''kvaliteta'' kablova

Područje za 12V-18V instalacije
Post Reply
User avatar
Bubi
Newbie
Newbie
Posts: 36
Joined: Sat May 05, 2007 2:56 pm
Location: Poreč
Contact:

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by Bubi »

Joke wrote:Kupi odvojeno kućište s osiguračem i chinch. A napajanje uzmi elku.
90% setova ima alu kablove.
evo poslušao sam te i nabavio za 100kn 5+1 m 25mm2 (manje nije bilo) ;D
imaš neko kućište osigurača za takav kabel, ovo na šta nailazim je sve za 35-50 kvadrata wtf
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by Joke »

Imaš od audisona kućište za mini anl. Cca 60-70kn
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by cicili »

Gdje si kupio kablove?
User avatar
Bubi
Newbie
Newbie
Posts: 36
Joined: Sat May 05, 2007 2:56 pm
Location: Poreč
Contact:

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by Bubi »

bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by bamboklaat »

Slučajno sam naišao na ovu temu i želio bih komentirati kablove općenito.Naponski manje,jer to je manje više poznata stvar i tu ne bih pametovao,nego bi se malo osvrnuo na interkonekte i zvučničke kablove. poseban naglasak bih stavio na interkonekte(signalne),jer uglavnom kod skoro 90% setupa su u sistemu šrot žice tipa Dietz itd. s kojima niste ni svjesni koliko gubite! Kvalitetan dvostruko oklopljen interkonekt prije svega maksimalno štiti jako slabu struju koja prolazi kroz interkonekt (od 10mV-2V)od RF zraka i bilo kojih drugih vanjskih utjecaja,a drugo da ne govorim o xy decibela dinamike koji se mogu dobiti sa kvalitetnijim kablovima. Volio bih kada bi imali priliku čuti kolika je razlika između običnih(jer većina je takvih) interkonekta koji se sastoje od dielektrika(+vodiča) napravljenog od pobakrenog aluminija ili pokositrenog lošeg bakra,u plastičnom izolatoru i jednom oklopljenom također pobakrenim aluminijem i rijetko pokositrenim bakrom,vrlo često jako rijetko pletenim(40% pokrivenost) i jednim koji se sastoji od min. 4N-99,99 bakra(+) teflon ili nešto bolji izolator,i 94-96% gusto prepletenim oklopom koji je prevučen preko alu folije i drain žice...Uglavnom tek sa takvim kablovima ćete imati priliku čuti koliko je 100W na 4 Ohma zaista snage!!! O kvaliteti zvučne slike,tonskom spektru itd ne bih trošio tipkovnicu.
Napomena: Ne proizvodim kablove za auto(osim za sebe),tako da se ne reklamiram!!!!!!
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by Faithless »

Što se tiče zvučničkog kabla ...

Ovisno o komponentama, ne treba dalje gledat od Audison Sonus-a, ovisno o "klasi" ostale opreme, jer kolko se ja sjecam Audisonov kabl je uvijek bio underratean na našem forumu.

2013 Euro Finals 3rd place & 2014 UK Champion - koristi Audison kablove.

Teorija (koja drži i vodu s obzirom na rezultate, te s obzirom da sam i osobno slušao auto tj sistem) je da ima najmanji % poboljšanja vs trošak.


Koga zanima više neka pogleda malo thread:
http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.ph ... -sq-build/
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by bamboklaat »

Ono gore što sam napisao ne odnosi se nužno na "skupe" kablove,nego općenito kablovinje bolje kvalitete i razumne cijene u odnostu na ostatak sustava!
Ovo što je Faithless napisao o Audisonovom Sonusu,po meni nije najbolje rješenje.Pristojnost i neko životno iskustvo mi nalažu da poštujem tuđe mišljene,pa tako i Fathless-ovo.Jedan od vrlo bitnih faktora je i ukus,odnosno sve ono što čujemo i na koji način nam je neki materijal najbolje "sjeo".Meni su dugo vremena bili zanimljivi QED XT ann,.ali danas ne bih ni njih stavio u setup od preko 5k€ kao što sam imao kad su u igri bili Braxovi i Utopie...
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

Malo mi nespretno zvuci ona recenica da ce se sa odredjenim,interkonekcijskim, kablovima tek cuti koliko je 100w na 4ohma...

snaga i "kvaliteta" kablova nema nikave veze...

Moze se govoriti i o nekakvom subjektivnom/objektivnom osjecaju punice zvuka,detalja, prostornosti...ali snaga je snaga...

Imam dizelasa pa se bas ne opterecujem mikro detaljima jer od buke motora ionako nista ne cujem
a ne znam koliko bi se to primjetilo i u bilo kojem drugom vozilu prilikom voznje
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by cassi1007 »

Svaka cast vama audio-filima perfekcionistima a vas je jako mali broj mozda 5% od svih koji imamo kao neku muziku u autim. Zato je plafon kablovi od conection by Audison za nas smrtnike...a svi oni koji se kao furaju na kvalitetu a u stvari zele bit najglasniji u selu za njih je i najjeftiniji iz cipoteke MAJKA..a takvih je previse...
Jer samo vi taj mali broj Razumije i zna koliko su bitni kablovi kvalitetni kad samo u dampiranje potrosite par tisuca eura.
By the way wecina njih koji se kao kuze u muziku nemaju pojma .... Nego barataju s fraza koje su citali po raznim forumima i casopisima i sad su naj pametniji na svijetu..
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by bamboklaat »

yoke, ovaj dio "Malo mi nespretno zvuci ona recenica da ce se sa odredjenim,interkonekcijskim, kablovima tek cuti koliko je 100w na 4ohma...

snaga i "kvaliteta" kablova nema nikave veze..." je malo nespretno napisan,da ne kažem nešto drugo ;) .Ne znam jesi li ikad čuo da kabeli(izraz se koristi za koaksijalni kabal) mogu biti znatno dinamičniji od uobičajenih,a samim tim i bitno glasniji,a da ne spominjem kako svaki kabel ima određeni otpor,kapacitet i induktivitet. Da bi ti to pojasnio trebao bih pisati par dana,a to ne dolazi u obzir...

@cassi1007: Ne poznajem audio-file(super si napisao :))) perfekcioniste tako da o njima ne mogu ništa reći,a i ne spadam u kategoriju onih koji barataju frazama koje su čitali po raznim forumima i časopisima nego se profesionalno bavim proizvodnjom interkonekcijskih i zvučničkih kablova ;) Inače nisam član niti jednog hi-fi foruma,niti namjeravam biti,osim cica,a i ovdje me dugo nije bilo,jer nemam vremena za to. Onaj dio koji sam napisao je bio u dobroj namjeri,ali ovo je Hrvatska tj. Balkan i ovakav razvoj situacije je bio očekivan.Da ne duljim,upravo iz tog razloga što su kod nas svi prepametni,a mi koji nešto radimo male budale,ja sam u startu odlučio da mi naše tržište uopće nije interesantno,i ovo je samo potvrda da sam u pravu! Audison rules ;D
lp
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by Faithless »

Polako Bambo,

čisto sumnjam da ce netko startat sa interkonektima klase Jorma, Tchernov, Furutech, Kimber, Mogami, mogu nabrajat još but you get the picture.
Ne da podcjenjujem ekipu i tko šta posjeduje od komponenata, ali rijetki su tu na forumu koji imaju high-end opremu 5-10k+ eur.
Za svoju opremu vjerujem da je za autoakustiku high-end, imam furutechove interkonekte a da li su i oni sami u klasi ostale opreme - možda i nisu. Možda ja i ne kužim razliku izmedju Markovih Mogami kablova i svojih Furutecha, a nakon blind testa i par switchanja interkonekata čisto sumnjam da ce itko znat koji su koji.

Razlike u pojačalima osjetno kužim, takodjer i kod HU-a, procesora, naravno drivera itd.
Audison zvučnički je underrated, s obzirom da nemam više "uskog grla" kod komponenti, zvučnički kabl ce mi dati najmanji % poboljšanja u zvuku. Dont get me wrong, lakše bi spavao kada bi u autu bio ako ništa drugo Supra Ply 3.4/s (na čijem kolutu trenutačno odmaram noge :whistling: ). Jednog dana ce biti zvučnički kvalitetniji čisto da bude al pari ostaloj opremi i da to bude zatvoren krug.
Treba kupit i 40m Audison kabla a kamoli neke renomiranije firme, nije to baš 2m+2m za floorstandere pa te boli briga.

Vidim da "usmjeravaš" interkonekte, kažeš ..... kužiš kad je "krivo" okrenut ? ;D

P.S. neznam jesi li primjetio kolika su audiofilska sila naši frendači janezi ?

http://www.audio-vaccine.com/en/audiovaccine.html
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by cassi1007 »

Bambo tvoj rad sam vidio i slusao i mogu rec samo rijeci hvale za tebe i tvoj rad. I ostalu ekipu koja spada u tih 5%
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by cassi1007 »

Ja osobno nema previse ni volje ni novaca a jos manje vremena za muziku jer sam godisnje 3-4 mj. Doma..
Ali od 2000g. koristim RF kablove i snjima sam vise nego zadovoljan..
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by bamboklaat »

@Fathless: Razumijem što si želio reći,i ti definitivno imaš high-end opremu! Kada sam počeo ovo o kablovima, nisam mislio na turbo skupe kategorije brandova koje si spomenuo,tako da to odmah raščistimo. Samo sam želio reći kako bi bilo pametno ne bacat lovu na smeće tipa Dietz i ostalu rižu koja se klepa od aluminijskog otpada i zamaskira tako da se pobakri itd..
"Vidim da "usmjeravaš" interkonekte, kažeš ..... kužiš kad je "krivo" okrenut ? ;D " Ovo nisi trebao napisati jer je o tome bespredmetno raspravljati!!! Svi moji kablovi imaju drain žicu ispod aluminijskog RF oklopa,i na jednoj strani su spojeni na masu a na drugoj su slobodni. Ako ih okreneš u kontra smjeru i gluh bi osjetio razliku ;) ,tako da ih ne usmjeravam od oka,nego ih spajam po pravilu da ne kupe RF prljavštinu koje u gradovima ima užasno puno...
Inače jako slabo pratim tko što radi,jer na žalost nemam za to vremena :( Fokusiran sam na svoj rad,istraživanje i proizvodnju. Trenutno sam u organizaciji proizvodnje za dva hi-fi modela interkonekta kojih u 2 mjeseca moram proizvesti po 500 pari!?!? Sve se radi ručno i sad promisli koliko vremena treba da se napravi 2 kilometra kabela i sve to terminira...
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Re: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

bamboklaat wrote: Ne znam jesi li ikad čuo da kabeli(izraz se koristi za koaksijalni kabal) mogu biti znatno dinamičniji od uobičajenih,a samim tim i bitno glasniji,a da ne spominjem kako svaki kabel ima određeni otpor,kapacitet i induktivitet. Da bi ti to pojasnio trebao bih pisati par dana,a to ne dolazi u obzir...
da, cuo sam da moze biti dinamicniji , da ti nece prigusiti zvucni sliku ili sl...
ali ako ce ti smanjiti signal za xxy decibela,wati,cega god, onda nije dobar kabel
meni je osobno svaki dobar
i onaj iz chipotekae, zuti tasker a i neki drugi...
glavno da ne prekida...

malo se zafrkavam ali
u principu ne vidim smisao stavljanja skupog kabela u auto
mozda zato sta vjerujem da u mom autu to nebi nista donjelo..osim rupe u djepu...

by the way
svaka cast sto se upustas u proizvodnu kablova
pogotovo kad nam je cijela privreda u banani

a hrvatski ''audiofili'' ne vole kupovati hrvatski proizvod jer jednostavno ne drzi cijenu
bez obzira koliko dobar bio
pri tome, da ne drzi cijenu, mislim na to, da nakon godinu dana za taj isti proizvod u SH ne mozes dobiti ni 1/3cijene novog
(imao sam audio epilog peyote, platio ih 7500kn, smatrao sam da sviraju bolje od zvucnika u rangu 10000-12000kn..na kraju ih nisam mogao prodati (4000kn) vec sam ih mijenjao za nesto...)
ali drago mi je cuti da netko nesto proizvodi i zelim ti puno uspjeha u tome
Post Reply

Return to “Struja”