem je platit onih 8 metara 6-8mm^2 kabla za hu, sa vecinom sam se morao svadat oko toga, i onda idu neki pravit neznam kako kemijanje umjesto nabavit onaj jebeni kabal za par €...Treba je stedit, pa neka kosta koliko hoce
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by IgoRR »

Koliko kvadrata kabel je dosta de se provuce od aku pa do hu?
Pojačaj!
User avatar
gogo2409
Newbie
Newbie
Posts: 79
Joined: Wed Mar 04, 2009 1:18 pm
Location: Zagreb

Re: kako rijesiti zujanje??

Post by gogo2409 »

Ja sam isto sve probao osim dovlačenja napajanja od aku do radia. Ali kod mene ne zuji, nego šumi. Znači kako da to riješim ili za test napravim nešto pametno da isprobam. Koju žicu od alpine da otpojim zutu ili crvenu i da dovedem nju do aku i probam ili?
Post Reply

Return to “Instalacija”