spajanje kondica

Područje za 12V-18V instalacije
lancia fulvia
Registered User
Registered User
Posts: 587
Joined: Mon Nov 24, 2008 10:50 am
Location: zadar-zagreb

Odg: spajanje kondica

Post by lancia fulvia »

nisam mislija polaritet nego možda ima na + jednu stranu za batt druga za aux, pa je možda to krivo spoija, i tako na -
DB TEAM DESTROYER
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: spajanje kondica

Post by Alex1 »

Baci taj kondenzator i kupi Akumulator 55Ah i voltmetar + kleme i amen.
brakus64
Registered User
Registered User
Posts: 133
Joined: Thu Sep 29, 2011 11:01 am

Odg: spajanje kondica

Post by brakus64 »

nisam ga kontra spojio a jesam bas gledo kak sta pise i ide na njemu jer i da je stavljen + od inputa na output i onda sa inputa da ide na pojacalo nebi radilo to onda...kupio sam ga iz tog razloga jer ce ic pojacalo malo jace u auto i za sad RF p3 a kasnije mozda dodje jos jedan i to ce bit preko 1 kw rms-a a prednje sisteme cu sloziti kad bude lijepse vrijeme...a aku necu stavljati u gepek jer i ovak nemam bas puno mjesta otraga jer je pola bunkera zauzeo plin i ako ga stavim onda treba vuc kablove od alternatora do njega i staviti jaci alt da moze to filat sve i na kraju cu potrositi 500 e min
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: spajanje kondica

Post by S@ki »

pa... ne baš :)
kabel ovak i onak imaš povučen. a činjenica je da si mogao uzet drugi aku, bilo bi bolje i jeftinije riješenje.
no enivej, jesi li pitao prijašnjeg vlasnika kako mu je radilo ?
kako god okreneš voltmetar nebi trebao raditi dok je auto ugašen, zato se na njemu obično i nalazi remote priključak.
The quieter you become the more you are able to hear
brakus64
Registered User
Registered User
Posts: 133
Joined: Thu Sep 29, 2011 11:01 am

Odg: spajanje kondica

Post by brakus64 »

ma pregledo sam cijeli kond i ima samo 2 input i 2 output ulaza i to je to....ma probo sam i kad je ugasen auto i probo sam upaliti auto i opet nista ne kaze...prijasni vlasnik kaze da probam pod neke kuteve ga stavljat i da ce radit budem probo sutra
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: spajanje kondica

Post by S@ki »

ako radi samo pod nekim kutevima onda ima opakih problema sa hladnim lemom. ako je to tako (vidjet ćeš kad probaš) onda bolje prelemi prije stalnog korištenja da nebi bilo paljevine.
The quieter you become the more you are able to hear
brakus64
Registered User
Registered User
Posts: 133
Joined: Thu Sep 29, 2011 11:01 am

Odg: spajanje kondica

Post by brakus64 »

ma bolje da nejdem nista lemiti jer cu sjebat jos vise jer nemam dobru lemilicu imam neku obicnu kinesku koja je kostala 200 kn al opet nevalja ni bogu ni vragu moras ju 3 dana prije upaliti da bi se zgrijala a ima i veliki nastavak malo tak da budem probo sta ce bit s kondicem pa cu vidjet gdje i sta i kako
maleckov2
Registered User
Registered User
Posts: 127
Joined: Tue Dec 06, 2011 5:17 pm
Location: Koprivnica

Odg: spajanje kondica

Post by maleckov2 »

evo jedno pitanje da ne otvaram novu temu, tu s foruma sam kupio soundmagusa x1502, trenutno su 25mm2 kablovi, dal je to dosta? i kad je malo jače pojačano pojačalo,tj onda dioda i logo žmigaju, bi se to rješilo nekim kondićom?! i da aku je 55Ah dal je to premalo za to pojačalo?
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Odg: spajanje kondica

Post by Greba-ST »

maleckov2 wrote: evo jedno pitanje da ne otvaram novu temu, tu s foruma sam kupio soundmagusa x1502, trenutno su 25mm2 kablovi, dal je to dosta? i kad je malo jače pojačano pojačalo,tj onda dioda i logo žmigaju, bi se to rješilo nekim kondićom?! i da aku je 55Ah dal je to premalo za to pojačalo?
a probaj smanjit gain na pojačalu, proba san ga ja na Dietzov 20 mm2 kabel i aku 55 Ah...

spojen na Pionner TS-W258D2 ( na 1 ohm spojen )...nema beda  :respect:
Alfa Romeo Mito 1.3 JTDm
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: spajanje kondica

Post by davor-ri »

i očisti dobro spojeve kabela... (masu amp-karoserija, aku-karoserija)
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Post Reply

Return to “Struja”